Šuplík

Šuplík

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 20.12.2020  20:09

Jenom jsem zapomněl dát doma rybičkám žrát... Bóže.

• 8.12.2020  00:08

Ehm no, potešilo pár fajn hercov, najmä Dennis Quaid. Ale inak by som za toto veledzílo ruku do ohňa nedal. Lasse, varför?? (Pýtam sa, lebo od teba som videl skutočné diela.)

• 15.11.2020  08:04

John Wayne a Kirk Douglas bijú partu. Keby tu neboli, nie je to moc k svetu. Ale oni tu sú. A záver je lahôdka. A pravdaže, v titulkoch je moje oľúbené: "Music composed and conducted by Dimitri Tiomkin".

• 13.11.2020  12:24

Toto bolo pre mňa naozaj ťažké pozerať. Úžasne zobrazili to, čo človek pozná v živote sám, keď urobí chybu a v návale nerozumu sa ju snaží zažehliť inou chybou. Obvykle ešte väčšou. Akoby nastavili zrkadlo. Zodpovednosti. A ako ukázali tú temnotu vo vnútri človeka, ktorého ťaží svedomie. Naraz nemôže mať radosť z ničoho krásneho naokolo. Je mu to vzaté. Totiž, vzal si to sám. Strašný film. Ten ide do čierneho.

• 13.11.2020  12:18

"Říká se: dobře namydlen, napolo oholen." Čo Antonín sám predviedol, chacha. Áno, spolupráca Novotný-Lamač. K tomu Marvan, Ferbasová a Trégl. A za kamerou Ferdiš Pečenka. Tj. nemáme dočinenia s hocijakou rozprávečkou. Tu brat nepozná brata, totiž duch ducha. Akurát chudinka Lída.

• 13.11.2020  12:14
    Rošťáci (1985)

No hej, rehotať som sa na tom rehotal. I hudba mala dačo do seba. Potešil aj Errol a rez lodnou plachtou à la Errol. Ale ak si niekto myslí, že napr. takí Zip & Zap sú vykrádačkou Goonies, tak proste nechápe veci.

• 13.11.2020  12:00

Herecká zostava fenomenálna.

• 13.11.2020  11:58

"Začneme v malým. Koupíme nějaký malý domeček." - "O jednom bych věděl. Bude laciný a má šest oken." - "Výborně, šest oken, dvě pro každého. Zamlouvám si prostřední."

• 13.10.2020  14:19

Strieborné plátno jak má byť. Páni, čo všetko títo Česi nenatočili v medzivojnovom období! Popri parádnom Lamačovi tu máme dve parádne ženštiny - Mariu Tauberovú a Jarmilu Lhotovú, z ktorých sa, mimochodom, prvá dožila 91 rokov a druhá dokonca najviac spomedzi všetkých českých herečiek. A tú chorobu jej človek proste nemohol baštiť, už na pohľad vypadala móc zdravo. Normálne ten level, ako keď Kirk Douglas hrával chorých a duševne i fyzicky zlomených ľudí, hehe.

• 13.10.2020  14:18

V neděli přijďte na kázání. Potřebujete osvítit.

• 10.10.2020  15:10

Vlasta Burian a Hanka Vítová, to už je kombinácia.

• 10.10.2020  15:08

Tento film som už voľakedy videl, spomenul som si hneď ako začal. Je pravda, že záver má trochu rýchly. Ale zase nie nelogický. "Jestli hledáte nějakého blázna, tak - támhle de!" Jaroslav Marvan, Čeněk Šlégl, to bolo fakt dobré.

• 4.10.2020  12:51

"Puška bez lovce? Žeby sebevraž...?" Scénka za milión s Karlom Lamačom.

• 30.9.2020  21:17
    Polská krev (1934)

"Víš Bolko, každý chvilku tahá pilku." Tak toto áno, Ondra-Lamač-film. Toto ste dali. Aj s overtúrou.

• 17.9.2020  21:27

"Smím se vás zeptat, kam jdete?" - "Nikam." - "Ale to je báječné. To máme stejnou cestu. Mohu vás doprovodit?" - "Můžete."

• 9.9.2020  12:42
    Pistolník (1950)

Kto je najlepší s koltom? Wyatt Earp? Asi nie, tomu chlapci napráskali jeho vlastnou pištoľou. Jimmy Ringo povedal, že jeho priateľ šerif. A Jimmy Ringo nehovorí do vetra.

• 7.9.2020  14:15

Antonín Novotný Věre Gabrielovej: "Víš co - poběžíme kupředu."

• 3.9.2020  08:12

Krása. Neviem, ako film pôsobil na vtedajších ľudkov, ale pre mňa má doslova dokumentárny ráz. Som fascinovný. Na druhej strane, to u mňa nie je nič neobvyklého. No i tak.

• 3.9.2020  08:09
    Air America (1990)

Ručička tachometra na palubnej doske poskakovala niekde v stredných hodnotách. No v závere vyletela na maximum. Good job, fellas.

