HellFire

Jakub Kotýk

okres Hodonín

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71
    • 11.5.2020  12:48
    Top Gear: Middle East Special (TV pořad) (2010)

Rozhodně nejslabší speciál Top Gearu, památný snad jen díky scéně, kdy May utrpí zranění hlavy po pádu na kámen.

• 2.5.2020  16:47
    Borg/McEnroe (2017)

Nudnější sportovní film jsem ještě neviděl. Je to zcela bez náboje a chybí tomu výraznější hudební podkres. Hodně mi vadil rychlý střih při zápasech, snad to bylo proto, že hlavní představitelé neuměli hrát tenis a na plátně by to bylo až moc okaté?

• 29.4.2020  23:46
    Top Gear: Vietnam Special (TV pořad) (2008)

Tutově nejlepší Top Gear speciál, především díky nesnášenlivosti Clarksona vůči motorkám. Dlouho sem se tak dobře nezasmál.

• 29.4.2020  08:14

Rozhodně nejslabší díl série, i když pořád krásně natočený. V mnoha ohledech 100krát lepší než hollywoodská produkce.

• 28.4.2020  14:35

Tyhle Top Gear speciály se vážně povedly.

• 23.4.2020  12:22

Bondovky, s výjimkou těch nových s Danielem Craigem a Piercem Brosnanem, jsem vždy považoval spíše za komedie než za akční filmy a tomu odpovídají i jednoduché automobilové honičky. Škoda, že se tvůrci nezaměřili víc na modernější reinkarnaci.

• 18.4.2020  12:49
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

Špičková zábava. Nový formát Top Gearu se povedl na jedničku a u mnoha dobrodružství v cizích zemích jsem se musel ptát, jestli to těm padesátníkům stojí za to. Místy hodně surové, ale autentistické. Bravo. První díl a hned první scéna, kdy se všichni 3 borci potkají na cestě, mi vhrnul slzy do očí. A pokud jde o finále a rozloučení se s diváky? Don 't get me started!

• 19.3.2020  22:36
    Na nože (2019)

Asi nejsem cílovka, tohle byla fakt nuda.

• 13.3.2020  22:15
    1917 (2019)

Ničím výjimečný film, který se chlubí tím, že byl natočen "na jeden záběr", což se však nijak neprojevuje na jeho kvalitě.

• 8.3.2020  00:23
    Mistři okamžiku (TV film) (2001)

Jo to byli páni hokejisté!

• 21.2.2020  09:46
    Drahokam (2019)

Kluci to zase dokázali a natočili další nezapomenutelný film, který se mi z hlavy jen tak nevykouří. Nevím, co bych mohl vyzvednout víc, jestli herecké výkony všechny zúčastněných nebo technické aspekty. Každopádně se jedná o další film, který hravě strčí do kapsy moderní produkci Hollywoodu, který chrlí zapomenutelné fláky jeden za druhým.

• 9.2.2020  14:21
    Dangal (2016)

Mé první setkání s bollywoodským filmem dopadlo nadmíru šťastně. Nečekal jsem až tak dobře řemeslně odvedenou práci. Kvalitami film rozhodně nešetřil. Příběh je celkem jednoduchý – otec, neúspěšný zápasník, si přeje syna, aby z něj mohl udělat šampióna a vyhrát zlatou medaili alespoň jeho prostřednictvím. Po třech neúspěšných pokusech se ale svého snu vzdává a smíří se s tím, že dokáže plodit pouze holky. Tedy až do jednoho dne, kdy zjistí, že jeho dcery mají zápasení v krvi. Navzdory všem konvencím, odporu a odmítání ze strany nejbližších a prvotnímu odporu dcer je tedy začne trénovat. Výsměch vystřídá úžas, když především jeho starší dcera Geeta vypráší kožich veškeré konkurenci. A jak to tak ve filmech bývá, konec dobrý, všechno dobré – dcera nakonec vyhraje zlatou medaili a stane se vzorem pro tisíce indických dívek, které následují jejího příkladu. Nejvíce překvapující pro mě byl fakt, že film je založen na skutečném příběhu. Smekám.

• 30.1.2020  21:16
    Le Mans '66 (2019)

Rush je lepší, just saying :).

• 29.1.2020  20:35

Skvělá celovečerní prvotina Olivie Wild! Slušný kus filmařiny se zapamatováníhodnými postavami. Palec nahoru.

