DruidKarel

DruidKarel

Karel Mach

okres České Budějovice
Let's go Sparta let's go!

homepage

• 31.3.2011  12:44

1002. hodnocený film: Asi nejsem z těch, které by bavili židovské vtipy o Roubíčkovi a panu Kohnovi. Asi jsem zcela dobře nepochopil poslání tohot filmu, ale co jistě vím, tak to, že Graham Chapman mě nikterak ve své roli nezaujal a já film shlédl jen na základě jeho skvělých preferencí. Moc jsem od filmu nečekal a moc ani nedostal. Pár vtipných pasáží, kdy si LFJ dělá srandu z Římanů a schválně naráží na otázky křesťanství a pohrává si vtipně se sprostými slovíčky, to byl vrchol celého filmu. Jinak asi zaklapnu notebook a půjdu k dalšímu filmu, protože 3* si tenhle film ode mě maximálně vyslouží. 3*

• 26.3.2011  09:41

1000. hodnocený film: Film byl v mém hledáčku již hodně dlouhou dobu, až se mi jej nakonec podařilo i shlédnout. Skvělé herecké obsazení věstilo mnoho a já se tak těšil, až jsem to s tou dobrou náladou přepískl. Owen Wilson, Liam Neeson a Catherine Zeta-Jones tomuto filmu dali snad vše ze svého hereckého umu, ale stejně to bylo asi málo. Film má dobrou, ba co víc, skvělou zápletku, kdy se skupinka lidí vydá na osamělé panství, které je opředeno spoustou záhad, aby se zde podrobili zkoušce strachu, kdy bude na nich a jejich myslích prováděn experiment. Celá expozice a prostory filmu vypadají nádherně a jen těžko bych hledal srovnání s něčím podobným. Film se pak i dobře rozjel a já měl skutečně husí kůži po těle, ale závěrečná fáze a silueta ducha v prostěradle myšlenku dokonale zabily a já zase klesl v křesle jako malé kotě ke své kojící mámě. Pro mě to tedy bylo dost velké zklamání, ale i tak dávám 3*, protože zhruba první hodinu jsem se skutenčně moc dobře bavil. 3*

• 19.3.2011  16:21
    Juno (2007)

997. hodnocený film: Ellen Page, coby vycházející hvězda filmového průmyslu a "pilgrimovský" Michael Cera, který se měl najednou stát otcem dítěte, které vzešlo z nahodilého sexuálního ukojení dvou mladých školáků. Vtipný příběh, který mi přišel, jako špatně podaný a s daleko větším potenciálem úspěchu, než na který ve skutečnosti dosáhl. Určitě se ve filmu najde spousta vtipným momentů, ale spíše tento film chápu jako návod mladým puberťákům, aby svůj sexuální život brali zodpovědně a že to takhle nějak může dopadnout, když se něco nepovede. 3* jsou maximem, které film ode mě dostane, protože mě docela zklamal. 3*

• 1.3.2011  19:04

989. hodnocený film: Amanda Peet je sice velice pohledná herečka, ale její talent je pro mě jaksi zatím skryt. Nejvíce asi zazářila ve filmu Igby, kde ztvárnila holku do postele pro Alistera McCulkina. Určitě by si konečně zasloužila nějakou důstojnější roli, než jen dělat hezkou tvářičku pro film. Ashton Kutcher, jinak oblíbenec mojí milovaný Péti, v tomhle filmu předvedl svůj herecký standart. Na malinu to nebylo a to je i dobře, protože pořád se chystám na jeho největší majstrštyk (Osudový dotek), ale není moc času. Tohle ale jinak byla milá romantiská komedie, která je průměrná ve všech směrech. 3* jsou tedy odpovědí na hodnocení tohoto snímku, který se mi docela líbil a mohu jej tedy dále doporučit jako fajn zpestření víkendového večera. 3*

• 23.2.2011  13:14

985. hodnocený film: Nejprve jsem si sice myslel, že film je zbytečně podhodnocený, ale skutečnost je taková, že lesk hvězdy Michaela Douglase je pro mě již dávno pryč a jsou tu jiní, kteří se do rolí odporných hajzlů a jiných jemu vlastních rolí, hodí více. Shia LaBeouf jej zastínil několikanásobně a je patrné, že film stojí zcela na něm a na tom málu napjatých chvil, kdy se díváte a jste rádi, že jste si zrovna vybrali tenhle film. Jinak se tomuhle filmu nedá říct, že by byl špatnej nebo dobrej. Je to takový skutečně poctivý průměr, který nenadchne a ani neurazí. 3* jsou proto maximem a spíše se těším, až se podívám na první díl z konce 80. let, kde si střihnul hlavní roli ještě Charlie Sheen. Čekám, že to bude jiný kafe. 3*

