BoPo

BoPo

okres Skalica

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69
    • 24.3.2018  21:30

Moralizujúci Coenovci, ktorí však mali dosť súdnosti. Aby nestrácali svoj drahocenný režisérsky čas, tak pustili ku kormidlu Georga. Príbeh má zbytočnú dejovú linku o rasizme a tá hlavná je pomerne tuctová. Matt Damon sa snaží sám utiahnuť celý film, ale jeho postava nie je dosť zaujímavá, ani dosť bizardná, ani dosť zábavná. Film v podstate celú dobu prešľapuje na mieste. Čakáte a veríte, že sa to za polovicou zlomí, a prídu coenovské zápletky, vygradovanie. Bohužiaľ zápletka dopadne tuctovo s pachuťou amerického vnucovania ideálov o tej najsprávnejšej správnosti.

• 10.3.2018  19:11
    Tvář vody (2017)

Love story plná vľhkosti. Dobré porno? Ale kdeže. Špatný oscarový vtip.

• 24.2.2018  21:52

Vražda v Orient expresu je veľmi známy pojem, ale podobne ako väčšina ľudí, som vlastne nikdy nevedel, čo sa v tom vlaku presne stalo. Takže som nebol zaťažený nejakou predchádzajúcou verziou a mal som výhodu, byť prekvapený, kto je vo vlaku záhradníkom. Expres je narvaný známymi ksichtami, ale nejako im to spolu moc neladí. Každý si odrecituje svoje sólo a takto sa spoločne dopracujú k rozuzleniu. Kenneth Branagh mi nesedel najviac. Neviem ako kniha a ako predcházajúce sfilmovania, ale táto Vražda v Orient expresu vyznela moralisticky a nezáživno, bez náboja.

• 24.2.2018  18:36
    Wind River (2017)

Zápletka obyčajná. Vlastne nič moc. Hodená do snehu. Zaleptaná pôvodnými dialógmi. Záver a vrchol filmu miestami pôsobil, ako keby postavy stratili rozum a zároveň aj kontaktné šošovky. Nehovorte teda prosím o mrazivom, dechberúcom, skvostnom a neviem ešte akom filme. Ide o dobre natočené krimi s minimom krimi, ktoré vďaka prostrediu nezapôsobilo obohrano, ale neprinieslo nič nezabudnuteľné.

• 18.2.2018  21:01

Drama/Krimi? Drama ano, ale o krimi (vyšetrovanie, hľadanie dôkazov,...) sa tu len hovorí. Skôr by sedelo drama/komédia. Frances McDormand je k*revsky nasraná a tak hláškuje jeden stěr za druhým. Woody Harrelson a Sam Rockwell ich absorbujú a vracajú každý po svojom. Vidláci, ktorí striedajú vážnosť, vtipnosť s dojemnosťou. Mix, ktorý drží celú dobu pokope. Mne osobne však nepriniesol nič, aby som si povedal, tak to si určite dám niekedy znova. Dobrý, zaujímavý, nenudný, tuctovo netuctový film, to ano. Ale do Top 200? Ale kdeže.

• 15.2.2018  21:01
    Sněhulák (2017)

5* kniha prerobená na ľahko zabudnuteľný krimi film. Hlavný problém je charizma postáv. U všetkých totálne absentuje. Nie je komu fandiť, nie je o koho či koho sa báť. Navyše postavy sa vedľa seba skôr tak nejako len vyskytujú, než že by na seba navzájom pôsobili či prehlbovali zápletku. Tohto Harryho rozhodne Nesbø vo svojich knihách nevykreslil, a to pritom casting nádeje určite dával. Všetko zostalo teda na bedrách príbehu. Ten je však dosť zjednodušený/špatne vyselektovaný. Záverečné rozuzlenie bolo až bizardne odfláknuté a prinútilo ma ubrať ďalšiu hviezdu. Radím medzi moje najväčšie nenaplnené veľké očakávania!

