BoPo

BoPo

okres Skalica

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69
    • 11.11.2017  18:52

Holky na tahu sa snažia vzbudiť dojem, že sa v rámci tých 96 minút udeje strašne veľa šialených, nečakaných a vtipných momentov. Hovno. Nesympatické jebliny sa len snažia 96 minut zbaviť jedného čuráka a na miesto toho im v baráku pribúda jeden čurák za druhým. Šest pohřbů a jedna svatba určených pre práve krvácajúcich požieračov popcornu. Na záver už len dodám, že radšej nechcem vedieť ako hlboko by ste museli mať zarazený tampón, aby Vám vychrtlá Scarlett Johansson začala pripadať na stupni rajcovnosti ako jasná 20-tka.

• 22.10.2017  20:36
    Rocco (2016)

Ako s obľubou bývalé pornoherečky hovoria, že porno je práca ako každá iná, tak tu sa nám Rocco snaží povedať, že porno je osud, zmyseľ života, terapia, umenie a neviem čo ešte všetko. Rocco tomu samozrejme neverí. On vie, že šuká, šuká, šuká a keď práve nešuká, tak mrdá, mrdá, a mrdá. Nič viac, nič menej. Jeho bratranec, v kruhoch kde sa bez ochraného návleku nesedá známy ako porno Spielberg, je neuznaný veľký umelec, ktorý na rozdiel od Rocca kecom o umení verí. Spoločne Vás zoznámia s pornoherečkami, ktoré sa definujú hláškou Rob si so mnou čo chceš. Na záver priklusá anál star, ktorá sa prezentuje ako feministka milujúca drsný gangbang. Dokument rozhodnie nie je zostrih výstrekov doplnený kecami. Je to svojim spôsobom vkusne natočená sebaprezentácia nevkusného taťku od rodiny. Nemá to alebo bohužiaľ žiadnu informatívnu hodnotu, pretože to čo sa dozviete je dopredu vykalkulované, zahrané tak, aby to vyznelo, že Rocco nie je len veľké multifukčné péro, ale duša hlbšia ako jeho najhlbší zásun.

• 21.10.2017  19:18
    Temná věž (2017)

Temná věž sa podobá inému neúspechu s názvom Doctor Strange. Aj tu jeden inak výborný herec zbytočne mácha jazzovými ručičkami. Aj tu sa skáče zo sveta do sveta, či vesmíru? To je šumák. Ako názov napovedá, tak je to celé hodené do black verzie. No horor fakt nečakajte. Scenáristi sa rozhodli, že poskytnú divákovi minimum informácií. A tie čo poskytnú, budú jemne vykostené. Vďaka tomu absentujú záchytné body. Kto je vlastne kto a prečo je taký aký je? Prečo sa vlastne všetko deje? Prečo je dôležitá detská myseľ? Prečo...no dalo by sa pokračovať ešte zopár riadkov. A čo ten záver k*rva? To vážne stačilo nakoniec tak málo? No nič, našťastie to malo 95 minút, takže gratulujem budúcim dedičom pána Kinga k ďalším dukátom do vačka a Vám odporúčam nikomu neodporúčať.

• 11.10.2017  21:22
    Baby Driver (2017)

Pre užívateľov do 15 rokov dosť možno jeden z filmov roka. Držiteľom platného OP na konci začne blikať kontrolka Škoda. Škoda, že nebol film svižnejší. Škoda, že tam cpali dialógy, ktoré do kameňa Tarantino rozhodne nevytesával. Škoda, že dobrý nápad zbytočne rozťahali na skoro dve hodiny. Mal to byť rychlík, ale miestami z toho vyšiel courák. Ano, sú tu výborne zvládnuté auto scény, ale Baby Driver chce byť viac hustý, než v skutočnosti je. Dobrá, nenáročná oddychovka, ktorá však, vzhľadom na v trailer, sklamala.

