Elissabet

pozorovatelka

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 30.1.2010  09:01
    Zákon gangu (TV seriál) (2008)

Já osobně nemám žádnou zkušenost ohledně Shieldu, který se tady hodněkrát zmiňuje, ale SoA jsou pro mě rozhodně jedním z nejlepších seriálů vůbec. Na všechny herce jsou role jak ušitý a Katey Sagal padne Gemma úplně jako Peggy, prostě nádhera. Hláškuje se, převážej se zbraně, sem tam se někdo sejme, ale to už k MC patří. Jesus Christ! (mimochodem to se v seriálu opakuje dost často a podle mého průzkumu to Jax v jednom díle za půl hodiny řekl 7x :))

• 1.1.2010  21:38

V tomhle filmu se na první pohled spoléháte především na skvělé herecké obsazení, ale po shlédnutí je vám jasné, že jen na tom film nestojí. Celý příběh je (jak jinak) geniální, jako ostatně skoro každý od Shakespeara a celý film je natočený naprosto skvěle. Trochu mě zaráží žánr, protože chvílemi je to sice drama, ale zároveň mi to přišlo místy jako komedie a pak i jako mírně romantičtější komedie. No, co se týče hereckých výkonů, tak výkon Jeremyho Ironse a Al Pacina naprosto geniální! Al Pacino jakožto dech beroucí a pomstychtivý Žid absolutně skvělý a Jeremy jako vždy, prostě jeden z mých nejoblíbenějších herců se opět ukázal. Film doslova bere dech a 4* si právem zaslouží.

• 1.1.2010  21:30
    Dorian Gray (2009)

Je zbytečné říkat, že kniha je lepší, protože i kdyby se natočilo cokoli sebevíc kvalitnějšího tak prostě knihu to překonat nemůže. Když to vezmu z filmového pohledu, tak mám jednoznačný názor. Velice kvalitní drama s pěkným hororovým přilepšením, a uspokojivými hereckými výkony. Pravda, Colin Firth byl naprosto geniální a na roli lorda Henryho nemohli vybrat nikoho lepšího. Jinak co se týče Bena Barnse (na toho jsem se těšilanejvíc) tak hrál o 100% lépe jak v Narnii, což se dalo čekat, ale chvilkama jsem jenom rozpačitě koukala na jeho výrazy. Dál nechápu, proč nemohli dat do filmu aspoň jednu aspoň trochu šarmantně okouzlující herečku (nic proti ale hold britky jsou britky), ale tak to není až tak podstatné. Jinak dokonale zvládnutá atmosféra filmu ve mě budila takový zvláštně děsivý pocit, kterého jsem se ještě nějakou chvíli nemohla zbavit. Dobře udělané bylo i rozložení filmu na 3 části, tj. část s nevinným Dorianem, pak část plná "lehkých žen", drog a Dorianova "psychického kažení", no a třetí část kde už měl tak prohnilou duši, že se chtěl zase napravit. Dál taky skvělá hudba, kamera a řekla bych, že na to jak velké sousto si režisér vzal to zvládl bravurně. Když to shrnu, tak to byl nadprůměrně dobrý film, který je ale potřeba zkouknout minimálně 2x pro lepší zhodnocení.

• 21.11.2009  23:26
    Bruno (2009)

Abych byla upřímná, moje sledování tohoto filmu proběhlo zhruba takto: Zapla jsem film, začla jsem se nepříčetně smát obleku ze suchého zipu. Pak následovala cesta pro jídlo (film stále běžel). Sledovala jsem dalších 20 minut, začla jsem u toho dělat webovky. Pak jsem to po hodině vypla, protože tohle jsem prostě vidět už nemusela, ten chlap je příšernej. Po 30 minutách jsem si řekla, že když už to budu hodnotit měla bych to vidět celé, takže jsem se vrátila. To jsem tak nějak nuceně přežila a pak přišla závěrečná píseň. Zakončila jsem slovy: "Kdyby tam nebyl ten Slash, tak by to bylo totální mrhání času." Takže půl* za suchej zip a půl* za Slashe a celkově závěrečnou píseň. A prosím nic podobného už netočte!

• 28.10.2009  19:39

Sex, drogy a rock 'n' roll!

• 20.8.2009  17:16
    Sex Drive (2008)

Takovej slabší odvar z Prci, prci, prcičky. Celkem sympatičtí herci, v pohodě hlášky, v pohodě zápletka. Zavěr: prostě normální teen-comedy.

