BoPo

okres Skalica

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69
    • 7.1.2018  19:28
    Padesátka (2015)

Padesátka má minimálny záujem rozvíjať nejaký príbeh. Nevadí. Má vtipnú hlavnú postavu, starého mrzouta Pavku, a vydarenú porciu flashbackov, a tiež slušnú dávku známych ksichtov. Pobavil som sa celkom dobre. Občas som sa aj zasmial, ale hlavne ma vnútorne tešilo dojebávanie nevydareného syna. Možno budúca notorická záležitosť zimného TV vysielania v sobotu po 22:00. Nechce sa Vám ešte spať, ale nie ste už dosť čerstvý na niečo "veľké" a zároveň prišla slina na niečo neamerické. Co takhle dát si Padesátku? Proč ne!

• 6.1.2018  19:09

Rutine a kvalitne natočený film, ktorý v rámci žánru akčná komédia splnil svoj účel. Teda až na tú komédiu. Tým, že postavy nie sú sympatické a navzájom neladia, tak tie pokusy o humor pôsobia neúprimne, alebo lepšie povedané nasilu našrubované do výstrelov. V rámci zápletky zabijáci a bodyguard, ktorá je hodená do nevážna, musím odporučiť komédiu Neřízená střela. Skvelá Emily Blunt Vám tam nasype priehršť momentov, vedľa ktorých Zabiják & bodyguard začne smrdieť odpadom.

• 30.12.2017  19:54
    Dunkerk (2017)

Čo sa týka vizuálnej stránky, tak tu sa dajú použiť slová ako autentické, pôsobivé, presvedčivé. Ďalším kladom filmu je skutočnosť, že sa nezdržuje, nerozptyľuje postavami, ale všetok čas venuje jednotlivými dejovým líniam, ktoré sa postupne zlejú do jednej. Problémom je, že príbeh vlastne nemá moc čo povedať. Vojaci sa potrebujú dostať domov a nakoniec sa im to podarí. Toť zápletka. Dunkirk je hlavne sled vychytaných scén u ktorých oceníte abscenciu počítačových zásahov. Určite sa nebudete nudiť. Akcia strieda akciu, malebný záber je striedaný veľkolepým a vybraní herci pridávajú potrebnú pridanú hodnotu. Ale mňa osobne Nolan tentoraz nečapol. Vzhľadom na zápletku sa z toho vlastne asi ani viac vytrieskať nedalo. Takže ak ste fanúšik či fanatik druhej svetovej, tak Dunkirk určite zaútočí na plný počet hviezd. U mňa 3* s pocitom, že to bolo o dosť lepšie než som pôvodne čakal.

• 26.12.2017  20:26
    Sabrina - mladá čarodějnice (TV seriál) (1996)

Kocúr Salem, začarovaný čarodej, bol jasným ťahúňom. Pre mňa, v tom čase návštevníka ZŠ, išlo o sprievodcu k predškolským raňajkám. Pobehovala tam, v tom čase s ešte dobrou postavou disponujúca, Melissa Joan Hart, ktorá sa často objavovala na zozname žien/dievčat, ktoré by moji rovesníci určite dali, keby sa teoretická pravdepodobnosť 0,01 % premenila na 100% realitu. Z dnešného pohľadu samozrejme seriálový výgrc, ktorý však vzhľadom na nostalgiu nemožno kruto zdrbať.

• 26.12.2017  19:30
    To (2017)

Strašidelné detské dobrodružstvo z ktorého by mali diváci do 10 rokov nočné mory. Dospelých však nejako nemá čo vyľakať, nemajú sa čoho báť. Možno tak minutáže. Vrcholom hororového snaženia je úvodná lodičková scéna. Hlavným plusom filmu je určite casting detských hercov. Neprehrávajú, nie sú trapní, ale nejde im moc fandiť, pretože až tak sympatickí zasa nie sú. Ak teda nerátam jediné dievča v parte. TO, sen každého coulrofobika, vychádza v dojmoch 50 na 50. Miestami pozoruhodný, miestami nepatričný. Hlavný problém je ten, že film chce byť sympatický, ale aj strašideľný. V kategórii filmov ktoré stoja na detských hercoch nadpriemer, ale v kategórii horor nuda.

