Ajťáci (2006) (seriál)

IT Crowd aj jeho občasným montypythonovským nádychom mám oveľa radšej než žánrovo i tematicky podobný The Big Bang Theory. Páči sa mi, že tvorcovia sa držia hesla "menej je niekedy viac" a série sú tak síce krátke, ale o tom prešpikovanejšie humorom. Prvá je typicky uvádzacia, jej čaro som však odhalil po druhom zhliadnutí. Dvojka a trojka sú úplne geniálne, pri zatiaľ poslednej štvrtej som ale taký pocit nemal.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Typický príklad ako scenáristom dochádza para. Nové postavy (Bernadette, Amy) to vôbec neoživili a ani nezachraňuje to ani Bazinga!

[L]egoist (2010) (studentský film)

Zhliadnúť sa dá tu, alebo tu.

Panika v městečku (2009)

V "celovečeráku" sa postupom času trochu vytráca počiatočné čaro figúrok, trochu aj súvislosti, ale v porovnaní s podobnými pokusmi sú belgickí tvorcovia vysoký nadpriemer.

Panika v městečku (2002) (seriál)

Kôň, indián a kovboj v jednej domácnosti. Už iba to je úplný úlet.

One Tree Hill (2003) (seriál)

Po prvých troch dieloch sladkých ako cukrová vata som mal tendenciu zavrhnúť to, ale urobil som dobre, že som vydržal aj ďalej. edit: zo škaredej larvy tu máme krásneho motýľa.

Skins (2007) (seriál)

Po prvých dvoch sériách na tomto seriáli nevidím žiadnu chybu. V podstate je to prvý britský teen seriál, ktorý vidím, ale musím uznať, že je to luxusná záležitosť od scenára cez herecké výkony až ku kamere či hudbe. Som zvedavý, čo s ním spravila herecká rošáda v tretej sérii, ale po prvých dvoch je to u mňa 5/5. A tiež nechápem, prečo po ňom zatiaľ nesiahla žiadna z CZ/SK televízií.

Spálené mosty (2008)

Winterbottom sa vybral vlastnou cestou, a aj keď nevytŕča z radu, aspoň sa na nič nehrá. Skrátka pohodová oddychovka (nie len) o tom, ako sa každý vyrovnáva s tragédiou inak. A Colin Firth bol opäť solídny.

Záhada Bermudského trojúhelníku (2005) (TV film)

Fakt neviem čo by som viac od TV filmu mohol očakávať. Tajomné na začiatku a vyhrotené až do konca. Palec hore za Stoltza, o herectve ktorého som na začiatku asi najviac pochyboval. A tiež za oprášenie Catherine, mňam.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Jedna z tých zábavnejších absurdít so Sandlerom v hlavnej role. Niektoré gagy nestáli za nič, ale ten plavecký štýl môžem Zohanovi len závidieť.