• 20.8.2009  17:14
    G. I. Joe (2009)

G.I. Joe byl pro mě takovým příjemným ukončením letní filmové sezóny. Když jsem vylezla ze sálu tak jsem řekla: "Děj teda nic moc, ale takovejch zdemolovanejch aut jsem ještě neviděla!" Takže takovýhle byl první dojem. Jinak taky chválím obsazení, efekty, krásně využitý potenciál zpomalené scény, hudbu, akci, kameru...ale (vždycky je tam ale) někdy se mi zdálo že ty scény úplně nenazazovaly, a že dějově to fakt stálo za nic, takže vyloženě jenom koukat a neřešit. Musí se ale nechat, že ta akce mě uchvátila a toť důvod 4*. Jestli bude pokračování tak by mi to ani nevadilo.

• 19.7.2009  22:00

Tohle bylo opravdu slabší, jinými slovy nejhorší díl z celé Potterovské série. V první polovině to ještě ušlo, taková ta teen-comedy-romance. Hermiona je sympatičtější než dřív, Ron je vtipnější a Harry...je pořád Harry. Sem tam se zasmějete a pak to zkazí přestávka. Já vím, že za tohle nikdo nemůže, ale prostě ty přestávky bych dala hned někam do pryč. No nic...jdeme dál. V druhé polovině už čekáte nějakou tu akcičku, ale ono jakože nic. Moje oblíbená pasáž z knížky, kde hledali tu jednu relikvii, byla v podstatě úplně prázdná. Sice jsem se jednou lekla, ale to bylo tak asi všechno. Pak najednou přišli Smrtijedi...opět jako by se nic nedělo. Ve Fénixově řádu to byla klíčová scéna, prostě to bylo NĚCO, ale tady jakoby nic. Prázdná škola a Belatrix, která rozbíjí nádobí, už to zní jaksi špatně. Pak zabili Brumbála. Nevyvolalo to ve mě zhola žádné emoce, nic...Když zabili Siriuse tak přiznávám, že mi i oko slzelo, ale tady to byla opět jenom další prázdná scéna. Jde vidět že Garry Oldman ve filmu opravdu chybí. Dál taky Draco Malfoy, byl v každém třetím záběru a řekl sotva 20 slov. Nevím jak to tak geniálně udělají, že on vždycky mluví nejmíň. Takže shrnutí: Voldemort - nikde, napětí - nikde, emoce - nikde. Takže celkové zhodnocení je 3*, takže jsem fakt zvědavá na dvoudílné vyvrcholení.

• 8.7.2009  13:20

Není to ten film který bych si musela pustit znova, ale něco na tom bylo. První věc co vás zaujme je jednoznačně obsazení, tolik skvělých herců v jednom filmu taky nevidíte tak často. Sice tam bylo poměrně dost těch různých dějových úseků, ale když si člověk umí poskládat Tarantina tak tohle je sranda. Jinak mě osobně to teda fakt docela chytlo a herecké výkony tady hodnotit nemusím. Jediný, kdo mě fakt zaujal byl defakto jenom Justin Long, můj oblíbenec jako vždy nesklamal. Dál taky Ginnifer Goodwin, ale ta tam spíš byla, aby bylo čemu se zasmát...někoho tak hrozně zoufalého sem už dlouho neviděla (ztratila jsem zrcadlo). Celý film nutí jednoho k zamyšlení, protože ono na tom něco bude. Takže 3,5*

• 8.7.2009  13:14

Vyloženě efektní podívaná, to tenhle film asi vystihuje nejlíp. Hned na začátku skvělá honička, uvedení do děje, pořádná akce a tak dál...Pak dojde na univerzitu, kde se objevuje nezbytná postava pro film takového typu: geek. No a pak už to prostě jenom lítá, helikoptéra sem, helikoptéra tam (jo těch vrtulníků tam fakt bylo požehnaně). I po týdnu mám z filmu pořád tak silné dojmy, že nevím co psat dřív. Herci jako opět nesklamali, Shia prostě vede celý film, ostatně jako vždycky, Megan taky pěkný, a ještě sem si rychle vzpomněla na hudbu, která mimochodem taky velice povedená. Takže ani Transformers 2 mě letos nezklamali a u mě si asi zaslouží prozatimní titul film léta (uvidíme co ukáže Potter :)). Taky mi docela vadilo, že to stihli nadabovat, tohle jsem si chtěla vychutnat jako originál. Takže stručně a jednoduše zasloužené 4 hvězdičky.

