Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Dobrodružný

West Coast (2016)

Vydržet první půlhodinu dalo práci, ale nakonec to stálo za to. Ten rozpačitý úvod má svůj význam...

plakát

Partisan - Season 2 (2022) (série)

Jen málo dobrých seriálů si v pokračování dokáže udržet úroveň první série. Pokles kvality postihl i Partisana a jednoznačně za to může jeho feminizace a přespříliš sebevědomý režisér, který se pustil i do psaní příběhu.   +++   aktualizace: ve třetím díle jsem konečně pochopil, že je to točené ve dvou časových rovinách. To o režiséru-scénáristovi platí víc než dřív. Ševče, drž se svého kopyta!

plakát

Neznámý voják (2017) odpad!

Cit.: "Německá armáda vtrhla do Sovětského svazu a finská jednotka se postavila během této války na obranu země proti agresorovi", tolik anotátor. Za agresora je označován napadený SSSR a to už je překrucování historie na trestné oznámení!   +++   Kladu si otázku, jak dlouho bude ještě trvat, než někdo navrhne k vyznamenání plukovníka Moravce jako obránce západních hodnot? Nebo co tak rehabilitovat rovnou Hitlera? Nedopustila se vlastně Rudá armáda genocidy nevinného německého národa?   +++   aktualizace: tak nám 27.června v 6 hodin ráno Česká televize už skutečně z jednoho nacistického válečného zločince (K.H.Franka) nebohou oběť udělala!

Billy a Buddy (2013)

Spíš takový prequell kreslené série Boule & Bill. Hrané adaptace komixů (které Francouzi nezvládají, pravidelně mají opravdu špatnou ruku při výběru hlavního dětského hrdiny) nemusím tím spíš, když je to laděné do retro.

plakát

Kurz negativního myšlení (2006)

Když koukáš na něco takového, měla by tě napadnout především otázka: Kde berou felčaři tu drzost chtít 130 tisíc plat, když uměj´ tak maximálně dát prášek na kašel? A hned potom: Proč stále ještě není povolena asistovaná sebevražda?   +++   On to totiž není jen konec s chůzí a sexem! Nemůžeš pracovat, nemůžeš sportovat, nemůžeš cestovat, bez bránice se nemůžeš ani smát, nemůžeš se příjemně najíst, jen se krmíš tak dlouho, dokud neblinkáš, už nezažiješ ten báječný pocit z teplé vany při koupání, nemůžeš si poškrábat záda ... A to jsem ještě nezačal o těch opravdu NEPŘÍJEMNÝCH věcech.

Libre échange (2010)

Tak to byla paráda! A po těch třech srágorách ze včerejška a dneška mám opět naději, že to s francouzskou kinematografií není ještě tak zlé.

Caroline chérie (1968)

Bernard Blier, Charles Aznavour, Jean-Claude Brialy a další - to už přeci jsou nějaká jména, ne? A přeci kývli na něco tak slabého plného papundeklových dekorací ... Peníze holt nesmrdí.   +++   on-line se strojovými českými titulky zde.

plakát

Kolaborovali s nacisty - Území okupovaná SSSR (2010) (epizoda)

Co je platné říct A, když nepokračuješ s B (v dílu o Lotyši Arajsovi to autoři udělali) ... Co je platné popsat, jaké vraždění na Ukrajině a v Litvě probíhalo, když nedodáš, že vrazi, kteří mají všechnu tu krev na rukou, jsou dnes v těchto dvou zemích uctíváni, ba zbožštěni! Že se po nich pojmenovávají ulice (Bandera, Šuchevič, Melnik, Bulba-Borovec, ... ; v Ivano-Frankivsku a v Ternopilách dokonce po samotné SS divizi Galičina!!!), že jejich potomci mají v rukou politickou moc, či přímo z nejvyšších funkcí vládnou (Landsbergis, ...), že veteráni těchto jednotek jsou pohřbíváni se státními poctami! V ukrajinských Černovcích už dokonce od r. 1995 stojí památník "Hrdinům bukovinské kureně" - jednotce, která se po boku nacistů přímo ÚČASTNILA MASAKRU 30.000 ŽIDŮ V BABIM JARU!!! (kanadskou aféru zná snad každý)

Pour l’honneur (2023)

Po shlédnutí Pour l’honneur mi už nikdo nerozmluví, že v Bruselu nezaložili dotační Fond rozvoje sluníčkářské kinematografie. Stejně tak mne nikdo nepřesvědčí, že si tam Philippe Guillard pro nějaká eura nejel - a to hned několikrát, protože tak vlezle proimigrantsky by nikdo normální dobrovolně netočil. Škoda, komedie je to jinak dobrá.

Vrátili se… (2015)

Naděje na film o nacistech uprchlých do Argentiny končí zklamáním v podobě teenage zombie apokalypsy. Mein Gott!