BoPo

okres Skalica

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71
    • 20.1.2019  19:40
    Zabijáci (2014)

Tak ako v jednotke (Žena v kleci), pomáhajú rozkryť chýbajúce diely skladačky flashbacky. Oproti predchádzajúcemu filmu sa tu odohráva rozvetvenejší príbeh s o niečo lepšou zápletkou. Tak trochu snaha priblížiť sa klenotu Muži, kteří nenávidí ženy. Ale na niečo také Zabijáci myslieť naozaj nemôžu. Postrádajú silnejšie ústredné duo a záver, ktorý nepôsobí priveľmi chatrno. Určite si pozriem ďalší príbeh v poradí, pretože napriek výtkam sa jedná o kvalitu, ktorá všetkým tým kriminálkam, s ktorými sa v ČR a SR roztrhol pytel, natrháva notýsek.

• 19.1.2019  20:43

Detektívka, ktorá obsahuje všetko potrebné. Čo však v tomto prípade zároveň znamená, že neobsahuje nič mimo klasické hranice vyšetrovačky. Žena v kleci sa drží svojho žánra ako kliešť. Dôkaz za dôkazom. Svedok za svedkom sa ženie za rozseknutím zápletky. Dostanete príbeh, ktorý prinesie síce jednoduchú ale dostatočne zaujímavú cestu. Detektívka, ktorá nikoho nesklame.

• 18.1.2019  21:47

Ďalší kus do rady špionských komédií. Klasická zápletka. Dievča netuší, že jej pán Dokonalý je v skutočnosti vrah/agent. Niečo ako napríklad Vrahouni (Ashton Kutcher). Tu na "obzvláštnenie" je dievča sprevádzané, v boji o život, najlepšou kamarátkou. Kate McKinnon mi svojim prejavom naozaj nesedí. Pôsobí ako ženská biela verzia čiernych teatrálnych komikov. Myslím, že české a slovenské televízie našli pecku pre svoje opakované vysielania.

• 17.1.2019  21:53
    Castle Rock (TV seriál) (2018)

Zo začiatku to vyzerá, že nás Stephen King zavedie do mestečka, ktoré je tak trochu v štýle Twin Peaks. Pohnutá minulosť, zvláštne príbehy niektorých obyvateľov, podivná atmosféra. Alebo niečo v štýle Batesův motel. V 8. časti sa tento nádych rozmetá určitými časoprostorovými výletami. 9. a 10. diel sú už čisto v štýle J. J. Abramsa. Teda niečo zo Ztraceni a ešte viac z Hranice nemožného. Mix, ktorý pôsobí veľmi rozťahano vďaka zbytočným odbočkám od hlavných postáv. No a hlavné postavy majú bohužiaľ kvalitu, ktorá by zodpovedala vedľajšej postave v kvalitnom seriále. Najväčší zárez je však fakt, že Castle Rock okolo hororu krúži naďaleko.

• 13.1.2019  22:20
    Upgrade (2018)

Samozrejme sa ponúka porovnanie/prirovnanie s filmom Venom. V oboch ma najviac bavili tie vnútorné monológy. Upgrade je sci-fi detektívka, ktorá ale zasa vlastne až tak moc nevyšetruje. Príbeh je zameraný hlavne na zoznamovanie, sžívanie a vzájomné využívanie dvoch hlavných postáv. Súbojové scény pôsobia kvalitne a až matrixovsky. Zápletka dobre odsejpá, nezdržuje, zbytočne neodbočuje, ale neprináša žiadny wow efekt. Film pôsobí lepšie než akým v skutočnosti je. Ako keby sa nezávislému filmu dostalo prvoligovej péče. Béčko na úrovni, ktoré Vás trápi myšlienkou, k čomu ho prirovnať.

• 12.1.2019  22:19

Avengers 1 a 2 mali podobné vyznenie. A v obidvoch filmoch mali hrdinovia medzi sebou často nezhody. Tu je nepriateľ natoľko silný a neustále silnie, že k žiadnym dohadom neprichádza, nie je čas. Súboj strieda súboj. Na základe určitého pomeru nepomeru sa strieda pred kamerou tak veľké množstvo postáv, že si režisérska dvojica zaslúži pochvalu, že trojka nepôsobí ako chaotický zlepenec. Bohužiaľ však okrem pestrej kombinácie postáv a vizuálnej kvality neprináša nič z čoho by ste si cvrknuli do nohavičiek. Prachsprostá efektná mlátička, v ktorej bolo zopár vtipných scén (vďaka Strážcom Galaxie).

