BoPo

okres Skalica

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78
    • 23.5.2020  20:40
    Na nože (2019)

Kvalitne opečovaná "Agatha Christie" pre 21. storočie. Často sa tu spomína hviezdne obsadenie, ale do Dannyho parťákov má Na nože rozhodne ďaleko a ide tak skôr o zoskupenie známych ksichtov (často za zenitom, či ďaleko od hviezdneho statusu). Film najprv predvádza klasickú predstavovačku možných podozrivých. Následne prebehne počiatočné skladanie dôkazov. Zistíme, že každý má motív. Ďalej sa objaví jasný favorit a máte tak pocit, že sa následne už len naťahuje čas, než to celé praskne. Našťastie príde príbeh v príbehu, ktorý odôvodní minutáž. Najviac mi vadilo minimálne využitie potenciálu zvracania. Fajn detektívka, ktorá síce neohúri, ale naplní očakávania a prinesie neblbé rozuzlenie.

• 17.5.2020  21:08
    Slunovrat (2019)

Ari Aster ma nadchol hororom Děsivé dědictví, ktoré sa zaradilo medzi mojich top 5 hororov a zároveň sa stalo mojim filmom roka 2018. Preto sa nešlo netešiť na Slunovrat. Dostal som mix dojmov, ktoré ma vo výsledku nijako neohúrili. Po vizuálnej stránke je naozaj poznať, že si tvorcovia dali záležať. Príbeh neprináša nič prevratné či prekvapivé, len je zaujímavo odprezentovaný. Čakal som väčší dôraz na hororovú strunu. Tu ide skôr o artovú psycho rozkladačku duševnej rovnováhy, v rámci ktorej sa odohráva praveký rituál plný premyslených detailov.

• 9.5.2020  22:48

Po prvej tretine som si hovoril, že Gretel & Hansel natrhnú prdel modernizovanej verzii z roku 2013 (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic). Bohužiaľ postupne začne hororovú štýlovosť zabíjať umelecké smerovanie. Skvelo vyzerajúca rozprávka pre dospelých, ktorá je zaujímavo pojatá, ale bohužiaľ vo výsledku sklame, pretože naťahovala svoje čiernočierne prsty skôr k artovému publiku.

• 9.5.2020  19:57

Dočkali sme sa! Will Smith konečne vyzerá a pôsobí staro. MTV štýl s 50 ročnými, keď ani jeden z nich nie je Snoop Dogg, nefunguje. Stratenú energiu sa snažia dohnať humorom, vulgarizmami (slovo p*ča sa tu vyskloňuje vo všetkých pádoch) a neustálim trepaním Bad Boys do odpadnutia uší. Funguje tu iba humor, ktorý zachraňuje hodnotenie od úplného suterénu. Prúserom sú však všetky vážne myslené dialógy. Tam to smrdí prehnaným hrdinstvom, nezáživnosťou, ale hlavne trapnými ksichtovými výrazmi. Akcia nie je nič extra, len splňuje základné štandardy. Navyše staroušci k sebe dostali silne podpriemerných parťákov typu Paola Nuñez. Oddychovka, keď Vaše nároky práve klesli na úplné dno a v podstate rovnaký prúser ako Smrtonosná past: Opět v akci.

• 8.5.2020  17:40
    Komorná (2016)

Dlho sa Komorná tvári ako predchodca Parazita, do ktorého sa nehanbili zakomponovať lesbické soft porno. Nenechajte sa však oklamať. Komorná ponúka oveľa viac. Odohráva sa v krásnom prostredí, vyzerá z estetického hľadiska 5*, má výborne obsadené ústredné trio (najviac ma zaujala naozaj skvelá Tae-ri Kim), zaujímavý vývoj postáv, presvedčivo zachytené motivácie a predovšetkým dokáže prinášať zvraty, ktoré všetko spomínané povyšujú na nový level. Dostanete miestami artovú, historickú, erotickú, podfukársku skladačku, do tvorby ktorej vstúpili traja s tou istou motiváciou, ale do samotného konca vydržala len jednému z nich. Od čias Dokonalého triku konečne film, ktorý hneď tak neprekuknete. Pre mňa film roka 2016.

