BoPo

okres Skalica

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70
    • 9.7.2018  22:06
    Ghostland (2018)

Francúzska hororová esencia je tu cítiť aj bez toho, že by ste vedeli, kto tento panenkový hukot režíroval. Páčil sa mi hlavný príbehový nápad, ktorý úspešne vyvrátil prvotný pocit, že zápletka je dosť naivná aj na horor. Bohužiaľ toto vyvrátenie prvotného dojmu je vlastne jediným potešením, ktorého sa Vám dostane. Dosť sa tu kričí, nešetrí sa údermi, ale chýba strach a napätie. Všetko je možno až zbytočne nasilu násilné. Čo by samozrejme nemuselo vadiť, keby to boli Hory mají oči alebo Noc s nabroušenou břitvou. Lenže Laugier hold nie je Alexandre Aja.

• 8.7.2018  22:17
    The Ritual (2017)

Švédsky strašidelný príbeh k večernému táboráku, ktorý si rozpráva partička Britov v rumunskom lese. Mix, ktorý nevystrašil. Ak máte chuť na lesný boj o život, tak si dajte radšej Lesní duch (2013), Lovci lidí (2008), Jezero smrti (2008), Záhada Blair Witch (1999) alebo zatracovaný český pokus Ghoul (2015).

• 23.6.2018  20:41

Jurský park bol po technickej stránke prelomový film, ktorý sa navždy zapísal do histórie. Ale rozhodne to nebol úžasný film. Jurský svět si berie všetko zásadné/základné a rozvíja to. Páči sa mi tá myšlienka, že po toľkých rokoch dinosaurus jednoducho ľudom zovšednie, a tak sa naňho chodí ako do ZOO. Vidieť niečo, čo bežne človek nemôže vidieť, ale už si z toho necvrknúť do spodného prádla od Disneyho. A keďže každé naozaj veľké ZOO potrebuje svoju "pandu", tak sa rozohrala logicky pôsobiaca nadstavba. Tie dve hodiny utečú ako voda. Príbeh nemá zbytočné odbočky. Stále šľape dopredu. Postavy sa nechovajú stupídne. Príbeh nerieši krízové situácie nepravdepodobnosťou. Za mňa vlastne super rodinná akčná zábava s kingkonggodzillovským záverom, ktorú však zráža to, že sa síce bavíte, ale ľudské postavy Vás vôbec nezaujmú. Určite lepšie než legenda z parku, takže za oprávnenosť existencie JS sa môžem kľudne podpísať. Príjemné prekvapenie u ktorého rozhodne nekrútim hlavou, ak niekto dá 4*. U mňa len 3*, ale teda tri hrubo napísané a trikrát podčiarknuté.

• 16.6.2018  22:28
    Noční hra (2018)

Zo začiatku sa človek namotal na sympaticky pôsobiaci pár, na ktorý sa začali nabalovat v pohode pôsobiace vedľajšie postavy a neblbá zápletka. Po únose som mal v tele vyplavené endorfíny, ktoré mi vyvolávali dojem, že od čias Pařby ve Vegas sa konečne zjavuje štýlová jazda plná pestrých momentov. Bohužiaľ Nočná hra, aj keď má vydarené scény a dobre poprepletaný dej, tak ako celok neprináša nadpriemerný zážitok. Komédia bez stupidit, fekálií, bizardností, ale aj bez faktoru nezabudnuteľnosti.

• 12.6.2018  09:45
    Agresivní virus (TV seriál) (2014)

Blade, Úsvit mrtvých, 28 dní poté, Země mrtvých, Van Helsing. Z každého si tento seriál zobral niečo a vytvoril tak univerzálny, povedomo pôsobiaci mix. Nečakajte originalitu, skvelých hercov, charizmatické postavy. Pokiaľ ale máte chuť na béčkový hororový seriál, ktorý by Vám mal naservírovať nenáročnú nenudu plnú zabíjania, tak ste myslím našli to pravé. Po vizuálne stránke, na neáčkový seriál, sa nedá naozaj na čo sťažovať. Škoda, že postavy sú občas nakazené naivitou až debilitou (Zach). Keby na toto scenárista našiel vakcínu, tak by sa dalo uvažovať aj o vyššom hodnotení. Zároveň ale treba uznať, že príbeh zo série na sériu nabobtnáva do zaujímavých rozmerov a stále tak dokáže udržiavať chuť zisťovať čo sa stane nabudúce.

