DruidKarel

DruidKarel

Karel Mach

okres České Budějovice
Let's go Sparta let's go!

homepage

• 24.2.2011  10:09

986. hodnocený film: To, že snímek hodnotím "jen" 4* může znamenat, že filmu něco málo chybí. Podle mě se ale z tohoto snímku nedalo dostat víc, protože tvůrci byli dost limitováni možnostmi, aby nakonec přeci jen podali trochu věrný obraz skutečností, za jakých vznikal FACEBOOK. 4* jsou možná pro někoho nadprůměrným hodnocením, pro mě je to však maximum pro tento film. Rozhodně můžu jenom dále doporučit a chválím skvělý herecký výkon Jesseho Eisenberga. 4* jsou tedy na světě a já už vím, proč měl film tolik nominací na zlaté sošky. 4*

• 14.2.2011  16:23

980. hodnocený film: Gangsterka, která je až příliš protahovaná, leč dobrá. Dokonce dost dobrá natolik, že ji nakonec přeci jen doporučím a ocením skvělý herecký výkon Al Pacina i Seana Penna. ten se mi tu líbil obzvláště. Určitě ale nestačí Zjizvené tváři, která mě dostala. Tenhle snímek je nekompromisní, skvěle příběhově vyvedený a také dost napínavý. Stejně jsem ale přesvědčen, že na 5* u mě nikdy nedosáhne, protože je až příliš dlouhý a mohl by si cca půl hodiny odpustit. Pak by to byl skvost. 4* jsou tedy maximálním hodnocením, na které u mě snímek dosáhne. 4*

• 9.2.2011  10:16

976. hodnocený film: Na první pohled se jednoznačně jedná o teenagerovskou komedii, kde vládne jeden kluk celému příběhu, který se podobá počítačové hře. Pro někoho to může být atraktivní a pro někoho taky odrazující důvod, proč snímek shlédnout. Nicméně já jej mohu doporučit, protože i přes jeho vyhraněnou ztřeštěnost, se jeví celkem mile a živě. Navíc zde řeší Scott Pilgrim svou lásku, pro kterou je ochotnej bojovat - a to 7x. 4* si nakonec zaslouží, i když je to jen o fous, ale je. 4*

• 9.2.2011  10:15
    První rána (1996)

975. hodnocený film: Jackie Chan tentokrát řeší dilema: Kdo že je na té správné straně a zda pomáhá dobrým či zlým lidem? Určitě můžu tenhle snímek jenom doporučit. Dnes jsou sice kung-fu filmy již dávnou minulostí, ale na druhou stranu i milou vzpomínkou. Tenkrát se tyhle filmy pašovaly a každej je hltal. I já je miloval. Mezi jejich nejznámnějšího zělesňujícího bojovníka jistě patří Jackie Chan, který září se svým vtipem, akcí i bojovými kousky. 4* znamenají, že film je báječně vymyšlen a že jej mohu dále jen doporučit. Tentokrát však nezvítězila ani forma nad obsahem, nýbrž Jackie nad rozumem filmu. 4*

• 2.2.2011  12:17
    Blade Runner (1982)

969. hodnocený film: Sci-Fi "Blade Runner" slaví na IMDB úspěch, ale na ČSFD tomu už tak není. Proč to tak ale je? Že by se snad lidi báli budoucnosti, kdy nebude možné rozeznat člověka od umělé inteligence? Ne, tím to určitě nebude, ale snad to bude tím, že film polemizuje na hranici Hvězdných válek a Demolition Mana. Je zde hranice, která je pro někoho překážkou, ale pro mě tím, čím mě tento film zajímá. Určitě jsem se bavil dobře, protože vidět plavidla místo vozidel, krásné ženy jako robotky, které dokážou projevit cit (lásku i nenávist). Určitě se jedná o parádní příběh, který je obohacen o skvělý herecký výkon Harrisona Forda a také parádní hudbu. 4* jsou ale i tak maximálním hodnocením, které mohu nabídnout. 4*

• 24.1.2011  08:38
    Vlkodlak (2010)

965. hodnocený film: Naprosto souhlasím s Compadre, kterej to vystihl víc než dobře. Film má skvělej potenciál navázat na klasiky hororů, aniž by zabředl do průměru. Výborné kostýmy, skvělé herecké výkony a hlavně příběh na úrovni. Něco mě ale neustále nutí tento film degradovat na lehce nadprůměrný horor, který se mi za pár chvil smaže z paměti nebo upadne do šedi dnešní doby. Určitě jsem také čekal víc. Co ale hodnotím veskrze kladně, tak je to konečný souboj dvou vlkodlaků (starého Hopkinse a syna Del Tora). 4* to teda nakonec jsou, ale příště by to chtělo se ještě trochu více odvázat. 4*

