Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

987. hodnocený film: Další svělá hra, kde je smích stejně tak samozřejmý, jako skvělá souhra dvojice Smoljak - Svěrák. Při sledování se opravdu zasmějete a i když není tak skvělou hrou jako "Dlouhý, široký a krátkozraký", pořád ta aura kolem Járy da Cimrmana je nepřekonatelnou. Jenom co se nasmějete, když Petr Brukner, coby vedoucí výpravy, nedovede ani pořádně určit prvotní směr cesty na severní pól. No a pak Ladoslav Smoljak coby tažný "přítel", na kterého volají "Varle". 5* si jistě zaslouží a můžu jenom dále doporučit. 5*

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Nejlepší dobrodružný film s historickými prvky a také nejlepší role pro Harrisona Forda. 5*

Dogma (1999)

964. hodnocený film: Kevin Smith a Jason Lee jsou k sobě jako Laurel a Hardy. Prostě jeden je nemluvnej idiot a druhej je mluvnej a příliš a všechno, co vypustí z pusy, je totální hovadina, takže se jistě zasmějete. Lindu Fiorentino chtěl vojet každým coulem a to pořád. Jeho nabídky na kouření, šex či různé hrátky přicházely neustále a vy se jen divíte, jakou že to zase roli ztvárňuje. Snímek je skutečně hvězdně obsazen a musím říct, že i dobře vymyšlenej. Děj se točí pořád kolem jednoho - dostat ty dva (Ben Affleck a Matt Damon) a vojet Lidu Fiorentino nebo aspoň andělsky krásnou Salmu Hayek. Určitě se zasmějete, proto dávám 4*, které si snímek jistě zaslouží. 4*

Do hlubiny (2005)

703. hodnocený film: Pro mě tohle bylo opravdu veliké překvapení, protože, ač (co si budeme povídat), tak Jessica Alba ani Paul Walker nepatří mezi herecké hvězdy, ale zejména kvůli kráce Jessicy, je tak hodně obsazovaná, až to vlastně vypadá, jako by patřila mezi herecké etalony. Film mě tedy dostal hlavně tím, že poskytl hodně dobrý příběh a navíc dost dobrou akci. Navíc kráskami se opravdu snímek jenom hemžil. Co mi ale přišlo přehnané, tak že kousek od potopeného vraku z 18. století se nachází spadlé letadlo s tunami koksu. Asi chtěli tvůrci sfouknout dva příběhy najednou a neměli moc financí (Jessica si určit vzala za roli ranec $). 4* jsou fakt maximem a pro mě bude tenhle film fakt velkým překvápkem. 4*

Dokonalý trik (2006)

679. hodnocený film: Asi jsem blázen, ale začal jsem, podobně jako se sháněním všech filmů s Owenem Wilsonem, tak jsem začal shánět a koukat na filmy se Scarlett Johansson. Jsem jí naprosto okouzlen a fascinován. Je naprosto nádherná a půvabně roztomilá. Říct o ní, že je krásná, jenom bych úmyslně zmírnil její vizuální přitažlivost. Navíc její herecké nadání a výkon ve filmu Ztraceno v překladu (Lost in Transtlation - 2003), to byl prostě koncert upřímnosti a věrohodnosti. Dobrá, k tomuto filmu... Těšil jsem se jako malé dítě na další snímek se Scarlett z kouzelnického prostředí staré Anglie. Navíc se zde objevil i Charistian Bale, který mě fakt nepřestává udivovat. Hugh Jackman je charismatický jako vždy a podává standartně to, co se od něj vyžaduje - parádní herecký výkon. Celý film mě naprosto pohltil svou starou atmosférou a dokonalým pocitem toho, že jsem součástí toho velkého kouzla. Hodně filmů hodnotím 5*, protože mě něčím zvláštním ohromí. Tenhle film ale na mě působil naprosto kompaktně a celistvě, jako málokterý film. Vynikající herecké výkony, překvapení v podobě Davida Bowieho, nádherná Scarlett, úžasné kostýmy, skvělé kulisy a krásná hudba. Takhle si nějak představuji film, na který bych pozval svou dívku do kina. 5* je snad i málo a jsem si, po shlédnutí Dokonalého triku, jist, že má spanilá jízda v koukání na filmy se Scarlett Johansson jen tak brzy nezkončí. Bravo a děkuji za vynikající zážitek. 5*

Doktor Hollywood (1991)

Velmi milej a zábavnej film, kde se z poněkud nenápadného příběhu stane opravdu kvalitní zážitek, umocněný komičností a skvělým hereckým výkonem M. J. Foxe. Vážně pěknej film...

Dolores Claiborneová (1995)

1788. hodnocený film: Nějak bych ani neřekl, že tenhle film byl natočen na motivy knihy Stephena Kinga. Samotná zápletka je skvělá, ale do role Dolores byla vybrána žena, která není nikterak silná, ani zajímavá. Celou tu dobu žije v přítomnosti svého tyranského muže a dělá služku u bohaté rodiny. Pak ale jakoby se něco změní a Dolores v sobě najde vnitřní sílu zbavit se manžela. Na pomoc jí přichází dcera, která svými argumenty vyseká matku z obvinění z vraždy. 4* nakonec dám snímku6, který můžu jen doporučit. Skvělé herecké výkony a perfektní příběh, takový byl film. Knížka bude ale určitě ještě lepší, vždyť je to King. 4*