SonGokussj

Jan Verner

okres Jeseník

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 12.7.2019  23:36
    Dumbbell nan kilo moteru? (TV seriál) (2019)

Já vím. Měl bych napsat něco rozumného. Něco, co dává smysl, ohodnotí tuto sérii logicky a zevrubně. Mno. Tak se do toho pusťme... Nope

• 12.7.2019  23:26
    John Wick 3 (2019)

Sofia a jejích 34 vystřelených nábojů s "devítky", nebo John a 13 nábojů s brokovnice :-) Obrat o 180° oproti prvnímu dílu. Ale nebylo to rozhodně špatné. Autoři ve 3. díle řádí a jde to poznat. Vyloženě si dělají srandu ze scén, Johna vypouští do nemyslitelných střetů a prostě se nad tím baví. Už to není tak "vážné" jako první díl. Už to není tak "nahnuté" jako druhý díl. Toto je čirá, non-stop akce, která popírá zákony fyzického těla, kapacity zásobníků a mušky či LOGIKY nepřátel :-) Pokud bych to měl hodnotit z tohoto hlediska, 2 hvězdy. Avšak autoři to tu mínili, viditelně, abstraktně. Dělají z bojů frašku, neřeší náboje, neřeší mušku, vše je jen o akci a o tom, jak to vypadá. A vypadá to dobře. Pokud by se mě někdo zeptal (jsme zatím u 3. dílu, čekám 4.), jaký díl byl nejlepší, nepopiratelně první. Avšak u 3. dílu, odproštěn od limitů logiky, jsem si prostě užíval akci a tu absurdnost situací. Jsme teď v době, kdy si režiséři začli asi říkat "nebudem tak vážní" :-) A já tomu dávám palec nahoru. 34x bam bam 75 %

• 2.7.2019  02:09
    Legion - Season 2 (série) (2018)

Noční můra skončila. Co následuje? Samozřejmě... Konec světa! Bikkuri! 80 %

• 2.7.2019  02:08
    Legion - Season 1 (série) (2017)

Noční můra, která nikdy nekončí. Nebo ano? Bu! 70 %

• 28.6.2019  14:03
    Carole & Tuesday (TV seriál) (2019)

[Po 12 ep] Je to příjemný refresh ve změti toho, co nám jarní sezóna v roce 2019 přinesla... Příjená hudba, postavy i příběh. Mnoho lidí to však srovnává se starým anime Nana a absolutně se jim nedivím. Až na lehké odlišnosti je to velmi podobná věc, akorát začleněná do "dnešní doby", kdy světem hýbou hitparády a tweetování s instáčem místo hraní po zapadlých klubech s tunou cigaret v puse. I když jsou tam písně pěkné, jejich skládání je více než úsměvné. "Hej Carole, taky nemůžeš spát? Co takhle na zítřejší soutěž složit další písničku" "Ok, super nápad!". Mám tedy jednu radu pro ty, kterým se toto anime líbí... Mrkněte na Nanu. Je po všech stránkách lepší. I ta hudba je značně odlišný level. Pokračuji ve sledování.

• 26.6.2019  17:45
    Tate no júša no nariagari (TV seriál) (2018)

