6thSun

Svatý Kryštof a Nevis

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 23.5.2017  15:49
    Masaryk (2016)

Kvalitní zpracování mnohdy na světové úrovni, dobré herecké výkony (i když Rodenovi často není rozumět) nebo pro našince mimořádně citlivé téma, to vše by mohlo svádět k udělení vyššího, nežli objektivně reálného hodnocení. Já se ale zviklat nenechám, a to právě kvůli tématu, u jehož závažnosti by přece neměly vůbec nebo jenom minimálně figurovat hluché pasáže. Jenže těch je většina a několik silných momentů na rozporuplném zážitku nic moc nemění. Je to škoda, bylo zde zaděláno na pamětihodný filmový pecen. Kvásek ale nakonec dostatečně nevzešel.

• 19.5.2017  20:59

Fuck it.

• 19.5.2017  19:36

Dark.

• 19.5.2017  17:17

"Kapr, jednoduše i tím může si opatřiti potravy, když rozvíraje tlamu a propouštěje vodu žábrami, naloví sobě drobné fauny, kterouž pak sítem žaberním procedí, a jakožto lahodnou huspeninu žaludku odevzdá."

• 17.5.2017  11:11

Vedle sedmého dílu "21. srpen" (kde byla ale "dojemnost" vzhledem k tématu epizody téměř povinná) doposud nejemotivnější díl. Konečně taky už.

• 16.5.2017  20:43

Nečekaně komplexní, víceméně zajímavý a díky komentáři Högera s Horníčkem i vtipný pohled do zákulisí filmových příprav, informací je ovšem tolik, že je těžké udržet pozornost po celou dobu. Navíc tam občas není nic vidět.

• 16.5.2017  16:12

Série, v níž se ukáže, že Kyleův táta je ve skutečnosti daleko větší zmrd, než byl kdy Cartman, který se zde navíc zamiluje, a to zcela bez postranních úmyslů.

• 15.5.2017  09:52

Proč chlapečkovi, který jde do I. třídy, je zcela evidentně nejméně 10 let?

• 14.5.2017  20:54

"Hi kids, Im Bill Clinton and I was almost the first gentleman in America."

• 13.5.2017  16:32

Nesmrtelný!

• 11.5.2017  19:01

Dokument o babkách, jež se rozhodly neodejít ze zamořené zóny, takže by člověk čekal, že budou mít nejméně tři ruce nebo tak něco, jenže ony nezáří radioaktivitou, ale úsměvy a vesele baští jablka, maliny i brambory, co všude kolem rostou, a chytají ryby a krmí zvířata, co v pohodě kolem fungují. Do toho přednášejí vědci různé rozumy, jak je to tam hrozně nebezpečný, babky si z toho ovšem nic nedělají a ještě hlásí věty jako: "Tady je vzduch čistý, ne jako u vás ve městě, kde auta vypouští celou periodickou tabulku." nebo (před konzumací alkoholu) "Sbohem mozku, uvidíme se zítra!" Tyhle bábušky prostě díky své přirozenosti přirostou k srdci, až má člověk chuť všeho nechat a rozjet se za nimi na návštěvu.

• 9.5.2017  17:41

S hněvem, 6thSun

• 8.5.2017  09:47
    Mistake, The (2012)

Zas tak hnusnej nebyl.

• 7.5.2017  19:36
    Národní klenoty (TV seriál) (2012)

Je hodně příjemné ponořit se do oceánu vizuální nádhery a naučného scénáře, který s noblesou sobě vlastní přednáší Miroslav Táborský. Některé z dílů právě jedu podruhé a zřejmě ne naposledy.

• 6.5.2017  10:22
    Námluvy (TV film) (1961)

Začal jsem se bavit hned, jakmile jsem pochopil, že Chramostová není Pivcova žena, ale dcera.

• 5.5.2017  18:03
    ReMoved (2013)

Pokračování zde.

• 5.5.2017  18:02

Ve spojitosti s tímto krátkým filmem jde o kompaktní, režisérsky vyspělé a hlavně mimořádně dojemné dílo.

• 3.5.2017  20:27

Vůbec nevím, na co jsem to právě čuměl, ale docela se těším na další díl.

• 30.4.2017  16:36
    Děda (2016)

Pokud se snad čirou náhodou mezi diváky najde někdo, kdo nemá rád Moravu a vše, co je s ní spojené (hlavně Valašsko), čeká ho zde čistokrevné peklo. Já žádnou averzí netrpím, přesto byl film chvílemi pekelný i pro mě, prostě proto, že není dobrý. Dvě hvězdy za pár dobrých hlášek a za Polívku, který si zde bez servítek střihl o čtvrt století starší (vychlastanější) postavu Bohuše z Dědictví.