• 27.8.2020  12:16

Zaujímavá záležitosť. Nedomyslená a nedotiahnutá. Ale zaujímavá.

• 18.8.2020  12:02

Ďalší diel Heryho Potra - slabý jak máločo. Už tradične. Túto ságu fakt nedávam na jeden šup. Vlastne som ešte stále nevidel všetky časti. Ale keď ono to má dej riedky ako kosti odvápneného osteoporotika. Pojmy typu dramatický oblúk či náväznosť udalostí patria do inej sféry. A ten nemohúci kripel Uoldemort celej veci dodáva krídla. Maličkosť ako že každé pokračovanie je o tom istom, nestojí za demonštráciu. Rutina s notorickou (a teraz použijem silný výraz) zápletkou. Na druhej strane, herci nie sú najhorší a z času na čas sa zasmeješ aj na tom, čo tvorcovia mienili ako vtip... A teraz karty na stôl. Heryho pozerávam len spolu s kamošmi alebo za špeciálnych okolností. Sám by som sa k nemu nedostal. Lebo v zozname filmov, na ktoré sa chystám, je kdesi na konci šóry, ak tam vôbec je. Tohto som videl predvčerom v banskobystrickom amfiteátri v srdci slovenskej Stredozeme. Večer. Po zotmení. Pod hviezdnym nebom. Sedel som v tráve a díval sa na veľké plátno, za ktorým sa v údolí rozprestieralo mestečko s hromadou malých svetielok. Už hodne dlhú dobu som nezavítal do týchto končín. A miestne letné kino som navštívil po prvý raz. Neprišlo veľa ľudkov. Taký pokojný večer. Rozjímací. Večer, kedy sa ani nula nezdá byť taká nulová. Navyše sa dalo dobre pobaviť na slovenskom dabingu. Takže dáme nejakú tú hviezdičku navrch.

• 16.8.2020  11:23

Nech žije Clark Gable!

• 16.8.2020  11:21

Najobľúbenejšia postava filmu: pán Bočan.

• 1.8.2020  15:08

"Pamatujte, nikde o tom nemluvte. Jinak si vaše rodina odveze vaše tělo." - "Já nemám rodinu, pane." - "No, pak nebudete mít ani tělo."

• 17.7.2020  22:29
    Žiju Dunajem (TV film) (2017)

Mám rád tie miesta. Túlačky po nich majú niečo vlastné, osobité, čo nenájdem nikde inde. Proste domovina. Inak, Tomáš je šikovný chlapec, keď som ho stretol prvýkrát, bolo to práve na ostrove Veľký Lél. Šiel rovno z Bratislavy, na prívesnom vozíku viezol člny a zháňal dáky imbusáčik.

• 17.7.2020  22:28

Takže pentjak silat v praxi? Fu, keď si chlapík zloží okuliare a vloží ich do vačku, tak už len praštia kosti. Ide sa faakt na tvrdo. Ale napriek všetkému tomu neporiadku vieme, že dobrý človek ešte žije. Je na ceste. Salam, Yuda.

• 17.7.2020  22:27

Konečne niečo ľudské. Už sa hodila zmena od tých všemožných aj všenemožných zhovadilých prkotín, čo som videl v posledných dňoch. Na druhej strane, dalo sa pri nich parádne vyspať, keď už začali príliš dojímať. Ohľadom tohoto filmíku mi niečo hovorí, že scéna, ako Saoirse vychádza z (katolíckeho?) kostola a zapája sa do všeobecnej guľovačky, sa ešte stane pamätnou, hehe.

• 17.7.2020  22:26

Pozeral som to s istou pani doktorkou a druhá hviezda je za jej sprievodný komentár o lesbičkách. Každopádne, Petrova cameo rolička bola skvostná.

• 17.7.2020  22:23
    Brooklyn (2015)

Nechcel som sa rozčúliť, ale nemohol som si pomôcť. Tvorcovia Brooklynu, najradšej by som vás chytil za ušiská a oplieskal o stenu. Takto utopiť dielo v špinavých vodách podpriemeru a plochosti! A to sa najprv začal rysovať ozaj zaujímavý príbeh. Dalo sa ho tak parádne rozvinúť. A mali ste Saoirse. Možno to ako výsledný film nie je úplne zlé, ale všetok ten zmarený potenciál to odpísal. Nepotešili ste ma, ľudia. A všetky tri hviezdy dávam za herecký výkon Saoirse Ronan.

• 17.7.2020  22:22
    Město Ember (2008)

Nastupuje Saoirse a filmík o hľadaní, ktoré vedie k poznaniu, že svetlo, ktoré sme dosiaľ vídali, nie je najjasnejšie, že pravda o realite, ktorej sme verili, nie je úplná, a že svet, v ktorom sme žili, nie je jediný. Analógia ako remeň. Keby sa režisérovi chcelo a ešte trošilinku by vec vyladil, išla by priamo do čierneho.

<< předchozí 1 2 3 4 5