• Fantasy

Candyman (1992)

To sa mi pááááčilo. Nesmierna nadnesenosť a elegancia, ktorú to nesie schovanú v príbehu v pozadí i napriek ohavnostiam je super. Myšlienka skutočnej povery vytvorenej pre udržanie si povesti veľmi dobre spracovaná. Človeka to donúti aj zamyslieť sa. Hororovú atmosféru som si užil, a tá muzička... hneď si idem hľadať noty pre klavír.

Mláďata (1979)

Veľmi dobre ladený tajomný a surový horor zas so skvelou hudbou Howarda Shore. Páči sa mi hranie sa s ideou hnevu. Vôbec som si ju neuvedomoval počas sledovania, ale doplo mi to až v sprche po filme a pritom to film naznačuje hneď na začiatku. Z náhlych zmien emočných nálad Samanthy Eggar mi behal mráz po chrbte.

Scanners (1981)

Je to môj prvý kontakt s Cronenbergovou tvorbou a celkom som si to užil. Dobré mysteriózne detektívne spracovanie s hudbou, ktorá vťahuje. Čo mi vadilo bol herec v hlavnej role Stephen Lack, ktorý nijako herecky nevynikal (pôsobil skôr ako komparzista) a niektoré dialógy mi prišli "lacnejšie". Záverečný fight bol mrte, v tejto dobe mi už prišiel skôr vtipný, ale bol dobrý.

Bestie (2022)

Keď ste fanúšik napätia a pred pustením si filmu odložíte rozum, tak si to užijete. Len keď sa nad tým začnete zamýšľať... To jednoducho robiť netreba. Postavy nekonajú tak aby to dávalo zmysel, ale tak aby vás uviedli do napätia.

Žít (2022)

Pekné, silné, smutné a zahreje. Príbeh je nám naozaj dobre "rozprávaný" a popri šialene dlhometrážnych filmoch, ktoré sa v poslednej dobe natáčajú, konečne nejaká kratšia vec, ktorej stopáž je úplne akurát a prebehne rýchlo. Taká kratšia óda na život. Záver bol naozaj silný. Človek má po filme naozaj chuť niečo spraviť so životom a prehodnocovať veci tak aby neskončil ako pán Williams na začiatku filmu, ako Mr. Zombie.

Bardo, falešná kronika několika pravd (2022)

Áno je to pekné. Vizuálne hranie sa je viac než kreatívne. Umelecká abstraktnosť je pôsobivá. Hudba naozaj super. Príbeh... eh. Bavilo ma to? NIE! Bol som stratený a od polovice som už len čakal na to kedy sa to skončí. Keď som zistil, že som len v polovici, začal som premýšľať nad tým, že to aj vypnem. Milujem Inarritovho Birdmana a tak som sa veľmi tešil aj na toto, no bohužiaľ som sklamaný. Tie 2* sú len za kvalitu filmu. Inarritu to prepálil a až moc uletel.

Babylon (2022)

Zdajú sa 3 hodiny veľa? Nie! Je to málo!! Nechcem aby sa to končilo, chcem to ďalej pozerať stále a stále dookola. Film je plný emócií, ktoré človek prežíva spolu s ním akoby bol jeho súčasťou. Tie roky ma totálne vtiahli do seba. Toto som si užil. Toto je podľa mňa film FILM!!!

Šílená noc (2022)

Film sa strašne dlho rozbiehal a keď sme sa už konečne dostali k akcii, tak sa aj skončila. Čo mi strašne zavadzalo bol primitívny humor a presiakajúca americkosť. Z druhej strany, keď sme sa už dostali k tej akcii tak to stálo za to, no a finálny masker.... fúúúú to bola mňamkaDavid Harbour bol v role Santu mrte. Taká priemerná zábava.

Úsměv (2022)

Najväčší mínus tohto filmu je sakra veľa jump-scare scén (ľakačiek). Nedá sa poriadne užiť si príbeh, bo ma každých 5 minút hádzalo a stále som len čakal na to, kedy ma zas hodí. Mám radšej atmosférovo strašidelné horory, než aby so mnou stále trhalo a nemohol som si plynule kuknúť 10 minút. Atmosféra inak pecka, príbeh tiež fajn a koniec sa mi tiež páčil. Ešte by som vytkol nepríjemnú hudbu s random hlasmi. Pozeráme na telefón a v pozadí rumázgajú dáke hlasy. ?!? Nemalo to ani súvis s príbehom. Umelé navodenie nepríjemného pocitu bez zmyslu. Ale inak parádička.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Hovorí sa tu o úžasných efektoch a vizualizácii, ktoré sú na tú dobu naozaj úžasné, ale scény boli brutálne dlhé, uspávajúce a vyčerpávajúce. Keby som nastrihal film len na scény, v ktorých sa hýbe príbeh, film by mal z dvoch hodín cca 30-45 minút. Majú byť filmy o tomto!? Myšlienka bola dobrá a pokroková, ale za mňa naozaj zle spracovaná. Je to ako keby som vám chcel vysvetliť prečo jablká padajú zo stromu na zem a začal by som tým ako vyrastá strom, a skončil by som myšlienkou, že jablká sú vlastne ilúzia, ale to už by som vám nepovedal prečo. K tomu by som tam nahádzal nastrihaný dokument prírody s tak dlhými scénami, že by ste pri tom zaspali, no zároveň do toho ešte namiešal epileptické zábery, a do pozadia by som vždy pri pohľade na jablko vložil hudbu, pri ktorej máte chuť sa zavesiť, aby ste to už nemuseli počúvať. Pre mňa zatiaľ najpremárnenejšie 2 hodiny môjho života sprevádzané nudou a nudou. Buď je to šialenou davovou psychózou precenený film, alebo som zlý divák.