BoPo

BoPo

okres Skalica

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70
    • 16.9.2018  20:33

Nie som fanatický fanúšik Star Wars. Cestu som si k nim našiel postupne a dá sa povedať, že na viackrát. Teraz som v stave, že som zvedavý na každý nový film. Či už z hlavnej dejovej línie, alebo na doplnkové filmy. Baví ma ten svet plný rôznorodých postáv u ktorých je poznať, že si niekto dal tú prácu a premyslel čo majú na sebe, kam patria, prečo tam patria, a aký je ich význam pre celok. Dostal som dobrodružnú dvojhodinovku, ktorá samozrejme zasa doplnila zopár viac či menej dôležitých informácii a pridala nové postavy, ktoré sme niektoré vlastne už poznali dávno a mohli si tak priradiť tvár či "tvár". Za mňa kvalitatívne na úrovni nových Star Trek filmov. To je myslím na doplnkový film viac než slušný výsledok. Asi to bude hlavne tým, že mi casting sadol. Han Solo je natoľko kultová postava, že výber herca pre jeho mladšiu verziu bola určite nočná mora. Podľa mňa si v tomto smere naozaj nie je na čo sťažovať.

• 14.9.2018  23:48
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Seriál nemajúci obohranú zápletku. Páči sa mi, že sa príbeh delí na tri časové roviny. June ako už plnohodnotná služebnice, June sa len stáva služebnicí a June tesne predtým, než vznikli kasty. Bohužiaľ je tu minimum zásadných momentov. Dej dvoch sérii sa mohol kľudne zmáčknuť do jednej. Jednotlivé epizódy sa venujú skôr, než príbehovým posunom, vývoji postáv. A to je problém. Jednu dobu je vzťah June/Serena Waterford na úrovni A, potom B, znova A, nachvíľu C, potom B a znova A. Rovnaká nekonečná, ťažko uveriteľná horská dráha je aj vzťah June/Fred Waterford. Do toho sa Fred a Serena dokolečka striedajú v tom, kto je vlastne kápo a kto subina. Otravné. June navyše všetky epizódy sprevádza snahou predviesť všetky druhy grimás plaču. V tom plači a vzťahových šachových partiách jednoducho chýba vzrúšo, chýba dojem, že v ďalšej epizóde sa stane niečo skvelé. Problém mám vlastne s aj podstatou zápletky. Keď je na svete niekto strašne vzácny, cenený, jedna z milióna, tak nebýva otrokom. Prúser nie, ale vzhľadom na určité diery v logike a zbytočne venovaný čas vedľajším postavám, sa jednoznačne jedná o sklamanie s pachuťou feministicky zdvihnutého prstu.

• 26.8.2018  22:43

Nie je to horor. Ano, dejú sa tu nadprirodzené veci, ale báť sa určite nebudete. Ide o kríženca dvoch filmov. Nezvratný osud a Kruh. Z druhého menovaného sú tam len jemné zhody/prvky. Z Nevratného osudu sa tu nájde zhôd/inšpirácii viac než dosť. Vadí nevadí nenudí, ničím zásadne neštve (teda ak ste rozumný a dopredu nečakáte viac než nenáročnú večernú skracovačku času) a vyriešenie zakončenia dopadlo vlastne pomerne zmysluplne, a samozrejme s možnosťou pokračovania.

• 21.8.2018  21:17
    Deadpool 2 (2018)

Dvojka pokračuje v tom istom duchu ako jednotka. Prevratné vyjadrenie, ja viem, ale tak to je. Len je teda menej vulgárna a pridala viac odkazov na filmový svet. Mňa osobne viac ale bavil pomer zvolený v jednotke. Pokračovanie je napriek tomu pomerne vydarené, stále dosť akčné a miestami vtipné. Zároveň bohužiaľ, v drtivej väčšine prípadov, plné nezaujímavých postáv. Hlavný rozdiel medzi DP 1 a 2 je v tom, že u prvého človek nevedel čo má čakať a dostal poctivú porciu sviežeho závanu do inak prepláštenkovaného komiksového sveta plného hrdinských nesobcov. U DP 2 dostávate len nášup. Nič viac, nič menej. Najlepším momentom bol určite zoskok padákom v rámci X-Force formácie.