• 9.10.2017  22:28
    Leatherface (2017)

Neporovnateľne lepšie než Texaský masakr motorovou pilou 3D. O tom žiadna. Väčšinu času sa Leatherface nesie v duchu filmu Vyvrženci pekla. Pomatené, šialené, zvrhlé osúbky pobehujú po svete a využívajú každú príležitosť byť krvavým slonom v porceláne. V podstate až záverečná štvrtina začne vyzerať ako nová časť skladačky zo sveta Texaské masakru. Nenudil som sa, ale chcelo to lepších hercov a väčší dôraz na nechutnosti.

• 8.10.2017  21:53
    Trezor (2017)

Film zhodnotím rýchlo. Zo začiatku rozohraná tuctová banková lúpež, ktorá sa následne chce prehnupnúť do hororu. Chýba tomu atmosféra, nápad. Strašne zbytočný film. Vlastne nie úplne. James Franco má ďalší zárez vďaka ktorému chce nazbierať viac filmových postáv v rámci jedného roka, než Samuel L. Jackson. Pokiaľ by ste nevedeli, kto je James Franco, tak je to ten týpek, čo stvárnil strašne zásadnú postavu v najväčšom sklamaní roka Vetřelec: Covenant

• 24.9.2017  20:00
    Mumie (2017)

Mumie sa snaží svoju tému brať vážne, byť akčným filmom a zároveň do toho ládovať pokusy o vtip. Akčnosť ako tak vyšla, aj keď triky na mňa nepôsobili áčkovo. Vážnosť s humornými požmurkávačkami si navzájom podrážali nohy. Mumie z roku 1999 chcela byť hlavne dobrodružná a casting jej vyložene vyšiel. Tu v roku 2017 sú Cruise a Crowe totálne mimo svoju komfortnú zónu a je to na nich strašne poznať. Okolo nich navyše pobehuje nejaká blonďatá coura a popri nej šmatlá nejaká šereda. Súbor viacerých prešlapov, ktorý má byť základom nového filmového sveta? Hmm...

• 20.9.2017  21:54

Lepšie než predchádzajúci film? Určite ano. 3/4 filmu má síce pomalšie tempo, ale vďaka dobre dávkovaným chvíľam strachu si drží potrebnú atmosféru. Záverečná časť sa rozjede v nepomerne akčnejšom tempe. Niektoré postavy sú síce vyložené křoví, ale dve holčičky všetko zachraňujú. Máte sa tak o koho báť. Príbeh je tak nejako očakávaný, ale svojim spôsobom vyťažuje z potenciálu panenky viac než dosť. Dojem zráža malý počet mrtvých a finálový súboj, ktorý nebol dobre vypointovaný. Chválim prepojenie filmov, vďaka ktorému je jedno, či si najprv pozriete dvojku a až potom jednotku, či naopak.

• 10.9.2017  16:25

Všichni dobří rodáci mňa nenadchli. Príbeh tu je v podstate veľmi jednoduchý. Ide o mapovanie jednotlivých fáz vývoja vzťahov v rámci komunity. Film je teda zameraný predovšetkým na postavy. Na zachytenie jednotlivých typov českých povah, nátur a ich osudov/zmien skrz udalosti konkrétnej doby. Na dve hodiny dejepisu super. Veľa známych hercov, ktorí tomu dali určitú nadstavbu a nedá sa teda vďaka nim hovoriť len o akomsi hranom dokumente. No z môjho pohľadu sa neudialo nič, čo by stálo za tak vysoké hodnotenie.

• 3.9.2017  19:32

O dosť slabší príbeh, o dosť slabší záporák, oveľa slabší (v porovnaní s predchádzajúcim strašný) soundtrack. Prvá scéna síce naznačovala, že sa zopakuje zábavná jazda z jednotky, ale ako sa viac odkrývala zápletka, tak bolo jasné, že chémia bola narušená. Najzábavnejšie momenty má tentoraz na triku, či skôr bradavkách, Drax. Slon v porceláne, ktorý sype krutú úprimnosť na všetky strany. Sklamanie, ktoré potitulkovým odkazom na trojku rozhodne nenalákalo.

