DruidKarel

DruidKarel

Karel Mach

okres České Budějovice
Let's go Sparta let's go!

homepage

• 29.9.2010  20:57
    Sunshine (2007)

920. hodnocený film: Spousta lidí jej tu opjevuje snad jako by ani neměl tento film k sobě rovného. Ano, byl jsem potěšen ze skvělé vizualizace, dobrého nápadu s přibývajícími obětmi, které je kupili s každým nastavším problémem. Dobré herecké výkony a solidní hudba je podtrhly dobrou výchozí pozici pro hodnocení tohoto filmu. Ode mě dostává nakonec přeci jen 4*, protože 3* by byly přeci jen krutým a nespravedlivým hodnocením. Přesto si ale stojím za svým, že film nemá takovou vypovídající hodnotu, aby měl cca 75%. 4*

• 28.9.2010  20:39

919. hodnocený film: Krásný příběh o muži, kterého celý život vedla láska k drátům, jež se mu staly i prací. Kam jej ale tentokrát ony drty dovedou? Bude to do náručí některého ze svých dětí, či do samoty? Kažého chce vidět, ale nikdo o něj nemá zájem a tak jej raději posílá zase k dalšímu sourozenci, Takhle si svého otce předávají po celou dobu filmu, až se otec nakonec dozví, proč mu všichni lhali.Nádherný příběh, který si 4* samozřejmě zaslouží. Mohu jenom doporučit. Pokud hledáte film se skvělými herci a spoustou melancholie, jste na té správné cestě. 4*

• 27.9.2010  18:18
    Smrt panen (1999)

918. hodnocený film: Jak vlastně ohodnotit tento film? Celou dlohou dobu se vlastně ani nic neděje. To jenom pár sester prostě umírá pro neschopnost svých rodičů. Pro jejich tyranské spůsoby jednání s dětmi jako s věcmi. Pro jejich neschopnost se s dívkami domluvit, čímž je uvedou ve velké neštěstí. Za všechno nakonec mohou právě rodiče, kteří si dívek všímali až moc a nedbaly jejich potřeb (kluci, párty, první lásky, kamarádi...). Film se mi fakt moc líbil a asi bych jej i doporučil všem těm, kteří své děti nechápou. 4* si teda i zaslouží a mohu jej jen dále doporučit. 4*

• 25.9.2010  08:40

917. hodnocený film: Sledujete 5 párů, kde někdo má problém se sexuálně uspokojit. A nebo taky někdo má to štěstí a je bez problémů. Celkem vtipný a i zdařilý pokus ukázat na život lidí, kteří se snaží usmiřovat, uvolňovat či jen tak obveselit pomocí sexu. 3* si proto zcela jistě zaslouží, i když jsem si dával větší naděje. Naděje se jmény potenciálních konkurentů - "Prcičky". Možná je to i dobře, že je tenhle snímek tak rozdílný, protože všichni asi víme o kvalitě této série. 3*

• 13.9.2010  09:34
    Krysař (1985)

916. hodnocený film: 2. shlédnutý film v Chorvatsku: Hodně kvalitní hudba, za kterou stojí známí autoři i jinak nefilmových projektů. Zvláštní zpracování a hlavně perfektní rozpracování postaviček, takže vám ani nepřijde, že by vám ten dabing chyběl. Nemůžu ale stejně dát víc než 4*, protože zkrátka nedokážu ocenit kvalitu, který tato loutkohra má. 4*

• 13.9.2010  09:33

915. hodnocený film: 1. shlédnutý film v Chorvatsku: To, že je Scarlett Johansson nádherná ženská a že umí hrát jako pro mě nikdo, na to jsem si už zvykl. Že se ale vrhne ale i do snímku, kde bude hrát víceméně jen hloupou nanynku, to jsem ani nečekal a docela mě to zamrzelo. Vlastně spíš bych měl říct, že mě hodně mrzí, že se tenhle film nevyvedl a že mě i dost nudil. Žádná erotická scéna, žádné napětí, žádné dobré dialogy a ani monology. Prostě pro mě docela průšvih. 2* protože jsem ani nic nečekal. 2*

