6thSun

Petr Štěpnička

Svatý Kryštof a Nevis

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 22.9.2017  19:24

Oproti prvním dvěma dílům už v pohodě koukatelné, ale opět zde figurují podivnosti, jakože nemocnice sama pošle sestru před soud, protože se jí údajně chtěla zbavit, přičemž ostudu, která by vznikla prokázáním viny, nikdo neřeší, nehledě na zaplacení odškodného. Často kladené otázky, zdali byla dotyčná sestra v den skonání toho kterého pacienta ve službě, jsou pak už zcela mimo mísu, vždyť snad existuje něco jako evidence odsloužených směn. Opět si neodpustím poznámku, že k takovýmto lapsům v I. sérii nedocházelo.

• 21.9.2017  08:59
    Vdova po dvou mužích (TV film) (1981)

Neodolatelná kravina, kterou mé hodnocení po právu hodilo do červených čísel, takže ne, aby to některej z vás ignorantů změnil.

• 17.9.2017  10:58

Úplně všechno je tady podřízeno lekačkám a hororově vypjatým scénám, včetně té nejzákladnější logiky. Sandberg jako by zapomněl, že už netočí kraťas a postupně si nechal gradaci filmu - podobně jako u Lights Out - rozutéct pod rukama. Líp proto funguje první polovina, člověk jenom nesmí moc přemýšlet, proč ty holky pořád prohledávaj temný zákoutí baráku a když se dostanou do sraček, nenapadne je ani řvát o pomoc, prostě tak nějak v pohodě přijímaj ty nejstrašidelnější věci a jsou pak schopný v klidu usnout a dělat, jakoby se nic nestalo. 70%

• 12.9.2017  21:23

Malinko spíchnuté horkou jehlou, ale ta pointa je jasná, a kdyby to přesvědčilo byť jediného člověka, aby přestal volit toho prolhaného pána, pak dokument nevznikl zbytečně.

• 10.9.2017  21:00

Začátek jako ze seriálu Specialisté (stejně naivní po režijní i scénaristické stránce), kauza se pak točí kolem vysoce nepravděpodobné skutečnosti, že si nikdo nevšiml, kdo v autě opravdu střílel. Takovéto přešlapy byly u výborné I. série vyloučeny, zde zatím chybí návaznost nejen kvalitativní, ale i logistická (necitlivé a konkrétněji nevysvětlené poskočení v ději mezi závěrem I. a začátkem II. série).

• 10.9.2017  12:24

Páč mě tvorba tohoto pána nikdy nezajímala a nic moc jsem si o něm tedy nikdy nezjišťoval, do půlky dokumentu jsem netušil, proč chodí jako mátoha, která neví, co se kolem děje a jede už na hodně zrezivělého auto-pilota. V půlce jsem se tedy jal sám hledat informace na internetu, kde jsem se dozvěděl, že na to má Müller klinické potvrzení. O tom padne nakonec zmínka i v (mimochodem nepěkně utahaném) závěru filmu, jak se ale do tohoto stavu dostal, o tom autoři mlčí. A to vidím, jako největší slabinu - jinak slušného - dokumentu, protože si nemyslím, že by se věci o konkrétních lidech měli dělat tak, aby si to do souvislostí hodili jenom skalní fandové.

• 8.9.2017  21:49

Prozatím nejlepší díl, skvělá kauza, mezi synem-soudcem a matkou-zástupkyní to hezky jiskřilo, dokonce ušly i rozhovory s Čvančarovou, hlavně proto, že byly krátký.

• 8.9.2017  20:13

Po šesti dílech můžu napsat, že soudní kauzy jsou na tom nejlepší, Švehlíkův voice-over mě baví (vtipně poukazuje na to, že valná většina proslovů jsou pouhé žvásty, které není nutné slyšet), slabší je to s rodinnou linkou, vztah s psycholožkou Čvančarovou (really?) mě pak denervuje úplně.

• 7.9.2017  20:43

"Indiáni věří, že fotografie krade duši. Možná nám rodiče ukradli duši hned první fotkou po porodu."

• 1.9.2017  19:29

První díl jednoho z nejlepších českých seriálů poslední doby. Řeč je ovšem pouze o I. sérii, ta II. šla kvalitativně dost do prdele.

• 1.9.2017  14:50
    V utajení (2017)

Noomi Rapace začíná být zárukou nekvalitní zábavy.