• 26.8.2017  23:24

Mission: Impossible - Ghost Protocol bol lepší film než je Rogue Nation, ale nejedná sa o žiadne priepastné zaostávanie. Pokračovanie drží nastúpený štýl a zároveň aj jadro tímu (Cruise, Pegg, Renner). Najväčším kladom je príchod Rebeccy Ferguson. Magnet na oči a to nie len pre vzhľad. Jej šarm, herecké schopnosti a netuctovosť som objavil len tento rok vďaka sci-fi Život. Som zvedavý na Dívku ve vlaku a predovšetkým Sněhuláka, ale späť k MI. Ak sa Vám páčil predchádzajúci film série, tak nemôžete dať menej ako 3*.

• 6.8.2017  22:18

Mne sa Prometheus páčil a tešil som sa, ako nasledujúci film nájde stvoriteľov a...Covenant však stvoriteľom venuje len jednu menej než minutovú scénu. Ide si svojou cestou, ktorá je hyzdená nepôsobivo vyzerajúcimi votrelcami a ksichtom Katherine Waterston (casting celkovo stojí za hovno). V príbehu zasa nejaká posádka zasa pristane na planéte, kde zasa nie je bezpečno. Hlavnou star je tentoraz android. Jediné čo dáva filmu šťávu je zhruba 30 minutový úsek, ktorý nasleduje po úvodnej polhodine. Kam nás zavedie Ridley Scott nabudúce netuším, ale nech viac tlačí na kvalitu vizuálnych efektov, pretože miestami boli chabé, nech je tam viac prepojeností na pôvodné filmy a nech majú postavy úspešne ukončenú aspoň ZŠ.

• 5.8.2017  20:03

Viac filmov zo série som nevidel než videl. Prvý film bolo treba vidieť. Predsa len, bolo to niečo "nové". Potom som skúsil, keď do rýchleho sveta vstúpil The Rock. Teraz som neodolal, pretože sa pridala Charlize Theron. Musím konštatovať, že som vynechávaním o nič neprišiel. Postavy sú stále rovnako inteligentné a sympatické. Autá stále vydávajú rôznorodé zvuky. Mení sa len výška rozpočtu. Pre mňa hlavný ťahák, Charlize Theron, ako keby hekla Angelinu Jolie z 60 sekund. Čo samozrejme nie je lichotka. Pokiaľ nemáte na miesto krvy diesel, tak sa na osmičku môžete v kľude vykašlať.

• 31.7.2017  22:53
    Westworld (TV seriál) (2016)

Očakávania veľké, dojmy rozpačité. Príbehový posun totiž prebieha pomaly či v tomto prípade by viac sedelo, že prebieha na viac pokusov. V podstate až od 6. dielu sa dej a postavy začnú vyvíjať svižnejším, zaujímavejším smerom. Ano, na záver prvej série všetko do seba začne zapadať, dávať iný význam, prídu prekvapenia, odkrývajú sa tajomstvá, ale po tom ťažkom boji, ktorý k tomu finále viedol, nejako nepríde žiadny endorfín. Všetko odohrávajúce sa v zákulisí ma bavilo. Westernová časť, ktorá bohužiaľ prevláda, bola plná nadbytočností. Uznávam, že odkrytý potenciál nalákal na druhú sériu, takže až po nej sa ukáže, či bolo prvých 10 dielov stratou času, alebo predkrmom niečoho vypiplaného. Na záver dodám, že už dlho ma úvodné titulky nenechali tak nenamotaným, ako práve vo Westworld.

• 29.7.2017  21:22
    Život (2017)

To, že sa v myšlienkach neprepočuteľne hlási Vetřelec (1979) určite nie je zlé znamenie. Len dôkaz, ako veľmi zásadne táto kultovka zasiahla filmový svet. Ďalej sa samozrejme ruka v ruke hlási Gravitace (2013) a určitým spôsobom aj Věc (1982). Život nedosahuje v žiadnom ohľade kvalitu najsilnejších stránok spomínaných filmov, ale vyzobal mix, ktorý pôsobí nadpriemerne aj keď neprináša sám o sebe nič nové. Skvelo vyzerajúca sci-fi vyvražďovačka, ktorá prináša dosť napínavých momentov, takže sa určite nedajte odradiť modrými percentami.