• 8.5.2020  14:12

Úroveň bizardnosti sa podarilo udržať na rozumnej úrovni. Hneď vysvetlím. Ano, deje sa tu čo sa tu deje, ale film neskĺzne do fekálnosti. Základný nápad je zaujímavý, divný, neokukaný a dostalo sa mu veľmi dobre zvoleného vizuálneho prevedenia. Všetko pôsobí správne drsne a realisticky (v rámci možností). Problémom je záverečná tretina, ktorá dojem zrazila dosť dole. Policajti už dlho nepôsobilo tak amatérsky. Obete sa bohužiaľ nevyhli klasickému klišé: Mám možnosť doraziť, ale nedorazím. Doktor bol síce ideálne vyšinutý, ale zároveň mu chýbal väčší zmysel pre minimalizovanie rizík. Naopak úplne záverečná scéna je krásne krutá a len umocňuje dojem, že som mohol dostať hororovú perlu, ale dostal som bohužiaľ len zaujímavú netradičnosť.

• 7.5.2020  23:09

Úspechom na Oscara je skutočnosť, že film v ktorom nie je žiadna zápletka a ktorý trvá pomaly tri hodiny nestihne nudiť. Atmosféru, o nič iné v tomto filme nejde, vytvárajú hlavne neherci, ktorých vyberali rovnakým spôsobom ako Krystal nachádza zamestnancov. Dve z troch ústredných postáv obsadili Shia LaBeouf a Riley Keough. A treba uznať, že Riley (neprekvapivo), ale aj Shia (prekvapivo) boli trefou do čierneho. Hlavne Riley a jej pragmatická mrcha Krystal by si zaslúžili oveľa väčší priestor. Nenudil som sa, zažil som realitou smrdiacu a nikdy nekončiacu cestu naprieč Amerikou. Plná zbytočných existencií, plná nenaplných snov. "Dokument", ktorému chýbal zásah scenáristu a aj strihača.

• 6.5.2020  21:46

Nechápem. Obete mali takmer nulový pud sebazáchovy. Útočníci mali mínusový pud sebazáchovy. A v tomto duchu splašene pobehujú z prívesu do prívesu, z bazénu do auta, z auta do druhého auta. Pravé prso Christiny Hendricks si zrejme vypýtalo dosť vysoký honorár. Keď sa o tom dozvedelo jej ľavé prso, tak si vypýtalo ešte vyšší. Samozrejme sa šuškanda dostala k tomu pravému, to si buchlo do stola...a tieto kozorokovačky zožrali väčšinu rozpočtu. Preto scenár nikto nenapísal. Preto hercov hľadali cez inzerát v novinách. A viete čo je na tom všetkom úplne najhoršie? Tie kozy sme nakoniec vôbec nevideli!

• 5.5.2020  13:01

Vychvaľované skrz akčné scény a dobre fungujúcu chémiu v rámci ústrednej dvojice. U mňa nejaké nadšenie nenastalo. V tých najvýraznejších akčných momentoch je zastúpenie kaskadérom tak okaté, že kazí celkový dojem. Uznávam však, že v tom čase začínajúci herec Dwayne Johnson využil svoje wrestlingové alter ego v súbojoch jeden na jedného efektne a efektívne. Dojem zráža hlavne Seann William Scott, ktoré nedokázal prekročiť svoj vyprcaný tieň. Džungľová parťákovka, ktorá nepriniesla nič vlastné, nič čím by sa dokázala vytrčiť z davu iných variácií Smrtonosnej zbrane, Posledného Skauta a spol.

• 4.5.2020  19:39

Za posledné dva mesiace som videl dva španielske filmy, medzi nimi rozmedzie 9 rokov, ktoré vykazujú dosť podobné znaky. Ide o Kde jsem doma a Zatímco spíš. V oboch sa tajne vniká do bytu. V oboch má antihrdina veľmi dobre vymyslenú základnú kostru svojho plánu. V oboch je miestami neuveriteľne neopatrný, ale chyby vždy zachráni jeho nehorázne šťastie, respektíve priamočiara improvizácia. Španieli radi stalkujú, radi nasávajú pachuť zničeného života pekne zblízka a moc si nelámu hlavu s pravdepodobnosťou. Ak im odpustíte závislosť na šťastnej zhode okolností, tak máte o kvalitný zážitok postarané. Kde jsem doma je vhodné pre každého, kto bol niekedy nezamestnaný. Prináša síce jasný a dopredu očakávaný záver, ktorý však obsahuje určitý prvok nečakaného. Zo spomínaných filmov je o triedu lepší ten mladší z nich. Javier je cca rovnaký parchant ako César, ale jeho cesta od nápadu k finálnej realizácii pôsobila zaujímavejšie, na udalosti bohatšie.