• 1.9.2010  21:48
    Čápi s mákem (TV pořad) (2010)

914. hodnocený film: Chcete-li vidět pohromadě spoustu připitomělých celebrit a jednu buranku, která se diví všemu, prostě ženu z lidu, pak tohle je právě ten typ pořadu, který by se vám mohl líbit. Mysleli jste si, že je Bartoška dobrá kuchařka a že to má už v hlavě srovnaný? Pak to jste právě vy ten idiot, protože tahle vymrzlá slepice se předvedla ve své celé kráse. Je to k nevíře, ale mě tohle fakt bavilo a nejvíc jsem se vždycky těšit na andělsky smířenou Ivetku, která objímá stromy a děkuje pozitivním energiím kolem sebe. 3* jsou průměrem, který si skutečně "Čápi s mákem" zaslouží. 3*

• 1.9.2010  12:06
    Californication (TV seriál) (2007)

913. hodnocený film: Po shlédnutí téměř celé série musím s jistotou konstatovat, že se jedná snad o nejlepší hraný americký seriál, který jsem kdy viděl, nebo na který jsem se kdy koukal. Snad dobrou konkurenci mu mohou dělat jen "Přátelé", který jsou ale zaměřeni na úplně jiný druh zábavy. Zde, David Duchovny, coby prcoidní muž a otec dcery, se snaží získat pozornost a taky srdce ženy, kterou miluje a ona jeho dříve také. Někdy se mu to daří, jindy už tak úspěšný není. Snad v každém díle mu skončí na nočním lóži 2 až 3 slečínky, které to s ním myslí více nebo méně vážně. Spusta vulgarit, nahá těla a brunátní humor. Tak by se dal charakterizovat tenhle skutečně vynikající seriál, který skutečně žeru. 5*

• 31.8.2010  09:30

912. hodnocený film: Honba za vítězstvím a sposta kompromisů, které jsou patrné pro celou část filmu. Ano, máme tu plno nadupaných kár a pár filmových hvězd, ale autoři k nám byli dosti štědří a nakonec film nepůsobí vůbec dobře. Hodně prvoplánové, málo vtipné a přestu zábavné. Ani už nevím, proč bych měl tenhle film doporučit... 3* josu proto maximálním hodnocení, protože snad jen ta auta a duch osmdesátek vám může udělat dobře. Aha, už vím proč... :-) 3*

• 30.8.2010  14:31
    Kick-Ass (2010)

911. hodnocený film: Tak tohle byl opravdu nářez. Silný příběh, skvělé efekty, báječní herci a herecké výkony, spousta akce a řežba co pět minut. Nic víc nečekejte, než plný pytel zábavy a dostanete snímek, který pobaví hlavně teenagery. Nicolas Cage se ukázal v, pro něj, nezvyklé roli, ale chopil se jí více než důstojně. Hlavní hrdina se ukázal taky obstojně a tedy nezbývá než chválit a čekat jej v některém z dalších akčních trháků. 4* si film jistě zaslouží a tedy mu je i dávám. 4*

• 30.8.2010  10:34
    Stroj času (2002)

910. hodnocený film: Nevěřil jsem tomu, že by hodnocení mohlo odpovídat skutečnosti, ale asi na tom něco bude. Hodně jsem byl nabuzen historickým nádechem, který zprvu na mě zapůsobil. Pak to šlo ale s filmem hodně dolů. Bídný příběh, špatné filmové triky a děs a hrůzu nahánějící herecké výkony. 3* by byly ostudou pro filmy, kterým jsem je udělil. Proto odebírám jednu a dost si i myslím, že jsem se neodchýlil od skutečné kvality snímku. 2*

• 29.8.2010  22:24
    Česko Slovensko má talent (TV pořad) (2010)

