HellFire

okres Hodonín

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67
    • 17.2.2018  11:19
    Mistr (2012)

Master? More like Masterpiece. P. T. Anderson točí zvláštní filmy a to se mi líbí. Tenhle pojednává o vůdci scientologů (P. S. Hoffman) a jeho kamarádovi Freddiem (Joaquin Phoenix, ztracené existenci, jak dokazují úvodní scény), i když o scientologii není ve filmu řečeno nic, natožpak nějaký náznak. Nezasvěcenému divákovi by se tak mohl příběh jevit jen jako setkání dvou mužů a jejich osudů. Anderson však natočil neskutečně nádherný snímek po vizuální stránce a herecký koncert, ve kterém vynikají především Phoenix a Hoffman.

• 14.2.2018  20:33

Wow co bylo tohle za patlaninu? Nestačil jsem žasnout nad tím, co Warneři poslali do kin a ještě žádali lidi o peníze. Pro běžného diváka je možná spousta chyb k přehlédnutí, ale pro mě jakožto filmového fanouška to bylo utrpení. Snyderův styl totálně nefunguje, jelikož v reakci na úspěch Marvelu je teď DC plný barev (což kvituji s povděkem, ale Snyder si s barvami nerozumí). Až příliš často jsme měl pocit, že sleduji nějakou televizní inscenaci, jako třeba když si Supermanova matka povídá s Lois v kanceláři (tyhle scény asi dotáčel Whedon) s hroznými dialogy a levnou kamerou. Jindy jsem se zase smál Supermanově digitálnímu obličeji (ano, je to ještě příšernější, než jsem čekal) a příšernému epizodovému vyprávění. Holt DC musí skládat tým v jednom filmu, zatímco Marvel k tomu směřoval prostřednictvím více než 10 origin filmů. V důsledku toho nemáme žádný vztah k hlavním hrdinům a napětí na obrazovce je doslova nulové. Tohle je velký průšvih a nedivil bych se, kdyby za pár let DC rozjelo celý vesmír znovu. Dvojku Justice League i vzhledem k bídnému box office hned tak neuvidíme. Mimochodem jenom se mi to zdá nebo Ben Afleck od dob Batman vs Superman tak zestárl? Vím, že měl problémy s alkoholem, ale připadá mi, že má o dost vrásek navíc. Jednoznačně nejlepší postavou je Flash. Zato Cavill si musí trhat vlasy z toho, co udělali s jeho fousy... při každé větě jsem musel sledovat jeho tvář a divnou pusu, která jakoby mu vůbec nepatřila. Paradoxně nejsměšnější je první a poslední scéna se Supermanem a jeho neskutečně do očí bijící digitální tváří.

• 13.2.2018  18:38
    Okja (2017)

Pokud chtěl být film šokující, tak tedy tlačil příliš málo na pilu. A to, že běžní konzumenti "sežerou" všechno, co se jim dá přímo pod nos nebo že korporátní společnosti nezajímá nic kromě peněz není žádná novinka. To už je lepší se podívat na Earthlings.

• 7.2.2018  15:25
    La La Land (2016)

Jedna úžasná písnička a skvělé zpracování, to mi zůstane v hlavě. Po stránce romantické mi připadalo, že z 10% film fungoval, 90 % bylo prázdných. Damien přesto zůstává mým oblíbeným režisérem a těším se na jeho další filmy.

• 2.2.2018  18:24
    Green Room (2015)

Popravdě jsem nevěděl, co čeho vlastně jdu, ale po předchozím snímku režiséra Blue Ruin jsem chtěl vidět další kvalitní film. Saulnierovi se podařilo ukecat větší hollywoodské hvězdy (Yelchin a Stewart), což podle mého názoru na kvalitách filmu výrazně nepřidalo. Co se každopádně podařilo, tak vytvořit tísnivou atmosféru. Členové kapely jsou uvězněni v jedné místnosti v zapadlém klubu plném fanatických přívrženců, kteří neváhají udělat vše pro to, aby se nikdo - jakožto svěděk vraždy mladé ženy - nedostal ven naživu.

