Hlava Medúzy - Hlava Medúzy (2021) (epizoda)

1772. hodnocení: Škoda toho Jiřího Dvořáka. Propůjčit se tomuhle paskvilu... Čvančarová je jako herečka otřesnâ. Její vzhled nehodnotím, stalose z ní to, co se stalo, ale ona nemá výraz, její hlas je stále stejný a když zakřičela na pachatele, tak jsem v tom spíše poznal křik prodavačky, aby zákazník vrátil sušenku z kapsy do regálu. Ten příběh byl strašně nudne.j. Postava bratra Jitky Čvančarové naprosto nedomyšlená a galeristé/sběratelé umění neměli skoro žádné dialogy. Tomuhle dílu dávám 1* a další šanci ode mě nedostane. Jediným pozitivem je Jiří Dvořák, jinak je to strašná bída. 1*

Hlavně nezávazně (2011)

1009. hodnocený film: Jasně, nadával jsem na "malinovýho" Ashtona Kutchera... Správně, nejsem vyznavačem amerických romatických komedií... A už vůbec bych si nedokázal předem představit, jak moc tenhle film bude fajn. Celý příběh je postaven na banální myšlence, kdy si kluk s holkou budou spolu jen užívat (odtud je původ toho názvu) sexu a pak se zase jeden z nich ztratí, než by se mohli projevit city. Pravidla jsou jasná: žádné randění, žádné líbání, žádné milé oslovování a ani dlouhé pohledy z očí do očí. Co ale rozhodně nepřipadá v úvahu, tak to je tulení. Když to ale skvělá (teď myslím herecký talent) Natalie Portman přežene a po nevydařeném randeti dá jasně najevo svému "postelovému příteli" Adamovi, že už jej nechce vidět, je na první pohled veškeré kouzlo odtažitosti páru pryč. Netrvá to však dlouho a Adam (Ashton Kutcher) si najde náhradu v podobě porthlé produkční, která však nakonec skončí (stejně jako bývalá přítelkyně) v náruči Adamova otce. Tyhle a spoustu jiných drobných maličkostí pro mě a mou Péťu udělali z jednoho večera skvělý filmový zážitek. Asi si budu hodně dlouho pamatovat, když Ashton Kutcher udělal pro Natalii Portman "menstruační mix" plný "krvavých písní" (viz. Bleeding love od Leony Lewis). Nebo, když se ještě vrátím k onomu mixu, tak pohled na Natalii P. a její spolubydlící, kdy všichni prožívali ve stejný okamžik periodu a to včetně mužského spolubydlícího. 5* si tenhle film zcela jistě zaslouží a i když mi moje Péťa hned vtiskla, že tak svělé hodnocení bych filmu dal za všech okolností, protože jsem šel do kina právě s ní, tak tentokrát ji možná přesvědčím o opaku. "Malinový" Ashton Kutcher mě skutečně překvapil a s Natalií Portman se skvěle doplňovali. Stejně tak jako my dva. Jen s tím rozdílem, že našim heslem není "hlavně nezávazně" a že já nevypaluju CéDéčka, která by mapovala zdravotní stav kohokoli z nás :-D Bylo to zase moc hezký a už se těším na další společný film s Péťou. 5*

Hledám Amy (1997)

994. hodnocený film: Co si jen tak užít? Navíc, když to nevyjde, tak tu máte povedenou partičku v podobě Kevina Smithe a Jasona Lee. Ben Affleck se asi až po uši zamiloval do holky, která má divokou sexuální minulost. Vyzkoušela sex hluboko pod hranicí zákonnosti, zkusila to s holkou a nezkoušela jen tradiční či romantický sex. Film je nabitý peprnými slovy, spoustou humoru i tragikomičností příběhu muže, který se snaží svou milou předělat k obrazu svému. Určitě se dá říct, že komedie, která vzejde z režisérské židlička pana Smithe, se stane kultovní záležitostí. V tomhle případě tomu není jinak. Navíc Ben Affleck byl výbornej a Joey Lauren Adams neskonale krásná. 4* má tenhle film jisté a mohu jej jen dál doporučit. 4*

Hledání Země Nezemě (2004)

787. hodnocený film: Jedna obrovská romantika a touha být divákovi průvodcem ve vymyšleném světě - tak by se dal v krátkosti okomentovat tenhle snímek. Docela mě mrzelo, že Johny Depp, ačkoli tu stvárnil hlavní roli, byl naprosto oproštěn od jakékoli mimiky. Jeho herecká kolegyně Kate Winslett, to bylo jiný kafe. Rozum a cit z ní přímo čišel a představitelé dětských rolí byli také skvělí... 4* by byly slabým ohodnocením, proto dávám 5*. 5*

Hlubina (1977)

1519. hodnocený film:

Hnízdečko lásky v bavorských Alpách (1976)

945. hodnocený film: Viděli jste Jozefínu Mutzenbacherovou? To jste se možná i zasmáli. A tady? No to je snad jen pozůstalost z dob, kdy porno bylo v Československu asi tak známé jako pro cikány práce. Snahy o vtip by tu byly, ale jakým způsobem se nám jich dostává, to zůstává rozum stát. Je to kýč a tím i zůstane. 2* jsou snad i maximálně možným hodnocením, které si film zaslouží, i když nepřinesl nic nového či aspoň něco, nad čím by člověk mohl uvažovat. Snad jen to, že Němci by se nikdy do porna pouštět neměli. 2*