• 28.1.2018  17:54

Zápletka v rámci svojho žánru extrémne klasická. Akčné scéne veľmi bežné. Dialógy prehnane silené. Postavy nadmieru nesympatické. Záver ako zo špatných rokov deväťdesiatych. Trapas.

• 23.1.2018  22:07
    matka! (2017)

Zvláštny film. Ako keby Charlie Kaufman dostal za úlohu urobiť remake Rosemary má děťátko. Príbeh je zmätený. Nedáva záchytné body a ani odpovede. Na miesto toho chrlí podivnosti a postavy. Takže človek očakáva nejaký zásadný zvrat. V pravom slova zmysle síce úplne nepríde, ale záver určite stojí za to, pretože depresívnu a psycho atmosféru vygraduje do ďalšieho levelu. Navyše sa mi prvý raz stalo, že mi Jennifer Lawrence fakt sadla. Matka! je film, ktorý nenadchne, ale zaujme a zostane v pamäti.

• 20.1.2018  19:11

Veľký film. Tento výraz na Vás bude často vykukovať. Rozpočet, ambície, minutáž, očakávania. Všetko vo veľkom. Príbeh mi prišiel dobrý, ale od určitého momentu zbytočne naťahovaný. A do tohto spomínaného momentu mi prišla kvalitná aj atmosféra, ktorá bola výborne podtrhnutá hudbou. Už dlho sa mi nestalo, že by som bol tak zvedavý na to, čo príde v ďalšej scéne. Ale keď sa našli odpovede na zásadné otázky, tak už vlastne len áčkovo natočené, ale už nie áčkovo pôsobiace sci-fi. Pochválil by som vzťahovú zápletku medzi K a Joi. Ich momenty strčia do kapsy drtivú väčšinu čisto romantických filmov. Na môj vkus však až priveľmi filozoficky pôsobiaca sci-fi detektívka, ktorá samú seba zabila počtom minút a absenciou nezabudnuteľných momentov.

• 7.1.2018  19:28
    Padesátka (2015)

Padesátka má minimálny záujem rozvíjať nejaký príbeh. Nevadí. Má vtipnú hlavnú postavu, starého mrzouta Pavku, a vydarenú porciu flashbackov, a tiež slušnú dávku známych ksichtov. Pobavil som sa celkom dobre. Občas som sa aj zasmial, ale hlavne ma vnútorne tešilo dojebávanie nevydareného syna. Možno budúca notorická záležitosť zimného TV vysielania v sobotu po 22:00. Nechce sa Vám ešte spať, ale nie ste už dosť čerstvý na niečo "veľké" a zároveň prišla slina na niečo neamerické. Co takhle dát si Padesátku? Proč ne!

• 6.1.2018  19:09

Rutine a kvalitne natočený film, ktorý v rámci žánru akčná komédia splnil svoj účel. Teda až na tú komédiu. Tým, že postavy nie sú sympatické a navzájom neladia, tak tie pokusy o humor pôsobia neúprimne, alebo lepšie povedané nasilu našrubované do výstrelov. V rámci zápletky zabijáci a bodyguard, ktorá je hodená do nevážna, musím odporučiť komédiu Neřízená střela. Skvelá Emily Blunt Vám tam nasype priehršť momentov, vedľa ktorých Zabiják & bodyguard začne smrdieť odpadom.

• 30.12.2017  19:54
    Dunkerk (2017)

Čo sa týka vizuálnej stránky, tak tu sa dajú použiť slová ako autentické, pôsobivé, presvedčivé. Ďalším kladom filmu je skutočnosť, že sa nezdržuje, nerozptyľuje postavami, ale všetok čas venuje jednotlivými dejovým líniam, ktoré sa postupne zlejú do jednej. Problémom je, že príbeh vlastne nemá moc čo povedať. Vojaci sa potrebujú dostať domov a nakoniec sa im to podarí. Toť zápletka. Dunkirk je hlavne sled vychytaných scén u ktorých oceníte abscenciu počítačových zásahov. Určite sa nebudete nudiť. Akcia strieda akciu, malebný záber je striedaný veľkolepým a vybraní herci pridávajú potrebnú pridanú hodnotu. Ale mňa osobne Nolan tentoraz nečapol. Vzhľadom na zápletku sa z toho vlastne asi ani viac vytrieskať nedalo. Takže ak ste fanúšik či fanatik druhej svetovej, tak Dunkirk určite zaútočí na plný počet hviezd. U mňa 3* s pocitom, že to bolo o dosť lepšie než som pôvodne čakal.

