BoPo

BoPo

okres Skalica

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 51 68
    • 25.6.2017  21:29

Je jedno či film mal rozpočet 160 miliónov alebo 160 tisíc. Dôležitý je výsledný dojem. Noc oživlých protinožců má chovanie a vizuálnu stránku zombíkov zládnuté kvalitne. Horšie je to už s hovoriacami postavami. A ešte horšie s príbehom. Ano, sú tu fajn nápady, ktoré však neposúvajú dej ako taký, ale len poslúžia konkrétnemu momentu. Tých aktuálnych 65% nebude vyjadrenie stupňa kvality, ale skôr cena útechy pre tvorcov za investovaný čas a snahu.

• 24.6.2017  22:50

Je vidieť, že kvalitých scenárov je strašne málo. Preto sa tak neustále rozťahujú už vycucané komiksovky. Preto sa robí remake filmov, ktoré už v orignálnom prevedení vlastne nemali čo povedať. Veľká opica sa veľmi zlobí? No a? Ano, vizuálne vychytané, akcia by ušla, ale blbosť a nedomyslenosť, a neatraktivita zápletky, a postáv zabije všetky nádeje na slušné hodnotenie. Lepší casting, kratšia minutáž, ešte viac akcie a možno by sa Kong vyškriabal na 3* hotel či kam to liezol minule.

• 22.6.2017  20:41

Pre ľudí ako som ja, ktorí majú Trainspotting v Top 10, je to jednoducho povinná jazda. Je dobre, že film vznikol s tak veľkým časovým odstupom. Je skvelé, že nechýba ani jeden jediný z pôvodnej squadry. Ale je vlastne dobre, že film vôbec vznikol? T2 neprináša nič čo by mohlo zostať v pamäti. T2 len umožňuje vidieť postavy, ktoré máme tak radi a ukazuje ich v uveriteľnej old verzii. Príjemná pripomienka, ktorá sa však úplne vykašlala na nejakú novú dejovú líniu. Ale ono to tak asi malo byť. Skrachované existencie vždy tlachajú o starých dobrých časoch. Zbytočné pokračovanie, ktoré však fanúšikov kultovky nenaserie.

• 21.6.2017  23:50

Gore Verbinski a Kruh sú natoľko silný pojem, že sa tento režisér stále drží v mojom zornom poli. Po 14 rokoch dal do placu film, ktorý zasa znesie nálepku horor, takže nešlo neskúsiť. A dojmy? Drtivá väčšina pôsobí ako Prokletý ostrov skrížený s nejakým filmom z éry pôvodného Frankensteina. Po vizuálnej stránke je rozhodne vidieť, že tvorcovia peniazmi nešetrili. Dane DeHaan a Mia Goth boli skvelý výber, pretože svojim postavám dali netuctový vizuál a potrebnú hereckú kvalitu. Bohužiaľ príbeh, aj keď je zaujímavý, pôsobí ako povinná literatúra. Snaha o veľké dielo, ktoré je vo svojej podstate jednoduché. Film v celkových dojmoch lieta od 2* do 4*, avšak finále dalo jasnú pečať tomu, že Lék na život je pekne a nádejne vyzerajúce sklamanie.

• 18.6.2017  22:50
    Smrt ve tmě (2016)

Pokus o vykradnutie baráku, ktorý sa dosť nešťastno zvrhne, nie je ničím novým. Napríklad Fincher a jeho Úkryt to zobrali z iného uhľa pohľadu než práve Smrt ve tmě. Tu sa zo začiatku odohráva niečo, čo pôsobí ako cieľovka pre MTV fanúšikov. Ale akonáhle čočku kamery zašpiní prvá kapka krvy, tak jeden napínavý moment strieda druhý, následne sa uskutoční zvrat a opäť séria súbojov o život zakončených dobrou pointou všetkých udalostí. Podľa mňa zo scenára, ktorý nie je perlou ľudskej predstavivosti, dokázali vďaka vizuálnej stránke, hereckým výkonom a zvolenej hudbe vyťažiť maximum.

