Abiogenesis (2011)

Krásné! Autor nejspíše zkoušel, co lze udělat. A vcelku se mu to povedlo :-) Udělátka byla rozkošná. Kdyby tento týpek dělal další díl Transformerů, měli bychom se na co těšit. ^_^ 80%

Absolventka (2009)

Možná "malinko" přeháním s hodnocením, avšak oslovilo mě to :-) Dokázal jsem se totiž vcítit jak do půvabné Alexis (zvažuju zrovna, zda prodloužit školu či jít do práce), tak i do jejího borce, který kouká, jak jí zahraniční princ svádí pryč, zanedbané dítko vyžadující pozornost... Je tam tolik "znaků" z mého nynějšího života (jistě, klasiky, ale přeci), že to není možné :-) Líbilo se mi to, oslovilo mě to, užil jsem si to. K filmu: Alexis hraje úžasnou roli (od Gilmorek ji prostě zbožňuji), příběh je jinak uměle směrován, aby přímo vycházel s jejími pocity. Což je trochu škoda, protože se dá -velmi lehce- předpovědět vývoj děje, reakce lidí a další. Už jsem se zmínil o tom, že tam bylo pár opravdu vtipných (a i trapných) scén v podání Jacka Frosta (popř. Beetlejuice) :-) Za mě krásných 75% a doufám, že si hledání práce užiji stejně jako ona.

Accel World (2012) (seriál)

Začátek byl slibný, prostředek ještě slibnější, poté ale motýlek odletěl k moři a v tu ránu bylo jasné, co tvořilo pevný sloup tohoto příběhu a zábavy jako takové. Ústřední dvojice. "Ten v tom modrém" a Chiu jsou nevýrazní hned od začátku a jiné postavy krom "pan Matice" si ani nepamatuji. Jakmile se -vše- začalo točit jen okolo bodů a stále okolo fňukajího prasátka, příběh začal dost pokulhávat. Poté, co prasátko ztratilo křídla, se děj zabrzdil a bylo to jen o nuceném sledování. Nedokáži doporučit ani odporučit. Někomu se může líbit, někdo to zabalí po 2 dílech. Animace pěkná, jen by se hodilo výrazné! změny myšlení postav. Není zde žádný vývoj osobností. Žádný. 40%

Active Raid: Kidó kjóšúšicu dai hači gakari - Season 1 (2016) (série) odpad!

First impressions: [2:0] infodump, nesympatická hlavní hrdinka, mecha na obzoru který tančí... [4:00] Po úvodní hektické znělce... [4:0] Evil zelenovlasý blbeček, který je zamilovaný do své 5 leté sestry? [4:30] Fakt ti mechové musí vypadat jako "zlí roboti"? [5:30] další "sympatická" holka. [6:00] OMG další KAWAI holka. Má tak 12 let a je to šéfka společnosti. co? Sakra, začíná mi to připomínat ten "stupidní" Psycho-pass... [6:40] "Dle velikosti tvého kotníku hádám, že jsi nováček".... De~[uck... [7:30] další infodump. [8:40] asi 30 slov na zmatení diváka. A hrozná hudba pokračuje. [9:40] 2 šestnáctiletí jsou ti, co ukradli -přesně- 250Kg zlata. [10:50] - musí být fakt v plavkách? To je jak magical shoujo transformace :-D :-D :-D [11:20] boha to je "vzhled"! :-D [16:30] Další magical "shounen".... Sakra, začíná to vypadat jako Tiger & Bunny .. Akorát že B&T je opravdová cool zábava. Dále nudný fajt... [20:48] - ha, došla baterka. V Neon Genesis Evangelion tam měli krásnej Battery Meter, takže věděli, kolik sekund jim ještě zbývá. Tady? Prostě jim to najednou řekne "Aaaaa, sorry. Vybil jsem se..." :-D LOL!!! [22:10] - Battery Out. Opět.... [22:30] - oni jsou zas nazí... A holce, která v životě neviděla nahého chlapa to viditelně vadí. No, ještě aby ne. Ještě nemá 18... [24:00] Next episode preview SRDÍČKO... Srdíčko? Proč srdíčko! ... Velká blbost, ztráta času, nemá to příběh, grafika je počítačová, nezajímavé postavy, dva gayové v plavkách, obrácený harém viditelně a to ani nezmiňuji tu tančící robotku, která dává srdíčka vlevo vpravo. Nudné "souboje". Dochází znenadání baterky. Divnej mechanik. Boha blbost. A ta hudba... 5%