• 1.2.2018  21:30
    Blue Ruin (2013)

Nenápadná pecka a herecký koncert Macona Blaira (Dwight), který svou postavu nepříliš výřečného ale odhodlaného chlapíka zahrál na výbornou. Celou dobu mi připadal hodně povědomý - k mému překvapení jsem zjistil, že hrál ve Florida Project, který jsem viděl nedávno, ale vůbec si nevzpomínám, jakou roli zde ztvárnil. Na fotkách vypadá jako velký sympaťák, ve filmu jsem si říkal, že je tak přirozený, jako by se ani na nic nehrál. Hned mě napadlo, že mu Leo svým výkonem v Revenantovi nesahá ani po paty. Každopádně co se filmu týče, tak mě hned od začátku zaujal tajemný příběh, který je odhalován po malých krůčcích a divák je nucen si skládat kousky puzzle do sebe. Nakonec se dozvíme, že byl na svobodu propuštěn vrah Dwightoých rodičů, což nastartuje sled dramatických událostí a cestu za odplatou. Co pro mě tento film odlišuje od ostatních je skvělá práce s kamerou, jednoduchá ale účelná hudba a pocit, že nesleduji film, ale skutečný příběh jednoho trpkého člověka.

• 29.1.2018  19:12

Nekompromisní a po všech stránkách perfektní řemeslo, ale podobně jako u Blade Runner a Příchozí mi tady něco chybělo. Kde je ten Denis, co natočil strhující Prisoners, kteří se mi vryli pod kůži? Na Sicario si pravděpodobně za týden nevzpomenu.

• 25.1.2018  19:24
    Uteč (2017)

Ano, všechny kousky skládačky jsou krásně poskládané, stroj je namazaný a jede na plné obrátky. Ale proč jsem si celou dobu říkal "bože, to je ale nuda"? Tohle na mě prostě nefungovalo v žádném ohledu. S přehledem nejlepší scény pro sebe ukradl Chrisův kamarád. Jo a mimochodem ta vyvražďovačka je konci je ujetá. Nutno se však uklonit před rozpočtem 4,5 milionů dolarů a výdělky 250 milionů dolarů... krása.

• 24.1.2018  19:21

Avengers zůstali nepřekonáni, ale nemohu tvrdit, že jsem se nebavil každou vteřinu.

• 20.1.2018  16:06

Portrét svobodné matky samoživitelky, která žije se svou dcerou v levné motelu na Floridě poblíž Disneylandu. Film je rozdělen do dvou rovin, kdy sleduje příběh z pohledu dětí a na druhou stranu z pohledu života dospělých, kteří musejí řešit záležitosti každodenního života. Je to v podstatě taková krátká epizoda ze života lidí v motelech, neměl jsem pocit, že sleduji film. Silný konec, kdy sociálka odvádí Moonee od její matky je velmi dojímavý.

• 15.1.2018  16:58

Skvělý humor? Naplňující dialogy? Na mě to nefunguje. Za týden zapomenu, o čem to bylo.

• 11.1.2018  10:45

Neurážející, ale také ničím neoslňující film. Opravdu se mi líbila jediná scéna s nenažraným vládcem.

• 7.1.2018  16:56

Po technické stránce je to naprosto dokonalé, tedy můj typ filmu. Ale stejně jako Příchozí vlastně nudné a bez duše.

• 8.12.2017  20:17

Aneb kam až to může dotáhnout ego...

• 8.12.2017  17:03
    Zamilovaní (2011)

Divný romanťák. Prvních 20 minut bylo jako dvě hodiny, pak se milovali, vzali, rozešli a nakonec zase vzali? Divné.

• 2.12.2017  15:28
    Nezlomný (2014)

Příběh je to krásný, což o to, ale tak nudně natočený...

• 5.11.2017  22:26
    Velký dar (2017)

Myslím, že Marc Webb si po Spider-Manovi napravil reputaci.

• 2.11.2017  19:28

Zvláštní. Předchozí díl Planety opic jsem beze studu odsoudil jak prostý emocí a plný digitálního bordelu. Závěrečný díl je toho naprostým opakem. Emoce by mu mohou závidět leckteré fláky. Škoda jen, že se film nedočkal odpovídajícího ohlasu v kinech. Možná za to může zavádějící název (ona tam totiž žádná válka není), možná je na vině příběh. Je to škoda, když se třeba podívám na to, jak uspěly srágory typu Batman vs. Superman a Sebevražedný oddíl. Mimochodem skvělá hudba!

• 7.10.2017  22:09

Špatný film to nebyl, ale že bych si ho pamatoval za týden, to teda ne. Jediná opravdu zapamatováníhodná postava je Michelle, která je vždy nad věcí. Hlavní romantická linie nefunguje :(. Chemie mezi Peterem a Liz nulová. Hudební podkres naprosto zapomenutelný. Dvojka pro mě stále zůstává nepřekonatelná.

• 16.9.2017  20:32

Hrozná slátanina. V dalším díle se dozvíme, že Zemi a lidi stvořili Transformeři. Takhle to dopadá, když něco děláte jen pro prachy... "I will lead the way into her chamber." Opravdu, páni scénáristé?

• 8.9.2017  21:41
    Wonder Woman (2017)

Ti otevřenější pochopí.

