Andor - Season 1 (2022) (série)

Wow... Zrovna dokoukána posledná episoda, emoce ve mně ještě pění, nevím, zda se vrátím k editaci tohoto hodnocení, ale za mě prvotřídní střela... Žádný, ale opravdu žádný StarWars film/seriál mě nezaujal jako Andor. Občas mi to připadalo jako dokument, návrat do minulosti, než popis přítomnosti. Historické okénko se všemi zvraty, potížemi a pocity, co k tomu patřily. Je to jak koukat na Jana Žižku, pokud by byl zpracován dobře. Od začátku do konce mě Andor překvapoval a těšil. Občas byly slabší episody, ale ty jen připravovaly děj a postavy na naprosto dokonalý závěr... StarWars může být i dobrý 95 %

Andor - Ulice Rix (2022) (epizoda)

Kdybych mohl, dám tomu 6/5... Koncový díl byl naprostý požitek mezi pocity, napětím, vyústěním, otázkami, uspokojením, ... Takhle odevzdaný jsem něčemu 50 minut v kuse nebyl už dlouhé měsíce, možná roky. Od začátku do konce naprosto úžasný scénář, herecké výkony, prostě vše, co se dělo, mělo historický původ a důvod. Nemám nejmenší výtky. Boha to byla jízda...

Sedm smrtelných hříchů - Série 1 (2014) (série)

První sezóna naplno. Zjistíme, kdo 7 deadly sins jsou, zajímaví nepřátelé, kteří nechtějí jen "všechno zničit" a ty animace, ta grafika, krása. I am power 90 %

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Po druhém shlédnutí během 2 měsíců musím uznat, že je tohle opravdu pecka. Musí na to být člověk nastaven. Není pro každého. Ale kdo si to užije, ten si to užije. Hlášky, které rezonují po druhém shlédnutí víc jak po prvním :-) You're a doctor. Deal with it. Yea, mother*ucker. 85 %

Mušoku tensei: Isekai ittara honki dasu (2021) (seriál)

Shlédnuta 1 EP: Ano... Je to další isekai. 40-letý týpek skončí v autonehodě. Probudí se jako reinkarnace. A umí magii. A je nejmocnější na světě. A kolem sebe bude mít harém a všichni ho budou obdivovat... Ale připadá mi, že je to přitom... Jak to popsat? Jiné. Šťavňatější, zábavnější, skvěle animované, s hloubkou magického systému s úžasnými rodiči našeho protagonisty. A bohužel mě tam proteď nejvíce irituje občasné ecchi. Dle mého to jen kazí. Dám tomu možnost. Uvidím, jak moc se za další 4 episody budu plést.

To: Gerard (2020)

Rychlé, pěkné, dojemné a ne zas tak předvídatelné, jak jsem ze začátku myslel. :-) Warms your heart 85 %

Věčnost (2020) (seriál)

Já nevím. Tohle show je just pure fun a nic víc. Neřeší se tam zásadní otázky ničeho, prostě jen ta abstraktní problematika toho, kdy jeden umře a místo hrobu je ve virtuální realitě (musíte mít peníze), kde se dějí věci nevídané. Já si to naprosto užil, těším se na (doufám) druhou sérii a možná se na to kouknu v brzké době znovu, protože man, this was a ride. :-) IR is not AR 85 %

Půlnoční evangelium (2020) (seriál)

Ze začátku může odradit styl nebo "nezajímavé téma", ale jak to pokračuje, rozvíjí se i pomálu seriálová hloubka. A musím uznat, že poslední 2 episody (hlavně poslední) mě naprosto uzemnily. Je to jedna z mála show, kde je to lepší a lepší. Člověku to však musí sednout. A občas je těžké se soustředit na to, co říkají, přes veškerou animaci, která se na plátně odehrává. Death... 88 %