• 26.12.2017  14:58

Pitva so skvelou atmosférou. Postupné skúmanie tela. Odkrývanie ďalších a ďalších podivností, nezrovnalostí. Všetko vyzerá a pôsobí v pitevnom osvetlení vťahujúco. Bohužiaľ keď sa dej rozhýbe, tak sa začne ukazovať skutočná kvalita. Hneď je Vám jasno, že ide o hororovú tuctovku na ktorej si síce tvorcovia dali naozaj záležať, ale pochovali ju 20-30 minútovým vyústením, ktoré postrádalo atmosféru a nápad. Škoda.

• 24.12.2017  20:03

Pokiaľ máte chuť na niečo v štýle Muži v černém, tak ste na správnej adrese. Mimozemštania boli nahradení mŕtvymi, ale inak aj tu je dvojica v zložení starý mazák a mladé ucho, ktorí sú akční, dávajú do placu hlášky, nadsázku, a snažia sa odvrátiť blížiacu sa katastrofu. R.I.P.D. je lepšie ako MVČ 2, ale na jednotku nemá. Tommy Lee Jones a Will Smith mali totiž medzi sebou lepšiu vzájomnú chémiu (tu ju dodáva len Jeff Bridges) a ich prvý príbeh mal lepšiu zápletku. R.I.P.D. je dobre umrtvená jednorázovka, ktorá v prvej polovici rozohrala celkom slušný potenciál zábavy, ale s pribúdajúcimi minútami ide už len o dobre odsýpajúci priemer.

• 18.12.2017  19:35
    Kolos (2016)

Odohráva sa tu milionkrát videná drama linka. Jeden je nasraný a neúspešný. Jedna je neúspešná, ale aspoň vypadla z malej prdele do veľkomesta. Poznajú sa odmala a začnú spolu po dlhých rokoch spomínať na staré krivdy. Samozrejme je tu náznak nápadu v podobe godzillovskej vsuvky, ale tá sama o sebe vystačí pútavosťou tak na 10 minút. Dajte si radšej Znovu a jinak. Síce rovnaký typ príbehu s rovnakým stupňom tuctovosti, ale Monster v hlavnej úlohe tomu dáva úplne iný punc kvality. Kolos je totiž maximálne tak dobrý trailerový nápad. Ako film funguje minimálne.

• 13.12.2017  19:08

Box je v skutočnosti dosť nudná záležitosť. Pre filmárov je však vďačným športom, pretože sa dá tréningový proces a súboj o titul nafúknuť do testosterónovej nabudzovačky nabušených dojmov. Čo však s časom, ktorý má vyplniť neboxerskú činnosť? A tu sa práve líšia úspešné, zaujímavé, priemerné, a nudné až zbytočné pokusy. Krev šampiona má kvalitný reálny základ. Týpek si vyberie vo veľmi nahovno situácii veľmi nahovno riešenie a vďaka svojej tvrdohlavosti, nerozumu sa vyhrabe k svojmu snu. Bohužiaľ jeho cesta vo filmovom prevedení pôsobí akosi tuctovo. Rozdielovým prvkom je vlastne len to lešenie okolo hlavy. A to je dosť málo.

• 9.12.2017  19:37

Steven Soderbergh rozhodne netrpí problémom dostať do svojich filmov známe mená. A preto Dannyho parťáci z vidlákova majú v svojom tíme Bonda, vnuka Dartha Vadera, vnučku Elvisa Presleyho, dvojnásobnú držiteľku Oscara, jedného z najvtipnejších ľudí animovaného sveta a aj bývalú prvú dámu scientológie. Loganovi parťáci majú fajn zápletku. Všetko je dobre prešpekulované. Ale väčšinu času sa film venuje zoznamovaniu s postavami a ich vzájomným vzťahom. Chýba tu väčšia zábavnosť, väčšia akčnosť. Navyše záver moc neuspokojil. Človek čaká dannyovský zvrat na druhú, ale toto mi prišlo akési plané. Pochvala za Hru o trůny.