• 28.4.2017  19:02
    Uteč (2017)

Parádní thriller s prvky hororu i komedie, která prozrazuje režisérovo původní zázemí. Zde ovšem Peele dokázal, že mu jdou výtečně od ruky také jiné žánry. Pokud se v Americe jedná o (v poměru k nákladům) kasovní trhák, pak to tomuhle filmu a celému jeho osazenstvu jen a jen přeju.

• 28.4.2017  16:18

Sepsáno někým, kdo má odžito a hlavně odpozorováno, některé momenty jsou po psycho(logické) stránce milimetrově přesné, styl vyprávění přesto postrádá vyloženě vtahující momenty a čím více se film blíží závěru, tím méně toho dokáže nabídnout.

• 24.4.2017  21:16

Holky si to dávaj jedna radost, to se musí nechat, Molina jim k tomu výtečně sekunduje, jenže po čase se začne kolovrátek onoho neustálého kočkování malinko protáčet a ztrácí na půvabu.

• 23.4.2017  17:03

Minulá epizoda postrádala šťávu předešlých a tato úbytek lahodných scénáristických tekutin potvrzuje. Škoda, zaděláno bylo slibně.

• 21.4.2017  20:39

Sportovní hantýrkou řečeno, druhý díl potvrdil úspěšné zaskórování prvního (včetně prezentace jedné z nejlepších úvodních znělek poslední doby), nezbývá než doufat, že tento Dobrý Boj bude pokračovat ve vítězném tažení zábavy proti nudě.

• 21.4.2017  19:15

"Lidé, u kterých jsem celým srdcem věřila, že jsou vinni, se posléze ukázalo, že nejsou. A lidé,u kterých jsem myslela, že jsou svatí, tak nebyli. Proto se nesmíš spoléhat na svůj instinkt. Čekáš, posloucháš a pozoruješ. Časem se každý projeví." Velmi slibný první díl s dokonalou Christine Baranski.

• 21.4.2017  11:49

Netuším, jak se Deborah Lipstadtová chovala ve skutečnosti, ale pochybuji, že by to bylo na hystericko-přeemotivované úrovni, jakou předvádí Rachel Weisz.Takovým jednáním jakoby odkrývala, že svým poznatkům vlastně moc nevěří, aniž by ji docházelo, že při posuzování TAKTO zřejmé pravdy není třeba hnout brvou, obhájí se totiž úplně v pohodě sama, nehledě na omezenost některých jedinců, potažmo systému, který takové kauze vůbec věnuje pozornost. Jinak na samotném filmu je pozoruhodné, jak se mu nedaří vtáhnout diváka do děje, i když se hlavní aktéři pohybují na kamerou poeticky snímané půdě Osvětimi.

• 20.4.2017  16:21

Už se to hezky rýsuje... Navíc Leoš Noha by měl být Andymu hodně vděčnej, že může toho času vystupovat v kvalitní věci, protože účinkování v trapárně Kriminálka Gottwaldov, která se rovněž právě rozjíždí, si asi za rámeček nedá. Tímhle se to trochu vyrovnává.

• 19.4.2017  21:18
    Modré stíny (TV seriál) (2016)

Na základě zdejšího hodnocení jsem tento seriál dlouho odkládal, abych se po čase pustil do I. dílu a přes WTF úvodní scénu to zase hodil do hlubin mých počítačových složek. Divácká nouze mě k tomu nicméně přivedla zpátky, a po opravdu malinko méně zábavné I. epizodě musím nakonec říci: ještě, že tak! Zejména II. a III. díl ukrývají dialogy v nejlepším Jarchovského stylu, k tomu několik dějových mini-katarzí tak silných, že najednou dávají smysl i podivné úhly kamer. Novotného pohledy nebo řvoucí Melíšková ve mně dlouho zůstanou. Poslední díl byl na moje gusto mírně překombinovaný a zbytečně protahovaný, přesto se jedná o malé zjevení, zejména pokud se české seriálové tvorby týká (té novodobé).

• 19.4.2017  18:48

Dno.

• 19.4.2017  14:24

Novotný dokáže do výrazu narvat na miligram přesně odchycenou dávku zlomyslnosti, nasranosti nebo prostě jenom nenávisti. Zkrátka borec. A jinak to taky není špatný, zvlášť konfrontační dialogy Pechlát - Krobot a Pechlát - Voříšková stojí za to.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56