• 20.8.2018  21:42
    Pouta (2009)

Dôvod, prečo som si dal Pouta, bol Ondřej Malý. Zniesli sa na jeho výkon len a len pozitíva, ktoré boli ovenčené ohrivenou soškou. Potvrdzujem, že podal určite presvedčivý výkon. Len keď Vás presvedčuje o niečom, čo samo o sebe je vlastne o ničom, tak sa jedná o zbytočné snaženie. Príbeh je rozťahaný, pomalý, ale určite nie blbý. Nie je to hřebejkovské spomínanie, ani pokus o oscarový patos, ale okrem výraznej hlavnej postavy a výborne zachytenej nálady bez chuti do života, chýbajú výrazné dejové podnety.

• 5.8.2018  20:09
    Tully (2018)

Drtivú väčšinu filmu vlastne netušíte, čo Vám chce Tully povedať. Má to byť drama o ťažkom živote matiek? Má to byť návod, ako málo stačí, aby bol život pohodový? Či ukázka toho, ako málo stačí, aby sa život zmenil v súkromné peklo? Mne Tully dala dosť málo. Charlize super, ale to nič nemení na tom, že sa príbeh a pointa vytratia z hlavy rýchlejšie ako chuť Hubba Bubba.

• 26.7.2018  20:58

Zo začiatku ako Mad Max a Hory mají oči v jednom. Následne sa však ukáže, že toto zdanie bol čisto vizuálny klam. Nič zásadné sa nedeje. To nič je popreplietané snahou o filozofovanie o zmysle života. To je našťastie či bohužiaľ, záleží ako Vám to sadne, striedané pasážami bez kecov. Vtedy si má divák asi užiť, aký hic to tam pri natáčaní bol. Vazbič z Hry o trůny a starý Neo sa tú prázdnotu svojou účasťou snažia rozptýliť. Márne. Jediné čo môžem pochváliť je účasť slávneho ksichtu, ktorú si vlastne za celý film neuvedomíte (a to je tam pritom jednou z hlavných postáv).

• 23.7.2018  22:13
    Já, Tonya (2017)

Film u ktorého si poviete, že to zaujímavejšie natočiť asi už nešlo, ale napriek tomu Vás nedokázal nadchnúť. Herci výborní. Allison Janney zabila jedným pohľadom akúkoľvek nádej v cit. Sebastian Stan a Paul Walter Hauser boli skvelou buranskou dvojkou, kde predovšetkým "špión" Shawn predvádzal výkon na úrovni Formanových nehercov. A samozrejme Margot Robbie. Už jej nástup na scénu ako pubertálna Tonya dal jasne najavo, že dokáže byť kráskou (Vlk z Wall Street), cool kráskou (Sebevražedný oddíl), ale aj krásnou burankou. Príbeh vlastne nie je nijako strhujúci. Postavy sú strašne hlúpe. Každému je jasné, že by im bez seba bolo milionkrát lepšie, ale oni napriek tomu spolu stále sú, respektíve sa k sebe znova a znova vracajú. Scenáristu by som dojebal, lenže je to podľa skutočnosti a oni teda naozaj boli akí boli. A preto si dokážete ich deštrukciu užiť bez výhrad. Páčilo sa mi, že sa tvorcovia rozhodli netočiť veľké drama, ale skúsil natočiť skôr veľmi neslušné správanie z veľmi načančaného sveta. Pre zdôraznenie zábavného nádychu zakomponovali hlášky postáv venované priamo divákom (v štýle Dům z karet). Neskvelé ale aj neolympijské, a to si proste musíte ceniť.

• 9.7.2018  22:06
    Ghostland (2018)

Francúzska hororová esencia je tu cítiť aj bez toho, že by ste vedeli, kto tento panenkový hukot režíroval. Páčil sa mi hlavný príbehový nápad, ktorý úspešne vyvrátil prvotný pocit, že zápletka je dosť naivná aj na horor. Bohužiaľ toto vyvrátenie prvotného dojmu je vlastne jediným potešením, ktorého sa Vám dostane. Dosť sa tu kričí, nešetrí sa údermi, ale chýba strach a napätie. Všetko je možno až zbytočne nasilu násilné. Čo by samozrejme nemuselo vadiť, keby to boli Hory mají oči alebo Noc s nabroušenou břitvou. Lenže Laugier hold nie je Alexandre Aja.