• 16.2.2011  10:54

982. hodnocený film: Do doby, než se ve snímku z krásných dam a nuzných motorkářských ožralů stali upíři, byl film zábavnej a bavil mě. Divil jsem se, jak to Quentinovi a Clooneymu jde dohromady, ale pak to už šlo s kvalitou dolů jako s erekcí postaršího pána. Rozhodně dobrá zápletka, dobré herecké výkony i výborný drsný humor, ale ten závěr mě zklamal. 3* jsou tedy jen pouhou útěchou filmu, který měl na víc. PS: nedovedu pochopit, proč ji nevzal s sebou :-( 3*

• 16.2.2011  10:53
    X-Men (2000)

981. hodnocený film: Akce není málo, herecké dialogy stojí za to a moudra od Patricka Stewarta mě pobavila a dalo se nad nima uvažovat. Kde je ale ta šťáva, která by měla z tohoto snímku přímo čpět? Hodně snad ovlivnilo moje hodnocení také to, že jsem od počátku čekal bombu, která dostojí skvělému hodnocení z ČSFD. 3* jsou určitě zklamáním, ale nemohu povýšit snímek na úroveň X-Men: Origins wolverine. 3*

• 10.2.2011  15:59

977. hodnocený film: Brutální snímek, který svým charakterem připomíná béčkové horory na počátku 90. let. Podobnost s filmem "Jezero smrti" a srovnání s ním je na místě. Parta lidí se stane rukojmími za zcela nevinné situace. V tomto případě si nezbedná dcerka zavaří, když odjede od rodičů navštívit svou kamarádku, která však zatouží ochutnat mařenu od neznámého mladíka. Z toho se nakonec vyklube sy uprchlého vězně, kterého doprovázejí krutá milenka a chlípný, násilný bratr. Samotnému hlavnímu protivníkovi pak přísluší ještě horší přízviska. Ti si vezmou jako rukojmí ona dvě děvčata. Jedna zemře a druhá se postřelená a znásilněná dostane zpět na letní sídlo u jezera ke svým rodičům, kteří mezitím ubytovali v protějším domku hosty. Kdo by ale čekal, že to bude ona krvelačná partička, která vše zlé způsobila. Veškerou zodpovědnost pak berou na sebe rodiče, kteří se popasují s násilníky, jak se na béčkový horor sluší a patří. Doporučuji všem, kteří se rádi bojí. 3* jsou ale i tak maximálním hodnocením, protože mě vyčkávání a "tanečky" s posledním protivníkem moc nenadchly. 3*

• 5.2.2011  08:20
    Predátoři (2010)

971. hodnocený film: No jenom řekněte sami: dokáže se snad tenhle snímek vyrovnat tomu s legendárním Arnoldem Schwarzeneggerem? Ne a asi se chce konečně i z tohoto sevření minulosti vymanit a musím říct, že se mu to i podařilo. Příběh nás zasene na neznámou planetu plnou shozených lidí, kteří zde budou sloužit jako potrava pro predátory a ti si s nimi budou hrát jako kočka s myší. Výborný Adrien Brody dělá divy a vykouzlil mi úsměv na rtech a hlavně další hvězdu pro film. 3* jsou ale i tak maximem, které mohu dát, protože je až mnoho pasáží, při kterých jsem se nudil. závěr byl famózní a možná slibuje i pokračování. Člověk nikdy neví a predátor nikdy nespí... 3*

• 15.1.2011  09:34
    Blaník (divadelní záznam) (1997)

960. hodnocený film: Po shlédnutí již několika her o velikánovi Járu Cimrmanovi jsem čekal skutečně více. Pár herců, kteří nic nezmůžou, neboť je příběh tak nudným, že se člověku ani nechce pokračovat ve sledování "humoru". Samotný nápad na blanické rytíře je však dobrý, seč nepropracovaný a nezáživně podaný. Smál jsem se jen asi jednou, když už ani nevím kdy... 3* si zaslouží opravdu jen o fous, jinak moc nedoporučuji těm, kteří čekají humor či další skvělý příběh o našem velikánovi a jeho myšlení. 3*