• 3.5.2020  20:17

Úsvit mrtvých zatvorený do vlaku. Nehraje sa vyložene na temnú hororovú strunu, ako je tomu napríklad v REC. Cieľom je vytvoriť drsné a akčné dobrodružstvo. Čo sa rozhodne aj darí. Občas sa tu bohužiaľ vyskytnú vzťahové/citové zastávky, ktoré narúšajú inak svižný boj o život. Zombíci vyzerajú a chovajú sa pôsobivo (aj keď občas kolíše ich nebezpečnosť). Dojem však zrážajú už spomínané emočné zastávky, občasná zbytočná blbosť v chovaní živých a tiež fakt, že niekto sa po kúsnutí premenil do 3 sekúnd, a niekto pomaly stíhal pred premenou napísať biografiu. V rámci zombie žánru určite patriace medzi tie vydarenejšie počiny. Nebyť uvedených chýb, mohol Vlak do Pusanu siahať na top priečky celého subžánru.

• 2.5.2020  22:07
    Pod vodou (2020)

Prometheus ponorený 11 km pod vodou. Kristen Stewart ako nová Ripleyová. Na začiatku dostanete skvelo spracované zaplavenie od ktorého sa odrazíte do ničím neprerušovaných udalostí plných akcie. Vizuálne kvalitné. Herecky postačujúce. Akčne presvedčivé. Postavy nikto nepitvá. Nekecajú, bojujú o život. Škoda, že ku koncu tak nejako došiel dych. Aktuálnych 59% je z môjho pohľadu zárez, ktorý zrejme spôsobil nefanklub Kristen Stewart.

• 1.5.2020  22:41
    Chata (2019)

Riley Keough bola dôvod, prečo som bol na tento horor pomerne dosť zvedavý. A svojim výkonom rozhodne potvrdila, že do môjho zoznamu top 10 herečiek patrí oprávnene. Chata ponúka jednoduchý príbeh, ktorý všetko vsádza na atmosféru. Chata na samote, zasnežená krajina, špatne nakombinovaná trojica za ešte horšie nakombinovaných okolností rozohraje podivné, ale nie až tak ťažko odhadnuteľné udalosti, ktoré však fungujú od začiatku do konca. Jednotlivé súvislosti doceníte predovšetkým po dopozeraní, s časovým odstupom, keď v hlave všetko dozreje. Napriek svojim kvalitám sa však film nevyšplhal do nadpriemeru, ale len do kategórie kvalitné, zaujímavé, nepopcornové.

• 30.4.2020  09:14

Máloktorý remake mal také opodstatnenie. Originál je z roku 1922, teda 57 rokov odstup, nemal požehnanie od majiteľov práv a bol samozrejme čiernobiely, nemý. A výsledok? Bavili ma len chvíle s Draculom. Klaus Kinski sa prevtelil naozaj kvalitne. Ostatné ma vlastne nudilo. Príbeh je z dnešného pohľadu všeobecne známy a čiastočné úpravy tejto verzie mi prišli skôr k horšiemu, pretože ubudlo hororových momentov. Dracula od Coppolu teda stále najlepším vtelením.

• 29.4.2020  07:40
    Outsider (TV seriál) (2020)

Úvodný diel je skvelým namotávačom. Máte pocit, že dostávate niečo s kvalitou spracovania na úrovni Temného případu. Zároveň máte pocit, že rozohraná zápletka bude poskytovať netradičnú a záhadnú cestu za odpoveďami. S každým pribúdajúcim dielom však prichádza čoraz výraznejšie sklamanie. Udalosti by pri rozumne zvolenom tempe pokryli maximálne 5 dielov. Prešľapovanie na mieste postupne zabíja vybudovanú atmosféru. Scenárista proste nevedel ako ďalej, a tak musel mlžiť a k tomu mu slúžil predovšetkým detektív Ralph. Sabotér zásadných odpovedí. Nechce nič vedieť, všetko odmieta, všetko zavrhuje, div že si nestrká prsty do uší a nekričí lalalala. Záverečná prestrelka je asi tou najstupídnejšou v histórii. Epizóda Akta X rozťahaná na pomaly 10 hodín.

