Valkýra (2008)

712. hodnocený film: Čekal jsem na tenhle film jako na boží smilování, protože jsem konečně doufal, že uvidím Toma Cruise v nějaké super roli a také konečně mediálně známější film, co by se snažil o co nedůvěryhodnější přepsání historických událostí. Miluju filmy s nacistickou a obecně s válečnou tematikou, proto jsem se tolik těšil. Již podle prvních fotek jsem doufal, že to bude bomba. Pak přišel i trailer a byl jsem nadšenej. Nyní jsem už dokonce shlédl i film a byl jsem uchvácen. Úžasná charakterní role v podání Toma Cruise jako plukovníka Stauffenberga.Film má vynikající zvuk a skvělé monology i dialogy. Hudba je úžasná a hned jsem přemýšlel o soundtracku. Podle mě tohle byla ta nejcharakternější role pro Toma Cruise, kterou si kdy dal. 5* je jasných a jsem opravdu nadšenej, že se to filmařům povedlo. 5*

Podfu(c)k (2000)

710. hodnocený film: Gyu Ritchie tímhle skutečně dokázal, že je špičkovej režisér a to i přes to, že jsem od něho dosud žádní film nikdy neviděl. Podfu(c)k jsem viděl poprvé a strašně moc mi připomínal Transpotting a vlastně všechny filmy z britských ostrovů... Byl jsem skutečně nadšenej z toho, co Brad Pitt předváděl a vlastně jako cikán mi přišel naprosto úžasnej. Celej film se do cigošů pěkně strefuje a je plný úžasných hlášek. Taky nemůžu zapomenout na skvělou hudbu. No a příběh? Ten se pěti hvězdičkovej, takže skvost, vážně. Co filmu fitknout? Nic, snad jen to, že Guy Ritchie už nedokázal navázat svou tvorbou na tenhle super snímek. 5* je tedy jasnejch. 5*

Hooligans (2005)

709. hodnocený film: Škoda jen, že jsem se podíval nejdříve na 2. díl, jinak maximální nadšenost. Pravdivost a věruhodnost ve filmu je a přímo z něj čiší. Fotbalová láska je jako posedlost Satanem a vy jdete do pekla, protože jste schopni se kvůli svému týmu nechat zmrzačit. Nádherný obrázen toho, jak to asi vypadá v Anglii. To Češi se mohou skutečně jít zahrabat. Skvělé herecké výkony a super závěr filmu. Úžasný Elijah Wood, takže 5* ukazuje na mou maximální spokojenost. 5*

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

708. hodnocený film: Celou tu dobu jsem Jimu Carreymu a jeho postavě fandil, aby to s tou Cate Winslet dal zase dohromady a vše bylo OK. Jenomže já ani vlastně nedokážu říct, jak tenfilm dopadl, protože to byl takový chaos, že jsem prostě ani nebyl schopný poznat, co je skutečnost a co je jen ta jeho mysl (jeho druhé já, které ji má pořád v paměti). Byl jsem jinak vážně fascinován tím, jak by se tito dva ve skutečnosti k sobě hodili. I přes tu všechnu zmatečnost, která byla záměrem, dávám 5*, protože je to zase něco jiného, co jsem dosud nikdy neviděl. 5*

Čistá duše (2001)

707. hodnocený film: O tomto filmu jsem poprvé slyšel od své "prazvláštní" profesorky sociologie a psychologie, která nám o něm vyprávěla. Dlouho jsem se pak k filmu Čistá duše nemohl dostat, až se to nakonce povedlo. Film je zasazen do mně zajímavé doby a je ozvláštněn krásnou Jennifer Connely a skvělým Russellem Crowem. Navíc se zde také předvedl ve vedlejší roli Ed Harris, který je vždy obsazován do charakterních, leč druhořadých rolí. Film má spád a skvěle je vyprávěn. Dobré herecké výkony, takže si film zaslouží 5*. 5* je tedy jistých, ale není zase něčím, z čeho bych se posadil na zadek (asi jsem se pořádně nesoustředil nebo jinak si to nedokážu vysvětlit). Věřím, že kvalitu snímku budu moci ještě mnohokrát ocenit. 5*