• 17.6.2017  21:12
    Zakladatel (2016)

Príbehovo nijako bombastické. Nič strhujúce. Žiadna neobvyklosť. Jednoducho dvaja dostali skvelý nápad, ale nemali buňky na to, aby zo skvelého nápadu urobili skvelý biznis. A tak skôr či neskôr musel prísť niekto s úsmevom na tvári a k*revsky s nimi vyjebať. Keďže je však McDonald's obrovský pojem, tak je tento pohľad za oponu ako dvojhodina dejepisu zaujímavá jednorázovka. Keaton hajzlovstvo potrebné k biznis úspechu vystihol kvalitne. Jeho plynulý prechod z človeka ktorý skúša a skúša, a neprestáva snívať o úspechu, na človeka, ktorý úspech má, a môže byť, či možno musí byť, konečne sám sebou je hlavným ťahákom. Problém filmu je v tom, že naozaj neprináša nič viac, než by dal hodinový dokument na ČT2 v štvrtok o 23:00.

• 11.6.2017  22:11

Keď sa film volá Logan a najviac pútajú postavy menom Laura a Caliban, tak zaradenie medzi 200 najlepších filmov nebude úplne sedieť. Napriek tomu určite najlepšia Wolverinovka a aj lepšie než niektoré X-Menovky. Príbeh sa mi páčil, len mi vadil fakt, že ostatní mutanti nevyužívali svoje schopnosti naplno, ak teda samozrejme nerátam Lauru. A tiež mi nešla do hlavy tá všetko zachraňujúca, všetko riešiaca hranica. Prechválený film? Určite. No prináša dobre pôsobiace akčné scény a na záver Wolverinovej éry aj trošku toho ľudského, civilného, "reálneho" prístupu, a to je myslím fajn zakončenie.

• 31.5.2017  20:13
    V pasti (2016)

Drama, ktoré sa miestami tvári ako horor. Hru na horor následne vzdá a dá niekoľko faciek logike. Potom už len servíruje nudný pokus o napätie. Naomi Watts mala asi špatný účtovný rok, a tak sa narýchlo upísala najvyššej ponuke. Neskutočne nudné. Naozaj ma nenapadá nič, čo by som mohol pochváliť. Holá a kostnatá riť Naomi nemohla dojem zachrániť. A preto po dvoch rokoch opäť udeľujem odpad!

• 29.5.2017  20:50

Hra o všechno je rovnako tupá ako John Wick. Tu mohol byť hlavnou hviezdou kľudne Steven Seagal. Navyše akčné scény strašne smrdia nacvičenosťou. Sme si nacvičili, že ťa fláknu do žeber, tak sa mi nezabudni bokom vytočiť na kameru. A teraz ťa budem škrtiť, ale neboj, je to len akože, takže tie ruky úplne nezovriem, fakt neboj. Najväčšou hviezdou filmu je bodná rana. Chvíľu strašne bolí a krváca, potom sa úplne vytratí, aby sa znova ozvala v najmenej vhodnú chvíľu, aby následne majiteľa nakopla k veľkému výkonu. Veľký kandidát na najblbší film roka a zvrhlá oslava všetkého špatného, čo nám v akčných filmoch priniesli roky 90-te.

• 17.5.2017  19:37
    Rozpolcený (2016)

Rozdvojená osobnosť či viacero identít v rámci jedného človeka je filmovo vďačné téma. Shyamalan myslím ten nekonečný vnútorný súboj zachytil presvedčivo a mal hlavne šťastnú ruku pri výbere, v tomto prípade nutne talentovaného, herca. James McAvoy si tu dáva jednu veľkú one man-woman-kid show. No skutočne nezabudnuteľná scéna je tu s ním len jedna, ostatné sa tak nejako vezú na vlne striedania charakterov. V konečnom výsledku film, ktorý by Vám určite nemal uniknúť, pretože v celoročnej filmovej úrode predsa len vyčnieva z priemeru. Aj keď je to zo 70 % zásluha JM.