• 9.6.2018  20:52

Príbeh rozohráva nekonečný rozpor medzi mužmi a ženami. Muž sa zamiluje a dúfa, že sa jeho prdelinka nikdy nezmení. Žena sa zamiluje a dúfa, že sa jej čumáček zásadne zmení. V tomto konkrétnom prípade je všetko hodené mimo bežné vzťahový zvyklosti. Ale to samo o sebe z filmu nerobí nič viac, než veľmi seriózne, vážne pojatú romantikuš, kde na miesto mena Will Smith/Channing Tatum bliká oscarová legenda Daniel Day-Lewis. Od polovice človek zistí, že to čo vidí, je všetko čo uvidí, a tak sa čoraz náročnejšie musí prekúsávať až k "veľkolepému" finále. Zo začiatku vlastne pútavá, na konci však podivne nudná exkurzia do sveta ihiel a nití.

• 2.6.2018  21:25

Zabíjačka času, ktorá sa hodí na horúci letný deň. Človek má uvarený mozog, teda nechce rozmýšľať a dokáže zhovievavo mávnuť rukou nad občas nelogickým, fyzikálne podivným, na záver zbytočne nadstavovaný vlakový výletom. Ak Vás nenadchol film NON-STOP, tak tu si myslím zažijete porovnateľne tuctový koľajnicový klepot. Teda tak trochu Vražda v Orient expresu prerobená pre potreby pána Liama Neesona. Škoda lacných a špatne zvolených trikov. Škoda tuctovej zápletky a vyústenia. Ale je to vlastne škoda? Keď chcete vyrobiť podpriemer ktorý neurazí a predá sa, a to sa Vám vo výsledku aj podarí? Osobne som sa nechal ukecať pre ďalší "96 hodinový" výlet skrz účasť mojej veľkej obľúbenkyne menom Vera Farmiga. A preto jej udeľujem jedno malé bezvýznamné mínus.

• 28.5.2018  11:13

Prirodzene sa ponúka porovnanie s Atomic Blonde. Na úvod prásknem, že vo všetkých smeroch Rudá volavka prehráva. Atomic Blonde bola síce predovšetkým skvelo vyzerajúca dizajnovka, ale bavila, bola akčná a hlavná hviezda pasovala ako Rus do liehovaru. Rudá volavka viac vsádza na príbeh a menej na akciu. S príbehom by problém nebol. Zaujímavé zápletka a prostredie. Problém tvoria postavy a ich vzájomné vzťahy. Nejako medzi nimi nevzniká nič, čo by všetko okolo robilo uveriteľným. Film, ktorý celú dobu tak nejako len predstiera, že je väčším a lepším, než v skutočnosti je. Nemám pocit, že by sa našiel dôvod vidieť znova. Keby pridali akciu a ubral minutáž, možno by uvedený problém nepôsobil až tak okato. Už len dodám, že Jennifer Lawrence mi druhý raz po sebe (predtým v matka!) nevadila, čo je v jej prípade z môjho pohľadu zásadný posun.

• 21.5.2018  22:07
    Pomsta (2017)

Krvavý, udýchaný, nelogický, feministicky uspokojivý lov na ľudskú zver. Pipka dokáže využívať finty za ktoré by sa nehanbil Bear Grylls a zároveň má odolnosť ako Rambo. Zároveň však zvláda hlúpo behať dokolečka ako škrečok, alebo sa vyložene vytŕčať na odstrel. Po vizuálnej stránke nemám žiadne námietky. Po hereckej stránke tiež nie. Všetku vynaloženú snahu zráža scenár, ktorý sa orientoval predovšetkým na to, ako tam dostať ďalší a ďalší priestor pre pekný záber. Pekná prdelka proste všetko nezachráni.