• 11.1.2019  21:08

Nie som fanúšik ani jedného z členov Avengers. Väčšinu zo samostatných filmov som vôbec nevidel. S čistou hlavou môžem teda vyhlásiť, že sa jedná o blockbuster v tej najčistejšej podobe a v podstate o kópiu jednotky. Obrovský rozpočet premenený na gigantické množstvo trikov, ktoré rozpohybovali neblbú zápletku, ktorá sa však nesnaží spôsobiť problémy s konzumáciou popcornu. Užívate si rýchly sled akčných scén občas spomalený zbytočnými scénami, ktoré mali dodať ľudský rozmer jednotlivých hrdinov. Veľkobitva bez šance čokoľvek trvalo vyryť. Otázka na záver. Je vôbec niekomu sympatický Hawkeye?

• 5.1.2019  20:34
    Venom (2018)

Film u ktorého chápem a súhlasím s 2* a zároveň s 3* či 4*. Venom má dosť jednoduchý príbeh, ktorý Vám pripomenie x iných filmov. S logikou občas silno zápasí a Michelle Williams stojí za hovn*. Na druhej strane akčné scény a v nich nešetrené digi triky dodali očakávanú kvalitu. Teraz príchádza určujúci faktor. Venom samotný. Mňa vnútorné rozhovory (Eddie/Venom) dosť bavili. A jeho ochranovateľské schopnosti boli efektné, efektívne a zároveň zábavné. Blbárna na steroidoch, ktorá fanúšikov Hardyho neurazí. Pokiaľ v dvojke viac zapracujú na príbehu a vyserú sa na nízku vekovú dostupnosť, tak by mohol vzniknúť týpek, ktorý všetkým Spidermanom natrhne pavučinu.

• 1.1.2019  20:26
    Odnikud (2017)

Veľmi chválený film, ktorý som dlhšiu dobu odkladal. Nelákalo ma to celkové téma filmu. Útok na menšinu. Keď je téma moc aktuálne, tak to potom smrdí kalkulom filmárov ždímat čerstvé rozpoloženie skrz rozdeľujúce emoce. Prací proces sa našťastie nekonal, ale zároveň sa nekonalo nič prekvapivé. V podstate klasická záležitosť. Nič, čo by Vás nadchlo. To čím Odnikud boduje sú herci, a to predovšetkým Diane Kruger. Od čias Tróji sa prepracovala k naozaj presvedčivej herečke. Napriek jej nadpriemernému, vlastne výbornému výkonu sa jedná len kvalitne urobenú jednorázovku, ktorej dojem neprežije prvú polnoc.

• 30.12.2018  21:46

Wes Anderson a jeho svety mi nesadli. Preto som takmer desať rokov nevidel žiadny jeho ďalší film. Dnes som sériu prerušil a neľutujem. Rozprávka bez nadprirodzeností. Rozprávka plná farieb a nemenej pestrých postáv. Keď je na scéne Willem Dafoe (najvtipnejší kočkovrah), tak Grandhotel Budapešť chytá atmosféru Adéla ještě nevečeřela (film má v sebe nádych aj niektorých ďalších československých filmov z čias, keď počítačový trik bol maximálne tak vľhký sen Čapkového Robota). Hlavným ťahúňom hviezdne obsadeného stáda rolí, roličiek a pidi roličiek je však Ralph Fiennes. Je energický, sympatický a vtipný (to sa nemôžem ani navoňať?). Škoda, že film končí tak nejako nemastne, tak nejako nezodpovedajúco tej bláznivej ceste za...

• 29.12.2018  18:21

Komédia, ktorá sa nedrží svojho žánru (vážne debaty o diktátorstve) a zároveň nedrží pokope sama o sebe (nevtipné pokusy o vtip toho typu, že oblečieme hereckú legendu do oblečenia, v ktorom bude vyzerať blbo, hahaha). Základná myšlienka je v pohode a samozrejme sa tu ponúka zrovnanie s filmom Diktátor (v hlavnej úlohe Sacha Baron Cohen). Bohužiaľ z ponúkaných možností zápletky si scenáristi zvolili podivný a hlavne nudný variant, že natočia stredoškolskú komédiu uzatvorenú v garáži, v ktorej sa šourá diktátor. Tá jedna hviezda je hlavne za veľmi peknú tváričku mladej rebelky.