• 24.1.2020  18:01
    Gloria Bell (2018)

Remake 6 let starého filmu od stejného režiséra. Původní verzi jsem neviděl, ale dost dobře nechápu, proč měl pan režisér potřebu remakovat svůj vlastní film. O to víc, že není o moc stát. Celou dobu jsem čekal, že se stane něco převratného a mé očekávání se nenaplnilo. Bohužel ani herecké výkony nejsou hodné zapamatování. Obávám se, že to není až tak vina herců jako scénáře či režiséra.

• 15.1.2020  17:41

Linda Hamilton to vystihla dobře, když v jednom rozhovoru řekla, že je film "ok". Má to víc plot holes jako ementál a celý ten nápad s Legion místo Skynetu je prostě moc přes kopírku. Lidi si stěžovali na Salvation a Genisys, ale tohle je new low. Přestaňte žít s nostalgie a obsazovat Arnieho, nikam to nevede. Jo a příště si prosím lepší hrdinku, tahle holčina byla hodně špatná volba. Nemám rád filmy, ve kterých si protiřečí logika. V jedné scéně dokáže nový terminátor bez problému projít kovem jako nůž máslem a v jiné scéně použije Grace kovový řetěz, se kterým už si neporadí? V čem je ta logika? nebo když nový terminátor přežije výbuch helikoptéry, ale v jiné scéně ho oheň roztaví.... Jediná logika je, že to vyžadoval scénář.

• 5.1.2020  18:29

Netflix začíná nabírat na obrátkách a už v samotném roce 2019 vydal přehršel skvělých filmů. Velvet Buzzsaw se sice netrefil do mého vkusu, ale to neznamená, že přestanu sledovat, co dalšího má americký gigant na skladě. Možná právě naopak. Tam, kde se Hollywood utápí v sequelech, prequelech, pokračováních a zoufale nudných adaptacích (nejnověji Cats), tam Netflix sází na originální filmy z vlastní produkce. A něco mi napovídá, že se mu bude dařit čím dál víc. Samotný film ubíhá velmi pomalu a hned na začátku nám představuje spoustu postav, takže sem neměl moc šanci si zapamatovat, kdo je kdo. Příběh se začne rozbíhat až někdy kolem 40. minuty. V podstatě jde o to, že někdo ukradne obrazy mrtvého umělce a vydává je za své. Obrazům se to ale nelíbí a probudí se k životu, aby spáchaly odplatu.

• 2.1.2020  09:36

American Factory je dokument o zkrachovalé továrně automobilky GM, jejíž majetek odkoupila po letech čínská společnost Fuyao s plánem vyrábět sklo pro auta. Problém je ale v tom, že Číňané jsou naučení makat od nevidím do nevidím za malé peníze a naproti tomu Američané nechtějí být otroky své práce, kterou dělají jen pro peníze. Tomu nasvědčuje například snaha potlačit vytvoření unie z čínské strany, aby se dali lépe ovládat zaměstnanci a nátlak Američanů na opačné pro zavedení unie. Co se zpočátku zdálo jako skvělá investice a příležitost k práci, začíná zavánět terorem.

• 1.1.2020  18:58
    Parazit (2019)

Čekal jsem černou komedii, ale dostal jsem ji tak z 1/4. Hype kolem tohohle filmu se u mě nepřetavil v nic výjimečného, ba ani výborného.

• 26.12.2019  15:15

Jasně, má to být film pro děti (i když poněkud temný, takže nemohl zákonitě uspět v kinech), ale nemůžu se zbavit dojmu, že mohl dopadnou mnohem lépe. Jim Carrey kupodivu nepodává nejlepší výkon a jeho eskapády v roli Count Olafa jsou spíše trapné. Děti též vyznívají poněkud hloupě, když se mu nedokáží bránit.

• 26.12.2019  15:05

Jan Tománek je prostě úchyl s velmi sporným smyslem pro filmařinu. Vydávat tuhle slátaninu za film je velká drzost a ještě větší drzost je pustit ji do éteru. Veselá pohádka pro děti, ve které ženské s obrovskými prsy vesele skotačí kolem starých nechutných páprdů a podivně vymodelovaných postaviček a celé to zastřešuje sexuální humor pro dospělé. Vrchol nevkusu. Nejhorší na tom všem je, že měl úspěch.