• 22.7.2017  22:12

Aj keď nejde o remake v pravom slova zmysle, tak Ghost in the Shell vzbudzoval rovnaké obavy, ktoré ma odradili od Total Recall (2012) či Robocop (2014). No skúsil som. Vizuálne sa film vydaril. Samozrejme nič čo by posúvalo hranice, ale na dnešnú dobu očakávaná, a teda nutná kvalita, ktorá je najväčším plusom filmu. Animovaný originál som nevidel, takže neviem koľko z pôvodného príbehu bolo vykuchané, zmenené, ale aj tak by som problém tipoval na to, že je medzi filmami 22 rokov. Matrix a spol si totiž najlepšie už dávno ukradli. Problém číslo dva je Scarlett Johansson. Prihrbiť sa a robiť dlhé kroky Vám zabijácky imidž nedodá. Nie je to prúser, ale vďaka svojej "kvalite" bude Ghost in the Shell čoskoro pre Novu a Primu trhákom týždňa/mesiaca.

• 25.6.2017  21:29

Je jedno či film mal rozpočet 160 miliónov alebo 160 tisíc. Dôležitý je výsledný dojem. Noc oživlých protinožců má chovanie a vizuálnu stránku zombíkov zládnuté kvalitne. Horšie je to už s hovoriacami postavami. A ešte horšie s príbehom. Ano, sú tu fajn nápady, ktoré však neposúvajú dej ako taký, ale len poslúžia konkrétnemu momentu. Tých aktuálnych 65% nebude vyjadrenie stupňa kvality, ale skôr cena útechy pre tvorcov za investovaný čas a snahu.

• 24.6.2017  22:50

Je vidieť, že kvalitých scenárov je strašne málo. Preto sa tak neustále rozťahujú už vycucané komiksovky. Preto sa robí remake filmov, ktoré už v orignálnom prevedení vlastne nemali čo povedať. Veľká opica sa veľmi zlobí? No a? Ano, vizuálne vychytané, akcia by ušla, ale blbosť a nedomyslenosť, a neatraktivita zápletky, a postáv zabije všetky nádeje na slušné hodnotenie. Lepší casting, kratšia minutáž, ešte viac akcie a možno by sa Kong vyškriabal na 3* hotel či kam to liezol minule.

• 22.6.2017  20:41

Pre ľudí ako som ja, ktorí majú Trainspotting v Top 10, je to jednoducho povinná jazda. Je dobre, že film vznikol s tak veľkým časovým odstupom. Je skvelé, že nechýba ani jeden jediný z pôvodnej squadry. Ale je vlastne dobre, že film vôbec vznikol? T2 neprináša nič čo by mohlo zostať v pamäti. T2 len umožňuje vidieť postavy, ktoré máme tak radi a ukazuje ich v uveriteľnej old verzii. Príjemná pripomienka, ktorá sa však úplne vykašlala na nejakú novú dejovú líniu. Ale ono to tak asi malo byť. Skrachované existencie vždy tlachajú o starých dobrých časoch. Zbytočné pokračovanie, ktoré však fanúšikov kultovky nenaserie.

• 21.6.2017  23:50

Gore Verbinski a Kruh sú natoľko silný pojem, že sa tento režisér stále drží v mojom zornom poli. Po 14 rokoch dal do placu film, ktorý zasa znesie nálepku horor, takže nešlo neskúsiť. A dojmy? Drtivá väčšina pôsobí ako Prokletý ostrov skrížený s nejakým filmom z éry pôvodného Frankensteina. Po vizuálnej stránke je rozhodne vidieť, že tvorcovia peniazmi nešetrili. Dane DeHaan a Mia Goth boli skvelý výber, pretože svojim postavám dali netuctový vizuál a potrebnú hereckú kvalitu. Bohužiaľ príbeh, aj keď je zaujímavý, pôsobí ako povinná literatúra. Snaha o veľké dielo, ktoré je vo svojej podstate jednoduché. Film v celkových dojmoch lieta od 2* do 4*, avšak finále dalo jasnú pečať tomu, že Lék na život je pekne a nádejne vyzerajúce sklamanie.