• 5.12.2017  20:27

Niečo ako kombinácia Agent bez minulosti a Zkrat hodená do retro looku. Atomic Blonde vyzerá a pôsobí skvelo. Forma jednoznačne víťazí nad obsahom. Príbeh má v podstate klasickú/tuctovú akčno-špionážnu zápletku. Neberte však túto definíciu ako synonymum pre tuposť, to určite nie. Výborne zvoleným retro soundrackom podtrhnuté 5* akčné scény sú ozdobou a hlavným ťahákom Atomic Blonde. Užijete si súboje jeden na jednu, dvaja na jednu, ona proti všetkým a sem tam stihnete žmurknúť na nejakú tú holú oscarovú prdelku. Spolu s už spomínaným filmom Zkrat najlepšia akčná záležitosť vo vyložene nežnom prevedení.

• 4.12.2017  21:56

Santa je úchyl! sa zaradil medzi moje obľúbené vianočné klasiky typu Sám doma a Vánoční prázdniny. V pokračovaní sa už nejako vytratila tá správna chémia plná znevažovania Santu, Vianoc a sviatočnej atmosféry. Navyše z malého tlstého blba vyrástol veľký tlstý blb typu Joey z Přátel. Jasne, Billy Bob Thornton je stále skvelý ožrala, stále s chuťou zozadu przní prdelaté či kozaté ženštiny, stále má problém s telesnými tekutinami, ale už nie je tak sympatický, ako keď po ňom drandila nadržaná Gilmorka. Nie je to kolosálny prúser, ani prúser, takže pre fanúšikov jednotky povinná bezpečná jazda, ktorá sa však z pamäti vytratí rýchlo ako kombinácia zemiakový šalát a sladkosti zo sviatočne vystresovaného tela.

• 3.12.2017  15:24
    7 pádů Honzy Dědka (TV pořad) (2012)

Najviac neformálna talk-show v ČR. Pokec u piva bez piva v štýle ty vole čo celý deň robíš, kde to robíš, čo chystáš a nerobil si náhodou v minulosti to a hento? Uvoľnená atmosféra, ktorá keď sa spojí s dobrou kombináciou hostí, tak sa Vám dostane nadpriemernej zábavy. Môj obľúbený diel je kombinácia Taclík-Záruba-Banášová.

• 2.12.2017  20:21

Pátý element v ktorom modelku vymenila iná modelka a do ktorého sa primiešala košatosť, mnohorakosť Star Wars. Ja som bol väčšinu času príjemne vtiahnutý do tohto trikmi a životnými formami prebujneného sveta. Vlastne som viac než polovicu filmu bol fakt potešený. Vrcholom filmu je určite trhová sekvencia, ktorá je vlastne tak trochu sci-fi verziou Dogville. Prvý problém nastal v bode, keď sa do príbehu nasilu a zbytočne našrubovala sekvencia s menami na plagát Ethan Hawke, Rihanna. Druhý problém nastal, keď záverečná tretina už len nejako prešľapuje a naťahuje jasné a hlavne nudné vyústenie. Keďže som nemal komu držať palce, nemal si koho obľúbiť, tak sa mi výsledný dojem nepekne zmrskol na síce zaujímavé, fajne vyzerajúce, pestré, ale minutážou tak o 20 minút prestrelené a vlastne ľahko zabudnuteľné sci-fi. Sakra, chcelo by to kratšiu definíciu. Ehm...Lucasovo, teda pardon, Lucovo režisérske vyhonenie sa.

• 23.11.2017  19:50
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Prvý diel bola trefa do čierneho. Krátke, trefné, skvelo parodujúce imidž, mentalitu a hlášky futbalových "star", a výstižne zobrazujúce pomery v českom futbale. V tomto duchu sa nesie prvých 5 dielov. Bohužiaľ potom odišiel Jakub Prachař, zároveň klesla trefnosť parodovania a pôvodný 4* dojem začal padať strmo dole ako výkonnosť českých futbalistov po odchode do bundesligy. Lavi je dnes už kultová postava a Vyšehrad dokázal, že s odvahou a bez servítok sa dá aj za málo peňazí, a na malo priestore urobiť veľká sranda. Zostal však aj dojem, že to tvorcovia nemali premyslené ako celok a boli trošku prekvapený, že z toho nakoniec vyliezlo až 10 dielov.