• 20.5.2018  22:25

Po zhliadnutí filmu Humr mi bolo jasné, že nasledujúci film od Lanthimosa si určite nenechám ujsť. Opäť Colin Farrell, opäť postavy s divnou či so zdeformnovanou citovou výbavou. Zabití posvátného jelena Vás zavedie do útrob rodiny, ktorá navonok pôsobí ako katalógová dokonalosť. Ale z ich vzájomných rozhovorov, z ich mimiky tiel poznať, že nie je všetko ako by malo byť. Do tejto "lásky" začne čoraz viac zasahovať Martin, ktorý ponúka možnosti, východiská bez nápovedy. Celý film sa nesie v podivnej, pomalej atmosfére, ktorá je popreplietaná zábermi s odstupom a predovšetkým dialógmi, ktoré udržia otázky prečo?, ako? kto? aktuálne až do úplného záveru. Záver a predovšetkým záverečná scéna do tejto podivnosti zapadli výborne. Bohužiaľ vo výsledku bola celá cesta od zoznamovania až po rozuzlenie o triedu slabšia, než u Humra.

• 19.5.2018  23:17

Príbeh série sa nejako zásadne nevyvinie, neposunie. Aby to však nepôsobilo na diváka, že absentuje posun, tak dej skáče z ostrova preč, späť na ostrov, z ostrova preč, atď. Hlavným oblbovákom filmu je návrat kultovej postavy. Luke Skywalker je späť a vďaka tomu verní fanúšikovia série dokážu odpustiť veľa. Poslední z Jediů prináša klasický star wars mix pozitív a negatív. Zbytočné postavy, zbytočné dejové linky, zbytočná minutáž, ale zároveň zaujímavé postavy, zaujímavé dejové linky pestrý/efektný vizuál a šarm Sily. Síla se probouzí pôsobila svižnejšie a zábavnejšie, ale chýbala temnejšie stránka. So Skywalkerom sa o ňu pokúsili, ale posun od Pirátov z Karibiku k Harry Potterovi je proste málo. Že by do tretice?

• 18.5.2018  22:05

Príjemné prekvapenie, ktoré síce ku koncu trošku strácalo na zaujímavosti, ale prinieslo celkom vydarený boj o život. Herecké mŕtvolky Nicolas Cage a Selma Blair tu rozohrali rodičovskú verziu Zombielandu a treba uznať, že im postavy frustrovaných rodičov padli ako uliate. Škoda, že tvorcovia nemali väčší rozpočet, pretože by sa mohli pustiť do vyložených jatiek. Takto bodujú skôr vydareným zachytením mentality rodičov a puberťákov, a ich bežných sporov, ktoré v tomto prípade naberú zaujímavý rozmer.

• 13.5.2018  12:30
    Lajna (TV seriál) (2017)

Talkshow je jednoznačne to najlepšie, čo Lajna ponúkla. Hokejová mentalita z toho doslova tryskala. Pri rozhovore Luboša a Robina sa naozaj nedalo nesmiať. Keby boli všetky časti ako práve táto, tak nemôže moje hodnotenie klesnúť pod 4*, to by jednoducho nebolo možné. Ale...a teraz príde na rad vymenovanie dôvodov, prečo je Lajna prúser. Je tu strašne veľa nevtipných postáv. Nič vtipné nepriniesli manažer Kyselý, rolbař Zbyňa, Helena, Klára + celý hokejový mančaft. Luboš Hrouzek síce sype hlášky a chová sa ako správna hokejová guma, ale keď si nemá s kým nahrať, tak je z toho gól málokedy. Všetci dosť chvália k*rvu Denisu, ale mne teda nesadla. Prišlo mi, že z potenciálu partneriek hokejistov vyťažila strašne málo. Mladý Hrouzek slúžil len ako rekvizita pre Luboša. Sám o sebe priniesol h*vno. A preto len jedna *, a preto prúser.