• 27.4.2020  18:36
    Království zombie (TV seriál) (2019)

Hra o trůny našla právoplatného pokračovateľa svojho odkazu. Království zombie z historického hľadiska vyzerá a pôsobí naozaj realisticky. Do tejto doby tvorcovia zasadili zombie mor, ktorý tomu všetkému dodáva šmrnc neokukaného mixu. Odohráva sa tu bitva o moc, ktorú zvádzajú tí najmocnejší a najurodzenejší. Dostanete chutnú dávku bezcitnej krutosti. Druhá bitva je proti neustále sa rozrastajúcej horde zombíkov. Súboje tu vyzerajú prvotriedne. Krv a hlavy striekajú/lietajú na všetky strany. Najväčší audiovizuálny pôžitok seriál poskytuje vo chvíľach, keď sa horda valí na obete. Komparzom sa skutočne nešetrilo. Od čias Statečného srdca pravdepodobne najlepšie zvládnuté hromadné akcie bez použitia počítačových trikov. Veľkým kladom je naozaj chytrý scenár. Všetko je zaujímavo premyslené, vysvetlené, absentujú logické kolapsy či samoúčelné blbosti. Čo mi teda bránilo dať plný počet *? V Hre o trůny som si našiel obľúbencov, ktorým som fandil, aby sa dožili konca. Tu niečo také nehrozilo. Postavy sú postrádateľní služobníci príbehu. Jediná, ktorá mi naozaj sadla bola kráľovná (Hye-joon Kim). Teším sa na záverečnú tretiu sériu.

• 26.4.2020  22:21

Akcia tu vyzerá naozaj 5*. Predovšetkým veľmi dlhá prestrelka cca uprostred filmu, ktorá je urobená "bez strihu". Cieľom Vyproštění bolo dosiahnuť dojmu ako v PC hrách, teda kamera neustále pár metrov za hrdinom bez ohľadu na to, či ide v aute, skáče zo strechy a podobne. Bohužiaľ sa akcia pár krát úplne zastaví a preruší sa tak krvavý tok. Dôvodom zastavenia sú pokusy o vyvolanie emočného puta s postavami. Aké ubohé. Druhým prúserom je úplný záver, kde už tak prestrielaná logika dostane zásah raketometom. Skvelo vyzerajúce béčko, kde Chris Hemsworth nakope prdel celej Indii, a to vrátane detského gangu. Škoda, že rovnako nevyšperkovali scenár. Mohlo ísť o akčnú udalosť roka.

• 25.4.2020  22:50

Sebevražedný oddíl nebol skvelý film, ani nadpriemerný. Mal však jednu postavu, ktorú jednoducho nešlo prehliadnuť, ktorá rozmetala halloweenské preferencie. Margot Robbie jej vdýchla život sexy, štýlovým a zábavným spôsobom. Celému svetu bolo jasné, že skôr či neskôr bude mať Harley Quinn svoj vlastný film. V duchu Meetoo bola na režisérsku stoličku posadená žena bez zásadných skúseností a aj bez citu pre postavy. Parťákov vystriedali parťáčky, a to vo veľmi mizernom zložení. Bohužiaľ ani hlavný záporák nebol vybraný šťastnou rukou. Nie je to chyba McGregora, pretože po ňom chceli v podstate tuctového mafiána. Aby toho nebolo málo, tak pod vedením režisérky začala HQ pôsobiť nejako menej sexy, menej cool a hlavne oveľa menej zábavne. Čo však treba určite pochváliť, tak je výber domáceho mazlíčka. Suma sumárum sklamanie, ktoré zrejme vystaví stopku všetkým ďalším plánovaným filmom. Šanca na záchranu je jediná. Harley musí ustúpiť do pozadia a stať sa zasa tou cool parťáčkou, pretože preto sa predsa zrodila.

