Pension Lola (1993) (TV film)

Úplně neznámá věc, přitom plná gagů, jenž kvalitou daleko přesahovaly úroveň Kouzelníka. Tentokrát je měl prakticky do jednoho na svědomí Olda. Ať už to byly jeho klasicky geniálně podané ladies na sto a jeden způsob, hlavně pak hlubokomyslná šlapka Viky, nebo famózní bard herectví Měkký, výstavní to mutant Přeučilovsko-Kodetovského střihu. Výborná parodie na hereckou zanícenost a patetickou osudovost. Příběh samozřejmě krávovina, ale to v tomto případě vůbec nehraje roli. 80%

Kouzelník Žito (2018) (TV film) odpad!

Ten film byl špatnej snad po všech stránkách s výjimkou kostýmů. Takže bych poslal poděkování nějakému tomu homosexuálovi s jehlou a nití a naopak hrubě vyčinil všem gayům ostatním, kteří pravděpodobně zhusta zasedli v castingové porotě. Plýtvat na jednotlivé filmařské aspekty jízlivými finesami by bylo ztrátou času i oněch jízlivých fines. Určitě tedy v případě takto nepovedeného snímku.Takže ve zkratce. Scénář byl hloupý a nelogický. Neexistoval zde vtip, příjemná nadsázka ani poetično. Herci povesměs úděsní, včetně těch ověřených. Co ale bylo zdaleka nejhorší, výběr titulního hrdiny, jenž z obrazovky prakticky neslezl. Takhle, je mi jasné, že se svět mění, takže ani princové či jiní klaďasové již nebudou, co dřív. Nepřeháníte to ale trošku? Asi hodinku před premiérou téhle pohádky dostala moje neteř k Ježíškovy postavičku Kena, a ač měl na výšku dvacet centimetrů, proti tomuhle Denisovi Šafaříkovic to byl hřebec a pohlavní dobyvatel par excelance. Zlatej Filip "prstýnkatý afro" Blažek. Ten taky vlastnil něžnej kukuč, jenže měl 1,90 a krom boje s draky pěstoval i kickbox, takže se na něj ty princezny hnedka jinak dívaly, že jo. Chápu, že by měl být dnešní hrdina hlavně citlivý a vnímavý vůči duševním potřebám svých registrovaných partnerů. Měl by si denně měnit svůj kostým za čistší a lépe barevně sladěný, ale co je moc, to je příliš. Tenhle Žito, když od plic huboval filmovým protivníkům, znělo to jako otevřená výzva k felaci. Pak se divíte, že se nám tu leckdy dvacetiletí fotí se psími oušky a čumáčky. Ale nejde jen o proporce. Pavel Kříž měl tehdy jako Statečný kovář stěží osmdesát kg (i s dvacetikilovým kyjem dohromady), jenže to měl čím vykompenzovat herecky a typologicky. Kdežto Šafařík nemá zhola nic, snad tedy krom několika nových telefonních čísel od členů castingové komise. Pokud šlo o představitelku princezny Adélky, tak tam samozřejmě všechno OK. Hezký hlas a ještě hezčí věk(21) Víc toho princezny většinou ani nepotřebují, což se i potvrdilo. Každopádně, do budoucna bych panu Zelenkovi doporučoval pokračovat ve tvorbě kvalitních televizních inscenací dle námětů světových klasiků.(Návštěva staré dámy, Paní Piperová zasahuje, Brouk v hlavě) Tam má velmi slušné režisérské zářezy a říkám na rovinu, že je mám rád. Pohádky už ale fakt ne. Z těch jeho šesti vánočních nemá ani jednu v červenejch číslech, dodává ale jednu za druhou. 0%

Blutgletscher (2013) odpad!

Hlavně, že tihle imbecilové ve chvatu převlečení za filmové tvůrce dali v závěrečných titulcích na třetí místo čokla. Film slaboučkej jak intelekt EvilPhoenixe a jemu podobnejch přidruženejch sralbotků, co by se asi třásli strachy i u Policejní akademie. Vždycky mě fascinuje, jak se může někdo s tak zjevným nedostatkem umu uchytit jako filmař, kterému se na ty svoje zvratky pokaždé podaří najít potřebnej peníz. 0%

Safari (1986) (seriál)