• 25.12.2018  21:49

Vytratila sa z toho všetka rozprávkovosť. Keď si odmyslíte, že ústrednou dvojicou sú anjel a čert, tak všetko čo sa odohráva, je v prevážnej väčšine sociálne drama zo storočia dávno minulého. V skratke nuda na nudu. Plus tu hapruje obsadenie ústrednej ženskej postavy. V jednotke bola Zuzana Kajnarová ako Dorotka viac než vhodná. V dvojke Vica Kerekes naplno neukazuje svoje božie dary, a preto atmosfére nedokáže ničím prispieť. Rovnako zbytočne zapôsobili šteky v podaní známych mien typu Dyk, Labuda, Preiss, Taclík, Liška, Bohdalová, Abrhám. O účasti Lucie B radšej nehovoriť. Pretože záverečný song už len všetko zatřešničkoval.

• 23.12.2018  22:19
    Český lev 2000 (TV pořad) (2001)

Dnes už legendárny večer, v rámci ktorého Jaroslav Dušek rozohral neskutočne vtipnú hru s hereckým publikom. Postupne sa vytvorila atmosféra, že herci vlastne chceli a zároveň nechceli vyhrať niektorú kategóriu, pretože okrem ceny to automaticky znamenalo, že si ho/ju Dušek vychutná. Bez nadsázky najlepšia komédia roku, ktorá trestuhodne žiadne ocenenie nikdy nedostala.

• 23.12.2018  21:54

Súhlasím, že vizuálna stránka pôsobí dosť lacno. Nechtiac tým svojim spôsobom prináša ale aj určité plus. Vyvoláva pocit, že je film starší, než v skutočnosti je, čo u rozprávky neuškodí. Príbeh je vhodne jednoduchý a rozhodne neexperimentuje so zápletkou. Sázka na istotu. Hlavným ťahákom je jednoznačne obsadenie. Už tak jasne hodené charaktery postáv zdôrazňujú herci svojim prejavom, ale nemenej výrazne aj vzhľadom. Napríklad Dorotka (Zuzana Kajnarová) a Panna Maria (Klára Issová) sú jasné na prvú dobrú. Za mňa Anděl Páně určite nie je áčková rozprávka (Hrátky s čertem, Dařbuján a Pandrhola, S čerty nejsou žerty). Neurazí, v čase Vianoc dobre padne, ale nevidím potenciál každoročnej reprízovosti.

• 17.12.2018  20:51

Dosť hejtovaný film. Nápad s hotelom je samozrejme dobrý a samozrejme nie je unikátom. Na obsadenie, v rámci neáčkovej produkcie, si myslím nemožno sťažovať. Celý film a aj Váš výsledný dojem ťahá/určuje Jodie Foster, a jej životom zničená bába. Mňa jej bežnú pracovnú stredu bavilo sledovať. Zk*rvilo sa čo mohlo, pretože sa porušili všetky pravidlá na ktorých hotel založil svoju zmysluplnosť. Po ťažkom dni v práci celkom vhodná rýchla a nenáročná oddychovka, ktorá servíruje viac kecov ako akcie.

• 17.12.2018  17:46

Nebolo to tak hrozné, ako varovali tunajšie komentáre. Škoda, že sa z Charlize Theron stal len drahý prívesok. Thor Hemsworth si jede svoje, len mu chýba ochranovateľské poslanie z jednotky. Hlavný dôvod, prečo som do dvojky išiel, bola účasť Emily Blunt. Nesklamala, ale jej postava za Ravennou predsa len zaostáva. V podstate filmu najviac podrážala nohy skutočnosť, že ste si nemohli užiť starú rozprávku v novom háve. Len ďalší holywoodský lapač šance po úspechu, ktorá zaslúžene nevyšla.

• 15.12.2018  19:55
    Velká hra (2017)

Už dlho sa áčková herečka (ešte je kategória super A, ktorú reprezentuje napríklad Charlize Theron) tak nevyprsovala. A už dlho žiadny pokrový film nevyzeral tak nádejne. Velká hra sa dá rozdeliť na tri zložky. Jessica Chastain a Idris Elba za 3*. Jessica Chastain a pokr za 4*. Jessica Chastain a křoví/vata za 2*. Z filmu vyhodiť 40 minút a dostali by ste uveriteľný, ale pritom atraktívny vhľad za pokrovú oponu. Takto Jessica dvojčata vetrala len s 50% úspešnosťou. Osobne by som Velkú hru prirovnal k Sázka na nejistotu. Veľa informácií, veľa dialógov, ale pritom nenuda s dobrým obsadením.

• 13.12.2018  21:56

Toto nie je pokračovateľ legendy, ale prachsprostá pocta 90. rokom. Nájdete tu všetko. Rumunskú DVD verziu Channinga Tatuma. Chlapca, akých jednu dobu usilovne zachraňoval Bruce Willis. Vedkyňu, ktorá sa lusknutím prsta premení na vojandu, atď. A všetko zabalené do príbehu takej kvality, že človek čaká, odkiaľ vyskočí Jean-Claude Van Damme. Nostalgický smrádek z čias ZŠ.