• 16.5.2017  13:58
    Kruhy (2017)

Samotný Kruh z roku 2002 skvelo využil svoj potenciál, a tak vlastne už nie je moc čo rozvíjať (dôkaz Kruh 2 z roku 2005). Kruhy na úvod išli cestou, ktorá celkom dobre sedí do aktuálnej doby. Gabriel stretnutie s kazetou využil k rozohraniu hry, ktorá je niečo ako výzvové hry pre priateľov na socialnych sieťach či mediálne profláknutá Modrá veľryba. Ďalšia časť filmu je venovaná skúmaniu minulosti Samary a hlavne jej rodiny. Ako celok to drží pokope a jedná sa teda o priemernú hororovú "online" vyšetrovačku/vyvražďovačku.

• 29.4.2017  20:46

Gurmán, ktorý sa viac zaujíma o ľudí, než o jedlo samotné. Vykecáva sa s miestnymi, vykecáva sa so svojím sprievodcom a nevynechá žiadnu príležitosť ochutnať, v konkrétnej krajine, najviac populárny chlast. No ochutnať? Skôr vychlastá flašku a zháňa ďalšiu. S gurmánem na cestách je samozrejme aj o jedle. A o naozaj dobrom jedle. Len sa k nemu človek musí prekúsať občas zbytočnými zdržovačkami. Navyše Anthony Bourdain na mňa nepôsobí sympaticky, čo spomínané nedostatky logicky len zvýrazňuje.

• 19.4.2017  21:17
    Pasažéři (2016)

U filmu, v ktorom 90% času sledujete len dvoch hercov je potrebné si ich postavy veľmi obľúbiť. Musí Vám jednoducho na nich dosť záležať. Pasažéři toto nedokážu, takže len sledujete správanie ústrednej dvojice a premýšlate, čo by som asi tak urobil ja. Vizuálne pekne urobené bez snahy vyrvať Vám sánku z pantov. V pamäti uviazne maximálne tak scéna v bazéne. Škoda, že sa na miesto lovestory neodohral horor. Mohlo to mať väčší náboj.

• 18.4.2017  22:02

Disney musel siahnuť pri nákupe filmových práv veľmi hlboko do kapsy, a tak je okrem novej hlavnej dejovej línie treba rozvíjať aj línie staré. Tento doplňujúci film svoju úlohu splnil celkom dobre. Síce nedokázal strhnúť a nikto nevytasil svetelný meč, ale určite nenudil. Info bolo doplnené a premena na vojenský film pôsobila vydareno. Ak aj ostatné dielky do Star Wars puzzle budú mať túto úroveň, tak nemusia byť stratou času ani pre nefanatických fanúšikov. Len dúfam, že nabudúce bude mať príbeh silnejšiu zápletku, než je táto predohra jedného jediného výstrelu. A snáď sa objavia zaujímavé nové postavy.

• 3.4.2017  12:18

Bláznivá noc je ako 5 minutová historka z Pařby ve Vegas, ktorá je roztiahnutá či skôr rozriedená na 89 minút. Hranie si na pravdu a následné upozorňovanie, že vlastne skoro všetko "zábavné" pravda nie je, tak to ničomu nepomohlo. Možno keby trojica k*rev bola viac sexy (menej anorektické, menej tuctové v tvári), tak by sa s prižmúreným zipsom na gatiach dalo uvažovať o vyhlásení: Nebola to strata času, bolo to celkom fajn.

• 30.3.2017  21:19

Strašne som sa nudil. Prečo Fassbender a Marion Cotillard išli do projektu, ktorý kvalitou scenára je na úrovni filmu Street Fighter: Poslední boj? Nikdy som Assassin’s Creed nehral, takže som nemal prehnané očakávania, ale toto nemohlo potešiť ani závislých hráčov. A ten záver? Čo do pič*? Komiks v rámci filmového sveta prešiel revolúciou aj evolúciou a dnes je tam kde je. Počítačové hry musia ešte len nájsť svojich Nolanov a spol.