Tate by se dal shrnout do několika málo výrazů. Harem. Justice Porn. Generic Shounen. Ale to bych ho až moc shazoval. I když se zde tyto elementy nacházejí, jsou vcelu pěkně obměněny. Harem - hlavní postava má sice kolem sebe prakticky jen ženy, holky a loli dívky, avšak o nic se nepokouší a nevznikají trapné, 100x opakované ecchi blbosti. Justice Porn - začátek a prostředek nebyl prakticky o ničem jiném, než o obviněních, pomluvách a jak se to pak všechno vyřešilo (není spoiler). Nejprve jsem se bál, že bez Justice Porn bude zbytek obsahu mdlý a fádní, ale pletl jsem se. Pěkně se rozvinul příběh, konečně to nebylo jen o jedné věci, nastala diskuze, důkazy, prostě se to rozjelo. Generic Shounen - zde bych také křivdil, do příběhu se dostala pěkná politika, jiné světy, zvraty v ději, zajímavé postavy, najednou to nebylo jen o dobru a zlu, o dobrých a zlých, vše se pěkně zkomplikovalo. Co na to tedy říkám? Tate bylo jedno z mála anime v této sezóně, které jsem sledoval a na které se i, bože chraň mě, těšil. Naplno si uvědomuji, že to není nic převratného, ale to tomu neubírá na zajímavosti. Rozhodně je lepší než Sword Art Online, Log Horizon, Overlord. Slabší prostředek ho ale přecijen sráží dolů, kdy jsem nad "nedorozuměními" prostě vrtěl hlavou a prskal na obrazovku "jak je to možné!!!"... Protože pěkných 3-Start Shield 72 %

• 25.6.2019  16:59
    Purgatony (TV seriál) (2017)

Taková milá, pěkná třešnička ke snídani. Pozorovat "život" Tonyho a jak se mu "vede" prostě vzbudí konstantní úsměv. 12-minutové episody tomu jen přidávají, 24 by bylo moc. Super zpracována byla i "Smrt". A vcelu překvapil poslední díl. Měl hloubku jakou žádný předchozí. Uvidíme, jestli někdy bude další sezóna :-) Čas zde postrádá smysl 70 %

• 24.6.2019  17:34
    Dororo (TV seriál) (2019)

Takové příjemná oddychovka, v leckterých věcech předvídatelná, ale nic jí neubírá na srdceryvném příběhu, dobrých protagonistů, antagonistů a dalších postav, která tato roztomilá dvojka na své cestě potká. K tomu hraje příjemná hudba. Z hlediska celistvosti je to prostě fantasy. Nehledejte tam žádnou logiku, na druhou stranu tam není mnoho děr, kde byste si řekli "proč? proč udělal toto? to nedává smysl!", což velmi chválím. Dororo je postava k sežrání :-) Je realistická a přitom velký snílek. Prostě radost pohledět a cestu jsem si s nimi užíval. Zakončně také velmi pěkné a ucelené. Nemám nic proti. Z moderních "počinů", které se kolem roku 2019 vyskytují, je to naprostý favorit. Avšak když se na to podívám obecněji, je to spíše průměr. Příběh, který za pár let zapomenu a nebudu mít nutkání se k němu vrátit. Tak jako například k Samurai Champloo. Vím, není to dobré přirovnání (doba sedí), avšak to je přesně můj důvod ke končnému hodnocení. Závěrem tedy: Dororo rozhodně neurazí, najde si určitě své skáloplné fanoušky, ale určitě se najde i masa, které se nebude líbit pomalejší styl příběhu a možná až moc jednoduchý příběh (jak se jeví ze začátku, ale nabere později na otáčkách). Za mě tedy pěkných snílkových 70 %

• 4.6.2019  00:26

Filler o ničem, zapadá do děje cca poloviny první série. Zmatečný, nelogický, se spoustou faktických i příběhových děr. Naprostá zbytečnost. Meh 20 %

• 4.6.2019  00:25

Obchodnice s Čajem a Kávou útočí nanovo. Tentokráte tvrději a cílí na aromata. Povedla se jim taková příchuť, která dokáže vzbudit i mrtvé. Pěkné zakončení. Mňau Mňau 72 %

• 4.6.2019  00:23
    Hicugi no Čaika (TV seriál) (2014)

Tak pěkný příběh o čaji jsem nečekal. Začíná to uvedením dívky, Čajky, odbornici přes čaje a Coffin - Kávu. Po vzoru Spice & Wolf cestují po světě a shánějí přísady do Kávy, aby obohatili tajnou recepturou Čaj natolik, že vznikne něco naprosto nového. Dimenze doposud nepoznaná. Netušil jsem, že mě to tak chytne, respekt. Konec byl malinko urychlený, ale co se to říká. Důležitá je cesta, ne cíl, že ano. Takže ať už byla výsledná chuť Čaje a Kávy dobrá či špatná, ingredience, které cestou nacházeli a obchodníky, které potkávali (červenou Spice girl, Černou Blackberry girl) byli natolik zajímaví, že si ode mne vyslouží zasloužených Mňau 72 %