Kdo by zase nechtěl být jedním z děcek, která si prožila léto na zámku obleženém obrovskou ZOO? Našlapovat znovu po rozpálených dlaždicích kůpaliska z osmdesátých let, pít limonádu z povoskovaných kelímků, a pak se vracet domů s někým, kdo Vám zastavil srdce jen tím, jak se zpod těch svých culíků usmál. Komu by v tu chvíli vadilo, že je to na pozadí šedého sídliště s vozoparkem, kde se bok po boku prolínají nejpomalejší čtyřtakty s nejrychlejší dvojtakty historie? Pak je tak trochu vedlejší, že má ten seriál co do smysluplností kilometr daleko k nějaké dokonalosti. V tu chvíli je totiž vedlejší všechno. Mnoho štěstí ale tahle nostalgie bohužel nepřináší, spíš je to takové pravidelné připomenutí se paní Smrti. 60%

Leto s Katkou (1975) (seriál)

Fakt nechápu povýšené komentáře některých zdejších inženýrů, jako třeba MM.Ramoneho a Ej Hlemýždě, kteří se rozhodli zúčtovat s totalitou a obecnou zastaralostí díla prostřednictvím zrovna tohohle vcelku milého a v rámci věkové skupiny i vtipného seriálu pro děti. Mimochodem jako malej jsem Léto s Katkou nikdy neviděl, takže faktor nostalgie prakticky nula, přesto hodnotím kladně. 60%

Bylo nás šest (1986) (seriál)

Zounar jako extrémně upjatej suchar. Matásek naopak na pohodu nejlepší borec, ovšem až na takového Don Juana bych ho zase neviděl. Šťastný herecky méně výrazný, než v pozdějších letech. Jindy lascivní Gajerka tentokrát jako totální vypatlankyně bez kouzla. Chýlková v prapodivně nudné úloze. Žáková je zvláštní případ. Opravdu se v jejím herectví dají najít znaky unylosti, přesto mi ale její projev přišel důvěryhodnější, než u všech ostatních hlavních hrdinů.....Jo a navíc se mi na ní moc hezky koukalo, krásné oči a vlna přes čelo. Na to jsem vždycky slyšel, i když mi bylo v roce výroby šest let:)) Celkově 50%

Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy (1978) (seriál)

Pro mě jednoznačně nejlepší série ze všech tří. Zní to kacířsky, ovšem posun v animaci zaznamenal od "Odkazu budoucnosti" do "Podivuhodných prázdnin" tak obří skok, že to do výsledného porovnání zkrátka zahrnout musím. Navíc je Smolíkovic cesta kolem světa vyloženě zábavná. Zatímco se dřív veškerý děj soustředil kolem Ládíka, nyní dostali všichni členové rodiny víceméně rovnoměrný prostor, což se ukázalo jako skvělý tah. Výsledné hecování mezi stoickým intelektuálem Halířem a kouzelně slaboduchými (leč stále autoritativními) rodiči je zde naprostým základem. Svůj čas si ale ukořistí též flegmatický génius Ládínek a věčně odrzlá Kristýna. Animace místy až překvapí svou výpravností. Z tohoto povrchního hlediska je první série prakticky nekoukatelná. 80%

Zkoušky z dospělosti (1980) (seriál)

Kladem jsou některé z dialogů a hereckých výkonů, jenž i v rámci tohoto díla -(nikoliv špatného, ovšem ani zcela vrcholného)- bohatě postačují, aby dnešní seriálové opusy strčily do kapsy.(Osvědčení Hlaváčová, Menšík, plus tentokrát výteční Zounar s Trojanem) Co je ale hlavní, pokud jde o volbu představitelek studentek, těžce mi zde tvůrci kápli do noty. Bartůňková je otevřená sexuální výzva v kostce, Bartošová má ty svoje zádumčivé studánky o hloubce Mariánského příkopu a Ljuba Krbová, to je hotová óda na miláčka s předzvěstí jedněch z nejhezčích koziček ever. Tahle třída byla zkrátka výjimečný ročník a závidím tomu, kdo jej měl možnost sklízet a následně chutnat, natož se jím opíjet do němoty. 60%

Hora mezi námi (2017)

Režisérsky nezvládnutý a nudný survival, zakončený přeslazeným koncem. Romance, následující po návratu do civilizace, by měla působit mnohem dospěleji. Skvělým příkladem je například Trosečník. Nezbývá ale, než film pochválit za oba hlavní herce. Vsadím se, že byla předloha bestsellerem, debilní je na to dost.40%