• 26.12.2017  20:26
    Sabrina - mladá čarodějnice (TV seriál) (1996)

Kocúr Salem, začarovaný čarodej, bol jasným ťahúňom. Pre mňa, v tom čase návštevníka ZŠ, išlo o sprievodcu k predškolským raňajkám. Pobehovala tam, v tom čase s ešte dobrou postavou disponujúca, Melissa Joan Hart, ktorá sa často objavovala na zozname žien/dievčat, ktoré by moji rovesníci určite dali, keby sa teoretická pravdepodobnosť 0,01 % premenila na 100% realitu. Z dnešného pohľadu samozrejme seriálový výgrc, ktorý však vzhľadom na nostalgiu nemožno kruto zdrbať.

• 26.12.2017  19:30
    To (2017)

Strašidelné detské dobrodružstvo z ktorého by mali diváci do 10 rokov nočné mory. Dospelých však nejako nemá čo vyľakať, nemajú sa čoho báť. Možno tak minutáže. Vrcholom hororového snaženia je úvodná lodičková scéna. Hlavným plusom filmu je určite casting detských hercov. Neprehrávajú, nie sú trapní, ale nejde im moc fandiť, pretože až tak sympatickí zasa nie sú. Ak teda nerátam jediné dievča v parte. TO, sen každého coulrofobika, vychádza v dojmoch 50 na 50. Miestami pozoruhodný, miestami nepatričný. Hlavný problém je ten, že film chce byť sympatický, ale aj strašideľný. V kategórii filmov ktoré stoja na detských hercoch nadpriemer, ale v kategórii horor nuda.

• 26.12.2017  14:58

Pitva so skvelou atmosférou. Postupné skúmanie tela. Odkrývanie ďalších a ďalších podivností, nezrovnalostí. Všetko vyzerá a pôsobí v pitevnom osvetlení vťahujúco. Bohužiaľ keď sa dej rozhýbe, tak sa začne ukazovať skutočná kvalita. Hneď je Vám jasno, že ide o hororovú tuctovku na ktorej si síce tvorcovia dali naozaj záležať, ale pochovali ju 20-30 minútovým vyústením, ktoré postrádalo atmosféru a nápad. Škoda.

• 24.12.2017  20:03

Pokiaľ máte chuť na niečo v štýle Muži v černém, tak ste na správnej adrese. Mimozemštania boli nahradení mŕtvymi, ale inak aj tu je dvojica v zložení starý mazák a mladé ucho, ktorí sú akční, dávajú do placu hlášky, nadsázku, a snažia sa odvrátiť blížiacu sa katastrofu. R.I.P.D. je lepšie ako MVČ 2, ale na jednotku nemá. Tommy Lee Jones a Will Smith mali totiž medzi sebou lepšiu vzájomnú chémiu (tu ju dodáva len Jeff Bridges) a ich prvý príbeh mal lepšiu zápletku. R.I.P.D. je dobre umrtvená jednorázovka, ktorá v prvej polovici rozohrala celkom slušný potenciál zábavy, ale s pribúdajúcimi minútami ide už len o dobre odsýpajúci priemer.