• 8.7.2018  22:17
    The Ritual (2017)

Švédsky strašidelný príbeh k večernému táboráku, ktorý si rozpráva partička Britov v rumunskom lese. Mix, ktorý nevystrašil. Ak máte chuť na lesný boj o život, tak si dajte radšej Lesní duch (2013), Lovci lidí (2008), Jezero smrti (2008), Záhada Blair Witch (1999) alebo zatracovaný český pokus Ghoul (2015).

• 23.6.2018  20:41

Jurský park bol po technickej stránke prelomový film, ktorý sa navždy zapísal do histórie. Ale rozhodne to nebol úžasný film. Jurský svět si berie všetko zásadné/základné a rozvíja to. Páči sa mi tá myšlienka, že po toľkých rokoch dinosaurus jednoducho ľudom zovšednie, a tak sa naňho chodí ako do ZOO. Vidieť niečo, čo bežne človek nemôže vidieť, ale už si z toho necvrknúť do spodného prádla od Disneyho. A keďže každé naozaj veľké ZOO potrebuje svoju "pandu", tak sa rozohrala logicky pôsobiaca nadstavba. Tie dve hodiny utečú ako voda. Príbeh nemá zbytočné odbočky. Stále šľape dopredu. Postavy sa nechovajú stupídne. Príbeh nerieši krízové situácie nepravdepodobnosťou. Za mňa vlastne super rodinná akčná zábava s kingkonggodzillovským záverom, ktorú však zráža to, že sa síce bavíte, ale ľudské postavy Vás vôbec nezaujmú. Určite lepšie než legenda z parku, takže za oprávnenosť existencie JS sa môžem kľudne podpísať. Príjemné prekvapenie u ktorého rozhodne nekrútim hlavou, ak niekto dá 4*. U mňa len 3*, ale teda tri hrubo napísané a trikrát podčiarknuté.

• 16.6.2018  22:28
    Noční hra (2018)

Zo začiatku sa človek namotal na sympaticky pôsobiaci pár, na ktorý sa začali nabalovat v pohode pôsobiace vedľajšie postavy a neblbá zápletka. Po únose som mal v tele vyplavené endorfíny, ktoré mi vyvolávali dojem, že od čias Pařby ve Vegas sa konečne zjavuje štýlová jazda plná pestrých momentov. Bohužiaľ Nočná hra, aj keď má vydarené scény a dobre poprepletaný dej, tak ako celok neprináša nadpriemerný zážitok. Komédia bez stupidit, fekálií, bizardností, ale aj bez faktoru nezabudnuteľnosti.

• 12.6.2018  09:45
    Agresivní virus (TV seriál) (2014)

Blade, Úsvit mrtvých, 28 dní poté, Země mrtvých, Van Helsing. Z každého si tento seriál zobral niečo a vytvoril tak univerzálny, povedomo pôsobiaci mix. Nečakajte originalitu, skvelých hercov, charizmatické postavy. Pokiaľ ale máte chuť na béčkový hororový seriál, ktorý by Vám mal naservírovať nenáročnú nenudu plnú zabíjania, tak ste myslím našli to pravé. Po vizuálne stránke, na neáčkový seriál, sa nedá naozaj na čo sťažovať. Škoda, že postavy sú občas nakazené naivitou až debilitou (Zach). Keby na toto scenárista našiel vakcínu, tak by sa dalo uvažovať aj o vyššom hodnotení. Zároveň ale treba uznať, že príbeh zo série na sériu nabobtnáva do zaujímavých rozmerov a stále tak dokáže udržiavať chuť zisťovať čo sa stane nabudúce.

• 9.6.2018  20:52

Príbeh rozohráva nekonečný rozpor medzi mužmi a ženami. Muž sa zamiluje a dúfa, že sa jeho prdelinka nikdy nezmení. Žena sa zamiluje a dúfa, že sa jej čumáček zásadne zmení. V tomto konkrétnom prípade je všetko hodené mimo bežné vzťahový zvyklosti. Ale to samo o sebe z filmu nerobí nič viac, než veľmi seriózne, vážne pojatú romantikuš, kde na miesto mena Will Smith/Channing Tatum bliká oscarová legenda Daniel Day-Lewis. Od polovice človek zistí, že to čo vidí, je všetko čo uvidí, a tak sa čoraz náročnejšie musí prekúsávať až k "veľkolepému" finále. Zo začiatku vlastne pútavá, na konci však podivne nudná exkurzia do sveta ihiel a nití.