• 22.11.2017  20:23

Keď pred x rokmi filmový priemysel nahlodali "zábavné pecky" typu Shrek, Hledá se Nemo, Doba ledová, tak som na animovaný film zanevrel. Posledné čo som z toho žánru videl bola vychvalovaná nuďárna VALL-I (2008). Hotel Transylvánie som kedysi nachvíľu zachytil v TV a utkvel mi v pamäti ako neoskarová oddychovka. Dracula, vlkodlak, múmia, Frankenstein a veľa ďalších balancujú medzi fajn dojmom a pocitom opakujúceho sa vtipu doprevádzaného naozaj zbytočnými speváckymi vsuvkami. Hviezdou filmu je jednoznačne vlkodlak a jeho detičky. Bohužiaľ ich vtipnosť celkový podpriemerný dojem nespasila.

• 11.11.2017  18:52

Holky na tahu sa snažia vzbudiť dojem, že sa v rámci tých 96 minút udeje strašne veľa šialených, nečakaných a vtipných momentov. Hovno. Nesympatické jebliny sa len snažia 96 minut zbaviť jedného čuráka a na miesto toho im v baráku pribúda jeden čurák za druhým. Šest pohřbů a jedna svatba určených pre práve krvácajúcich požieračov popcornu. Na záver už len dodám, že radšej nechcem vedieť ako hlboko by ste museli mať zarazený tampón, aby Vám vychrtlá Scarlett Johansson začala pripadať na stupni rajcovnosti ako jasná 20-tka.

• 22.10.2017  20:36
    Rocco (2016)

Ako s obľubou bývalé pornoherečky hovoria, že porno je práca ako každá iná, tak tu sa nám Rocco snaží povedať, že porno je osud, zmyseľ života, terapia, umenie a neviem čo ešte všetko. Rocco tomu samozrejme neverí. On vie, že šuká, šuká, šuká a keď práve nešuká, tak mrdá, mrdá, a mrdá. Nič viac, nič menej. Jeho bratranec, v kruhoch kde sa bez ochraného návleku nesedá známy ako porno Spielberg, je neuznaný veľký umelec, ktorý na rozdiel od Rocca kecom o umení verí. Spoločne Vás zoznámia s pornoherečkami, ktoré sa definujú hláškou Rob si so mnou čo chceš. Na záver priklusá anál star, ktorá sa prezentuje ako feministka milujúca drsný gangbang. Dokument rozhodnie nie je zostrih výstrekov doplnený kecami. Je to svojim spôsobom vkusne natočená sebaprezentácia nevkusného taťku od rodiny. Nemá to alebo bohužiaľ žiadnu informatívnu hodnotu, pretože to čo sa dozviete je dopredu vykalkulované, zahrané tak, aby to vyznelo, že Rocco nie je len veľké multifukčné péro, ale duša hlbšia ako jeho najhlbší zásun.

• 21.10.2017  19:18
    Temná věž (2017)

Temná věž sa podobá inému neúspechu s názvom Doctor Strange. Aj tu jeden inak výborný herec zbytočne mácha jazzovými ručičkami. Aj tu sa skáče zo sveta do sveta, či vesmíru? To je šumák. Ako názov napovedá, tak je to celé hodené do black verzie. No horor fakt nečakajte. Scenáristi sa rozhodli, že poskytnú divákovi minimum informácií. A tie čo poskytnú, budú jemne vykostené. Vďaka tomu absentujú záchytné body. Kto je vlastne kto a prečo je taký aký je? Prečo sa vlastne všetko deje? Prečo je dôležitá detská myseľ? Prečo...no dalo by sa pokračovať ešte zopár riadkov. A čo ten záver k*rva? To vážne stačilo nakoniec tak málo? No nič, našťastie to malo 95 minút, takže gratulujem budúcim dedičom pána Kinga k ďalším dukátom do vačka a Vám odporúčam nikomu neodporúčať.