• 18.12.2017  19:35
    Kolos (2016)

Odohráva sa tu milionkrát videná drama linka. Jeden je nasraný a neúspešný. Jedna je neúspešná, ale aspoň vypadla z malej prdele do veľkomesta. Poznajú sa odmala a začnú spolu po dlhých rokoch spomínať na staré krivdy. Samozrejme je tu náznak nápadu v podobe godzillovskej vsuvky, ale tá sama o sebe vystačí pútavosťou tak na 10 minút. Dajte si radšej Znovu a jinak. Síce rovnaký typ príbehu s rovnakým stupňom tuctovosti, ale Monster v hlavnej úlohe tomu dáva úplne iný punc kvality. Kolos je totiž maximálne tak dobrý trailerový nápad. Ako film funguje minimálne.

• 13.12.2017  19:08

Box je v skutočnosti dosť nudná záležitosť. Pre filmárov je však vďačným športom, pretože sa dá tréningový proces a súboj o titul nafúknuť do testosterónovej nabudzovačky nabušených dojmov. Čo však s časom, ktorý má vyplniť neboxerskú činnosť? A tu sa práve líšia úspešné, zaujímavé, priemerné, a nudné až zbytočné pokusy. Krev šampiona má kvalitný reálny základ. Týpek si vyberie vo veľmi nahovno situácii veľmi nahovno riešenie a vďaka svojej tvrdohlavosti, nerozumu sa vyhrabe k svojmu snu. Bohužiaľ jeho cesta vo filmovom prevedení pôsobí akosi tuctovo. Rozdielovým prvkom je vlastne len to lešenie okolo hlavy. A to je dosť málo.

• 9.12.2017  19:37

Steven Soderbergh rozhodne netrpí problémom dostať do svojich filmov známe mená. A preto Dannyho parťáci z vidlákova majú v svojom tíme Bonda, vnuka Dartha Vadera, vnučku Elvisa Presleyho, dvojnásobnú držiteľku Oscara, jedného z najvtipnejších ľudí animovaného sveta a aj bývalú prvú dámu scientológie. Loganovi parťáci majú fajn zápletku. Všetko je dobre prešpekulované. Ale väčšinu času sa film venuje zoznamovaniu s postavami a ich vzájomným vzťahom. Chýba tu väčšia zábavnosť, väčšia akčnosť. Navyše záver moc neuspokojil. Človek čaká dannyovský zvrat na druhú, ale toto mi prišlo akési plané. Pochvala za Hru o trůny.

• 5.12.2017  20:27

Niečo ako kombinácia Agent bez minulosti a Zkrat hodená do retro looku. Atomic Blonde vyzerá a pôsobí skvelo. Forma jednoznačne víťazí nad obsahom. Príbeh má v podstate klasickú/tuctovú akčno-špionážnu zápletku. Neberte však túto definíciu ako synonymum pre tuposť, to určite nie. Výborne zvoleným retro soundrackom podtrhnuté 5* akčné scény sú ozdobou a hlavným ťahákom Atomic Blonde. Užijete si súboje jeden na jednu, dvaja na jednu, ona proti všetkým a sem tam stihnete žmurknúť na nejakú tú holú oscarovú prdelku. Spolu s už spomínaným filmom Zkrat najlepšia akčná záležitosť vo vyložene nežnom prevedení.

• 4.12.2017  21:56

Santa je úchyl! sa zaradil medzi moje obľúbené vianočné klasiky typu Sám doma a Vánoční prázdniny. V pokračovaní sa už nejako vytratila tá správna chémia plná znevažovania Santu, Vianoc a sviatočnej atmosféry. Navyše z malého tlstého blba vyrástol veľký tlstý blb typu Joey z Přátel. Jasne, Billy Bob Thornton je stále skvelý ožrala, stále s chuťou zozadu przní prdelaté či kozaté ženštiny, stále má problém s telesnými tekutinami, ale už nie je tak sympatický, ako keď po ňom drandila nadržaná Gilmorka. Nie je to kolosálny prúser, ani prúser, takže pre fanúšikov jednotky povinná bezpečná jazda, ktorá sa však z pamäti vytratí rýchlo ako kombinácia zemiakový šalát a sladkosti zo sviatočne vystresovaného tela.