• 30.5.2019  21:58
    Shazam! (2019)

Uvažoval jsem mezi 2 a 3, ale pak jsem si vzpomněl, že je to film spíše pro mladší obecenstvo se vším tím poučením, hloupým záporákem a tak. :-) Příjemné odreagování, nic jsem od toho nečekal, moc mě to tedy ani nezklamalo. Ke konci už to mělo pár scén, které připomínají komixovou předlohu. Musím říct, že volba Shazama byla výborná. Jde z něj cítit mládí, chtít se předvádět, špička. Volba Billiho, no nevím. Nonstop depresivní, zamračený, ublížený, pak vykřikne Shazam! a najednou se směje, je asi jediná věc, co bych v tomto snímku po mládež, ne dospělé vytknul. Za mě šokujícíh 70 %

• 27.5.2019  23:50

Levi. Git gud. [success]

• 19.5.2019  17:30
    Star proti silám zla (TV seriál) (2015)

A je konec. Jedno z lepších "cartoons", které vás rozesmějí, udiví i zahřejí na srdci. Nedosahuje to kvalit Gravity Falls, ale dějakou se tam takové bláznoviny, že se člověk týden co týden těšil na nový díl. Je smutné, že to skončilo 4. sezónou, původně jich mělo být 5. Zakončení pěkné. Budu rád vzpomínat a určitě zas někdy kouknu... Sunday fun 80 %

• 16.5.2019  22:49

Velmi krátce. Na Infinity War to zdaleka nemá... Moc překombinované, divnej konec, čudnej začátek, takovej fan service. Ale i přes to všechno... Epické. A některé ze scén opravdu úžasné. Vtip tomu také nechyběl a celkově prostě super. Infinity war to není, pravda, ale i tak si to užijete. Toki Toki 85 %

• 20.4.2019  17:40

Průměrné episodiní anime o dvou lidech, co se mají rádi, ale nejsou schopni si to říct. Meh 55 %

• 14.4.2019  20:13

Tož tady mě zamrazilo. Velmi zamrazilo a měl jsem jen lehce pootevřené oči, protože se na to nešlo dívat :-D Fůha... Síla odhodlání přežít. Pokud by si to vzal "do ruky" jinej režisér a trochu zapracoval na provedení, bylo by o dost impaktnější. Zde byla hluchá místa a konec zas zbytečně na chvilku otevřen. A také si nejsem úplně zcela jist, zda by to v reálu fungovalo :-) Ať už co se stalo s helping handou, nebo co následovalo poté. :-)

• 14.4.2019  20:11

Rozhodně to mělo větší potenciál. Jsme uvedeni do příběhu, kdy se vlkodlaci používají jako "jiní" vojáci, ale všichni na ně (klasické klišé) plivají, protože "jsou jiní", i když jim zachraňují životy. To se během 10 minut stane několikrát a tak nějak to narychlo skončí. Postavy nezajímavé, akce dobrá, to zas jo.

• 14.4.2019  20:09

Takové nijaké. nechce se mi ani psát, o čem to bylo. Tak nijaké to bylo.

• 10.4.2019  23:56
    Kendža no mago (TV seriál) (2019)

[First Impressions EP01] Pokud v závěrečné znělce uáží 8 ženských seřazených podle velikosti poprsí, představí hlavní hrdinku tak, že jí napřed kamera snímá poprsí a 15-ti letý hlavní hrdina nemá přehled vůbec o ničem, protože ho to jeho děda, prý zapomněl, nenaučil (neumí nakupoval, nebyl nikdy ve městě, netuší, kdo je v zemi králem), tak se tu schyluje k takovým klišé, že to prostě není možné. Hluboké zklamání, zrovna na toto se prej lidi těšili. Dám tomu 3EP. Edit 27.06.2019 Mno, dal jsem tomu (občas trochu přeskakované) všechny episody. Zajímalo mne, v co se to vyvine. Lepší jak začátek. To musím uznat. Stejně však utterly sh*t... Ecchi na každém místě, deus ex machina ve stylu mladého Wolforda, naprosto nepodstatný antagonista, nezapamatovatelné postavy, Shin jako OP charakter vše vyřeší a ostatní jsou tam na nic. Generic Isekai 30 %