• 13.12.2018  12:53
    Ant-Man (2015)

Veľmi klasická komiksovka (zápletka, motivácia postáv, rozuzlenie), ktorá teda neprináša nič nové. Jej cieľom bolo ukázať staré známe novým spôsobom. V tomto prípade mini spôsobom. Pokope film drží dobre. Má vyvážený pomer výcvik, akcia a vyplňujúca vata. Niečo ako Iron Man s väčším dôrazom na humor a nevážnosť. Jednorázová zábava, ktorá ale v hlave zanechá maximálne jemne hryzajúceho mravca.

• 9.12.2018  20:40
    Sestra (2018)

Ďalší spin-off v rámci sveta V zajetí démonů. Bohužiaľ tentoraz je to až moc veľké béčko. Pritom sa vlastne celkom úspešne kamufluje za vydarený hororový pokus. Keď si však odmyslíte prepojenie s jedným z najlepších hororov, tak Vám o to viac bije do očí akási rumunská zacyklenosť. Bububu, utekanie, fáza kľudu, bububu,..., a tak dokola. Postavy nevzbudzujú žiadne sympatie a démon v konečnom dôsledku zapadá skôr do hororu typu Stáhni mě do pekla (2009). Annabelle 2 je oproti tomu úplne iná liga. Už len dodám, že som si počas sledovanie hovoril, že sestra Irene vyzerá v niektorých momentoch ako mladšia sestra Lorraine Warren (Vera Farmiga). Čo sa následne ukázalo ako realita.

• 2.12.2018  19:54

Komédia od režiséra Con Air. Zvláštne spojenie, ktoré skončilo hrôzostrašne. Strašne dlho, mysliac roky rokúce, som nevidel tak debilnú komédiu. Paródia je fajn žáner. Scary Movie alebo napríklad Bláznivá střela. Toto je však paródia, ktorá paroduje parodovanie. Topí sa v trapnosti, lapá po blbosti a nakoniec klesá ku kreténstvu.

• 1.12.2018  20:40
    Slender Man (2018)

Monotónne. Miestami kopírujúce Kruh. Bez akejkoľvek snahy priniesť niečo nové. So strašlivo nudným castingom. Príbeh sa od určitého miesta vo svojom vývoji zastaví a už len hromadí blbosť všetkých zúčastnených. YouTube bubák, ktorý vystraší jedine tak puberťáčky, ktoré Stmívání považujú za horor.

• 25.11.2018  19:59
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Pokiaľ čakáte niečo provokatívne, alebo štýlovo osviežujúce, tak nečakajte. Mladý papež má len jednu sériu, a teda by z toho mal vzniknúť ucelený príbeh s jasným výsledným dojmom. Nehrozí. Má to byť náboženská verzia seriálu Dům z karet? Má to byť Kmotr 2 bez mafie? Veľa nudných chvíľ. Veľa rozhovorov medzi štyrmi očami, ktoré rozjímajú nad Bohom, životnými osudmi, motiváciami, cieľmi, minulosťou, budúcnosťou. Nedokážete si vybudovať vzťah k žiadnej postave. Žiadne sympatie ani antipatie. Celý príbeh je vlastne len kulisa, ktorá slúži pápežovi na jeho ceste k ničomu.

• 18.11.2018  21:09

Jednotka zapadala do 90. rokov ako vyšitá, vrátane pražskej kulisy. Dvojka bola nabubřlená prehliadka supermanovských výkonov. Trojku som preto bez problémov odignoroval. Potom však prišla vychvaľovaná štvorka (Ghost Protocol), ktorá je podľa mňa tým najlepším predstaviteľom značky MI a nastavila správny smer (novú éru) série. Národ grázlů okrášlila Rebecca Ferguson a kvalita sa cca udržala. Teraz prichádza asi najviac ambiciózny diel (hlavne čo sa týka vizuálu) - Fallout. Filmársky viac než vďačné lokácie ozvučené nabušenou akciou. Príbeh plný zvratov (hlavne čo sa týka postáv). Za akciu (auta, motorky, vrtuľníky,...) 4*. Za súboje (jeden na jedného, dvaja na jedného, jeden na jednu,...) 4,5*. Najlepšou scénou celého filmu je súboj na toaletách. Škoda, že kameraman krásu lokácií cpal do oka až moc okato. Škoda, že motivácii postáv sa vlastne nedalo moc chápať, pretože pri tých všetkých výbuchoch a zvratoch by zmysluplnejší charakter brzdil tempo. Horšie ako Ghost Protocol, lepšie ako Národ grázlů.