• 21.1.2011  10:59
    Dogma (1999)

964. hodnocený film: Kevin Smith a Jason Lee jsou k sobě jako Laurel a Hardy. Prostě jeden je nemluvnej idiot a druhej je mluvnej a příliš a všechno, co vypustí z pusy, je totální hovadina, takže se jistě zasmějete. Lindu Fiorentino chtěl vojet každým coulem a to pořád. Jeho nabídky na kouření, šex či různé hrátky přicházely neustále a vy se jen divíte, jakou že to zase roli ztvárňuje. Snímek je skutečně hvězdně obsazen a musím říct, že i dobře vymyšlenej. Děj se točí pořád kolem jednoho - dostat ty dva (Ben Affleck a Matt Damon) a vojet Lidu Fiorentino nebo aspoň andělsky krásnou Salmu Hayek. Určitě se zasmějete, proto dávám 4*, které si snímek jistě zaslouží. 4*

• 12.1.2011  12:22

957. hodnocený film: Nepochybně jsem uchopil sérii X-Men za ten špatný konec, protože jsem se dal do sledování Hugha Jackmana coby mutanta od jeho posledního filmu. Naproti tomu ale musím říct, že jestli tohle má být vygradování celé série a také nejlepší film, pak jsem rozhodně nebyl zklamaný a užil jsem si film plným douškem. Skvělé akce, výborné triky (až na závěrečný souboj na jakési betonové římse - mizérie) a také dokonalý Hugh Jackman, který svým hereckým talentem překvapí už jen málokoho. 4* jsou ale nakonec přeci jen maximálním hodnocením, protože tu máme jiné adepty na top hodnocení. 4*

• 11.1.2011  20:01

956. hodnocený film: Skvělý příběh, dobří herci, spousta akce a vtipu a... navíc krásná Keira Knightley, která to s kordem umí jako ostatní piráti. Celý snímek je stavěn na velice jednoduchém principu, který však dokáže zaujmout snad každého diváka: dobrodružství a parádní kostýmy, doprovázené výpravnou až dobrodružnou hudbou. Dosud jsem tedy shlédl již všechny 3 díly příběhů o kapitánu Jacku Sparrowovi a musím říct, že ani jeden nebyl horším nebo lepším, než byl tento. Každý si drží svůj standart a tedy můžeme v každém díle, s výjimkou jiného příběhu, čekat velmi podobné fígle, triky, vtípky a hlavně i herce. Na mě tohle zabírá, tudíž 4* jsou zasloužené. Ještě tak zhodnotit nejnovější přírůstek, který conevidět dorazí i do českých kin. Halelůůůůja... 4*

• 1.1.2011  17:27
    Černý Petr (1963)

951. hodnocený film: Satirický obraz doby, kdy lidé začali zjišťovat, co jsou to zábavy a kluci byli nesmělí. Nejen požádat holku o tanec, ale i o rande. Krásný důkaz toho, že za komančů se učilo špízlování už od učňů a každý kdo byl na pozoru, byl dobrý. Vtipné jsou také momentky, kdy se chlapci urážejí na koupališti před dívkou a jeden shazuje druhého. 4* si jistě film zaslouží a musím jenom chválit výkon Ladislava Jakima a nápad pana Formana ukázat obraz tehdejší doby. 4*

• 1.1.2011  17:26

950. hodnocený film: Pokud chcete strávit se svou přítelkyní hezký silvestrovský večer a máte rádi filmy s přehršlem filmových "stars", mohl by tenhle film dobře posloužit. Určitě se nebudete nudit nad průměrným filmem, kde nevybočuje nic, kromě krásných hereček a mixu vztahů, problémů i nevěr. Já jsem si film skutečně užil a nejen proto, že se v něm ukázala i nádherna Scarlett Johansson, ale navíc se, podle mě, nejedná jen o další tuctovou americkou komedii, která je pro pubertální děti, toužící po dalších sexuálních radách. 4* si zaslouží a můžu jenom dále doporučit. 4*

• 30.12.2010  21:32
    Spojenec (2006)

949. hodnocený film: Obrovitánská přehlídka hereckých es a k tomu parádní příběh, který však není podle mě dotažen do úplného konce. Jen si to představte: Denzel Washington, Clive Owen, Jodie Foster a nebo Williem Dafoe... Tak přesně tyhle stars můžete vidět v tomhle dvouhodinovém dramatu o povedené loupeži, která je obhajována morálním důvodem. Výborný scénář, skvělý herci, ale přeci jen ten konec mě zklamal. Raději bych vynechal méně záživné pasáže a konec vygradoval na maximum možného. 4*, protože jistě stojí za to, abyste se koukli. 4*

