Harry Potter a Fénixův řád (2007)

697. hodnocený film: Asi to někomu může skutečně připadat tak, že nemám ve skutečnosti se na co dívat, když už se dívám na Harryho Pottera, ale musím uznat, že mě nějak tahle série o čarodějnckém učni fakt chytla. Co film s Harry Potterem, to jiný příběh, ale vždy skvělý. Vlastně jde vždy jen o to, zda snímek ode mě získá 5* nebo jenom 4*. Tenhle dostane 5*, protože mne opět skvěle pobavil a připadal mi snad nejlepší z celé série. Už se těším na další pokračování... 5*

Million Dollar Baby (2004)

695. hodnocený film: Opravdu nechápu, proč jsem se vyloženě nechtěl podívat na film Million Dollar Baby. Hillary Swank tu předvedla skutečně skvělej výkon a musím říct, že bych se i hádal, jestli se najde někdy nějaká dáma a předvede stejně dobrej výkon v ringu jako ona. Eastwood se pomalu začal spíše projevovat jako režisér a nutno uznat, že jako fantastickej řežisér. Rocky je film pro fandy hrubej síly a Stalloneho. je jasný, že nedosahuje kvality tohoto snímku. Naproti tomu Million Dollar Baby je skutečný kumšt a hlavně plejáda charakterních rolí a citově vypjatých okamžiků. Nemůže tedy mé resumé znít jinak než 5, to bych si sám nalhával něco, co není pravda. 5*

Vrána (1994)

694. hodnocený film: Tenhle snímek jsem naposledy viděl snad, když mi bylo asi tak 10 let. už tenkrát jsem jím byl fakt fascinovaný. Skvělá temná atmosféra, dokonalá metalová muzika, skvělé akce a nesmlovavě krutý Brandon Lee. Fakt bourák tenhle chlápek. Je to fakt nápad, že vám bude ve filmu dělat krvavého sekundanta takové zvíře, jaké je vrána. Opravdu nádhernej film. Škoda, že tenhle pan herec již není mezi námi. 5* je fakt jasně danejch a nemůžu říct něco proti tomuhle snímku ani popel. 5*

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

692. hodnocený film: Je to k nevíře, ale začal jsem být asi fandou Harryho Pottera. Tedy po shlédnutí tohoto filmu určitě. Celý film působí mnohem vyzráleji než první díl o čarovném učni. Film je, co do vizuálních efektů, propracován do posledního detailu a srší to tu samými nápady. z Hermiony se vyklubala solidní žába a herci předvádějí fakt dobré výkony. Nedá mi to a označím tenhle snímek 5*, protože navíc k němu skvěle sekunduje dobrá hudba. 5*

Batman začíná (2005)

691. hodnocený film: Obvykle to tak bývá, že člověk shlédne nejprve první díl starší a pak až novější. Já jsem šel na Batmana jinak. Nejprve jsem se podívál na všemi fanfárami opěvujícího Temného rytíře (naprostá bomba!) a pak až jsem se dostal k filmu Batman začíná. Zpočátku jsem si říkal, jestli se skutečně jedná o Batmana, protože jsem si spíš myslel, že se koukám na nějaký kungfu film. A jaké bylo tedy mé zjištění? Skvělý úvod Christiana Balea jako nového představitele Batmana. Skvělý příběh o úkrytu a o jeho zbraních (spíše malé epizodky). Nádherné audiovizuální efekty a také herecké výkony A+. Samotný Christian Bale dostal spoustu prostoru, aby nechal sobě vyniknout (narozdíl od Temného rytíře). Opravdu jsem byl nadšenej a 5* je namístě. 5*

Tenkrát v Americe (1984)

689. hodnocený film: Celý film je výtečnou ukázkou na gangstery sužované město. Je to plejáda skvělých hereckých výkonů a úžasných minipříběhů. Skvělá hudba pak dokresluje celý příběh, který je fakt brilantní. Robert de Niro, jakoby se pro tyhle role narodil. Rozhodně můžu říct, že celej film, ač je setsakramentsky dlouhý,tak vůbec člověka nenudí a ta standartní delšívezreje je jistě lepší. Krásné kostými a dobové vozy, stejně tak jako i zbraně. nevím, čímještě mám film pochválit, proto 5* je jasných. 5*