• 1.1.2011  17:28
    Nebojsa (1988)

952. hodnocený film: Pohádka z domácí tvorby, která snad potěší každé, který si rád zavzpomíná na staré dobré časy, kdy se pohádky u nás točily pro děti a ne pro lidi do kin, kteří stejně pohádku neocení. Já se řadím k nim ale také, protože současné české pohádky jsou strašné. 3* jsou průměrným hodnocením pro průměrnou pohádku. Jinak chválím parádní herecký výkon Ondřeje Vetchého. 3*

• 16.12.2010  19:11
    A-Team (2010)

942. hodnocený film: Chtěl jsem filmovou podobu seriálové legendy, která by uctila památku, kterou nám tu zanechal americký seriál v 80. letech se stejným názvem. Čeho se mi dostalo? Nadprůměrně kvalitního obsazení, krásné Jessicy Biel, poměrně slušné akce, ubohého náhradníka za "Mr. T" a tak špatný příběh, že to až není možné. Chtěl jsem toho až tak moc? 3* josu opravdouvým maximem, protože jsem musel snímek shlédnout asi natřikrát, abych jej dokoukal. Nyní jsem rád, že podle posledních zpráv se pokračování nekoná. Herci A-Teamu, ať se raději vrhnou do kvalitních snímků. 3*

• 2.12.2010  13:11

940. hodnocený film: Kurt Russel si nejprve vyhlédne krásnou dívku a nakecá jí, že je kaskadér a že ta kára vendku před pubem, že je jeho. Pak si dívka nasedne a on ji zabije tak, že nabourá schválně, načež dívka nepřežije hrozivou nehodu. Takhle už zabil nekolik dívek a nehodlá v tom přestat. Jen ale do té doby, než se mu postaví dvojice dívek, které si nedají nic líbit a naopak ony štvou jeho a chtějí "toho zmrda" dostat. Skvělé honičky a jinak podprůměrné herecké výkony, oslazené špatnými dialogy. Tak by se taky dal popsat tento počin od Quentina Tarantina. 3* jsou maximem, které mohu nabídnout. 3*

• 20.10.2010  16:45

929. hodnocený film: Sami se můžete přesvědčit, že nový Freddy nemá s tím starým moc společného. Je nudný, nemá šťávu a zase tak moc nevraždí. A když ano, je to jen slabý odvar toho Krueggera, kterého všichni chceme. Snímek je spíše thrillerem, než hororem, čemuž napovídá i dlouhý seznam dialogů, kdy se skutečně nic neděje. Jen považte: Nebyl náhodou dříve považován Kruegger za vraha a nelítostného masochistu? Nyní z něj tvůrci dokonce udělali obětního beránka, který za nic nemůže a blablabla. Dávám 3*, protože se nemůžu dívat na takhle špatné hodnocení. Jinak by si snímek zasloužil tak 2* a byl by rád. 3* a doufám, že pokračování na sebe nedá dlouho čekat a že se na to pak bude moct člověk i dívat. 3*

• 13.10.2010  10:01
    Ruiny (2008)

924. hodnocený film: Film sliboval mnoho a trailer taktéž. Rozhodně jsem se při koukání nenudil, ale čekal jsem zkrátka víc. Skvělý příběh, výborně se to všechno zamotávalo a navíc ta myšlenkat toho, že jsou zajati nejen tím, co je tam zabíjí, ale i domorodým obyvatelstvem, které je nechce pustit odtamtud pryč. 3* si ale poprávu zaslouží a musím chválit. 3*

• 5.10.2010  20:53

922. hodnocený film: Pokus o navázání o první díl byl jistě dobrým přínosem pro mládež, která po těchhle filmech pase, ale ne každému se jistě bude zamlouvat snímek, kde žijí v souladu lidé a roboti odněkud z vesmíru. Zpočátku se i film vyvíjí slibně, pak to ale tvůrci zbytečně přehánějí s efekty a už to není ono. Čeho je moc, toho je příliš a proto jsem i musel slevit z původních 4* na hvězdičky 3. Celé to zachraňuje krásná Megan Fox a její parťák, ve kterém tkví mnohem větší herecký talent - tedy Shia LaBeouf. 3* jsou tedy ankonec tu a mohu i dále doporučit. 3*