• 20.12.2010  08:35
    Lesní duch (1981)

943. hodnocený film: Zajímavý hororově laděný snímek, který v sobě ještě skýtá potenciál vtipu. Bruce Campbell byl tehdy skvělým objevem herecké scény a je jen škoda, že se zcela vytratil. Jeho neskutečné kousky s motorovou pilou, zakrvácený obličej a otevřené rány, chybí každému fandovi hororu 80. let. Tenhle snímek se jednoznačně (společně s jeho pokračováními) zařadí do zlatého fondu všech obdivovatelů klasických hororů. 4* jsou i tak maximem, které mohu dát, neboť následující dvě pokračování film předčily. 4*

• 6.12.2010  12:42

942. hodnocený film: Určitě by se mohlo říct, že není tomuto filmu co vytknout. Když ale napovím a předem řeknu, že filmu uděluji 4*, bude tu asi někde nějaký zádrhel. Ten zní nepřekonatelnost druhého dílu, která mě natolik fascinovala. Tenhle je jiný, svérárnější, drsnější, ale není vtipnější. Přesto si nemohu pomoct a musím říct, že jde asi o jednu z nejlepších komedií, kterou jsem kdy viděl. 4* jsou úplně zasloužené a nápad udělat film černobíle, jenom chválím. 4*

• 3.12.2010  21:49

941. hodnocený film: Dlouho jsem na tenhle film čekal a konečně se i dočkal. Víme všichni, že filmy s Nicolasem Cagem jsou skoro stejně tak kvalitní jako čínská obuv. Jedno je však ale jisté: jsou téké velice zábavné. Po sérii, kdy Nicolas Cage se hnal za poklady, viděl do budoucnosti (Next) či se jen proháněl na motocyklu Harley - Davidson (Ghost Rider), převzal na sebe podobu čaroděje, který bojuje s temnými silami a úhlavním nepřítelem Horvathem. Určitě můžu film jenom doporučit, protože jsem se ksutečně pobavil. 4* jsou tu a já chválím, chválím, chválím. 4*

• 25.11.2010  21:50

939. hodnocený film: Kolikrát jsme to tu už viděli, kdy otec (bývalý policista) se dostane do křížku se skupinkou lidí, kteří mu zabili dceru. Musí odevzdat odznak, protože se nesmí do řešení tohoto případu zamíchat, neboť jde o případ týkající se rodinného příslušníka. Mel Gibson však začne jednat na vlastní pěst, když prošetří jejícho bývalého přítele, kamarádku i šéfa z práce. Nakonec zjistí, že právě v práci, kde jeho dcera pracovala, se stalo cosi podivného a ona na to přišla. Ano, umlčeli ji, aby se nedostalo na veřejnost, že se kryjí vraždy a tajné vládní projekty. Nakonec se stane Thomas Craven (Mel Gibson) sám lovnou zvěří. 4* jsou sice možná až přehnaným ohodnocením tohoto tuctového thrilleru, ale Mel Gibson zde zafungoval na výbornou, a proto mohu film i dále doporučit. 4*

• 20.11.2010  18:09
    Šílenství (1994)

936. hodnocený film: Tak tu máme nám dobře známého Sama Neilla, herce, jehož kvality jsou nikde a který je znám díky svým rolím v béčkových filmech. Tohle je ale Carpenter a jeho filmy slibují parádní napětí, skvělý příběh a vyhraněné charaktery rolí, které jsou si tak rozdílně vzdálené, že je to možné připodobnit vztahu kočky s myší. Určitě ale musím tady toho Sama pochválit, protože se ukázal dobře a dokonce dokázal sekundovat i hlavnímu záporákovi - tedy Jürgenovi Prochnowovi. Celý příběh je parádně zamotaný a já vám film jen mohu doporučit. 4* si zcela jistě zaslouží a jenom díky Martinovi Matouškovi a jeho tipům na úvodní stránce profilu, jsem si tento snímek našel. 4*

• 19.11.2010  21:39
    Kajínek (2010)