• 15.10.2018  21:31
    Máš ji! (2018)

Blbosť pri ktorej vypnete mozog a sledujete snaženie známych ksichtov dať si babu. Nápad zaujímavý, ale samozrejme super komédiu to samo o sebe neurobí. Akcia je v štýle Max Payna. Scény mimo akciu sú v podstate klasické nevážne návraty po rokoch na rodnú hrudu. Komédia, ktorá si splní svoj účel, rýchlo sviští, zadrháva sa až vážne hodenou notou na záver. Nenáročná blbárna, ktorej dojem povyšuje účasť známych hercov.

• 13.10.2018  23:03

Horor nie. Napínavý sci-fi boj o život určite áno. Úvodná scéna skvelo navnadí. Film si vystačí s minimom vyslovených viet, vďaka čomu bežné zvuky nahrádzajú hudbu, ako dotvárač atmosféry. Na jednej strane šikovne využitý princíp Musím byť ticho. Na druhej strane občas nerozumne riešené situácie vzhľadom na spomínaný princíp. Casting vyšiel výborne. Samozrejme vrátane mojej veľkej obľúbenkyne Emily Blunt. Páčil sa mi aj vizuál monstra. Nadpriemerný zážitok. Poskytuje pocit neokukaného prístupu, ale pritom zároveň pôsobí ako už x-krát natočená zápletka, ktorej sa dostalo áčkového spracovania. Jeden z top filmov roka 2018.

• 8.10.2018  23:09

Väčšinu filmu sa jedná skôr o rodinné drama než o horor. Tento pomer vyplýva z pomalého dávkovania nadprirodzena. Skvelú atmosféru buduje predovšetkým postupný psychický rozklad jednotlivých členov rodiny. Starý dobrý prístup ako napríklad v Rosemary má děťátko. Všetko čo následovalo tesne po nehode a reakcie, keď sa o tom ostatní dozvedeli, tak to všetko zaraďujem medzi najsilnejšie filmové dojmy. Silných momentov je tu však viac než dosť. Všetko podporené výbornými hercami na čele s rozdrásanou Toni Collette. Podobne ako V zajetí démonů neprináša Děsivé dědictví vlastne nič nové/prevratné, ale všetko servíruje takým spôsobom a s takou atmosférou, že v rámci hororového žánra predstavuje 5* kvalitu. Úplný záver síce nebol povestnou třešničkou, ale silný dojem určite nezoslabil. Zaraďujem medzi TOP 10 hororov.

• 7.10.2018  21:21
    The Visit (2015)

4* sú jasné a dalo sa jemne uvažovať aj o * navyše. Skvelá atmosféra, ktorá Vám bez nejakého zbytočného čakania začne servírovať znepokojujúce okamžiky. Najprv nenápadné, ktoré sa dajú ospravedlniť rozumným vysvetlením. Postupne sa už ospravedlniť dajú ťažšie až nakoniec vôbec. Budete napätí, budete zvedaví a z tejto kombinácie Vám bude predstavivosť pracovať naplno. Vyústenie trošku sklame a momenty na odľahčenie prídu rušivé (čo sa týka atmosféry), ale inak veľmi vydarený skoro horor. Shyamalan zobral žáner ručnej kamery do pevného uchytenia a naservíroval jeden z TOP 5 filmov roku 2015.

• 7.10.2018  11:01

Nápad na výbornú. Prevedenie politicky korektne vykuchané. Niečo ako nemecká verzia Borata. Len teda Hitler mal byť drsnejší, mal viac heilovať, mal to byť jednoducho Hitler v dnešnej dobe. Na miesto toho, dostávate presvedčivo pôsobiaceho imitátora, ktorý si zbytočne (na úkor zábavnosti) berie servítky pred svoje árijské ústa. Odvážny pokus, ktorému však odvaha vyprchala s prvou klapkou.

• 2.10.2018  20:58

Komédia, ktorá sa snaží byť vtipná tým, že naservíruje viacero zvratov v únose, ktorý vlastne únos nie je. Unesený sa unesie sám, potom sa ho pokúsia uniesť amatéri, potom profík, potom mafia a nakoniec...no nakoniec je úplne jedno čo bude ďalší zvrat, pretože to nefunguje. Stále som len čakal, kedy príde zábava. Tá 1* je čisto len za Charlize Theron, ktorá stvárnila sexy mrchu/děvku, ktorá chlapov ošuká a odhodí, keď jej už nemajú ako pomôcť na ceste nahor. Keby bol film o nej, tak by ste v podstate dostali Šéfové na zabití 2.

<< předchozí 1 2 3 4 19 36 54 71