• 5.7.2009  21:35

Už jsem vlastně nic extra nečekala. Po 1, která byla super úvod přišla 2, a po té přišla překvapivě i 3...No jako já už jsem si fakt myslela, že to nebude nic moc, ale takhle jak jsem se nasmála dneska v kině už jsem se nenatlemila dlouho. Bezvadný hlášky, veverka a ořech, ještě lepší hlášky a hlavně Sid, ten mě fakt dostával. Sice jsem neviděla v 3D, ale zase na druhou stranu mě z toho nebolela hlava... Už fakt nevím, co dál napsat, ale tohle rozhodně nebyla ztráta času.

• 9.6.2009  18:14
    Austrálie (2008)

Austrálie mě opravdu, ale opravdu překvapila. Žila jsem s tím, že se na to teda někdy kouknu, ale to byla chyba. Takhle úžasně natočené drama už jsem dlouho neviděla. Skvělá dějová linie, ani ta délka se nezdá tak přehnaná, když se na to dokoukáte. Výborně natočené, a doba 2.sv.v. byla opravdu nápad na výbornou. Rasismus, opovrhování míšenci, tvrdé životní podmínky, válka a celá filmová atmosféra vypálí do srdce tak silný zážitek, na který se jen tak nezapomene. Hugh Jackman ve svém živlu, totéž Nicole Kidman, ono už to obsazení člověka zláká. Myslete si co chcete, ale tenhle film ve mě zůstane ještě dlouho.

• 23.5.2009  20:46

Nic extra...odkdy jsou taky 2. díly lepší jak 1.? Od nikdy...To co jsem očekávala se stalo, Ben Stiller jako vždycky se svým výrazm idiota, Owen Wilson jako nejroztomilejší cowboy na světě, jo toho na tom mám nejradši. Jinak všechno to odcejpalo, sem tam jsem se nahlas zasmála, rozplývala jsem se nad zpívajícíma Amorkama (jen tak si říkám, jesli to fakt byli Jonas Brothers) a jako jo, musím uznat že se mi to líbilo. Díru do světové kinematografie to sice neudělá, ale jen tak pro zábavu je to ideální.

• 23.5.2009  07:55

Jak šel Jamal do Milionáře a vyhrál balík, pak vzal Latiku a byl z toho Happy End. Ježiš to je nějak moc jednoduchý ne? Přijde mi, že tenhle snímek je až moc přehodnocovaný, jako co je na tom tak úžasného a strhujícího? Herci v normálu, režie v normálu, hudba v normálu, i když Jai Ho poslouchám non-stop. Jinak ovšem nepochopím...Nechci brát akademikům jejich rozhodnutí, ale tenhle film hraje hlavně na to, že zapůsobí hroznými podmínkami v Indii, ukáže chudé děti, nějaké ty slumy a dejte nám Oscara. Místy je to fakt podívaná, ale jinak je to vyloženě indická pohádka O Honzovi.

• 23.5.2009  07:49

Ve svém žárnu špica! Žádný zbytečný kecání, muchlování nebo nedodělaný scény vo ničem...ne. Prostě fakt nejlepší F&F vůbec. Skvělý herci (jsem fakt ráda, že se vrátili zpět ke starýmu týmu), skvělá hudba, úúúúúúúžasný auta. Sice zápletka pořád stejná, ale toho to žere? Jinak chválím veškerý honičky, efekty, výbuchy a všechno možný, prostě všechno na úrovni. Takže můžu jít v klidu spát se svědomím, že nový F&F je naprostá bomba!

• 23.5.2009  07:42

No jo...už když jsem viděla, že tam hraje Stiffler mi bylo všechno jasný. Jako sranda to byla nepochybně, několikrát mě to rozesmálo tak, že jsem to musela stopnou a jít se vydýchat :D. Ale jinak další z mnoha komedií typu "navrcholu, pád dolů, objevení sama sebe, vzestup"...takže celkem nic překvapivého. Jinak všichni herci tak jako na úrovni, ale u mě fakt bodoval ten fantasy boreček :D ten měl beztak nejlepší hlášky. Nevím, jestli si to zaslouží 4*...ale jinak dávám 3,5*