• 2.6.2018  21:25

Zabíjačka času, ktorá sa hodí na horúci letný deň. Človek má uvarený mozog, teda nechce rozmýšľať a dokáže zhovievavo mávnuť rukou nad občas nelogickým, fyzikálne podivným, na záver zbytočne nadstavovaný vlakový výletom. Ak Vás nenadchol film NON-STOP, tak tu si myslím zažijete porovnateľne tuctový koľajnicový klepot. Teda tak trochu Vražda v Orient expresu prerobená pre potreby pána Liama Neesona. Škoda lacných a špatne zvolených trikov. Škoda tuctovej zápletky a vyústenia. Ale je to vlastne škoda? Keď chcete vyrobiť podpriemer ktorý neurazí a predá sa, a to sa Vám vo výsledku aj podarí? Osobne som sa nechal ukecať pre ďalší "96 hodinový" výlet skrz účasť mojej veľkej obľúbenkyne menom Vera Farmiga. A preto jej udeľujem jedno malé bezvýznamné mínus.

• 28.5.2018  11:13

Prirodzene sa ponúka porovnanie s Atomic Blonde. Na úvod prásknem, že vo všetkých smeroch Rudá volavka prehráva. Atomic Blonde bola síce predovšetkým skvelo vyzerajúca dizajnovka, ale bavila, bola akčná a hlavná hviezda pasovala ako Rus do liehovaru. Rudá volavka viac vsádza na príbeh a menej na akciu. S príbehom by problém nebol. Zaujímavé zápletka a prostredie. Problém tvoria postavy a ich vzájomné vzťahy. Nejako medzi nimi nevzniká nič, čo by všetko okolo robilo uveriteľným. Film, ktorý celú dobu tak nejako len predstiera, že je väčším a lepším, než v skutočnosti je. Nemám pocit, že by sa našiel dôvod vidieť znova. Keby pridali akciu a ubral minutáž, možno by uvedený problém nepôsobil až tak okato. Už len dodám, že Jennifer Lawrence mi druhý raz po sebe (predtým v matka!) nevadila, čo je v jej prípade z môjho pohľadu zásadný posun.

• 21.5.2018  22:07
    Pomsta (2017)

Krvavý, udýchaný, nelogický, feministicky uspokojivý lov na ľudskú zver. Pipka dokáže využívať finty za ktoré by sa nehanbil Bear Grylls a zároveň má odolnosť ako Rambo. Zároveň však zvláda hlúpo behať dokolečka ako škrečok, alebo sa vyložene vytŕčať na odstrel. Po vizuálnej stránke nemám žiadne námietky. Po hereckej stránke tiež nie. Všetku vynaloženú snahu zráža scenár, ktorý sa orientoval predovšetkým na to, ako tam dostať ďalší a ďalší priestor pre pekný záber. Pekná prdelka proste všetko nezachráni.

• 20.5.2018  22:25

Po zhliadnutí filmu Humr mi bolo jasné, že nasledujúci film od Lanthimosa si určite nenechám ujsť. Opäť Colin Farrell, opäť postavy s divnou či so zdeformnovanou citovou výbavou. Zabití posvátného jelena Vás zavedie do útrob rodiny, ktorá navonok pôsobí ako katalógová dokonalosť. Ale z ich vzájomných rozhovorov, z ich mimiky tiel poznať, že nie je všetko ako by malo byť. Do tejto "lásky" začne čoraz viac zasahovať Martin, ktorý ponúka možnosti, východiská bez nápovedy. Celý film sa nesie v podivnej, pomalej atmosfére, ktorá je popreplietaná zábermi s odstupom a predovšetkým dialógmi, ktoré udržia otázky prečo?, ako?, kto? aktuálne až do úplného konca. Záver a predovšetkým koncová scéna do tejto podivnosti zapadli výborne. Bohužiaľ vo výsledku bola celá cesta od zoznamovania až po rozuzlenie o triedu slabšia, než u Humra.