• 2.9.2017  18:24
    Mumie (2017)

Nuda na všech frontách. Totálně nezajímavé ve všech ohledech. Nefunguje tady akce, budování napětí, herci, příběh, do toho digitální letadlo, digitální krysy, CGI everywhere... Tady se přerod ze scénáristy na režiséra nepodařil. Ani bych se nedivil, kdyby nováčka Kurtzmana ve všech ohledech šikanoval Cruise, který si rozhodně nechce nechat zkazit již tak pošramocenou pověst.

• 19.8.2017  15:19

Stupidní v mnoha ohledech, párkrát jsem se ale zasmál. Není divu, že je na internetu ohledně filmu takový hate, zaslouží si ho. A to, že v něm hrají hlavní roli ženy je úplně bezpředmětné.

• 12.8.2017  18:39

Po výborné jedničce parádní sešup. Více digitálna a nudná zápletka. Mrzí to o to víc, že konec je emocionálně velmi silný.

• 5.8.2017  22:07

Nudné béčko, napínavé asi jako hraní pexesa s pětiletým dítětem. O to víc si snad lidi začnou vážit Promethea :).

• 26.7.2017  23:16

"Typická" italská komedie, která se snaží svést na vlně Fantozziho úspěchu, chtělo by se říct. Není divu, že hlavní protagonista je Fantozzimu podobný. Pouze s tím rozdílem, že mu chybí Fantozziho přirozené kouzlo. Zatímco pouhý pohled na Fantozziho mi na tváři vyvolává úsměv, Artemio mě nechává klidným. Film má slušný rozjezd, kdy je alespoň vidět snaha o vtipy, i když nemůžu říct, že bych se u některého z nich moc zasmál. Připsal bych to na vrub Atremiovi, kterému to buranství nevěřím ani za mák, a přílišné vypočítavosti vtipů. Druhá část filmu se odehrává ve velkoměstě, kde hrdina potkává krásnou ženu (Mariu), do které se zamiluje a snaží se ji pochopitelně dostat. Jak bych to řekl... "she is out of his league" a navíc ho ignoruje, jak se dá. Artemio se snaží získat práci, ale vůbec se mu to nedaří. Stejně zoufale mu vychází i pokusy o upoutání pozornosti Marie, která ho stále bere jen jako kamaráda... až se s ním z ničeho nic vyspí. V této fázi filmu vtipné scénky ustupují do pozadí a do konce jsem se vlastně dodíval jen z dobré vůle. Všeho všudy tedy velmi slabá komedie s jednou až dvěma opravdu vtipnýma scénkama, které po půl hodině dochází dech.

• 25.7.2017  20:22
    Dunkerk (2017)

Před třemi lety mi Nolan vyrazil dech s Interstellarem, který jsem viděl v kině nejméně čtyřikrát. Teď tady jen sedím s nevysvětlitelnou pachutí v ústech. První minuty mě nalákaly, ale hned po úvodu jsem pojal podezření, že tady něco nehraje. Napětí veškeré nulové, neustálé střihy a pohledy na jednu a tu samou situaci z pohledu více osob zbytečné, hudba spíše maskovala nezajímavý děj... Jediné, co se povedlo, je technická stránka, ale to je zatraceně málo. Velký krok vedle Nolane, velký, stejně jako Insomnie. A mám takový pocit, že moc lidí z tohohle veledíla v kinech nejásalo. Pozoroval jsem až příliš mnoho zívání a zapnutých mobilů.

• 22.7.2017  23:15
    Whiplash (2014)

Aneb jak dělat věci dokonalými.

• 15.7.2017  23:42
    Spotlight (2015)

Režisér úžasného The Visitor a a Station Agent natočil tuhle nudnou novinařinu? :( Téma je to sice závažné, ale podané tak nudně, až se mi tomu nechce věřit. Tempo filmu je pomalé, ale mluví se rychle, vzduchem létá spousta jmen, takže jsem stejně polovinu času nevěděl, o kom je řeč. Měl jsem pocit, že spíš sleduji kupu hollywoodských herců, kteří se snaží zapadnou do svých rolí a Ruffalo byl ze všech nejhorší. Nevím, jestli svou roli ztvárnil na základě skutečného novináře nebo jen byl tak nevýrazný.

• 15.7.2017  16:34

Při sledování Lost City of Z jsem si neustále představoval, jak by to asi natočil Malick. Chybí tomu krásná kamera, která se přímo nabízí a dobrá hudba. Takto zůstal jen sympatický Hunman a Pattinson. Bohužel to ale není film, na který by se moc chodilo do kina, na to je příliš "obyčejný".

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67