To Catch a Killer (2023)

WAU! Ja som si to neskutočne užil, konečne kvalitná old-school detektívka alias hon na sériového/masového vraha. Drastický začiatok náhodného zabíjania odstreľovačkou z mrakodrapu je absolútny masterpiece. Tak presvedčivo a technicky dobre zobrazené odstreľovanie už nebolo veľmi dlho vidno. Spoznávanie vraha, vyšetrovanie a postupy sú veľký guilty pleasure. Nasadenie podobne psychicky chorej policajtky do vyšetrovania s náhodným policajtom a zásadovým detektívom je kombinácia na ktorú sa skvelo pozerá. Inteligentné postupy, vyšetrovanie mimo zákon a všetko čo má správna detektívka mať. Záverečná scéna je vzorovým príkladom ako správne budovať napätie a spraviť plnohodnotný zvrat. Toto je jeden z filmov ktorý od prvej minúty chytí za gule a nepustí ešte nejakú dobu po dopozeraní filmu. Za mňa po Prisoners a Seven najlepšia detektívka. 100 %

Oko bere (2008)

Výborná, inteligentná, elegantná oddychovka. Celý film pôsobí príjemným dojmom ako jeden z tých filmov na ktorý natrafíte náhodou v nedeľu večer v telke. Humor je príjemný, herecké výkony chválitebné, zvraty vcelku fajn. Napätie začne od začiatku a s malými prestávkami nás drží až do konca filmu. Nie je to žiaden extra prepracovaný thriller ale na jedno večerné pozretie to stačí. Happy end je samozrejmosťou 75 %

Divoši (2012)

Ono takto, je veľmi ťažké sympatizovať s hlavnými postavami ktorí sú traja mladí, tupí dohúlenci bez najmenšieho intelektu. Dobre takto Aaron Taylor-Johnson je možno výnimka z tej trojice ale ani on nie je žiadna výhra, asi jediný mal dačo spoločné s herectvom a mal logické zmýšľanie. Taylor Kitsch sa podobá na Paula Walkera až to bije do očí, no herecky to moc nezvládol, zahral rolu drsného bývalého vojaka no vlastne okrem jedného prepadu nič poriadne nezvládol. Chápem že Aaron a Taylor mali byť od seba rozdielny, jeden je mozog a druhý svaly, a zároveň sa mali dopĺňať, no z ich kombinácie nevzniklo nič obdivuhodné. Benicio Del Toro je ťahač filmu ako surový záporák, Salma Hayek je úplne priemerná a nerozvinutá postava, no za to Johna Travoltu je zážitok opäť vidieť na obrazovke. Akčné a brutálne scény boli super, prestrelenie kolien, zapálenie zbičovaného chlapa v pneumatike a rozrezané telá bez hláv pribodnuté na steny je veľmi nečakané plus tohto filmu. Čítal som že na konci má byť zvrat, no po zistení toho klišé zvratu som si mal chuť vybodnúť oči, ale následne prišiel ešte jeden "nečakaný" zvrat aj keď bolo očividné že sa to stane efekt to spravilo pekný. Nebyť prvej polhodiny ktorá pôsobila ako zlé amatérske porno troch kamarátov na dovolenke by bol film fajn. 60 %

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

Cagea som mal kedysi rád a preto som si povedal že dám tomuto filmu šancu, no dostal som iba sklamanie. Film sám o sebe není tak zlý ale ak to mám brať ako akčnú komédiu tak je to fakt zlé. Akčné to nie je vôbec až na dve tupé nelogické prestrelky a vtipné to nie je taktiež až na 10 minútovú pasáž s LSD. Nebyť Pedra Pascala tak by bol film omnoho horšie hodnotený. Čo môžem pochváliť je pekné, farebné, letné prostredie takže veľký eyepleasure. Taktiež musím pochváliť fungujúcu energiu Medzi Pascalom a Cageom. Prvých 25 minút bol film jedno veľké utrpenie až sa cítite trápne za to čo pozeráte, ale koniec filmu to tak nejak zachránil a zalepil mi oči pri hodnotení. Slabé 3 hviezdy, snáď už sa k tomuto filmu nikdy nedostanem.