• 11.10.2017  21:22
    Baby Driver (2017)

Pre užívateľov do 15 rokov dosť možno jeden z filmov roka. Držiteľom platného OP na konci začne blikať kontrolka Škoda. Škoda, že nebol film svižnejší. Škoda, že tam cpali dialógy, ktoré do kameňa Tarantino rozhodne nevytesával. Škoda, že dobrý nápad zbytočne rozťahali na skoro dve hodiny. Mal to byť rychlík, ale miestami z toho vyšiel courák. Ano, sú tu výborne zvládnuté auto scény, ale Baby Driver chce byť viac hustý, než v skutočnosti je. Dobrá, nenáročná oddychovka, ktorá však, vzhľadom na v trailer, sklamala.

• 9.10.2017  22:28
    Leatherface (2017)

Neporovnateľne lepšie než Texaský masakr motorovou pilou 3D. O tom žiadna. Väčšinu času sa Leatherface nesie v duchu filmu Vyvrženci pekla. Pomatené, šialené, zvrhlé osúbky pobehujú po svete a využívajú každú príležitosť byť krvavým slonom v porceláne. V podstate až záverečná štvrtina začne vyzerať ako nová časť skladačky zo sveta Texaské masakru. Nenudil som sa, ale chcelo to lepších hercov a väčší dôraz na nechutnosti.

• 8.10.2017  21:53
    Trezor (2017)

Film zhodnotím rýchlo. Zo začiatku rozohraná tuctová banková lúpež, ktorá sa následne chce prehnupnúť do hororu. Chýba tomu atmosféra, nápad. Strašne zbytočný film. Vlastne nie úplne. James Franco má ďalší zárez vďaka ktorému chce nazbierať viac filmových postáv v rámci jedného roka, než Samuel L. Jackson. Pokiaľ by ste nevedeli, kto je James Franco, tak je to ten týpek, čo stvárnil strašne zásadnú postavu v najväčšom sklamaní roka Vetřelec: Covenant

• 24.9.2017  20:00
    Mumie (2017)

Mumie sa snaží svoju tému brať vážne, byť akčným filmom a zároveň do toho ládovať pokusy o vtip. Akčnosť ako tak vyšla, aj keď triky na mňa nepôsobili áčkovo. Vážnosť s humornými požmurkávačkami si navzájom podrážali nohy. Mumie z roku 1999 chcela byť hlavne dobrodružná a casting jej vyložene vyšiel. Tu v roku 2017 sú Cruise a Crowe totálne mimo svoju komfortnú zónu a je to na nich strašne poznať. Okolo nich navyše pobehuje nejaká blonďatá coura a popri nej šmatlá nejaká šereda. Súbor viacerých prešlapov, ktorý má byť základom nového filmového sveta? Hmm...

• 20.9.2017  21:54

Lepšie než predchádzajúci film? Určite ano. 3/4 filmu má síce pomalšie tempo, ale vďaka dobre dávkovaným chvíľam strachu si drží potrebnú atmosféru. Záverečná časť sa rozjede v nepomerne akčnejšom tempe. Niektoré postavy sú síce vyložené křoví, ale dve holčičky všetko zachraňujú. Máte sa tak o koho báť. Príbeh je tak nejako očakávaný, ale svojim spôsobom vyťažuje z potenciálu panenky viac než dosť. Dojem zráža malý počet mrtvých a finálový súboj, ktorý nebol dobre vypointovaný. Chválim prepojenie filmov, vďaka ktorému je jedno, či si najprv pozriete dvojku a až potom jednotku, či naopak.

• 10.9.2017  16:25

Všichni dobří rodáci mňa nenadchli. Príbeh tu je v podstate veľmi jednoduchý. Ide o mapovanie jednotlivých fáz vývoja vzťahov v rámci komunity. Film je teda zameraný predovšetkým na postavy. Na zachytenie jednotlivých typov českých povah, nátur a ich osudov/zmien skrz udalosti konkrétnej doby. Na dve hodiny dejepisu super. Veľa známych hercov, ktorí tomu dali určitú nadstavbu a nedá sa teda vďaka nim hovoriť len o akomsi hranom dokumente. No z môjho pohľadu sa neudialo nič, čo by stálo za tak vysoké hodnotenie.

