HellFire

Jakub Kotýk

okres Hodonín

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 51 68
    • 4.10.2018  16:24

Prvního Ant-Mana jsem vůbec nemusel a druhý díl považuji za jeden z nejnudnějších filmů Marvel universe. Už po pár prvních minutách je jasné, že je film cílený na dětské publikum (místy se samozřejmě setkáte s vtipy pro dospělé, aby se měli ti tatínci a maminky v kinech čemu zasmát). A to je jedna z mých výtek. K dalším patří špatné vtipy, naprosto zapomenutelný záporák a nechutně lazy scénář, který si nás doslova posadí na zadek, abysme příštích pár minut věnovali expozici.. Jestli jsem někdy nadával na to, jak špatný je Thor, tak to beru zpět. Režijní styl Reeda je příšerně rutinní a nudný. Akční scény jsou bez invence. Bleh.

• 29.9.2018  22:55

Neřekl bych, že Fallout je o třídu horší jak předchozí díl, jehož scény si s oblibou pouštím dodnes. Možná už by to chtělo změnit koncept nebo hlavní hrdiny. I když na to nevypadá, Cruise bude za pár let přeci jen důchodce. Při sledování jsem se dokonce párkrát přistihl u toho, že jsem pár minut dopředu předpovídal, co se bude dít dál. A to je zápletka vcelku komplikovaná. Možná by to taky chtělo ubrat na hrozbách... v minulém díle musel Hunt zastavit výbuch jedné atomovky, což bylo napínavé, ale že by nechali scénáristé vybouchnout hned dvě atomovky, tomu snad nikdo nevěří. A mimochodem zápletka s Julií je tam proč?

• 20.9.2018  21:15

Bezpochyby krásně natočený dokument/film o jedné krádeži knih. Ze začátku jsem si říkal, že je to poutavější než 90 % dnešní hollywoodské produkce, ale prostřední část filmu se hodně táhla. Neuškodilo by tomu krácení o 20-30 minut. 6/10.

• 11.9.2018  19:00

Solo trpí neduhem všech prequelů - jakmile dojde na scény, kdy se hlavní hrdina ocitne v nesnázích, napětí je to tam, jelikož dávno víme, že to přežije bez úhony (nebo se prostě dozvíme, jak přišel o nohu/oko/ruku/vyberte si). K tomu navíc je Solo naprosto nezajímavě natočený a nudný. Zapamatováníhodný film? Ani náhodou.

• 5.9.2018  11:24

Ten nejhorší druh filmu. Natočený jen pro to, aby vydělal peníze všem zúčastněným. Nudný až na dřeň a předvídatelný v každém ohledu. Chudák režisér se stal studiovou loutkou, jeho rukopis v tom budete hledat marně. Čichám z toho přístup ala nové Star Wars. P.S. Toho otravného ňoumu, co hrál comic relief bych nechal zabít hned na začátku.

• 4.9.2018  17:21

Skvělý short o učitelce na základní škole, které se zbortí celý život poté, co svému studentovi řekne, že 2+2 není 22, ale 4. Možná to ale nebude přeci jenom tak hrozné...

• 31.8.2018  18:44

Dannyho parťáci nepatří mezi filmy, na které bych se těšil, ale nemohu říct, že bych se při jeho sledování náramně nebavil. Ženská verze má nezajímavé postavy, příšernou hudbu a spoustu trapných (nebo nikam nevedoucích) scén... vlastně nic, na co bych si za týden vzpomněl. Když například postava Sandry Bullock ve filmu děkuje osazenstvu za jejich "hard work", její slova se míjí účinkem, jelikož film nám žádnou těžkou dřinu neukáže. Všechno jde jako po másle. Tohle je ten nejhorší typ filmu... nudný film.

• 28.8.2018  19:32

Nebylo to tak hrozné, jak jsem si myslel, ale to bezbožné cílení na asijský trh je do očí bijící.

• 18.8.2018  21:16
    Polytechnika (2009)

Určitě to bude tím, že je příběh natočen podle skutečné události, ale v mých očích byl emotivnější a zapamatování hodnější než Arrivals, Blade Runner a Sicario.

• 18.8.2018  14:54
    Army of One (2016)

Proč ne, pobavilo mě to a rozhodně bych se na film podíval znovu. Cage byl v roli uvěřitelný.

• 1.8.2018  22:54
    Rozpolcený (2016)

Nemůžu tomu nic vytknout, ale ani mě to nijak zvlášť nenadchlo.