935. hodnocený film: Zpětně, když si přemítám můj filmový zážitek, tak bych asi měl jednu hvězdičku ubrat, protože se jedná vcelku o průměrný thriller. Když si ale uvědomím, že jde o snímek z české produkce, který je postaven na základě skutečného příběhu, pak tleskám. Určitě musím ocenit už jen ten samotný nápad natočit snímek o nejznámějším českém vězni - Jiřím Kajínkovi. Určitě mě ale naštvalo, když jsem se dozvěděl, že snímek bude hodně přitaženej za vlasy. Barbora Slámová k němu jistě nemá takový "vřelý" vztah a ten "sex" s Alicí Bendovou si mohli taky odpustit. Jinak ale hodnotím moc pozitivně a 4* jsou toho důkazem. 4*

• 30.10.2010  23:32

931. hodnocený film: Mark Wahlberg jako násilnický milenec, který teroriruje rodinu dívky, která jej prokoukla. Trocha erotiky a velká kopice napětí, to jsou dva hlavní trumfy tohoto snímku.4* jsou určitě dobrým hodnocením a musím i ocenit Reese, která tu byla fakt nádherná. 4*

• 23.10.2010  17:21

930. hodnocený film: Na doporučení mé milé Péti, která měla při koukání na tento snímek slzičky v očích, jsem nedbal ničeho a také jsem se tedy kouknul. Již samotné obsazení vynikající herečky Hillary Swank je dobrým příslibem pro tenhle romaťák. Určitě se ale nejedná o tuctovej film, což napoví již samotná zápletka příbehu, který nekončí jako ty všechny dobře. Tenhle končí asi někde na půli cesty mezi dobrým a špatným koncem. Moc se mi ale líbila myšlenka toho, že muž se snaží naplánovat své bývalé lásce život, ačkoli je již mrtvý. Dařilo se mu to a celému filmu také, protože jej můžu dále jen doporučit. 4* si jistě zaslouží. 4*

• 17.10.2010  09:33

928. hodnocený film: Hodnocení balancující nad hranicí 70% se může leckomu zdát, že jde jen o tuctovou sci-fi pohádku, která je určená především pro děti a mládež. Na jedné straně je to možná tak trochu pravda, nicméně film si získává toto nelibé ohodnocení právě díky jeho komerčnosti. Ať se herci snaží seč mohou, nikdy nedostane takovýto film lepší hodnocení, než 80%, což je trochu ale i srážející měřítko. Proto si tedy tvůrci pak ani moc nedávají záležet, aby se přes nějakou tu hranici přehoupli a stačí jim průměr, který jim však vydělá nehorázné peníze. Mě se film moc líbil a dokonce jsem byl spokojenej i s efekty, které jsem čakal, že budou přehnané. Dobré herecké výkony a parádné obrazu i zvuk pro mě dělají jaské 4*, které jsou nepochybně dobrým hodnocením. 4*

• 17.10.2010  09:31

927. hodnocený film: A máme tu opět jeden z těch tradičních hororů 80. let, kdy jen sotva lapáte po dechu a bojíte se od začátku do konce. Jste celí přikrčení, už máte jen zbytky prstů, neboť jste si okousali všechny nehty a zašli jste někdy i dál. Popcorn a cola vám už také došli, ale pro další nálož si nepůjdete, protože, co kdyby tam ten obluďák stál a počíhal si i na vás? Ne, tak tohle není přesně ten typ hororu, který jsem v krátkosti v předchozích pár větách popsal. Budete sice občas krčit oči, říkat si "fůůj", ale to je tak asi všechno. Čeká vás posusta zábavy a vy si to užijete od začátku do konce. Bruce Campbell se předvedl skutečně jako dobrý komik a nechyběla mu notná dávka dramatičnosti a strachu. 4* si proto tahle hororová komedie jistě zaslouží. 4*

• 17.10.2010  09:30

926. hodnocený film: Tak právě třetí a závěrečný díl hororové série Evil dead jsem shlídnul jako první a nutno říct, že jsem si ho i užil. Skvělý historický příběh, který je velkou měrou jen parodií na horory. Velkej mix vtipu, akce, napětí a onoho hororu dělá z tohoto filmu velkou zábavu, která se jen tak neokouká. Navíc Bruce Campbell zahrál vždy svou roli parádně a tak není co vytknout. 4* tedy házím do placu a určitě se někdy znovu rád podívám na muže s brokovnicí či motorovkou místo paže. 4*

• 13.10.2010  10:01
    Iron Man 2 (2010)

925. hodnocený film: Výborný první díl nesl v sobě energického ducha, krásu žen, akci a i nového hrdinu, který hýří technologiemi. Jak je na tom ale jeho nový film? Popravdě jsem si myslel, že to nebude nic moc, ale opak byl pravdou. K mému štěstí se zde objevila nejkrásnější herečka Scarlett Johansson, která hraje jako žádná jiná herečka. Skvěle jednoduchý příběh, kdy proti sobě stojí dva úhlavní nepřátelé, slaví úspěch. Báječné audiovizuální úspěchy a dobrý spád proto dávají tušit, že 4* by se mohli udát. 4* nakonec i dávám a určitě jsem byl potěšen. 4*

