Akta X (1993) (seriál)

Devět let ryzího televizního kumštu! Asi proto, že mě Akta provázela od útlého mládí a byla absolutní modlou, mi nedělalo problém odpustit jim s lety mírně ustupující tempo a řadu ne docela šikovných kompromisů. V každém případě se mi málo který seriál takto zaryl pod kůži a rozhodně zůstane napořád na čestném místě v mém žebříčku .. a také na poličce v podobě 59ti DVD :-)

Motel smrti (2007)

Dvě hvězdičky dávám za to, že je tenhle jinak naprosto zbytečný filmový počin tak báječně krátký a Kate tak hezká.

Od soumraku do úsvitu (1996)

George Clooney teď pohotovost pro změnu zásobuje, Harvey Keitel je hmmm hmmm služebník boží, Tarantino skřípe zubama a saje Salmu Hayek, Salma Hayek saje Tarantina, Juliette Lewis je vítězkou soutěže v plavkách a ve střelbě kuší, reportérka Kelly Preston má radost, že je co točit, John Hawkes si zaslouží podělanýho Oscara a Cheech Marin je všude, kam se podíváš. Na pódiu to rozbalí Tito & Tarantula a .. "Večeře se servíruje!"

Will a Grace (1998) (seriál)

Naprosto geniální sitcom, který mě provází už léta. Znám jej takřka zpaměti, nikdy neselže spravit mi náladu ... a zkrátka na něj nedám dopustit. Dialogy jsou napsané opravdu mistrně a často by se daly vytesávat. Ve smršti přesně mířených vtipů nechybí lechtivé gay narážky, aktuální odkazy na současnou pop-kulturu, trocha módní policie, nespočet krkolomných slovních obratů a gramatických hříček ... k tomu klasické situační gagy ... vše namíchané s chirurgickou přesností pro kvalitní masáž bránice. Všem kdo vládnou pokročilou angličtinou a jsou ochotni dát W&G šanci ... vřele doporučuji.

Vrána: Město andělů (1996)

Na Halloween si Město andělů určitě připomenu .. matně si vybavuju docela působivou atmosféru alternativního zhýralého a degenerovaného světa, pěkné tetování na Sářiných zádech .. a Iggyho Popa.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Docela povedený trikový akčňák, ovšem s totálně rozhozeným poměrem depka/humor .. až zavání parodií. Zkrátka příliš barevný a legrační, než aby pro mě fungoval tak, jako SOUDNÝ DEN. Pouze finále v Crystal Peak je jak se patří působivé .. ale jakoby vystřižené z jiného filmu, jakým bych si přál aby trojka byla.

Jen pro tvé oči (1981)

V celé řadě Bondovek má tato jedno významné plus - není totálně postavená na hlavu a přesto zůstává svižná a vtipná. Moment, kdy obojživelný Esprit vyletí do vzduchu a Bond přesedne do stařičkého 2CV, je více než symbolický pro celý film - pryč s hračičkami a hurá zpátky do reality .. aspoň pro jednou.

Casino Royale (2006)

Syrový, brutální, leč stále neodolatelně šarmantní .. Koblih je zkrátka 100% Bond. Z knižních předloh do scénáře konečně prosakuje Bondův příběh i se solidní dávkou emocí, což mnozi skalní těžce nesou, ale pro dosavadní spíše klukovsky legrační sérii to myslím znamená zásadní krok vstříc dospělosti. Bravo! / "You know my name" **** - Cornellova vykřičená rocková znělka skvěle podtrhuje Bondovy zatím neobroušené hrany.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Spád, humor, nadsázka, exotické destinace, perfektní soundtrack, Angelina ve sprše, Daniel Craig ve sprše, Jon Voight ve flashbacku. Netuším, co víc kdo čeká od filmu, který má v názvu 'Tomb Raider' .. snad ne logiku. Marně vzpomínám na lepší a zábavnější adaptaci akční počítačovné hry. "I woke up this morning and I just hated everything."

Jackie Brown (1997)

100%. Úvodní titulky vtipně ukradené z Absolventa, skvělé obsazení v čele se stále okouzlující a charismatickou Pam Grier, nezapomenutelné dialogy, pohodové tempo, trocha romance i napětí, žádné slabé místo a minimum násilí .. kupodivu. Ještě štěňátko a máme Tarantinovku pro celou rodinu!