Adžin (2016) (seriál)

First impressions: Zajímavý námět, jsem zvědav na zpracování. Nyní mohu jen říct, že ta CGI grafika je naprosto příšerná a degraduje to... Prozatím 65%

A Fox Tale (2012) (studentský film)

Hezké, půvabné, téměř vyslečené. Co však filmu chybělo, byl nějaký "dopad" akčních scén. Pokud je ze 7 minutového filmu boj 4 minuty, měl by člověka napnout, ne nudit. Jinak klasický příběh: 2 bratři vidí ženu a každý ji chce jen pro sebe, tak začnou bojovat. Slovy jednoho komentátora na youtube: "it has everything to entertain, 1. boobs.......... ..... .... "thats it a hlavně druhého komentátora na youtube: If they both cooperated with one another they could just DP her. :-)

Agent bez minulosti (2002)

Ze 4 nynějších filmů jasných 5*. Ostatní na tento absolutně nesahají. A je to škoda. Bourne je zajímavá postava. V tomto filmu si ho užijte, protože v dalších už to bude jen horší. Tento však top. 92%

Ahiru no sora (2019) (seriál)

[Drop 17. ep] Máte rádi létajícího volejbalistu? Tak toto vypráví prakticky stejný příběh. Jen ten míč je trochu větší a těžší. Ale oproti černému krkavci tam schází nějaké to kouzlo. Není to vyloženě zlé. Ale Naruto bez čaker se mi líbilo víc... K mému překvapení mě dost chytl začátek, ale okolo 12. ep to začíná být o tom stejném, nic nového, vytratil se duch... Krom bull's eye dua bych doporučil pro milovníky basketu spíše Duhové Teletubís. Oproti tomuto to má zajímavé postavy, náboj, vtip, akci. Eine Kleine Hito 55 %

Akacuki no Jona (2014) (seriál)

Abych pravdu řekl, neřekl bych, že je to takový poklad, aby to dostalo 5* skoro ode všech, co vidím, ale každý má svůj názor a je pravda, že i mně se Akatsuki no Yona zalíbila. Dalo by se to shrnout do Yona přišla, přestala se usmívat, potkala pár lidí a ... konec. Prakticky nic se nestalo v hlavní dějové lince, vše je provázáno jen s nalézáním čtyř draků, ALE velmi pěkně, dá se říci, že mi to připomíná různé hry (Skyrim, Pillars of Eternity), kde jdete hlavní dějovou linkou, ale cestou plníte spousty postranních úkolů a potkáváte lidi a i TO tvoří tu hru. Někdy bohužel právě to :-) Dějově je na tom Yona velmi dobře, je to zajímavé, plné překvapení, nedá se tak "úplně" odhadnout, jak to všechno dopadne, takže baví. Hudbou netuším, protože krom dvou Op, kde mi seděl víc ten druhej, mi nezůstalo v hlavě -nic- (oproti takovému GiTS, Mushishi, Nanatsu no Taizai, OP a další). Celkově však těší, příjemně se na to koukalo, neurychloval jsem žádné scény, byl jsem zklamán, že to skončilo. Trochu mi tam však nesedělo možná až mnohdy dojemné slzení a pohledy. Ale i to k tomu patří. Komplikované rozhodnutí mezi 3* / 4* :-) Ale ať si to tak nevyskakuje, dejme tomu méně. 4* dávám opravdu povedeným a znovukoukatelným, což se v tomto případě nejedná. Shlédl jsem, budu se těšit na další sérii, ale tuto už nikdy nezkouknu. Příjemných 70%

Akademie pro malé čarodějky (2017) (seriál)

Až na pár maličkostí určitě příjemné pokoukání. Krásná animace, příjemně nervní hlavní hrdinka a zábavné vedlejší, sympatičtí učitelé i záporáci, vcelku obstojný příběh. Občas trochu ospalé, ale v jiných případech naopak živé. A dokonce bych i dokázal tvrdit "znovusledovatelné", což není mnohokrát :-) Ma Ma MAGICU! 85 %