• 9.4.2019  21:30

Předchozí díl měl sice nejkvalitnější animaci, co jsem kdy viděl, ale toto mi vytřelo zrak úchvatným zpracováním, příběhem, postavami... Čeho jsem si všiml nejdříve byla kamera. Už od začátku velmi povedená, scény podala výstižně, nemusela tam být žádná slova, jako kdyby to ten člověk měl v sobě. Přirozeně. Nikdy bych nečekal, že mě zrovna způsob zachycení snímku může tak oslnit. Zde se však stalo, je to dílo nadmíru pěkné. Hlavně svým smutným příběhem, snad poprvé, od začátku až do "konce".

• 9.4.2019  21:10

Přemýšlím, zda jsem někdy viděl něco animovaného vypadat tak úchvatně a realisticky... Dokonce i ta ženská vypadá tak, jak normální ženská a ne nějaká diva. I příběh je od začátku zajímavý. Opravdu špičková kvalita animace, kterou prostě ohodnotím nejvýše, jak jde (naštěstí není děj také nikterak strašný) a nelituji toho. Tohle se prostě povedlo.

• 9.4.2019  20:49

Ukrutné :-D Od začátku do konce absurdní, pohádkové a i animace tomu nádherně dopomáhá. K tomu super hudba. Nikdy jsem nevěřil, že mi jogurt takhle vykouzlí úsměv na obličeji.

• 9.4.2019  20:28

Velmi pěkně animované, postavy sympatické, příběh rázný, zakončení... zajímavé :-) Řekl bych - solidní. Rozhodně neurazí :-)

• 9.4.2019  19:15

Wow. Z počátečních pocitů "animace jak World of Warcraft a tak 10 fps k tomu, mno..." přes "sakryš to eskalovalo rychle, co bude dál?" až po "Neeee, dělej, přidej, probůh, co teď, aaaaaa neumírej!!!, uff, neeeeee". Aneb jak z velmi jednoduchého příběhu "prakticky kopie boje o Sion v Matrixu 3 udělat něco, na co upřeně 15 minut hledíte a s postavami opravdu cítíte... I pointa na konci byla příjemným zakončením, co se tam vlastně děje.

• 9.4.2019  18:50

Animace na špičce, velmi živé, barvy famózní, avšak "když se nedaří, i na pos*aného spadne kadibudka"... Ty náhody a setkání a vidělí a lezení do míst, to byl prostě joke Vše krom příběhu, který se dal tipnout v posledních 2-3 minutách, vše super. Ale příběh sráží.

• 9.4.2019  18:48

Budu přísný, tak 3 hvězdy. Vyprávění o historii lidstva z "puss" tří robotů. Zakončení velmi slabé, vtípky tak střední. Animace výborná.

• 9.4.2019  18:47

Krásné. Překvapivý konec, suprový prostředek, zajímavý začátek. Tak to má chodit :)

• 7.4.2019  15:49
    Džoši kausei (TV seriál) (2019)

Kdo tyhle blbosti vymýšlí. 3 minuty o tom, že ve třídě leží holka a jiné holky se jí dívají mezi nohy, pak si hrají s jejíma nohama a... Mám pokračovat? (mmj dabing nula nula nic, je tam jen "hň" "uuu" " aah" "meii?" atd...)

• 7.4.2019  15:46
    Čó kadó Girl 1/6: Amazing Stranger (TV seriál) (2019)

Funservice bez příběhu, radši koukněte na Chobits... Pokud jste ještě neviděli.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23