• 19.5.2018  23:17

Príbeh série sa nejako zásadne nevyvinie, neposunie. Aby to však nepôsobilo na diváka, že absentuje posun, tak dej skáče z ostrova preč, späť na ostrov, z ostrova preč, atď. Hlavným oblbovákom filmu je návrat kultovej postavy. Luke Skywalker je späť a vďaka tomu verní fanúšikovia série dokážu odpustiť veľa. Poslední z Jediů prináša klasický star wars mix pozitív a negatív. Zbytočné postavy, zbytočné dejové linky, zbytočná minutáž, ale zároveň zaujímavé postavy, zaujímavé dejové linky pestrý/efektný vizuál a šarm Sily. Síla se probouzí pôsobila svižnejšie a zábavnejšie, ale chýbala temnejšie stránka. So Skywalkerom sa o ňu pokúsili, ale posun od Pirátov z Karibiku k Harry Potterovi je proste málo. Že by do tretice?

• 18.5.2018  22:05

Príjemné prekvapenie, ktoré síce ku koncu trošku strácalo na zaujímavosti, ale prinieslo celkom vydarený boj o život. Herecké mŕtvolky Nicolas Cage a Selma Blair tu rozohrali rodičovskú verziu Zombielandu a treba uznať, že im postavy frustrovaných rodičov padli ako uliate. Škoda, že tvorcovia nemali väčší rozpočet, pretože by sa mohli pustiť do vyložených jatiek. Takto bodujú skôr vydareným zachytením mentality rodičov a puberťákov, a ich bežných sporov, ktoré v tomto prípade naberú zaujímavý rozmer.

• 13.5.2018  12:30
    Lajna (TV seriál) (2017)

Talkshow je jednoznačne to najlepšie, čo Lajna ponúkla. Hokejová mentalita z toho doslova tryskala. Pri rozhovore Luboša a Robina sa naozaj nedalo nesmiať. Keby boli všetky časti ako práve táto, tak nemôže moje hodnotenie klesnúť pod 4*, to by jednoducho nebolo možné. Ale...a teraz príde na rad vymenovanie dôvodov, prečo je Lajna prúser. Je tu strašne veľa nevtipných postáv. Nič vtipné nepriniesli manažer Kyselý, rolbař Zbyňa, Helena, Klára + celý hokejový mančaft. Luboš Hrouzek síce sype hlášky a chová sa ako správna hokejová guma, ale keď si nemá s kým nahrať, tak je z toho gól málokedy. Všetci dosť chvália k*rvu Denisu, ale mne teda nesadla. Prišlo mi, že z potenciálu partneriek hokejistov vyťažila strašne málo. Mladý Hrouzek slúžil len ako rekvizita pre Luboša. Sám o sebe priniesol h*vno. A preto len jedna *, a preto prúser.

• 8.5.2018  22:23
    7 životů (2017)

Myšlienka filmu o globálnej katastrofe, ktorá má vplyv na pôrodnosť, je stará snáď ako sci-fi žáner samotný. Ďalšou kaňkou je absencia hereckých ťahúňov. Nepomohol ani Willem Dafoe (mal len pár minút), ani Alex Hunter z FIFY, ani trans verzia Glenn Close. Všetky bolo hodené na Noomi Rapace. Úprimne. Sedem postáv je fakt moc. Takže sa odlišujú hlavne vlasovými kreáciami a delia sa na dve charakterové skupiny. Uťápnutá/pipina a drsnačka/držkatá. Našťastie scenárista mal s Noomi súcit a začal jej repertoár svižne preškrtávať. Záverečná 15 minútovka zrazila ako tak priemerný film do vôd tuctovosti/odfláknutosti, a teda ubrala ďalšiu z pôvodných piatich životne dôležitých hviezd.

• 8.5.2018  19:06
    Uteč (2017)

Zápletka zaujímavá, ale v nerasovej podobe použitá viac než dosť krát. Kam bude teda pointa príbehu smerovať sa dalo ľahko vytušiť o dosť skôr, než by bolo vhodné. Chápem, že v USA čierna struna zarezonovala, ale nemyslím si, že by sama o sebe povyšovala film na nejaký nový level. Dobre pôsobiaci pokus o osvieženie hororového žánru, ktorý za dosť vecí oceňujem, ale nadšenie a údiv sa rozhodne nekonali. Uteč by som, vďaka určitým podobnostiam, prirovnal k filmu Klíč s Kate Hudson. A už len v tomto porovnaní, toľko vychvaľované Uteč, nevyhráva.