• 25.4.2020  19:52

Star Wars: Síla se probouzí bol celkom úspešný začiatok Disney éry. Sázka na istotu, ktorá kombinovala nostalgiu, nové technologické možnosti a čerstvú hereckú krv. Všetci sme však verili, že nasledujúce časti budú odvážnejšie, že dodajú svoj vlastný príbehový rozmer. Nestalo sa. Vzestup Skywalkera je vrcholom tohto čisto marketingového snaženia. Postavy sú otravne hrdinské, detinskými momentami sa nešetrilo, tak ako návratmi pôvodných postáv/hercov. Väčšina udalostí pôsobí ako prekopírovaná pôvodná trilógia, ktorej len niekde dodal špičkový facelift. Najzaujímavejšie postavy celej novej trilógie, Kylo Ren a Rey, totálne stratili svoju zaujímavosť. Stali sa z nich tuctové súčasti veľkého kolosu. SW si na záver tejto púte neodpustili svoje najväčšie hriechy minulosti. Zasa sa tu rozbieha incest, zasa jeden zásah môže všetko zničiť, zasa otravné, necharizmatické postavy (Finn, Poe Dameron) dostávajú nehorázny časový priestor. Užite si bitevné orgie, kúpte si nejaký ten merchandise a navždy prestaňte snívať o tom, že SW niekedy prekročia svoj prapôvodný tieň.

• 23.4.2020  00:12
    Jak vyrobit vraha (TV seriál) (2015)

SPOILER! V úvode prvej série je zhrnuté prečo sa dostal Steven do väzenia (odsedených 18 rokov) a následne aj prečo bol predčasne prepustený. Bol nevinný, polícia ho dostala do väzenia neoprávnene a úmyselne. Happy end dlho netrvá. Následne ste vrhnutý do víru udalostí nového zločinu. Obsadenie rolí je podobné. Zasa Steven ako hlavný a od začiatku jediný podozrivý (plus teda prihodia Brendana). Zasa okolo neho krúžia policajti, ktorí ho do väzenia už raz pomáhali dostať. Tentoraz sa prepracuje k obhajcom, ktorí veria, že je nevinný a ktorí sú zároveň schopní zbierať dôkazy pre a vyvracať dôkazy proti. Výsledokom je však znova väzenie, a tentoraz už na doživotie. Druhá série by sa dala rozdeliť na tri zložky. Reklama dvoch právnických kancelárií (jedna zastupuje Stevena, druhá Brendana), kde miestami naozaj už len chýbajú ich blikajúce tel. a mailové kontakty. Druhou nudné a ufuňané/ufňukané sledovanie príbuzných odsúdených. Treťou, jedinou zaujímavou zložkou je preverovanie, testovanie starých dôkazov a hľadanie tých zatiaľ prehliadaných. Druhá série prináša určite dôležité okolnosti, ale je plná zbytočností a právnických kecov, ktoré vedú právnici v podstate sami o sebe. Prvá séria 4*, druhá 2*. Celkový dojem tak zachraňuje 5* atraktívnosť udalostí. Urobili to? Policajti zk*rvili čo mohli. Je len otázkou, či bol dôvod ten, že chceli za každú cenu dostať do väzenia jasného vraha, alebo chceli dostať za každú cenu Stevena? Netflix prezentuje celý dokument jednostranne. Ani na sekundu nepripustí variant, že by ste 20 hodín sledovali informácie o vrahoch. Nie, Vy sledujete boj o slobodu nespravodlivo odsúdených. To je stanovisko Netflixu. Všetky dôkazy žaloby smrdia, ale videl som naozaj všetky, aj tie nesmrdiace? To neviem. Myslím, že Brendan je v tom nevinne, respektíve nepatrí do väzenia, ale do iného typu štátneho zariadenia. Steven sa chová čudne (ako znáša roky strávené vo väzení a ako minimálne prejavuje emócie) a nepochopil som, prečo odmietol možnosť vypovedať pred súdom (keď ho evidentne pri výsluchoch policajti nikdy pri ničom nenachytali). Ak je nevinný, tak mojim tipom na vraha je brat obete.

• 20.4.2020  16:01

Kvalita príbehu je na úrovni epizódy priemerného kriminálneho seriálu. Film má utiahnuť postava v podaní, v tom čase začínajúceho, Edwarda Nortona. Nehovorím, že by som nechápal jeho nomináciu na Oscara, ale rozhodne na malom priestore neprináša výnimočný pamäťový zárez ako napríklad Anthony Hopkins (Dr. Hannibal Lecter). Väčšinu času ste nútený sledovať Richarda G, ktorý sa snaží byť lázeňským švihákom a zároveň drsným právnickým esom. Silne % prepálený film. Čo je zrejme spôsobené tým, že na záver dostanete zápletkovú facku, ktorá zrejme viacerých užívateľov zaskočila či nebodaj ohromila. Ale naozaj to nie je nič shyamalanovského. Ak máte chuť na film so zaujímavo vypointovaným záverom, tak si dajte radšej Miluj bližního svého (1999).