• 3.9.2017  19:32

O dosť slabší príbeh, o dosť slabší záporák, oveľa slabší (v porovnaní s predchádzajúcim strašný) soundtrack. Prvá scéna síce naznačovala, že sa zopakuje zábavná jazda z jednotky, ale ako sa viac odkrývala zápletka, tak bolo jasné, že chémia bola narušená. Najzábavnejšie momenty má tentoraz na triku, či skôr bradavkách, Drax. Slon v porceláne, ktorý sype krutú úprimnosť na všetky strany. Sklamanie, ktoré potitulkovým odkazom na trojku rozhodne nenalákalo.

• 26.8.2017  23:24

Mission: Impossible - Ghost Protocol bol lepší film než je Rogue Nation, ale nejedná sa o žiadne priepastné zaostávanie. Pokračovanie drží nastúpený štýl a zároveň aj jadro tímu (Cruise, Pegg, Renner). Najväčším kladom je príchod Rebeccy Ferguson. Magnet na oči a to nie len pre vzhľad. Jej šarm, herecké schopnosti a netuctovosť som objavil len tento rok vďaka sci-fi Život. Som zvedavý na Dívku ve vlaku a predovšetkým Sněhuláka, ale späť k MI. Ak sa Vám páčil predchádzajúci film série, tak nemôžete dať menej ako 3*.

• 6.8.2017  22:18

Mne sa Prometheus páčil a tešil som sa, ako nasledujúci film nájde stvoriteľov a...Covenant však stvoriteľom venuje len jednu menej než minutovú scénu. Ide si svojou cestou, ktorá je hyzdená nepôsobivo vyzerajúcimi votrelcami a ksichtom Katherine Waterston (casting celkovo stojí za hovno). V príbehu zasa nejaká posádka zasa pristane na planéte, kde zasa nie je bezpečno. Hlavnou star je tentoraz android. Jediné čo dáva filmu šťávu je zhruba 30 minutový úsek, ktorý nasleduje po úvodnej polhodine. Kam nás zavedie Ridley Scott nabudúce netuším, ale nech viac tlačí na kvalitu vizuálnych efektov, pretože miestami boli chabé, nech je tam viac prepojeností na pôvodné filmy a nech majú postavy úspešne ukončenú aspoň ZŠ.

• 5.8.2017  20:03

Viac filmov zo série som nevidel než videl. Prvý film bolo treba vidieť. Predsa len, bolo to niečo "nové". Potom som skúsil, keď do rýchleho sveta vstúpil The Rock. Teraz som neodolal, pretože sa pridala Charlize Theron. Musím konštatovať, že som vynechávaním o nič neprišiel. Postavy sú stále rovnako inteligentné a sympatické. Autá stále vydávajú rôznorodé zvuky. Mení sa len výška rozpočtu. Pre mňa hlavný ťahák, Charlize Theron, ako keby hekla Angelinu Jolie z 60 sekund. Čo samozrejme nie je lichotka. Pokiaľ nemáte na miesto krvy diesel, tak sa na osmičku môžete v kľude vykašlať.

• 31.7.2017  22:53
    Westworld (TV seriál) (2016)

Očakávania veľké, dojmy rozpačité. Príbehový posun totiž prebieha pomaly či v tomto prípade by viac sedelo, že prebieha na viac pokusov. V podstate až od 6. dielu sa dej a postavy začnú vyvíjať svižnejším, zaujímavejším smerom. Ano, na záver prvej série všetko do seba začne zapadať, dávať iný význam, prídu prekvapenia, odkrývajú sa tajomstvá, ale po tom ťažkom boji, ktorý k tomu finále viedol, nejako nepríde žiadny endorfín. Všetko odohrávajúce sa v zákulisí ma bavilo. Westernová časť, ktorá bohužiaľ prevláda, bola plná nadbytočností. Uznávam, že odkrytý potenciál nalákal na druhú sériu, takže až po nej sa ukáže, či bolo prvých 10 dielov stratou času, alebo predkrmom niečoho vypiplaného. Na záver dodám, že už dlho ma úvodné titulky nenechali tak nenamotaným, ako práve vo Westworld.

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69