909. hodnocený film: V podání Novy jedna velká trapárna a s leskem ošuntělý Leoš Mareš, který připomíná toho topícího se, který se každého stébla chytá. Odporný nevkus a strašný výběr poroty, ve které snad má co dělat jenom Troška, i když to je taky takovej vořežprut. Naproti tomu Prima přišla s něčím méně vlezlým a vtíravým. Novátorská dv...ojice moderátorů působí poměrně vyrovnaně a porota je mi daleko více příjemnější. Daleko více se asi taky vyzná a nejsou tam jenom ty krásný ksichtíky. Jinak blbců, na který se budeme teď večer koukat, bude dost a dost, takže o další (ne)zábavu se nám obě televize skvěle postarali... :-) 3*

• 29.8.2010  22:24
    Talentmania (TV pořad) (2010)

908. hodnocený film: V podání Novy jedna velká trapárna a s leskem ošuntělý Leoš Mareš, který připomíná toho topícího se, který se každého stébla chytá. Odporný nevkus a strašný výběr poroty, ve které snad má co dělat jenom Troška, i když to je taky takovej vořežprut. Naproti tomu Prima přišla s něčím méně vlezlým a vtíravým. Novátorská dv...ojice moderátorů působí poměrně vyrovnaně a porota je mi daleko více příjemnější. Daleko více se asi taky vyzná a nejsou tam jenom ty krásný ksichtíky. Jinak blbců, na který se budeme teď večer koukat, bude dost a dost, takže o další (ne)zábavu se nám obě televize skvěle postarali... :-) ODPAD!

• 29.8.2010  19:40

907. hodnocený film: Máte rádi tyhle dva? Muž na měsíci, Maska a spousta jinýc snímků je devizou Jima Careyho, který se skutečně blyští jako diamant. Evan McGregor se pro zmínku ukázal v sérii Star Wars či Ostrově. Radost pohledět na tyhle dva pány. Pak jen si ale představte, že dvě seperstar filmového plátna si zahrajou dva homosexuály ve vězení, kdy jeden pro druhého lže a podvádí. Smutný, vtipný a dokonale rafinovaný snímek, který umí pobavit i donutit člověka pozorně sledovat. 4*

• 29.8.2010  19:14

906. hodnocený film: Další kung-fu mlátička, ve které se objevil tentokrát Bruce Lee. Jeho herecký styl byl více než impozantní a bojovnost v očí jen vyzařuje. Na plátně je tedy radost jej vidět. Bojů a rvaček nesčetně. Tohle mám rád a úplně v tom vidím toho ducha minulé doby, kdy si filmy na nic nehrály a herci se neschovávali za dubléry a filmové triky. A navíc – Bruce Lee zde předvádí skutečně to nejlepší ze svého umění. 4* si film zaslouží a zaslouží si i porornost dalších diváků, protože já jsem si to moc užil. 4*

• 27.8.2010  19:11

905. hodnocený film: Co tohle mělo být? Tohle, že se mělo liděm líbit? Mě by tohle rozhodně neuspokojilo jako milovníka Arnieho a snad musím i podotknout, že to vypadalo dost trapně. Naštěstí to byl jen pokus a tedy jej nelze počítat jako regulérní film. 2* jsou maximem a snad jen nutno říct, že na Arnieho pořád vzpomínám jen v dobrém. 2*

• 22.8.2010  08:47

904. hodnocený film: Bruce Willise jsme mohli již vidět ve spoustě dobrých filmů, ale pak se taky někdy může podařit, že se objeví ve filmu, který se vymyká žánrům, do kterých je tenhle německej frajírek obsazovanej. Trochu hra s divákem a taková ta hledaná na pravdu mě skutečně baví a musím uznat tvůrčí talent autorů filmu. Willis byl parádní a jeho role mě fakt bavila.. Josh Harnett si tu zahrál roli otloujánka a jednoznačně mu taky sedla. 4* jsou na místě a jenom můžu dále doporučit. Jestli máte rádi Quentina a jeho filmy, pak i tady se najdete. 4*