Faunův labyrint (2006)

706. hodnocený film: Kdo by si pomyslel, že jde skloubit snímek s válečnou tematikou a fantasy příběh podobný tomu z filmu "Most do země Terabithia"? Já také ne... Ale tohle byla skutečná nádhera. Snímek jsem di "dal" v původním znění (tedy španělštině) s českými titulky a byl jsem nadšen, jak je španělština nádhernou řečí. Celý snímek má vynikající, skoro až nepopsatelně okouzlující a čistý příběh, který se musí prostě vidět. Je sice pravdou, že hodně filmů jsem již ohodnotil 5*, ale takhle dobrý film podobného žánru jsem fakticky dlouho neviděl. 5* je snad i málo, ale maximem. Skvělé herecké představení všech zůčastněných, ale i krásné nadpřirozené bytosti. Opravdové bravo pro Faunův labyrint. 5*

Labyrint lží (2008)

705. hodnocený film: Hodně dlouho jsem nevidě film podobného žánru, tedy skutečně dlouho. Vynikající akčí momenty střídají brutální praktiky únosců a chladnokrevné myšlení Russela Crowea, coby šéfa CIA. Pod ním pracuje tajný agent Leonardo DiCaprio, který mě jenom utvrdil v tom, že je skutečnou extratřídou a není jenom tím chlapečkem z Titanicu. 5* se nemůže nikdo divit. Skvělá akce, napětí, příběh par excelence a herecký výkon Lea je excelentní. 5*

Klub rváčů (1999)

702. hodnocený film: Edwarda Nortona jsem si jako jednoho z vůdců rváčů podivné partičky dokázal představit docela snadno, ale Brada Pitta? Ne... Opak byl ale pravdou a moje obavy byly mylné, protože Brad opět nezklamal a dokázal zahrát tuhle roli opět skvěle. Na to, že tenhle film je už taky docela letitej, tak bylo pro mě velkým překvapením, že jsem jej ještě dosud neviděl. Hodně dobrej příběh s vynikající pointou, že je to vlastně celé jenom jeden velký přelud a za vše vlastně může Edward Norton. Navíc skvěle se tu předvedla taky Helena Bonham. Taky jsem byl fakt překvapenej tím, že vlatně postava Edwarda Nortona byla s těmi, kteří mají rakovinu varlat jen proto, že se necítí normální a je mu dobře v blízkosti odkopnutých lidí (stejně tak i Helena Bonham, která se cítila být nezařaditelná do normálního světa). Fakt vynikající film. Proto nikoho nepřekvapí mých 5*, protože je to tutovka na sobotní večer, kdy toužíte po napětí i akci. 5*

Rallye smrti (2008)

700. hodnocený film: Záměrně jsem si tenhle film vybral jako svůj jubilejní 700. a musím uznat, že to byla fakt pecka. Určitě nedosahuje co do své kvality na 5*, které jsem mu dal, ale pobavil mě natolik dobře, že jsem se fakt unáhlil (záměrně) a fakt mu je tu nechám. Skvělé honičky, dobré kulisy a nadprůměrně dobrý scénář, navíc krásná ženská, to se fakt ocení. I když je to hodně lacinej trik, tyhle všechny kombinace na mě fakt zapůsobily a 5* tam je. 5*

Marley a já (2008)

698. hodnocený film: Už ani nevím, čí to byl vlastně nápad, jestli její nebo můj, každopádně... Film s Owenem Wilsonem byla pro mě sázkou na jistotu a Jennifer Aniston tomu jen dodala na půvabu. Celý film skvěle plynul a nebyl nikde žádný zádrhel. Rozhodně můžu říct, že byl pro mne ale i velkým překvapením, protože jsem Owena Wilsona viděl i v trochu vážných situacích. Film se nese v příjemném tónu a s dobrou melodií až do samého konce. Navíc, už dlouho se mi nestalo, abych se u filmu rozbrečel, ale tady mi to fakt nedalo jinak. Owen Wilson je skutečně borec a já vždy čekám s nedočkavostí na každý další film s ním. Co tedy závěrem? BRAVO! 5* je tedy jasných... 5*