• 7.5.2018  00:39

Zbytočný film. V rámci žánru podpriemer a v rámci série Insidious prináša len nadbytočné až zbytočné informácie. Štvorka vsádza na podobný princíp, ako prednedávnom Annabelle 2. Teda doplniť príbeh a na záver naviazať presne tam, kde začal predchádzajúci film. Na miesto hororu očakávajte rodinné drama s temnou 13. komnatou. Ďalší z rady smutných prípadov, kedy je úspešná značka tak dlho recyklovaná, až úplne stratí svoj štýl.

• 24.3.2018  21:30

Moralizujúci Coenovci, ktorí však mali dosť súdnosti. Aby nestrácali svoj drahocenný režisérsky čas, tak pustili ku kormidlu Georga. Príbeh má zbytočnú dejovú linku o rasizme a tá hlavná je pomerne tuctová. Matt Damon sa snaží sám utiahnuť celý film, ale jeho postava nie je dosť zaujímavá, ani dosť bizardná, ani dosť zábavná. Film v podstate celú dobu prešľapuje na mieste. Čakáte a veríte, že sa to za polovicou zlomí, a prídu coenovské zápletky, vygradovanie. Bohužiaľ zápletka dopadne tuctovo s pachuťou amerického vnucovania ideálov o tej najsprávnejšej správnosti.

• 10.3.2018  19:11
    Tvář vody (2017)

Love story plná vľhkosti. Dobré porno? Ale kdeže. Špatný oscarový vtip.

• 24.2.2018  21:52

Vražda v Orient expresu je veľmi známy pojem, ale podobne ako väčšina ľudí, som vlastne nikdy nevedel, čo sa v tom vlaku presne stalo. Takže som nebol zaťažený nejakou predchádzajúcou verziou a mal som výhodu, byť prekvapený, kto je vo vlaku záhradníkom. Expres je narvaný známymi ksichtami, ale nejako im to spolu moc neladí. Každý si odrecituje svoje sólo a takto sa spoločne dopracujú k rozuzleniu. Kenneth Branagh mi nesedel najviac. Neviem ako kniha a ako predcházajúce sfilmovania, ale táto Vražda v Orient expresu vyznela moralisticky a nezáživno, bez náboja.

• 24.2.2018  18:36
    Wind River (2017)

Zápletka obyčajná. Vlastne nič moc. Hodená do snehu. Zaleptaná pôvodnými dialógmi. Záver a vrchol filmu miestami pôsobil, ako keby postavy stratili rozum a zároveň aj kontaktné šošovky. Nehovorte teda prosím o mrazivom, dechberúcom, skvostnom a neviem ešte akom filme. Ide o dobre natočené krimi s minimom krimi, ktoré vďaka prostrediu nezapôsobilo obohrano, ale neprinieslo nič nezabudnuteľné.

• 18.2.2018  21:01

Drama/Krimi? Drama ano, ale o krimi (vyšetrovanie, hľadanie dôkazov,...) sa tu len hovorí. Skôr by sedelo drama/komédia. Frances McDormand je k*revsky nasraná a tak hláškuje jeden stěr za druhým. Woody Harrelson a Sam Rockwell ich absorbujú a vracajú každý po svojom. Vidláci, ktorí striedajú vážnosť, vtipnosť s dojemnosťou. Mix, ktorý drží celú dobu pokope. Mne osobne však nepriniesol nič, aby som si povedal, tak to si určite dám niekedy znova. Dobrý, zaujímavý, nenudný, tuctovo netuctový film, to ano. Ale do Top 200? Ale kdeže.

• 15.2.2018  21:01
    Sněhulák (2017)

5* kniha prerobená na ľahko zabudnuteľný krimi film. Hlavný problém je charizma postáv. U všetkých totálne absentuje. Nie je komu fandiť, nie je o koho či koho sa báť. Navyše postavy sa vedľa seba skôr tak nejako len vyskytujú, než že by na seba navzájom pôsobili či prehlbovali zápletku. Tohto Harryho rozhodne Nesbø vo svojich knihách nevykreslil, a to pritom casting nádeje určite dával. Všetko zostalo teda na bedrách príbehu. Ten je však dosť zjednodušený/špatne vyselektovaný. Záverečné rozuzlenie bolo až bizardne odfláknuté a prinútilo ma ubrať ďalšiu hviezdu. Radím medzi moje najväčšie nenaplnené veľké očakávania!

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70