• 23.5.2009  07:38

Jak koukám, jsem asi jedna z mála, kdo se rozhodl pro tohle hodnocení. Šifra byla dobrá...a to velice dobrá, ale tohle je něco úplně jiného! Musím přiznat, že Andělé a démoni se mi možná líbili víc jak DaVinci Code. Tom Hanks- skvělý výkon absolutně není co dodat a jako zbytek herců normální, nebo spíš očekávaný výkon. Co se týče hledání souvislostí, opět to ve mě vyvolalo ten pocit "A co když to tam je??", což je dobře. Filmy tohoto typu nutí člověka se zamyslet. Konečný zvrat se dal očekávat, ale podle mě to už bylo moc zkroucené. Jinak úžasná hudba, úžasný děj, úžasný Hanks...a celé to úžasnictví si zaslouží právem 4*

• 13.3.2009  22:19

Opravdu zvláštní snímek. Will Smith alias pojišťovák co pomáhá lidem. Zápletka dobrá. Ale zhruba do 80 minut vůbec netušíte proč se vlastně všechno děje, jenom spoléháte, že příjde někdo, kdo to bude vysvětlovat. A ono se to taky vysvětlí, ale až trochu později na konci. Takže na začátku prakticky ani nevíte na co to koukáte. Film hraje hodně na city, což se dalo očekávat. Jinak herecký výkon Willa Smithe byl jako vždy dobrý, i když jsem se neubránila šklebu, když nasadil ten svůj "tragický" výraz. Nejvíc mě ale fascinovala hudba, které si obyčejně napoprvé nevšimnu. Takže abych to shrnula: srdceryvné, zamyšleníhodné, poměrně depresivní, dobře odehrané drama. Lepší 3*

• 9.3.2009  17:13

Po dost dobré jedničce už jsem nic extra nečekala, a bylo to dobře. Všechno šlapalo, herci hráli, kamera točila, něco se mluvilo, ale ani zdaleka to nebylo tak vtipné jako 1. díl.Možná to bylo tím že v kině byl film bez dabingu. Steve Martin sice opět nesklamal, ale celmu filmu chyběla jakási "šťáva" , co by to dala všechno to pohybu. Průměrná komedie...

• 8.3.2009  20:36

Opravdu hodně, hodně zajímavé. Jakožto jedna z těch co nikdy neviděli komix nemám s čím porovnávat, takže hodnotím jen to co bylo na plátně. Musím se přiznat že ze začátku jsem se trochu obávala délky filmu, ono přece jenom 163min. člověka viděsí. Ale nakonec mi to přišlo tak akorát. Ve filmu se prakticky pořád něco děje, mimo to musím vyzdvihnout bezvadnou práci kamery. Všechny možné úhly pohledu na věc, úžasný zpomalený záběry a taky ty "zkrvavený" efekty, opravdu místy až dechberoucí. Výkony herců byly poměrně všechny na stejné úrovni, avšak jeden vyčnívá. Ano, je to opravdu Rorschach. Úžasně zajímavá postava mě jako jediná opravdu upoutala. Jinak celý děj, jednotlivé pasáže a vyvrcholení hodnotím jako nadočekávání dobré. Opravdu zasloužené 4*.

• 13.2.2009  23:02

Mistrovské dílo, které rozhodně nepostrádá kouzlo. Skvělí herci, skvělá režie, skvělý scénář. Prvotřídní thriller, u kterého je třeba se zamyslet úplně nade vším co uslyšíte. Celý film má zvláštně uspořádanou dějovou linii, takže prostě nemůžete...nesmíte...nechcete spustit oči z obrazovky.

• 13.2.2009  22:59

Za nějaký ten čas zase příjemná oddechovka. Rob Schneider opět nesklamal a to ani ve vězení.

• 9.2.2009  21:05
    Dr. Horrible's Sing-Along Blog (TV seriál) (2008)

Velice osobité. Nikdy by mě nenapadlo, do jakých výšin míří hlasové kvality Neila Patricka Harrise, ale opravdu on pívat umí. Jinak celý film je takový příjemný, trochu střelený, dobře přezpívaný nízkorozpočťák, který má titul 70. nejlepšího seriálu určitě zasloužený. Na konci mi trochu zůstával rozum stát...měla jsem asi 5 možných konců, ale tenhle se nějak nevyskytoval. Jinak to fakt doporučuju. PS: Nejlepší písničky jednoznačně: My Eyes, Brand New Day, a ta na začátku...nemůžu se jich zbavit :)

• 3.2.2009  11:46

Musím se přiznat, já těch 5* dávat nechtěla. Ale když se po zhlédnutí tohoto filmu ohlédnete, nejde jinak. Benjamin Button as. muž, který mládne, ohromuje a místy i dojímá svým životním příběhem. Herecké výkony v tomhle filmu snad ani není třeba chválit, nominace na veškeré ceny mluví za vše. Skvělá režie, skvělí hreci, skvělé všechno. Dle mého názoru, a doufám že to není jen názor můj, je tenhle snímek žhavý kandidát na Oscara za nejlepší film.