• 29.9.2010  21:10

921. hodnocený film: Solidní a vtipný mix scének, kde Michael Schumacher mile překvapí lidi na čerpací stanici, kteří si jej spletou s figurínou onoho slavného závodníka. Nečekejte nic ví, než jen pár skečů a nahraný smích z povzdálí. 3* ale přeci jen házím do placu. Vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr... 3*

• 25.9.2010  08:40

917. hodnocený film: Sledujete 5 párů, kde někdo má problém se sexuálně uspokojit. A nebo taky někdo má to štěstí a je bez problémů. Celkem vtipný a i zdařilý pokus ukázat na život lidí, kteří se snaží usmiřovat, uvolňovat či jen tak obveselit pomocí sexu. 3* si proto zcela jistě zaslouží, i když jsem si dával větší naděje. Naděje se jmény potenciálních konkurentů - "Prcičky". Možná je to i dobře, že je tenhle snímek tak rozdílný, protože všichni asi víme o kvalitě této série. 3*

• 1.9.2010  21:48
    Čápi s mákem (TV pořad) (2010)

914. hodnocený film: Chcete-li vidět pohromadě spoustu připitomělých celebrit a jednu buranku, která se diví všemu, prostě ženu z lidu, pak tohle je právě ten typ pořadu, který by se vám mohl líbit. Mysleli jste si, že je Bartoška dobrá kuchařka a že to má už v hlavě srovnaný? Pak to jste právě vy ten idiot, protože tahle vymrzlá slepice se předvedla ve své celé kráse. Je to k nevíře, ale mě tohle fakt bavilo a nejvíc jsem se vždycky těšit na andělsky smířenou Ivetku, která objímá stromy a děkuje pozitivním energiím kolem sebe. 3* jsou průměrem, který si skutečně "Čápi s mákem" zaslouží. 3*

• 31.8.2010  09:30

912. hodnocený film: Honba za vítězstvím a sposta kompromisů, které jsou patrné pro celou část filmu. Ano, máme tu plno nadupaných kár a pár filmových hvězd, ale autoři k nám byli dosti štědří a nakonec film nepůsobí vůbec dobře. Hodně prvoplánové, málo vtipné a přestu zábavné. Ani už nevím, proč bych měl tenhle film doporučit... 3* josu proto maximálním hodnocení, protože snad jen ta auta a duch osmdesátek vám může udělat dobře. Aha, už vím proč... :-) 3*

• 29.8.2010  22:24
    Česko Slovensko má talent (TV pořad) (2010)

909. hodnocený film: V podání Novy jedna velká trapárna a s leskem ošuntělý Leoš Mareš, který připomíná toho topícího se, který se každého stébla chytá. Odporný nevkus a strašný výběr poroty, ve které snad má co dělat jenom Troška, i když to je taky takovej vořežprut. Naproti tomu Prima přišla s něčím méně vlezlým a vtíravým. Novátorská dv...ojice moderátorů působí poměrně vyrovnaně a porota je mi daleko více příjemnější. Daleko více se asi taky vyzná a nejsou tam jenom ty krásný ksichtíky. Jinak blbců, na který se budeme teď večer koukat, bude dost a dost, takže o další (ne)zábavu se nám obě televize skvěle postarali... :-) 3*

• 15.8.2010  09:28

902. hodnocený film: Taaak... Britský humor jsem si jakš takš osvojil a nyní jsem docela připravenej na masáž, které se mi od podobných snímků dostává. Někdy mi sedne a někdy taky ne. Mohl jsem hodnotit úplně jinak a měl jsem sto chutí dát 2*, lae za úžasný výkon dvou hlavních protagoistů jsou to nakonec 3*. Příběh je sice jen průměrný, ba až podprůměrný, ale je to sranda a tak se to musí i brát. 3* proto dávám směle a už utíkám k filmu dalšímu. 3*

• 14.8.2010  10:47
    Drtivá porážka (TV pořad) (2008)

899. hodnocený film: Na doporučení mojí Péti jsem se na tenhle zábavně soutěžní pořad kouknul a musím říct, že to bylo rozhodně to lepší, ne-li jedno to z nejlepších, co v tomto žánru můžeme shlédnout. Jistě, Pevnost Boyard a ani Hry bez hranic, to nebyly, ale je to fajn a dá se na to koukat. 3* jsou rozhodně dobrým hodnocením. 3*