• 18.4.2020  21:50
    Suburra (2015)

Stefano Sollima, režisér seriálu Gomorra, sa tentoraz vybral viac na sever a na miesto seriálové formátu zvolil ten filmový. Kvalita filmárskej práce je tu na nadštandartnej úrovni. Zápletka je zaujímavá a zmysluplne prepojená so všetkými zúčastnenými. Bohužiaľ atraktivita a charizma postáv je na oveľa nižšej úrovni ako u Gomorry. Vlastne rovnaký problém ako u inej sollimanovky, a to Sicario 2: Soldado. Tam tiež všetko vyzerá áčkovo, ale postavy neohúrili. Krútim teda hlavou nad hláškami o udalosti roku.

• 13.4.2020  23:22
    Gomora (TV seriál) (2014)

Hra o trůny na mafiánsky spôsob. S postavami si servítky nikto neberie. Smrť strieda smrť. Prestrelky vyzerajú a znejú lepšie než z Hollywoodu. Ďalším plusom sú herci a prostredie sídlisk. Odohrávajú sa tu presvedčivo pôsobiace kšefty a vybavovačky. Miestami dostávate súboj gangov pomaly ako v Záhade hlavolamu, len samozrejme oveľa krvavejšieho charakteru. Drsné, bez cenzúry, bez kladných postáv či sympatických postáv. Zmrdi proti zmrdom vo svete, kde prežije len ten najkrutejší. Len tých dielov malo byť menej. Gomora rieši minimálne pocity postáv (na rozdiel od Rodina Sopránů) a takmer vôbec nerieši políciu, vládu (na rozdiel od Narcos). No aj tak série zbytočne naťahujú čas. Ale to bude talianske dedičstvo ešte z čias Corrada Cattaniho (Chobotnice). Najlepší mafiánsky seriál? Ano!

• 12.4.2020  10:44
    Pán tygrů (TV seriál) (2020)

Malo ísť o dokument o zvieratách, predovšetkým o tigroch, chovaných v zajatí. Ako vyzerá zákulisie niektorých amerických ZOO zameraných na čo najbližší kontakt s divokými zvieratami. Zvrhlo sa to na reality show, kde sa nedá nikomu veriť, kde nikto nemá čistý štít, kde často hrozí zdravotný úraz a kde absolútne nikomu nejde o blaho zvierat. Hlavnou hviezdou je Joe Exotic. Gay majúci dvoch manželov, fanúšik zbraní, majiteľ úspešnej množírny, kandidát na prezidenta a predovšetkým sebestredný milovník samého seba, ktorý neodmietne žiadnu príležitosť otvoriť držku pred kamerou. Naňho sa nabalí parta bezdomovcov, bývalých kriminálníkov, patalogických klamárov, nelegálných obchodníkov, feťákov, hetero gayov, platonických ochráncov zvierat, sexuálnych sektárov...mám pokračovať? A príde tu na objednávku vraždy u ktorej by som naozaj nechcel byť porotcom. Americký sen v plnej kráse. Celú dobu si hovoríte, či ide o umelo vytvorenú reality show, alebo každý kto na kameru ukáže ksicht je naozaj taký neskutočný debil a zároveň podrazák, ktorý nepremýšľa ďalej než na koniec vety.

• 10.4.2020  22:00
    Klaus (2019)

Rozhodne nejde o jeden z najlepších animákov, aký som kedy videl. Aktuálne hodnotenia (zatiaľ menej ako 4000 a status člena top 60 najlepších filmov) sú prehnané, ale...Klaus vyzerá, ako keby ste vypulírovali starý animák od Disneyho. Kocháte sa a hovoríte si, že už dlho nič tak príjemne nepáchlo ceruzkou. Vďaka tomu nebude podliehať starnutiu ako Pixarovky. Zároveň je tu veľká šanca, že sa zaradí medzi vianočné klasiky, pretože okrem čarokrásnej animácie ponúka skvelé (zne)využitie Santa Clausa. Dostanete dobre, a pritom jednoducho vymyslenú verziu toho ako, a prečo vznikli jednotlivé tradície. A príde aj na nefalšované "disneyovské" emócie. V kategórii Vianoc topka, v celoročnej nadpriemer.