• 3.12.2017  15:24
    7 pádů Honzy Dědka (TV pořad) (2012)

Najviac neformálna talk-show v ČR. Pokec u piva bez piva v štýle ty vole čo celý deň robíš, kde to robíš, čo chystáš a nerobil si náhodou v minulosti to a hento? Uvoľnená atmosféra, ktorá keď sa spojí s dobrou kombináciou hostí, tak sa Vám dostane nadpriemernej zábavy. Môj obľúbený diel je kombinácia Taclík-Záruba-Banášová.

• 2.12.2017  20:21

Pátý element v ktorom modelku vymenila iná modelka a do ktorého sa primiešala košatosť, mnohorakosť Star Wars. Ja som bol väčšinu času príjemne vtiahnutý do tohto trikmi a životnými formami prebujneného sveta. Vlastne som viac než polovicu filmu bol fakt potešený. Vrcholom filmu je určite trhová sekvencia, ktorá je vlastne tak trochu sci-fi verziou Dogville. Prvý problém nastal v bode, keď sa do príbehu nasilu a zbytočne našrubovala sekvencia s menami na plagát Ethan Hawke, Rihanna. Druhý problém nastal, keď záverečná tretina už len nejako prešľapuje a naťahuje jasné a hlavne nudné vyústenie. Keďže som nemal komu držať palce, nemal si koho obľúbiť, tak sa mi výsledný dojem nepekne zmrskol na síce zaujímavé, fajne vyzerajúce, pestré, ale minutážou tak o 20 minút prestrelené a vlastne ľahko zabudnuteľné sci-fi. Sakra, chcelo by to kratšiu definíciu. Ehm...Lucasovo, teda pardon, Lucovo režisérske vyhonenie sa.

• 23.11.2017  19:50
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Prvý diel bola trefa do čierneho. Krátke, trefné, skvelo parodujúce imidž, mentalitu a hlášky futbalových "star", a výstižne zobrazujúce pomery v českom futbale. V tomto duchu sa nesie prvých 5 dielov. Bohužiaľ potom odišiel Jakub Prachař, zároveň klesla trefnosť parodovania a pôvodný 4* dojem začal padať strmo dole ako výkonnosť českých futbalistov po odchode do bundesligy. Lavi je dnes už kultová postava a Vyšehrad dokázal, že s odvahou a bez servítok sa dá aj za málo peňazí, a na malo priestore urobiť veľká sranda. Zostal však aj dojem, že to tvorcovia nemali premyslené ako celok a boli trošku prekvapený, že z toho nakoniec vyliezlo až 10 dielov.

• 22.11.2017  20:23

Keď pred x rokmi filmový priemysel nahlodali "zábavné pecky" typu Shrek, Hledá se Nemo, Doba ledová, tak som na animovaný film zanevrel. Posledné čo som z toho žánru videl bola vychvalovaná nuďárna VALL-I (2008). Hotel Transylvánie som kedysi nachvíľu zachytil v TV a utkvel mi v pamäti ako neoskarová oddychovka. Dracula, vlkodlak, múmia, Frankenstein a veľa ďalších balancujú medzi fajn dojmom a pocitom opakujúceho sa vtipu doprevádzaného naozaj zbytočnými speváckymi vsuvkami. Hviezdou filmu je jednoznačne vlkodlak a jeho detičky. Bohužiaľ ich vtipnosť celkový podpriemerný dojem nespasila.

• 11.11.2017  18:52

Holky na tahu sa snažia vzbudiť dojem, že sa v rámci tých 96 minút udeje strašne veľa šialených, nečakaných a vtipných momentov. Hovno. Nesympatické jebliny sa len snažia 96 minut zbaviť jedného čuráka a na miesto toho im v baráku pribúda jeden čurák za druhým. Šest pohřbů a jedna svatba určených pre práve krvácajúcich požieračov popcornu. Na záver už len dodám, že radšej nechcem vedieť ako hlboko by ste museli mať zarazený tampón, aby Vám vychrtlá Scarlett Johansson začala pripadať na stupni rajcovnosti ako jasná 20-tka.