• 23.12.2019  13:08

Svět Star Wars mě osobně nikdy nenadchnul, ale taky jsem jím nikdy neopovrhoval. Sedmou epizodu jsem si užil díky Abramsovi, nad osmičkou jen jen kýval hlavou a při uvedení Pal Patina do deváté epizody jsem se smíchy za kolena popadal. Jak zoufalý musí Disney být, když recykluje staré dobré postavy? Cožpak není scénáristy, který by byl schopen vymyslet něco nového? Vesmír Star Wars je však bohužel velmi omezený (kažý hrdina či záporák je otcem/synem/dcerou/bratrem/sestrou jiného hrdiny či záporáka) a očividně si s ním neví rady ani Kathleen Kennedy, která má vše pod palcem. Ze zatím poslední trilogie sálá totální absence nějakého základního tématu, každý ze tří filmů je samostatným příběhem a spojují je pouze postavy (ne zrovna zajímavé) a pár základních premis. Nová trilogie, spolu s failem v podobě DC vesmíru, prokázala nutnou potřebu mít dlouhodobý plán. Lucas se musí obracet ve své posteli. Co se kvalit devítky týče, tak po vizuální stránce jde samozřejmě o prvotřídní produkt, tady snad nikdo nečekal pokles. Horší je to s tempem, které mi přišlo strašně uspěchané, až epizodní. Chvíli sledujeme dění na straně dobra, pak střih na Kylo Rena a jeho plány na zničení odporu. A takhle pořád dokola. Začátku se tedy vůbec nepodařilo vtáhnout mě do děje. A to co následovalo nestálo za moc, protože tolik scénáristických berliček a nefunkčních scén v jednom filmu se jen tak nevidí. Jeden příklad za všechny – Rey zničí loď, na které je Chewy, takže si naši hrdinové myslí, že Chewy je mrtvý. Jenže my jako diváci víme, že není, protože hned v další scéně ho dopraví na hlavní loď v jiné přepravní lodi. Tím pádem je veškeré napětí v čoudu. (Druhý příklad stejného kalibru je scéna, v níž Rey hledí zoufale na ztenčující se flotilu lodí a Pal Patin se chechtá, jak bude brzy po všem, protože jim nikdo nepřijde na pomoc... což samozřejmě Disney posral dávno předem, když v traileru ukázal celou flotilu Odporu, jakožto se řítí do boje). Představte si, že by to samé udělal Peter Jackson s Gandalfem. Prostě nemyslitelné. Když ale váš film pomáhá sepsat scénárista Batman vs. Superman, možné je vše. Příběh s Chewym má dohru ve scéně, kdy naši hrdinové potkají na jakési planetě starou známou Poea a věnuje jim odznak kapitána, díky němuž se mohou nalodit na nepřátelskou loď a zachránit Chewyho. LAZY! Úsměvná je také osudovost, na kteroužto notu se film snaží hrát v posledních 45 minutách. Kde jsem u Avengers tajil dech v každé minutě, Star Wars mi v těchhle dramatických chvílích vykouzlilo akorát tak škodolibý úsměv na tváři. Nejen proto, že se slova míjela účinkem, ale také kvůli uměle vystupňovanému napětí, když na obrazovce sledujeme stovky lodí, jež mají vzbudit dojem neporazitelnosti záporáků. Btw ve světě Star Wars teď vstávají mrtví z hrobu? To už je možné všechno :). Konec dobrý, všechno dobré. Hlavně že se Poe našel partnerku.

• 19.12.2019  13:09

Aneb jak vyhodit prachy do luftu. Koho napadlo dát dohromady právě tyhle dva, to opravdu netuším.

• 17.12.2019  20:32

U některých scének se dalo zasmát, ale jinak je to těžký průměr. Příběh je celkem primitivní - Paolo Villaggio pracuje jako komiksový tvůrce a je zamilován do postavy nádherné Dalii. Často si tak představuje, jak ji zachraňuje v různých situacích.

• 16.12.2019  19:43

Pokud nechceš věřit, neuvěříš.

• 16.12.2019  15:59

Nechápu, o co se Bay snaží, ale vypadlo z toho něco tak nechutně generického, až se mi chtělo plakat. Vizuálně z blití, příběhově k pověšení. Neskutečně mi vadilo, že veškeré zvukové efekty jsou přímo importované z posledních několika Transformerů. Neustále jsem měl pocit, že se některé auto z placu změní na obřího robota.

• 16.12.2019  13:25

Nothing special.

• 15.12.2019  14:36

Aneb když se nechá stát ovládat korporacemi. Peníze se přece musí točit bez ohledu na zdraví nebo životní prostředí.

• 10.12.2019  22:56

Smutné, co všechno jsou lidé ochotni zničit pro peníze. Až bude po všem, bude pozdě všeho litovati.

• 3.12.2019  17:23

Kravinka pro pětileté děti.

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71