• 14.7.2018  17:25

Další digitální hovadinka, na kterou si za měsíc nikdo nevzpomene.

• 26.4.2018  19:23

Co na to říct. Ještě to musím rozdýchat :).

• 24.4.2018  20:35

Není divu, že je film v Americe tak oblíbený. Očividně je cílen na afroamerické publikum, které se v tom najde okamžitě. Pro mě to byl jen celkem dobrý film.

• 28.3.2018  17:23
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

1 série 65 %. Chvílemi to bylo napínavé, ale jakmile opadl závoj tajemna a na scéně se objevilo monstrum (na svou dobu neskutečně "fejkovní"... jako by vzniklo před 10 lety), super atmosféra se vytratila. 2. série začíná pozvolna a zatím mě okouzlila jen hloupostí jednoho z hlavních protagonistů, který si domů přinese domácího mazlíčka, zcela očividně z druhé strany. Hloupost na druhou. Zajímavá linie se táhne s Willem.

• 20.3.2018  21:00

Překvapivě dobře natočené, ale paradoxně nejslabším článkem celého filmu je Kong.

• 11.3.2018  21:18

Núúúúúúúúúúúúúúúúúúdáááááááááááááááááá.

• 9.3.2018  20:29

Víc než 3 hvězdy fakt dát nemůžu. Nové Jumanji je zrovna jeden z těch filmů, které jdou zcela mimo můj vkus. Nezasmál jsem se doslova ANI JEDNOU a často jsem přepínal do jiného okna, tak moc mě dění na obrazovce nezajímalo. Vysvětluji si to tím, že je film spíše pro mladší generaci, která se lépe vzhlédne v těch odkazech na videohry a sociální sítě + vůbec tu dnešní kulturu. Pro zajímavost: možná že Jumanji dá brzy celosvětově miliardu dolarů... wow :). Originál zůstal nepřekonán, tenhle remake mu vlastně nesahá ani po paty.

• 17.2.2018  11:19
    Mistr (2012)

Master? More like Masterpiece. P. T. Anderson točí zvláštní filmy a to se mi líbí. Tenhle pojednává o vůdci scientologů (P. S. Hoffman) a jeho kamarádovi Freddiem (Joaquin Phoenix, ztracené existenci, jak dokazují úvodní scény), i když o scientologii není ve filmu řečeno nic, natožpak nějaký náznak. Nezasvěcenému divákovi by se tak mohl příběh jevit jen jako setkání dvou mužů a jejich osudů. Anderson však natočil neskutečně nádherný snímek po vizuální stránce a herecký koncert, ve kterém vynikají především Phoenix a Hoffman.

• 14.2.2018  20:33

Wow co bylo tohle za patlaninu? Nestačil jsem žasnout nad tím, co Warneři poslali do kin a ještě žádali lidi o peníze. Pro běžného diváka je možná spousta chyb k přehlédnutí, ale pro mě jakožto filmového fanouška to bylo utrpení. Snyderův styl totálně nefunguje, jelikož v reakci na úspěch Marvelu je teď DC plný barev (což kvituji s povděkem, ale Snyder si s barvami nerozumí). Až příliš často jsme měl pocit, že sleduji nějakou televizní inscenaci, jako třeba když si Supermanova matka povídá s Lois v kanceláři (tyhle scény asi dotáčel Whedon) s hroznými dialogy a levnou kamerou. Jindy jsem se zase smál Supermanově digitálnímu obličeji (ano, je to ještě příšernější, než jsem čekal) a příšernému epizodovému vyprávění. Holt DC musí skládat tým v jednom filmu, zatímco Marvel k tomu směřoval prostřednictvím více než 10 origin filmů. V důsledku toho nemáme žádný vztah k hlavním hrdinům a napětí na obrazovce je doslova nulové. Tohle je velký průšvih a nedivil bych se, kdyby za pár let DC rozjelo celý vesmír znovu. Dvojku Justice League i vzhledem k bídnému box office hned tak neuvidíme. Mimochodem jenom se mi to zdá nebo Ben Afleck od dob Batman vs Superman tak zestárl? Vím, že měl problémy s alkoholem, ale připadá mi, že má o dost vrásek navíc. Jednoznačně nejlepší postavou je Flash. Zato Cavill si musí trhat vlasy z toho, co udělali s jeho fousy... při každé větě jsem musel sledovat jeho tvář a divnou pusu, která jakoby mu vůbec nepatřila. Paradoxně nejsměšnější je první a poslední scéna se Supermanem a jeho neskutečně do očí bijící digitální tváří.