• 22.10.2017  20:36
    Rocco (2016)

Ako s obľubou bývalé pornoherečky hovoria, že porno je práca ako každá iná, tak tu sa nám Rocco snaží povedať, že porno je osud, zmyseľ života, terapia, umenie a neviem čo ešte všetko. Rocco tomu samozrejme neverí. On vie, že šuká, šuká, šuká a keď práve nešuká, tak mrdá, mrdá, a mrdá. Nič viac, nič menej. Jeho bratranec, v kruhoch kde sa bez ochraného návleku nesedá známy ako porno Spielberg, je neuznaný veľký umelec, ktorý na rozdiel od Rocca kecom o umení verí. Spoločne Vás zoznámia s pornoherečkami, ktoré sa definujú hláškou Rob si so mnou čo chceš. Na záver priklusá anál star, ktorá sa prezentuje ako feministka milujúca drsný gangbang. Dokument rozhodnie nie je zostrih výstrekov doplnený kecami. Je to svojim spôsobom vkusne natočená sebaprezentácia nevkusného taťku od rodiny. Nemá to alebo bohužiaľ žiadnu informatívnu hodnotu, pretože to čo sa dozviete je dopredu vykalkulované, zahrané tak, aby to vyznelo, že Rocco nie je len veľké multifukčné péro, ale duša hlbšia ako jeho najhlbší zásun.

• 21.10.2017  19:18
    Temná věž (2017)

Temná věž sa podobá inému neúspechu s názvom Doctor Strange. Aj tu jeden inak výborný herec zbytočne mácha jazzovými ručičkami. Aj tu sa skáče zo sveta do sveta, či vesmíru? To je šumák. Ako názov napovedá, tak je to celé hodené do black verzie. No horor fakt nečakajte. Scenáristi sa rozhodli, že poskytnú divákovi minimum informácií. A tie čo poskytnú, budú jemne vykostené. Vďaka tomu absentujú záchytné body. Kto je vlastne kto a prečo je taký aký je? Prečo sa vlastne všetko deje? Prečo je dôležitá detská myseľ? Prečo...no dalo by sa pokračovať ešte zopár riadkov. A čo ten záver k*rva? To vážne stačilo nakoniec tak málo? No nič, našťastie to malo 95 minút, takže gratulujem budúcim dedičom pána Kinga k ďalším dukátom do vačka a Vám odporúčam nikomu neodporúčať.

• 11.10.2017  21:22
    Baby Driver (2017)

Pre užívateľov do 15 rokov dosť možno jeden z filmov roka. Držiteľom platného OP na konci začne blikať kontrolka Škoda. Škoda, že nebol film svižnejší. Škoda, že tam cpali dialógy, ktoré do kameňa Tarantino rozhodne nevytesával. Škoda, že dobrý nápad zbytočne rozťahali na skoro dve hodiny. Mal to byť rychlík, ale miestami z toho vyšiel courák. Ano, sú tu výborne zvládnuté auto scény, ale Baby Driver chce byť viac hustý, než v skutočnosti je. Dobrá, nenáročná oddychovka, ktorá však, vzhľadom na v trailer, sklamala.

• 9.10.2017  22:28
    Leatherface (2017)

Neporovnateľne lepšie než Texaský masakr motorovou pilou 3D. O tom žiadna. Väčšinu času sa Leatherface nesie v duchu filmu Vyvrženci pekla. Pomatené, šialené, zvrhlé osúbky pobehujú po svete a využívajú každú príležitosť byť krvavým slonom v porceláne. V podstate až záverečná štvrtina začne vyzerať ako nová časť skladačky zo sveta Texaské masakru. Nenudil som sa, ale chcelo to lepších hercov a väčší dôraz na nechutnosti.

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69