• 8.5.2018  22:23
    7 životů (2017)

Myšlienka filmu o globálnej katastrofe, ktorá má vplyv na pôrodnosť, je stará snáď ako sci-fi žáner samotný. Ďalšou kaňkou je absencia hereckých ťahúňov. Nepomohol ani Willem Dafoe (mal len pár minút), ani Alex Hunter z FIFY, ani trans verzia Glenn Close. Všetky bolo hodené na Noomi Rapace. Úprimne. Sedem postáv je fakt moc. Takže sa odlišujú hlavne vlasovými kreáciami a delia sa na dve charakterové skupiny. Uťápnutá/pipina a drsnačka/držkatá. Našťastie scenárista mal s Noomi súcit a začal jej repertoár svižne preškrtávať. Záverečná 15 minútovka zrazila ako tak priemerný film do vôd tuctovosti/odfláknutosti, a teda ubrala ďalšiu z pôvodných piatich životne dôležitých hviezd.

• 8.5.2018  19:06
    Uteč (2017)

Zápletka zaujímavá, ale v nerasovej podobe použitá viac než dosť krát. Kam bude teda pointa príbehu smerovať sa dalo ľahko vytušiť o dosť skôr, než by bolo vhodné. Chápem, že v USA čierna struna zarezonovala, ale nemyslím si, že by sama o sebe povyšovala film na nejaký nový level. Dobre pôsobiaci pokus o osvieženie hororového žánru, ktorý za dosť vecí oceňujem, ale nadšenie a údiv sa rozhodne nekonali. Uteč by som, vďaka určitým podobnostiam, prirovnal k filmu Klíč s Kate Hudson. A už len v tomto porovnaní, toľko vychvaľované Uteč, nevyhráva.

• 7.5.2018  00:39

Zbytočný film. V rámci žánru podpriemer a v rámci série Insidious prináša len nadbytočné až zbytočné informácie. Štvorka vsádza na podobný princíp, ako prednedávnom Annabelle 2. Teda doplniť príbeh a na záver naviazať presne tam, kde začal predchádzajúci film. Na miesto hororu očakávajte rodinné drama s temnou 13. komnatou. Ďalší z rady smutných prípadov, kedy je úspešná značka tak dlho recyklovaná, až úplne stratí svoj štýl.

• 24.3.2018  21:30

Moralizujúci Coenovci, ktorí však mali dosť súdnosti. Aby nestrácali svoj drahocenný režisérsky čas, tak pustili ku kormidlu Georga. Príbeh má zbytočnú dejovú linku o rasizme a tá hlavná je pomerne tuctová. Matt Damon sa snaží sám utiahnuť celý film, ale jeho postava nie je dosť zaujímavá, ani dosť bizardná, ani dosť zábavná. Film v podstate celú dobu prešľapuje na mieste. Čakáte a veríte, že sa to za polovicou zlomí, a prídu coenovské zápletky, vygradovanie. Bohužiaľ zápletka dopadne tuctovo s pachuťou amerického vnucovania ideálov o tej najsprávnejšej správnosti.

• 10.3.2018  19:11
    Tvář vody (2017)

Love story plná vľhkosti. Dobré porno? Ale kdeže. Špatný oscarový vtip.

• 24.2.2018  21:52

Vražda v Orient expresu je veľmi známy pojem, ale podobne ako väčšina ľudí, som vlastne nikdy nevedel, čo sa v tom vlaku presne stalo. Takže som nebol zaťažený nejakou predchádzajúcou verziou a mal som výhodu, byť prekvapený, kto je vo vlaku záhradníkom. Expres je narvaný známymi ksichtami, ale nejako im to spolu moc neladí. Každý si odrecituje svoje sólo a takto sa spoločne dopracujú k rozuzleniu. Kenneth Branagh mi nesedel najviac. Neviem ako kniha a ako predcházajúce sfilmovania, ale táto Vražda v Orient expresu vyznela moralisticky a nezáživno, bez náboja.