• 13.2.2018  18:38
    Okja (2017)

Pokud chtěl být film šokující, tak tedy tlačil příliš málo na pilu. A to, že běžní konzumenti "sežerou" všechno, co se jim dá přímo pod nos nebo že korporátní společnosti nezajímá nic kromě peněz není žádná novinka. To už je lepší se podívat na Earthlings.

• 7.2.2018  15:25
    La La Land (2016)

Jedna úžasná písnička a skvělé zpracování, to mi zůstane v hlavě. Po stránce romantické mi připadalo, že z 10% film fungoval, 90 % bylo prázdných. Damien přesto zůstává mým oblíbeným režisérem a těším se na jeho další filmy.

• 2.2.2018  18:24
    Green Room (2015)

Popravdě jsem nevěděl, co čeho vlastně jdu, ale po předchozím snímku režiséra Blue Ruin jsem chtěl vidět další kvalitní film. Saulnierovi se podařilo ukecat větší hollywoodské hvězdy (Yelchin a Stewart), což podle mého názoru na kvalitách filmu výrazně nepřidalo. Co se každopádně podařilo, tak vytvořit tísnivou atmosféru. Členové kapely jsou uvězněni v jedné místnosti v zapadlém klubu plném fanatických přívrženců, kteří neváhají udělat vše pro to, aby se nikdo - jakožto svěděk vraždy mladé ženy - nedostal ven naživu.

• 1.2.2018  21:30
    Blue Ruin (2013)

Nenápadná pecka a herecký koncert Macona Blaira (Dwight), který svou postavu nepříliš výřečného ale odhodlaného chlapíka zahrál na výbornou. Celou dobu mi připadal hodně povědomý - k mému překvapení jsem zjistil, že hrál ve Florida Project, který jsem viděl nedávno, ale vůbec si nevzpomínám, jakou roli zde ztvárnil. Na fotkách vypadá jako velký sympaťák, ve filmu jsem si říkal, že je tak přirozený, jako by se ani na nic nehrál. Hned mě napadlo, že mu Leo svým výkonem v Revenantovi nesahá ani po paty. Každopádně co se filmu týče, tak mě hned od začátku zaujal tajemný příběh, který je odhalován po malých krůčcích a divák je nucen si skládat kousky puzzle do sebe. Nakonec se dozvíme, že byl na svobodu propuštěn vrah Dwightoých rodičů, což nastartuje sled dramatických událostí a cestu za odplatou. Co pro mě tento film odlišuje od ostatních je skvělá práce s kamerou, jednoduchá ale účelná hudba a pocit, že nesleduji film, ale skutečný příběh jednoho trpkého člověka.

• 29.1.2018  19:12

Nekompromisní a po všech stránkách perfektní řemeslo, ale podobně jako u Blade Runner a Příchozí mi tady něco chybělo. Kde je ten Denis, co natočil strhující Prisoners, kteří se mi vryli pod kůži? Na Sicario si pravděpodobně za týden nevzpomenu.

• 25.1.2018  19:24
    Uteč (2017)

Ano, všechny kousky skládačky jsou krásně poskládané, stroj je namazaný a jede na plné obrátky. Ale proč jsem si celou dobu říkal "bože, to je ale nuda"? Tohle na mě prostě nefungovalo v žádném ohledu. S přehledem nejlepší scény pro sebe ukradl Chrisův kamarád. Jo a mimochodem ta vyvražďovačka je konci je ujetá. Nutno se však uklonit před rozpočtem 4,5 milionů dolarů a výdělky 250 milionů dolarů... krása.

• 24.1.2018  19:21

Avengers zůstali nepřekonáni, ale nemohu tvrdit, že jsem se nebavil každou vteřinu.

• 20.1.2018  16:06

Portrét svobodné matky samoživitelky, která žije se svou dcerou v levné motelu na Floridě poblíž Disneylandu. Film je rozdělen do dvou rovin, kdy sleduje příběh z pohledu dětí a na druhou stranu z pohledu života dospělých, kteří musejí řešit záležitosti každodenního života. Je to v podstatě taková krátká epizoda ze života lidí v motelech, neměl jsem pocit, že sleduji film. Silný konec, kdy sociálka odvádí Moonee od její matky je velmi dojímavý.

• 15.1.2018  16:58

Skvělý humor? Naplňující dialogy? Na mě to nefunguje. Za týden zapomenu, o čem to bylo.

• 11.1.2018  10:45

Neurážející, ale také ničím neoslňující film. Opravdu se mi líbila jediná scéna s nenažraným vládcem.

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 51 68