• 8.10.2010  17:16
    Robin Hood (2010)

923. hodnocený film: Kde a proč sr tu vzalo tak nelichotivé hodnocení tohoto fajn filmu? Chápu, mnoho lidí srovnává Robina Hooda (Russel Crowe) s Robinem, kterého ztvárnil Kevin Costner. Je jisté a mohu to jen potvrdit, že starší verze má náboj dramatičnosti, vtipu, akce i odhodlání. V tomto snímku najdeme vše zmíněné, ale v koncentrovanější podobě. Nicméně Russel Crowe se ukázal jako dobrý zbojník a výborný herec. Skvělý příběh, který mohl být uchopen ještě o něco lépe. Trhák to zajisté nebude, ale už jej můžeme koupit na Bluray a kochat se skvělou akcí a grafikou, která nemá výhrad. 4* jsou tedy možná i tak trochu přeceněním, ale považte: zasloužil by si to? 4*

• 29.9.2010  20:57
    Sunshine (2007)

920. hodnocený film: Spousta lidí jej tu opjevuje snad jako by ani neměl tento film k sobě rovného. Ano, byl jsem potěšen ze skvělé vizualizace, dobrého nápadu s přibývajícími obětmi, které je kupili s každým nastavším problémem. Dobré herecké výkony a solidní hudba je podtrhly dobrou výchozí pozici pro hodnocení tohoto filmu. Ode mě dostává nakonec přeci jen 4*, protože 3* by byly přeci jen krutým a nespravedlivým hodnocením. Přesto si ale stojím za svým, že film nemá takovou vypovídající hodnotu, aby měl cca 75%. 4*

• 28.9.2010  20:39

919. hodnocený film: Krásný příběh o muži, kterého celý život vedla láska k drátům, jež se mu staly i prací. Kam jej ale tentokrát ony drty dovedou? Bude to do náručí některého ze svých dětí, či do samoty? Kažého chce vidět, ale nikdo o něj nemá zájem a tak jej raději posílá zase k dalšímu sourozenci, Takhle si svého otce předávají po celou dobu filmu, až se otec nakonec dozví, proč mu všichni lhali.Nádherný příběh, který si 4* samozřejmě zaslouží. Mohu jenom doporučit. Pokud hledáte film se skvělými herci a spoustou melancholie, jste na té správné cestě. 4*

• 27.9.2010  18:18
    Smrt panen (1999)

918. hodnocený film: Jak vlastně ohodnotit tento film? Celou dlohou dobu se vlastně ani nic neděje. To jenom pár sester prostě umírá pro neschopnost svých rodičů. Pro jejich tyranské spůsoby jednání s dětmi jako s věcmi. Pro jejich neschopnost se s dívkami domluvit, čímž je uvedou ve velké neštěstí. Za všechno nakonec mohou právě rodiče, kteří si dívek všímali až moc a nedbaly jejich potřeb (kluci, párty, první lásky, kamarádi...). Film se mi fakt moc líbil a asi bych jej i doporučil všem těm, kteří své děti nechápou. 4* si teda i zaslouží a mohu jej jen dále doporučit. 4*

• 13.9.2010  09:34
    Krysař (1985)

916. hodnocený film: 2. shlédnutý film v Chorvatsku: Hodně kvalitní hudba, za kterou stojí známí autoři i jinak nefilmových projektů. Zvláštní zpracování a hlavně perfektní rozpracování postaviček, takže vám ani nepřijde, že by vám ten dabing chyběl. Nemůžu ale stejně dát víc než 4*, protože zkrátka nedokážu ocenit kvalitu, který tato loutkohra má. 4*

• 30.8.2010  14:31
    Kick-Ass (2010)

911. hodnocený film: Tak tohle byl opravdu nářez. Silný příběh, skvělé efekty, báječní herci a herecké výkony, spousta akce a řežba co pět minut. Nic víc nečekejte, než plný pytel zábavy a dostanete snímek, který pobaví hlavně teenagery. Nicolas Cage se ukázal v, pro něj, nezvyklé roli, ale chopil se jí více než důstojně. Hlavní hrdina se ukázal taky obstojně a tedy nezbývá než chválit a čekat jej v některém z dalších akčních trháků. 4* si film jistě zaslouží a tedy mu je i dávám. 4*