• 24.2.2018  18:36
    Wind River (2017)

Zápletka obyčajná. Vlastne nič moc. Hodená do snehu. Zaleptaná pôvodnými dialógmi. Záver a vrchol filmu miestami pôsobil, ako keby postavy stratili rozum a zároveň aj kontaktné šošovky. Nehovorte teda prosím o mrazivom, dechberúcom, skvostnom a neviem ešte akom filme. Ide o dobre natočené krimi s minimom krimi, ktoré vďaka prostrediu nezapôsobilo obohrano, ale neprinieslo nič nezabudnuteľné.

• 18.2.2018  21:01

Drama/Krimi? Drama ano, ale o krimi (vyšetrovanie, hľadanie dôkazov,...) sa tu len hovorí. Skôr by sedelo drama/komédia. Frances McDormand je k*revsky nasraná a tak hláškuje jeden stěr za druhým. Woody Harrelson a Sam Rockwell ich absorbujú a vracajú každý po svojom. Vidláci, ktorí striedajú vážnosť, vtipnosť s dojemnosťou. Mix, ktorý drží celú dobu pokope. Mne osobne však nepriniesol nič, aby som si povedal, tak to si určite dám niekedy znova. Dobrý, zaujímavý, nenudný, tuctovo netuctový film, to ano. Ale do Top 200? Ale kdeže.

• 15.2.2018  21:01
    Sněhulák (2017)

5* kniha prerobená na ľahko zabudnuteľný krimi film. Hlavný problém je charizma postáv. U všetkých totálne absentuje. Nie je komu fandiť, nie je o koho či koho sa báť. Navyše postavy sa vedľa seba skôr tak nejako len vyskytujú, než že by na seba navzájom pôsobili či prehlbovali zápletku. Tohto Harryho rozhodne Nesbø vo svojich knihách nevykreslil, a to pritom casting nádeje určite dával. Všetko zostalo teda na bedrách príbehu. Ten je však dosť zjednodušený/špatne vyselektovaný. Záverečné rozuzlenie bolo až bizardne odfláknuté a prinútilo ma ubrať ďalšiu hviezdu. Radím medzi moje najväčšie nenaplnené veľké očakávania!

• 28.1.2018  17:54

Zápletka v rámci svojho žánru extrémne klasická. Akčné scéne veľmi bežné. Dialógy prehnane silené. Postavy nadmieru nesympatické. Záver ako zo špatných rokov deväťdesiatych. Trapas.

• 23.1.2018  22:07
    matka! (2017)

Zvláštny film. Ako keby Charlie Kaufman dostal za úlohu urobiť remake Rosemary má děťátko. Príbeh je zmätený. Nedáva záchytné body a ani odpovede. Na miesto toho chrlí podivnosti a postavy. Takže človek očakáva nejaký zásadný zvrat. V pravom slova zmysle síce úplne nepríde, ale záver určite stojí za to, pretože depresívnu a psycho atmosféru vygraduje do ďalšieho levelu. Navyše sa mi prvý raz stalo, že mi Jennifer Lawrence fakt sadla. Matka! je film, ktorý nenadchne, ale zaujme a zostane v pamäti.

• 20.1.2018  19:11

Veľký film. Tento výraz na Vás bude často vykukovať. Rozpočet, ambície, minutáž, očakávania. Všetko vo veľkom. Príbeh mi prišiel dobrý, ale od určitého momentu zbytočne naťahovaný. A do tohto spomínaného momentu mi prišla kvalitná aj atmosféra, ktorá bola výborne podtrhnutá hudbou. Už dlho sa mi nestalo, že by som bol tak zvedavý na to, čo príde v ďalšej scéne. Ale keď sa našli odpovede na zásadné otázky, tak už vlastne len áčkovo natočené, ale už nie áčkovo pôsobiace sci-fi. Pochválil by som vzťahovú zápletku medzi K a Joi. Ich momenty strčia do kapsy drtivú väčšinu čisto romantických filmov. Na môj vkus však až priveľmi filozoficky pôsobiaca sci-fi detektívka, ktorá samú seba zabila počtom minút a absenciou nezabudnuteľných momentov.