• 18.6.2017  22:50
    Smrt ve tmě (2016)

Pokus o vykradnutie baráku, ktorý sa dosť nešťastno zvrhne, nie je ničím novým. Napríklad Fincher a jeho Úkryt to zobrali z iného uhľa pohľadu než práve Smrt ve tmě. Tu sa zo začiatku odohráva niečo, čo pôsobí ako cieľovka pre MTV fanúšikov. Ale akonáhle čočku kamery zašpiní prvá kapka krvy, tak jeden napínavý moment strieda druhý, následne sa uskutoční zvrat a opäť séria súbojov o život zakončených dobrou pointou všetkých udalostí. Podľa mňa zo scenára, ktorý nie je perlou ľudskej predstavivosti, dokázali vďaka vizuálnej stránke, hereckým výkonom a zvolenej hudbe vyťažiť maximum.

• 17.6.2017  21:12
    Zakladatel (2016)

Príbehovo nijako bombastické. Nič strhujúce. Žiadna neobvyklosť. Jednoducho dvaja dostali skvelý nápad, ale nemali buňky na to, aby zo skvelého nápadu urobili skvelý biznis. A tak skôr či neskôr musel prísť niekto s úsmevom na tvári a k*revsky s nimi vyjebať. Keďže je však McDonald's obrovský pojem, tak je tento pohľad za oponu ako dvojhodina dejepisu zaujímavá jednorázovka. Keaton hajzlovstvo potrebné k biznis úspechu vystihol kvalitne. Jeho plynulý prechod z človeka ktorý skúša a skúša, a neprestáva snívať o úspechu, na človeka, ktorý úspech má, a môže byť, či možno musí byť, konečne sám sebou je hlavným ťahákom. Problém filmu je v tom, že naozaj neprináša nič viac, než by dal hodinový dokument na ČT2 v štvrtok o 23:00.

• 11.6.2017  22:11

Keď sa film volá Logan a najviac pútajú postavy menom Laura a Caliban, tak zaradenie medzi 200 najlepších filmov nebude úplne sedieť. Napriek tomu určite najlepšia Wolverinovka a aj lepšie než niektoré X-Menovky. Príbeh sa mi páčil, len mi vadil fakt, že ostatní mutanti nevyužívali svoje schopnosti naplno, ak teda samozrejme nerátam Lauru. A tiež mi nešla do hlavy tá všetko zachraňujúca, všetko riešiaca hranica. Prechválený film? Určite. No prináša dobre pôsobiace akčné scény a na záver Wolverinovej éry aj trošku toho ľudského, civilného, "reálneho" prístupu, a to je myslím fajn zakončenie.

• 31.5.2017  20:13
    V pasti (2016)

Drama, ktoré sa miestami tvári ako horor. Hru na horor následne vzdá a dá niekoľko faciek logike. Potom už len servíruje nudný pokus o napätie. Naomi Watts mala asi špatný účtovný rok, a tak sa narýchlo upísala najvyššej ponuke. Neskutočne nudné. Naozaj ma nenapadá nič, čo by som mohol pochváliť. Holá a kostnatá riť Naomi nemohla dojem zachrániť. A preto po dvoch rokoch opäť udeľujem odpad!

• 29.5.2017  20:50

Hra o všechno je rovnako tupá ako John Wick. Tu mohol byť hlavnou hviezdou kľudne Steven Seagal. Navyše akčné scény strašne smrdia nacvičenosťou. Sme si nacvičili, že ťa fláknu do žeber, tak sa mi nezabudni bokom vytočiť na kameru. A teraz ťa budem škrtiť, ale neboj, je to len akože, takže tie ruky úplne nezovriem, fakt neboj. Najväčšou hviezdou filmu je bodná rana. Chvíľu strašne bolí a krváca, potom sa úplne vytratí, aby sa znova ozvala v najmenej vhodnú chvíľu, aby následne majiteľa nakopla k veľkému výkonu. Veľký kandidát na najblbší film roka a zvrhlá oslava všetkého špatného, čo nám v akčných filmoch priniesli roky 90-te.