• 3.2.2009  11:41
    Yes Man (2008)

A je to tady...další dlouho očekávaný filmový snímek s mým oblíbencem Jimem Carreym. A jak to dopadlo? No, vskutku dobře. Nebylo to zdaleka tak vtipné jak třeba Božský Bruce nebo Lhář,lhář, ale mezi nudné filmy se zařadit nedá. Vlastně šlo pouze o to, říkat ano. A takhle nějak vám to může změnit život. Na celém filmu je několik příjemných věcí, scénář, obsazení, celkově příběh a pak ta scéna s Carreym, jak si omotává kolem hlavy izolepu :D. Prostě další z povodených Carreyovských komedií (už se těším na další).

• 10.1.2009  08:18
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Můj rekord: 26 hodin - 7 epizod. Skvěle vtipné, skvěle obsazené, skvěle zahrané, ještě by to chtělo nadabovat do češtiny. Ale jinak...nejde nemilovat Barneyho :) Takže Suit up! :D

• 29.12.2008  23:35
    Guru lásky (2008)

Hm nějak nemám slova...tenhle film byl naprostá haluz! :D Vám se to zdá trapný, mě vtipný. Vám se to zdá blbý, mě geniální...Jo, nechápu jak do tohohle filmu nacpali ještě Justina. Love Guru je prostě skvělá komedie. Po tom co sem si četla komentáře tady jsem se úplně hrozila zmáčknout play, ale když jsem zmáčkla tak jsem se tlemila prakticky pořád...Myersovy nevtipný vtipy byly místy tak nevtipný až byly vtipný...TM :D Jo a jestli se budou dražit rekvizity...jezdící koberec je můj.

• 28.12.2008  19:24

Lituju toho...ne toho že sem se na to koukla, ale toho že sem věděla, že koukat nemám a stejně sem se koukla. Opravdu hovadina nejvyšší úrovně, jak může někdo natočit takovou kravinu? Mě normálně stál rozum nad vším tím ničím. Absolutně žádná návaznost, žádný děj, žádné mega vtipy ani hlášky, žádná podobnost s katastrofickými filmy. To mi přišlo jako parodie na nic, a že já mám parodie celkem v oblibě, ale už to stojí za nic. Jako celkem sem se ještě smála u toho konce, ale to už bylo ze zoufalství, já se totiž úplně potřebovala něčemu zasmát :D Ale tu hvězdičku dal musím...prostě "Já jsem Beowulf"...

• 28.12.2008  19:19

Super, takže na tenhle film bych se asi ještě dlouho nepodívala, nebýt mojí zfanatizované sestřičky. A víte co??? Nelituju toho... Bylo to lepší než oba předchozí díly dohromady, sice je tu furt ten naivní svět HSM co dětem vtlouká do hlavy jen to nejlepší a nejkýčovitější, ale do toho rejpat nebudu. Byly jednoznačně lepší písničky, lepší choreografie, obsazení furt stejný, tj. mě nevyhovující, ale už sem si zvykla, ale chválím za toho maníka, co zaskakoval Efrona na tom muzikále :D to sem se mohla umlátit smíchy. Ale prosím vás, Efrona už ne! On se hejbe jako holka, zpívá jako holka, tancoje jako holka a prostě já si nemůžu pomoct, ale on je stoprocentně čtyřprocentní... Dobře, takže Zaca bych měla...Mimo to jako po ukázkách jsem měla popcorn pryč a jen tak sem seděla a pobrukovala jsem si s písničkama, který už samozřejmě poslouchám zase :D Já nevím...zastřelte mě, ale mě se to prostě líbilo.

• 22.12.2008  21:39
    Comeback (TV seriál) (2008)

JEDINÝ opakuji JEDINÝ český seriál na který jsem se kdy byla schopna dívat. Nikdy by mě nenapadlo, že náš národ (a nic proti) je schopen natočit něco takhle vtipnýho a chytlavýho. Ozzáka si zamilujete hned a ostatní postavy taky plus ještě všechny ty hlášky. Zabijte mě ale já myslím, že to je nejlepší českej seriál.

<< předchozí 1 2 3 4