• 14.8.2010  10:46
    Ninja Faktor (TV pořad) (1997)

897. hodnocený film: Jakoby se snad s těmi zábavnými soutěžemi, kde lidé překonávají své možnosti, roztrhl pytel. A je to i dobře. Máme z čeho vybírat a tenhle mix komediálního přístupu k adrenalinu a japonských "lamačů" mi zcela vyhovuje a baví mě. 3* jsou proto sice jen průměrným, avšak na žánr skvělým hodnocením. 3*

• 13.8.2010  14:50

894. hodnocený film: Podobná grafika jako Green Lantern a vlastně většina těchhle adaptací na komiksové trháky. Příběh je normální a snad ho i kazí ta přemíra hrdinů a antihrdinů. Jenže Američané to mají rádi a nemyslím teď jenom děti. Rozhodně se ale nedá říct, že by to byl ale takový propadát. To ani náhodou. 3* jsou tedy proto, že ani neurazí a ani nenadchne. 3*

• 8.8.2010  09:48

890. hodnocený film: Nemám rád tyhle britský filmy s jejich typickým britským humorem, který je mi cizí. Nechápu, čemu bych se měl smát. Chápu, že jsem Evropan stejně tak jako oni, ale nevidím důvod, proč bych měl žrát jejich filmy. Ne, nejsem xenofob, ale tohle skutečně nemusím. Musím ale uznat, že tenhle film mě pobavil a i když mu dávám jen 3*, tak si zaslouží pochvalu, protože hlavní představitel role "policisty" i jeho debilní parťák, uměli zaujmout parádně. 3*

• 8.8.2010  09:47

889. hodnocený film: Námět skvělý, příběh skvělý, ale herci a postavy, které byly v tomto světoznámém příběhu ztvárněny, mě dosti nudily. Hudba kdesi nikde a trocha napětí též v oněch místech. Ano, měl jsem hledat inteligentní britský humor, ale asi jej nechápu. To se občas stává. Proto sáhnu pouze k průměrnému hodnocení 3*, protože si dlouho nevybavím snímek, který mě tak nudil. 3*

• 2.8.2010  21:36

886. hodnocený film: Čekal jsem více. Tak by se dalo shrnou mé hodnocení tohoto snímku, kterého jsem se nemohl skutečně dočkat. Byl jsem v očekávání, že se bude jednat o ještě větší pecku, než byl "Karlík a továrna na čokoládu". Tahleta pohádka ale byla velikým přehmatem a i když grafika byla dokonalá, tak ta "cukrátka" a nesmyslné postavičky byly na mě až moc sladkým čajem. Jinak příběh se nese v milém duchu a určitě není nejhorší. To, co však mělo "Alenku" vyzdvihnout do výšin hodnocení za hranicí 80%, to selhalo. U mě tedy určitě a proto se musím smířit s průměrným hodnocením 3*, protože na víc to rozhodně nebylo. 3*

• 22.6.2010  18:30
    MacGyver: Cesta do zkázy (TV film) (1994)

877. hodnocený film: Solidní začátek filmu, který se pak strhne v poměrně nudnou sérii monologů a nepříliš přesvědčivých výkonů ostatních herců. MacGyver je pořád klasa, ale už to není ono a moc to se seriálem a jeho fenomenálním charaktereme nemá společného. 3* jsou asi tím maximem, na který může tenhle poslední záchvěv o kutilu MacGyverovi dosáhnout. 3*

• 29.5.2010  08:30

868. hodnocený film: Dobrá noční atmosféra. Průměrní herci a jedna nevysvětlitelná příhoda, na kterou navazují další a další. Spíše než o příhodě, se dá hovořit o brutální vraždě, která neměla jediného opodstatnění. O to hrůznější jsou pak ty další, které postihují jednu rozhádanou rodinku na cestě k babičce a jejíme vánočnímu stromečku. Hodně dobrý nápad s černou limuzínou, která krade příbuzné a ponechává je na silnici jako trosky. 3* jsou ale i tak dobrým hodnocením pro film, o kterém jsem nikdy neslyšel a asi už jej i neuvidím, protože mě zase až tak moc nezaujal. Máme tu i lepší, ale i horšé horory. 3*