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

684. hodnocený film: Netušil jsem, že takhle starý film se mi dostane do iPodu a že jej zkouknu s takovým nadšením, s jakým, jsem jej také shlédl. Jde o plejádu 12 rozdílných rozhněvaných mužů, jeden na druhého, skupinku různých charakterů a mužů, kteří nemají prachnic společného než jen to, zda bude obviněný madík vinnen či nevinnen. Naprosto mě film pohltil a náramně jsem se koukal se zaujetím na Jiřího Voskovce, který si zde střihl ne ledajakou roli. Prostě paráda. Konec filmu je také skvělý a hlavně překvapivý. 5* je jasným vyřešením tohoto případu a Dvanáct rohněvaných mužů má dalšího velkého obdivovatele v podobě Druida Karlose... 5*

Ostrov (2005)

680. hodnocený film: Často na mě vykoukl plakát k filmu Ostrov a vždy jsem jej jen přehlédl s tím, že na obrázku je Drew B., kterou rozhodně nemusím. Podíval jsem se ale blíže na seznam rolé Scarlett Johansson a tam našel právě tento film. A? Byl jsem nadšen, jako pokaždé, když jsem se díval na film s ní. Navíc se mi zde ukázala jako femme fatale budoucnosti, společně s Ewanem Gregorem, který se skutečně předvedl ve skvělém světle... Vynikající příběh, krásné scény a zasazení filmu do úchvatných prostor, tohle dělá z Ostrova film na 5*. Ona je skutečně prostotypem krásy a po dlouhé době, kdy jsem měl za nejkrásnější herečku Catherine - Zetu Jones, je právě Scarlett Johansson tou nej. Skutečně facsinující zjev. 5*

Dokonalý trik (2006)

679. hodnocený film: Asi jsem blázen, ale začal jsem, podobně jako se sháněním všech filmů s Owenem Wilsonem, tak jsem začal shánět a koukat na filmy se Scarlett Johansson. Jsem jí naprosto okouzlen a fascinován. Je naprosto nádherná a půvabně roztomilá. Říct o ní, že je krásná, jenom bych úmyslně zmírnil její vizuální přitažlivost. Navíc její herecké nadání a výkon ve filmu Ztraceno v překladu (Lost in Transtlation - 2003), to byl prostě koncert upřímnosti a věrohodnosti. Dobrá, k tomuto filmu... Těšil jsem se jako malé dítě na další snímek se Scarlett z kouzelnického prostředí staré Anglie. Navíc se zde objevil i Charistian Bale, který mě fakt nepřestává udivovat. Hugh Jackman je charismatický jako vždy a podává standartně to, co se od něj vyžaduje - parádní herecký výkon. Celý film mě naprosto pohltil svou starou atmosférou a dokonalým pocitem toho, že jsem součástí toho velkého kouzla. Hodně filmů hodnotím 5*, protože mě něčím zvláštním ohromí. Tenhle film ale na mě působil naprosto kompaktně a celistvě, jako málokterý film. Vynikající herecké výkony, překvapení v podobě Davida Bowieho, nádherná Scarlett, úžasné kostýmy, skvělé kulisy a krásná hudba. Takhle si nějak představuji film, na který bych pozval svou dívku do kina. 5* je snad i málo a jsem si, po shlédnutí Dokonalého triku, jist, že má spanilá jízda v koukání na filmy se Scarlett Johansson jen tak brzy nezkončí. Bravo a děkuji za vynikající zážitek. 5*

Čarodějův učeň (1977)

678. hodnocený film: Ani jsem nečekal, že tahle pohádka mě natolik chytne. Mistrné vyprávění a také pěkné animace na české poměry a hlavně, ono ani nejde o ty animace, je to vidět, že je to tuzemský výrobek. Moc pěkný a skvělý příběh. 5* je namístě a ani se nedivím tomu skvělému hodnocení. 5*