• 17.5.2017  19:37
    Rozpolcený (2016)

Rozdvojená osobnosť či viacero identít v rámci jedného človeka je filmovo vďačné téma. Shyamalan myslím ten nekonečný vnútorný súboj zachytil presvedčivo a mal hlavne šťastnú ruku pri výbere, v tomto prípade nutne talentovaného, herca. James McAvoy si tu dáva jednu veľkú one man-woman-kid show. No skutočne nezabudnuteľná scéna je tu s ním len jedna, ostatné sa tak nejako vezú na vlne striedania charakterov. V konečnom výsledku film, ktorý by Vám určite nemal uniknúť, pretože v celoročnej filmovej úrode predsa len vyčnieva z priemeru. Aj keď je to zo 70 % zásluha JM.

• 16.5.2017  13:58
    Kruhy (2017)

Samotný Kruh z roku 2002 skvelo využil svoj potenciál, a tak vlastne už nie je moc čo rozvíjať (dôkaz Kruh 2 z roku 2005). Kruhy na úvod išli cestou, ktorá celkom dobre sedí do aktuálnej doby. Gabriel stretnutie s kazetou využil k rozohraniu hry, ktorá je niečo ako výzvové hry pre priateľov na socialnych sieťach či mediálne profláknutá Modrá veľryba. Ďalšia časť filmu je venovaná skúmaniu minulosti Samary a hlavne jej rodiny. Ako celok to drží pokope a jedná sa teda o priemernú hororovú "online" vyšetrovačku/vyvražďovačku.

• 29.4.2017  20:46

Gurmán, ktorý sa viac zaujíma o ľudí, než o jedlo samotné. Vykecáva sa s miestnymi, vykecáva sa so svojím sprievodcom a nevynechá žiadnu príležitosť ochutnať, v konkrétnej krajine, najviac populárny chlast. No ochutnať? Skôr vychlastá flašku a zháňa ďalšiu. S gurmánem na cestách je samozrejme aj o jedle. A o naozaj dobrom jedle. Len sa k nemu človek musí prekúsať občas zbytočnými zdržovačkami. Navyše Anthony Bourdain na mňa nepôsobí sympaticky, čo spomínané nedostatky logicky len zvýrazňuje.

• 19.4.2017  21:17
    Pasažéři (2016)

U filmu, v ktorom 90% času sledujete len dvoch hercov je potrebné si ich postavy veľmi obľúbiť. Musí Vám jednoducho na nich dosť záležať. Pasažéři toto nedokážu, takže len sledujete správanie ústrednej dvojice a premýšlate, čo by som asi tak urobil ja. Vizuálne pekne urobené bez snahy vyrvať Vám sánku z pantov. V pamäti uviazne maximálne tak scéna v bazéne. Škoda, že sa na miesto lovestory neodohral horor. Mohlo to mať väčší náboj.

• 18.4.2017  22:02

Disney musel siahnuť pri nákupe filmových práv veľmi hlboko do kapsy, a tak je okrem novej hlavnej dejovej línie treba rozvíjať aj línie staré. Tento doplňujúci film svoju úlohu splnil celkom dobre. Síce nedokázal strhnúť a nikto nevytasil svetelný meč, ale určite nenudil. Info bolo doplnené a premena na vojenský film pôsobila vydareno. Ak aj ostatné dielky do Star Wars puzzle budú mať túto úroveň, tak nemusia byť stratou času ani pre nefanatických fanúšikov. Len dúfam, že nabudúce bude mať príbeh silnejšiu zápletku, než je táto predohra jedného jediného výstrelu. A snáď sa objavia zaujímavé nové postavy.

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69