• 28.8.2017  12:14
    Malé lásky (TV pořad) (2017)

Jistou úroveň to má, na druhou stranu nejde o nic, co by museli dávat víckrát, než jednou.

• 25.8.2017  18:53
    Trapped (2017)

Survival na malém prostoru v podobném duchu jako The Wall nebo Telefonní budka nebo Pohřben zaživa, tohle mě bere spolehlivě.

• 23.8.2017  18:38

Čumět na tenhle film, to je jako 105 minut pročítat zahnojený diskuze pod (libovolnými) články. Člověk se může párkrát zasmát nad nekonečnou pomýleností některých jedinců, celkově je to ale smysluplný asi jako sexuální výuka pro jeptišky. Beznaděj dokumentu posléze definitivně podtrhne Klusák osvětimským výstupem, kdy se ve svým povýšeným moralizování chová hůř, než ten neonácek.

• 22.8.2017  18:17
    6 Days (2017)

Film je natočen podle skutečných událostí, takže pokud je někdo se situací obeznámen a ví, jaké bude v závěru číslo přeživších a mrtvých, moc napínavý to pro něj nebude. Kdo věděl kulový (jako já), může si užít šťavnatý thriller (nikoli akční film), u kterého je zvlášť sympatická snaha o ne vyloženě jednostranný pohled na věc.

• 22.8.2017  14:14

Začátek celkem dost slibnej, ale jak vlezli na vodu, zábava uplavala do nenávratna. Jo a Liška mně přijde poslední dobou ňákej smutnej, bez jiskry, prostě vyhaslej.

• 19.8.2017  21:14

Zbytečně rozvleklá hra na kočku a myš s nedostatkem vtahujících momentů, když už ve druhé epizodě silně upadá tempo a osobně dál nenacházím motivaci nebo chuť zjišťovat, co se odehraje v příštích osmi (!!) dílech.

• 18.8.2017  20:29
    Extortion (2017)

Film dlouho drží slušnou kvalitu, v polovině dokonce ještě zvýší obrátky, jenže pak se motor zadrhne a nakonec je těch nahodilostí a nesmyslů až příliš. Na dlouhý líný večer to ale stačí.

• 18.8.2017  12:48
    V novinách psali (TV film) (1987)

Koukatelné jen silou vůle.

• 14.8.2017  20:49
    Kocour Bob (2016)

O něco lepší než Psí poslání. Ale ne o moc.

• 13.8.2017  16:04

...tak radši nic.

• 11.8.2017  19:14

Jestli někdo (třeba já) čekal cool hlášky nebo dokonce režii ve stylu filmového Snatche, bude hrubě zklamán, na druhou stranu jde o seriál, který se ještě může rozjet. První díl za slabší tři.

• 11.8.2017  13:43
    Srdíčko (studentský film) (1988)

Není dobré soudit člověka podle vzhledu, jakkoli to může být u ženské, která se líčí jako smrtka, docela těžké. Nejzajímavější na tomto dokumentu je každopádně zpracování, v němž jakoby se Renč nechal inspirovat poetikou Nové vlny a člověk si jenom nestačí stýskat, kam že se tento jeho kvalitativní potenciál ztratil.

• 11.8.2017  13:10

Dokonalej popcorn!

• 8.8.2017  20:21
    Kde domov můj (studentský film) (2010)

Dobrý nápad i zpracování, ale teď bych prosil ještě jeden pokus, a to v zimě!

• 6.8.2017  20:32
    Můj život s Kamilem (studentský film) (2016)

Dovolím si okopírovat koment uživatelky LadyPupu z jiného obdobně kvalitního studentského filmu, jelikož uvedená slova do písmene sednou i na tuhle hrůzu: "Je neuvěřitelné, co jsou někteří lidé schopni natočit, ještě neuvěřitelnější v čem jsou někteří lidé schopni účinkovat a nejneuvěřitelnější je, že se najdou lidé, kteří se na to dobrovolně dívají." Takže asi tak.

• 1.8.2017  15:07
    MILENEC (studentský film) (2014)

Další potvrzení, že bez dobrého nápadu přichází vniveč třeba i výtečně zvládnutá technická stránka.

• 1.8.2017  15:00
    KDYBY (studentský film) (2015)

Přestože je námět nepůvodní, stejně je výsledek totálně bez nápadu.

• 28.7.2017  20:48

Plnohodnotný thriller.

• 28.7.2017  20:44
    Psí život (TV film) (1973)

Moc smyslu to nedává, tak aspoň, že se to nebere vážně.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57