• 17.8.2010  20:55
    Mistrův syn (1978)

903. hodnocený film: Opět spousta zábavy, skvělých bojových akcí a do toho ten Jaskie Chan, který opravdu dokázal s tímhle prorazit. Je to radost na něj koukat, jak si hraje a při tom hraje. 4* jsou ale maximálním hodnocením pro tenhle snímek, protože už mi to přijde jako obehraná písnička. Ale dobrá písnička... 4*

• 15.8.2010  09:28

902. hodnocený film: Taaak... Britský humor jsem si jakš takš osvojil a nyní jsem docela připravenej na masáž, které se mi od podobných snímků dostává. Někdy mi sedne a někdy taky ne. Mohl jsem hodnotit úplně jinak a měl jsem sto chutí dát 2*, lae za úžasný výkon dvou hlavních protagoistů jsou to nakonec 3*. Příběh je sice jen průměrný, ba až podprůměrný, ale je to sranda a tak se to musí i brát. 3* proto dávám směle a už utíkám k filmu dalšímu. 3*

• 14.8.2010  21:47
    Dračí lady (1992)

901. hodnocený film: Kdysi dávno hit, dnes by jeden po tý blondýně s kopy a údery ani nezdechl. Tenkrát jsem to žral a hlavně tu pasáž, kdy ji vyhodili z auta a ona se postupně dostávala do formy za pomoci malýho kluka a jeho dědy s uměním kung-fu. Tenhle žánr fakt tenkrát letěl, dnes je spíš pro smích. 2* jsou ale i tak, myslím, dobrým hodnocením. 2*

• 14.8.2010  21:44
    Škola hada (1978)

900. hodnocený film: Je sice pravdou, že tyhle filmy frčely po revoluci a šířily se mezi jejich fanoušky jako mor. Dneska se nad nimi většinou jenom člověk pousměje, ale i tak je ocení. Stejně jsem udělal i já a musím fakt uznat, že tenkrát byly kung-fu snímky myšleny s určitou nadsázkou, která se každému líbila. Ne jako dnes, kdy buší jeden do druhého a buď nesmyslně umírá po kopu Chucka Norrise anebo nemá pořád dost. 900. film a rovnou takováhle pecka. Děkuju Martinovi Matouškovi za jeho tip, pro který poslední dobou čím dál tím více chodím na jeho stránky. 5* je tedy jasně udělených a jenom chválím toho čínského mužíka, který nás svým uměním baví dodnes. 5*

• 14.8.2010  10:47
    Drtivá porážka (TV pořad) (2008)

899. hodnocený film: Na doporučení mojí Péti jsem se na tenhle zábavně soutěžní pořad kouknul a musím říct, že to bylo rozhodně to lepší, ne-li jedno to z nejlepších, co v tomto žánru můžeme shlédnout. Jistě, Pevnost Boyard a ani Hry bez hranic, to nebyly, ale je to fajn a dá se na to koukat. 3* jsou rozhodně dobrým hodnocením. 3*

• 14.8.2010  10:47
    Faktor strachu (TV pořad) (2001)

898. hodnocený film: Z 90% se jedná o to, abyste překonali svou nechuť sežrat kdejakou odpornost. Někdy je to zábava, ale jindy se na to nedá koukat a vám je na blití. 2* jsou proto maximálnímm hodnocením a to si myslím, že jsem to i trochu přehnal. 2*

• 14.8.2010  10:46
    Ninja Faktor (TV pořad) (1997)

897. hodnocený film: Jakoby se snad s těmi zábavnými soutěžemi, kde lidé překonávají své možnosti, roztrhl pytel. A je to i dobře. Máme z čeho vybírat a tenhle mix komediálního přístupu k adrenalinu a japonských "lamačů" mi zcela vyhovuje a baví mě. 3* jsou proto sice jen průměrným, avšak na žánr skvělým hodnocením. 3*