• 7.1.2018  19:28
    Padesátka (2015)

Padesátka má minimálny záujem rozvíjať nejaký príbeh. Nevadí. Má vtipnú hlavnú postavu, starého mrzouta Pavku, a vydarenú porciu flashbackov, a tiež slušnú dávku známych ksichtov. Pobavil som sa celkom dobre. Občas som sa aj zasmial, ale hlavne ma vnútorne tešilo dojebávanie nevydareného syna. Možno budúca notorická záležitosť zimného TV vysielania v sobotu po 22:00. Nechce sa Vám ešte spať, ale nie ste už dosť čerstvý na niečo "veľké" a zároveň prišla slina na niečo neamerické. Co takhle dát si Padesátku? Proč ne!

• 6.1.2018  19:09

Rutine a kvalitne natočený film, ktorý v rámci žánru akčná komédia splnil svoj účel. Teda až na tú komédiu. Tým, že postavy nie sú sympatické a navzájom neladia, tak tie pokusy o humor pôsobia neúprimne, alebo lepšie povedané nasilu našrubované do výstrelov. V rámci zápletky zabijáci a bodyguard, ktorá je hodená do nevážna, musím odporučiť komédiu Neřízená střela. Skvelá Emily Blunt Vám tam nasype priehršť momentov, vedľa ktorých Zabiják & bodyguard začne smrdieť odpadom.

• 30.12.2017  19:54
    Dunkerk (2017)

Čo sa týka vizuálnej stránky, tak tu sa dajú použiť slová ako autentické, pôsobivé, presvedčivé. Ďalším kladom filmu je skutočnosť, že sa nezdržuje, nerozptyľuje postavami, ale všetok čas venuje jednotlivými dejovým líniam, ktoré sa postupne zlejú do jednej. Problémom je, že príbeh vlastne nemá moc čo povedať. Vojaci sa potrebujú dostať domov a nakoniec sa im to podarí. Toť zápletka. Dunkirk je hlavne sled vychytaných scén u ktorých oceníte abscenciu počítačových zásahov. Určite sa nebudete nudiť. Akcia strieda akciu, malebný záber je striedaný veľkolepým a vybraní herci pridávajú potrebnú pridanú hodnotu. Ale mňa osobne Nolan tentoraz nečapol. Vzhľadom na zápletku sa z toho vlastne asi ani viac vytrieskať nedalo. Takže ak ste fanúšik či fanatik druhej svetovej, tak Dunkirk určite zaútočí na plný počet hviezd. U mňa 3* s pocitom, že to bolo o dosť lepšie než som pôvodne čakal.

• 26.12.2017  20:26
    Sabrina - mladá čarodějnice (TV seriál) (1996)

Kocúr Salem, začarovaný čarodej, bol jasným ťahúňom. Pre mňa, v tom čase návštevníka ZŠ, išlo o sprievodcu k predškolským raňajkám. Pobehovala tam, v tom čase s ešte dobrou postavou disponujúca, Melissa Joan Hart, ktorá sa často objavovala na zozname žien/dievčat, ktoré by moji rovesníci určite dali, keby sa teoretická pravdepodobnosť 0,01 % premenila na 100% realitu. Z dnešného pohľadu samozrejme seriálový výgrc, ktorý však vzhľadom na nostalgiu nemožno kruto zdrbať.

• 26.12.2017  19:30
    To (2017)

Strašidelné detské dobrodružstvo z ktorého by mali diváci do 10 rokov nočné mory. Dospelých však nejako nemá čo vyľakať, nemajú sa čoho báť. Možno tak minutáže. Vrcholom hororového snaženia je úvodná lodičková scéna. Hlavným plusom filmu je určite casting detských hercov. Neprehrávajú, nie sú trapní, ale nejde im moc fandiť, pretože až tak sympatickí zasa nie sú. Ak teda nerátam jediné dievča v parte. TO, sen každého coulrofobika, vychádza v dojmoch 50 na 50. Miestami pozoruhodný, miestami nepatričný. Hlavný problém je ten, že film chce byť sympatický, ale aj strašideľný. V kategórii filmov ktoré stoja na detských hercoch nadpriemer, ale v kategórii horor nuda.

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70