Pok-sun nesmí přežít (2023)

Od spolupráce Netflix a Južná Kórea som čakal niečo viac, film skôr vsadil na humornú nôtu s nejak to nefungovalo. Začiatok to super rozbehol s bojovou scénou na moste. Otvorenie sveta nájomných vrahov ako z Johna Wicka je veľmi dobrý koncept ktorý by mohol byť rozvinutý aj v ďalších pokračovaniach. Akčné scény sú spravené výborne, gore sa nešetrí ani nepreháňa, scény s alternatívnymi súbojmi sú spravené výborne. Smutné že v polovici filmu sa prepne žáner z akčného filmu na rodinnú drámu kde sa rieši sexuálna orientácia dcéry hlavnej hrdinky, čo mi prišlo trošku navyše a zbytočné. Nepoteší, neurazí, stačilo pozrieť raz 50%

Resident Evil: Raccoon City (2021)

Neskutočné sklamanie, začiatok začal perfektne a aj nápad so zničením mesta bol super, no všetko čo šlo ďalej bolo zlé. Akcia bola hrozná a gore priemerné, o hereckých výkonoch sa ani nebavíme dokonca ani Tom Hopper z Umbrella Academy ma o tom nepresvedčil. Bavili ma scény s maskovanou dievčinou ktorá tam pridávala aspoň trošku mysteriozity. Príbeh nijak extra nevtiahol a koniec nezaujal. Pre mňa ako fanúšika pôvodnej Resident evil ságy neskutočné sklamanie 20%

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Definícia slova "kultový", je ťažké opísať niečo neopísateľné no zároveň už toľkokrát opísané. Jednoznačne môj najobľúbenejší film všetkých čias ktorý som po prepočítaní videl 46-krát, k filmu mám tak silné citové puto že by som bol schopný si ho vytetovať na telo. Film poznám celý naspamäť odpredu aj odzadu, videl som ho v originále aj v českom dabingu, ale mnohí mi uznajú že v českom dabingu to naberá svoju atmosféru a aj celkový dojem z filmu. Nespočetne veľa hlášok (ktoré by som tu mohol spisovať do rána), odkazov (Ezekiel 25:17), Konšpirácií (žiariaci obsah kufríka) a kopu hviezd v obsadení. Tento Tarantínov režisérsky zlom sa zapísal ako najlegendárnejší film všetkých čias. Jednoducho esencia slova Kinematografia 110 %

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Obyčajná, efektami preplnená, rýchlopečená Marvelovka. Nenadchne neohúri, prvá polovica unudí a druhá nabudí akciou, celé je to 50/50. Tchala je preč a Shuri preberá žezlo po zosnulom bratovi, scenár ktorý napadol skoro každého po tom čo sa dozvedel že Chadwick umrel. CGI tak neskutočne bije do očí až to bolí, a o tom že teenagerka lieta vo farebnom obleku ako Iron Man sa ani nebavíme. Marvel po Endgame ide neskutočne dole vodou 50 %

Nabít a zabít (2006)

Tarantino sa stretol s Ritchiem a obsadili kopu hviezd do retro vizuálu. Čierny humor, vtipné scény, premyslený príbeh a príjemné tempo. Film je esenciou v svojom žánri, pretože takýchto filmov sa už veľa nerobí. Chlapovi sa poserie deň a rozhodne sa navštíviť svojho kamaráta v New Yorku, jednoduchý rozbeh je iba ticho pred búrkou. Film som si neskutočne užil a celý čas ma držal v napätí, nemám čo vytknúť 100 %

Dobré ráno, Vietname (1987)

Skvelá, príjemná komédia z vojnového prostredia ktorá síce údajne nie je historicky presná ale mne to absolútne nevadilo, na americké vojnové superhrdinstvo som už zvyknutý. Je vidno že Robin Williams bol s jeho rolou v súžití a užíval si to. Príjemná komédia ktorá ma preniesla do spoločného sveta M*A*S*H a Frasiera. Veľmi príjemný počin 80 %

Ovládací panel
5 bodů