• 14.8.2010  09:34

896. hodnocený film: Tak na tenhle film jsem se podíval pouze na základě plakátu na stránkách uživatele "matestlust" a čekal další béčkovou řežbu, kterou má Martin rád. Opravdu to byla béčkovina největšího kalibru, ale protože jsem si ten film tak užil a docela se i bál, tak musí tenhle film ohodnotit 5*. DOst mi připomnlě noční můry, kterých si moc cením. Rozhodně zajímavý příběh, který je pro mě nezapomenutelným a do jisté míry i dobré herecké výkony. Velikým překvapením pak pro mě bylo, že se tam objevil i Alice Cooper. 5* je zasložených a taky udělených. AMEN.

• 13.8.2010  14:51
    Počátek (2010)

895. hodnocený film: Tak po dlouhé době jsem se taky dostal do letního kina u nás v Českých Budějovicích. Atmosféra skvělá, vynikající počasí, velká návštěvnost a já ve velkých očekáváních z nadcházejících bezmála tří hodin. "Počátek" je jeden z nejrafinovanějších snímků, kterej jsem kdy viděl. Rozhodně jeden z nejpromyšlenějších příběhů, jaký si jen můžete představit. Navíc skvělý Leonardo DiCaprio, kterému sekundují skvěle jeho filmoví parťáci. Dokonalá silueta pohnutky jen sebemenší myšlenky, která může být podchycena a zneužita. Jednoznačně jeden z nejlepších filmů za dlouhou dobu, co jsem kdy viděl. 5* je ode mě tedy jasných. 5*

• 13.8.2010  14:50

894. hodnocený film: Podobná grafika jako Green Lantern a vlastně většina těchhle adaptací na komiksové trháky. Příběh je normální a snad ho i kazí ta přemíra hrdinů a antihrdinů. Jenže Američané to mají rádi a nemyslím teď jenom děti. Rozhodně se ale nedá říct, že by to byl ale takový propadát. To ani náhodou. 3* jsou tedy proto, že ani neurazí a ani nenadchne. 3*

Mlha (2007)

893. hodnocený film: Rozhodně bych nepoznal, kdo je tvůrcem tohoto snímku. Naprostá nuda a neherci. Strašný až kýčovitý příběh. Asi je z mého tónu cítit nechuť a rozčarování, ale dlouho jsem neviděl takový brak. Dokonce bych řekl, že se podobá svým charakterem "nováckým" filmům na nedělní odpoledne. Opravdu špatný film, na který se budu snažit co nejrychleji zapomenout. 1*

• 8.8.2010  22:01

892. hodnocený film: Velké natěšení se skutečně nevyplácí. Moc jsem si sice nesliboval, ale čekal jsem skutečně více. Nemohl jsem zprvu (před shlédnutím tohoto snímku) pochopit, zda není film zbytečně podhodnocen. A? Skutečně není. Nudný příběh, otřesní vedlejší herci, strašná zamotávačka a jasná snaha o podobnost se SAW. To se ale vůbec nepovedlo a jestli tohle měl být poslední závan po Aktech X, pak je mi to skutečně líto, protože tady je fakt co napravovat. 2* a víc si nezaslouží. Velké zklamání. 2*

• 8.8.2010  22:01

891. hodnocený film: Možná se budete divit tomu přehnaně vysokému hodnocení. I já se musím trochu pozastavit a uvést, že v tomto případě hodnotím snímek "Green Lantern: První let" v rámci komiksového žánru. Rozhodně se jedná o pevedený film, kde, jak už to bývá, bojuje dobro se zlem o záchranu všeho živého i důstojnosti lanternů. Grafika je poměrně zdařilá a každopádně působivá, stejně tak jako dobrý příběh. Proto 4* jsou dostatečným argumetem mého rozhodnutí. 4*