• 10.4.2020  17:50
    Dokonalost (2018)

Dokonalost dosť dlho dokáže pôsobiť zaujímavo. Máte pocit, že sledujete niečo netradičné. Ale na konci dostanete nemalú sériu faciek v podobe logických mega dier. Hovoríte si prečo urobila...? Prečo neurobila....? Veď to vôbec nedáva zmysel. Všetko mohla urobiť oveľa menej drasticky. Zápletka pôsobí strašne samoúčelne, hlavne nech je to efektné. Pokus o netflixovského, ženského Oldboya. Tie dve hviezdy sú za cca 2/3 filmu pred scenáristickým kolapsom.

• 9.4.2020  07:52

Poradie filmov zoradených podľa kvality zážitku od najlepšieho k najhoršiemu je Toy Story 3, Toy Story, Toy Story 4, Toy Story 2. Aby ste si naplno užili najlepší diel série, teda trojku, tak je potrebné vidieť jednotku. Ostatné filmu sú vlastne nadbytočné. Štvorka má, vzhľadom na rok výroby, jednoznačne najlepšiu animáciu, ale inak vo všetkých iných aspektoch zaostáva. Príbeh v podstate kopíruje trojku. Len tu chýba kvalitný zloduch a na miesto hýrenia nápadmi sa tu tryská vzťahovými dojákmi. Hlavným pozitívom je Vidlík, ktorý bavil svojim obsedantno-kompulzívnym postojom k odpadkovým košom. Najväčší priestor dostáva Woody, teda sa vlastne nejedná o rozlúčenie s hračkami, ale len s jednou hračkou, ktorej zopár ostatných pridŕža klobúk.

• 6.4.2020  22:56

Doplnil som si hororové vzdelanie. Remake z roku 2006 bol po všetkých stránkach trefou do čierneho (radím medzi TOP 10 v rámci žánru). U originálu sa chváliť nedá skoro nič. Wes Craven (Noční můra v Elm Street, Vřískot) na počiatku svojej kariéry vypustil do púšte zlé sny dentálnej hygieničky a snažil sa neúspešne vybudovať drsnú atmosféru. O Jupiterovi, otcovi/šéfovi celej bandy sa dozvieme, že keď sa narodil, tak mal cez 10 kg a bol chlupatý ako opica. Čakali by ste teda niečo naozaj monštrózne. Nakoniec tam v púšti pobehuje špinavý a smradľavý buran, aký sa nájde v každej slovenskej či českej hospode. Celá banda je v podstate paródia na pračloveka. Prepadnutie karavanu, ktoré remake dokázal atmosférou vyšperkovať k dokonalosti, v prevedení z roku 1977 nedokáže vzbudiť potrebné pocity zúfalstva. V podstate najzásadnejšími postavami sú psy, ktorých scény však dosť smrdia prítomnosťou cvičiteľa. Tu jednoznačne platí, že remake poráža o niekoľko levelov originál, pretože má oveľa lepších hercov, oveľa lepší vizuál, oveľa lepšie vygradované scény.

• 6.4.2020  19:43

Úžasňákovi sa na moju obrazovku dostali so 16 ročným oneskorením. Takže u mňa už logicky nemohlo fungovať akékoľvek očarenie kvalitou animácie. Zápletku v plnej miere ocenia skôr dospelí než deti, pretože ide o mix filmov so super hrdinami a bondoviek. A rozhodne sa tu nehraje len humornú strunu. Dostane pestré dobrodružstvo, dobre vymyslené postavy, neblbú zápletku. Jeden z tých lepších animákov, ktorý však svoju povesť jedného z úplných top neobhájil. Chýbal tu nezbytný základ, a to namotanie sa na postavy. Určite treba však oceniť význam pre žáner samotný, pretože Úžasňákovi ukázali, že nie len rozjuchané zvieratká a oživlé neživé veci v jednoduchej zápletke dokážu zarobiť veľké prachy.

• 5.4.2020  20:56
    Rohy (2013)

Alexandre Aja, vďaka ktorému vznikli dva skvelé horory Noc s nabroušenou břitvou a predovšetkým Hory mají oči, má od tej doby pomaly už 15 rokov problém vytvoriť niečo aspoň priemerné. Rohy, podľa knihy syna Stephena Kinga, majú zaujímavý nápad, ale tým celá hitparáda končí. A prečo? Pretože zaujímavým/vtipným spôsobom je spomínaný nápad využívaný maximálne tak len v prvej tretine filmu. Potom sa vlastne už len nudne opakuje a posledná tretina je vyložená trápnosť spojená s lacnými trikmi.

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78