• 19.3.2017  20:31

Komédia, ktorá nevie čím chce byť. Chce byť pohodová, zábavná, uvoľnená, akčná, svižná, romantická, neotrelá a vo výsledku je všetkým, ale z každého len tak trošku. Zvláštna chémia medzi ústrednou dvojicou ako tak funguje, ale celý čas som mal pocit, že kedy sa to teda už konečne rozjede, kedy konečne humor začne využívať potenciál zápletky. Tie 2* sú vlastne moc, ale 1,5 * sa udeliť nedá, takže...

• 11.3.2017  20:38
    Příchozí (2016)

Den nezávislosti je narvaný prehnaným patriotizmom, ktorý doprevádza akcia a celé je to zabalené do gýčového looku. Příchozí je presným opakom. Bez akcie, bez patriotizmu, pomalé tempo. Keby si človek odmyslel emzákov a s nimi súvisiaci nemalý rozpočet, tak ide o príbeh ženy, ktorú čaká jedno zásadné rozhodnutie, ktoré určí stupeň šťastia jej života. Film roka teda určite nie, ale určite film s výborne zvolenou hudbou a pointou, ktorá zapadne do skladačky.

• 6.3.2017  23:07
    Pustina (TV seriál) (2016)

Najlepší český seriál za posledných 10 rokov či najlepší seriál v histórii ČR? Z môjho pohľadu je Pustina určite nadpriemer, a to či už z českého alebo európskeho hľadiska. Silnou stránkou je prostredie (a jeho prezentovanie v štýle škandinávskych tvorcov či Temného případu), ústredná dvojica Dušek-Stivínová a schopnosť udržať loptičku s najdôležitejšou odpoveďou vo vzduchu až do posledného dielu. Negatívom je slabý casting niektorých vedľajších postáv a z neho vyplývajúci občasný závan čecháčstva, ktorý sabotuje snahu byť nečeský. Je zaujímavé, že dva najlepšie české seriály za posledné roky, Pustina a Okresní přebor, spája niekto tak ťažko obsaditeľný ako práve Leoš Noha.

• 26.2.2017  20:47

Ide vlastne o strašne klasický príbeh, ktorý je však prerozprávaný tak, že sa tvári originálne či skôr s prísľubom netradičného finále. Bohužiaľ sa tak len tvári. Nič nové sa tu naozaj neodohraje. Cesta za pomstou, za odplatou, ktorá priniesla jednu silno pôsobiacu nočnú jazdu a inak práve len to nenaplnené dúfanie v extra pointu.

• 26.2.2017  11:21
    Kód Enigmy (2014)

Kód Enigmy vyzerá a aj pôsobí presne tak, ako človek očakával pred jeho sledovaním. Dobre odvedená práca, ktorá však neposkytne ani kapku potu navyše. Ďalší z rady filmov z druhej svetovej vojny, ktorý si vyselektoval osudy zopár ľudí v ruchu výbuchov a výstrelov. Nechápem nomináciu na film roka a rovnako nechápem nomináciu pre slečnu Mám jeden výraz pre 100 filmov.

• 25.2.2017  19:47
    Zilionáři (2016)

Jared Hess si urobil meno vďaka komédii Napoleon Dynamit. Nemala dej, ale bola plná blbov, ktorí si mysleli, že blbami nie sú. O ničom inom nie sú ani Zilionáři. Znova je všetko vsadené na "šarm" postáv. V rámci komédií s účasťou vousáča Galifianakisa priemer, ktorý tak rýchlo uplynie, že sa ani nestihne nudiť. V rámci žánru ako takého však znova len podpriemer, ktorý poslúži na nenáročné zabitie hodiny a pol.

• 19.2.2017  18:44

Vizuálna stránka a z nej vyplývajúci dej miestami dosť pripomínajú Počátek a Batman začíná. Celé je to hodené do fantasy kabátu s odľahčenými vsuvkami. Niečo ako dospelácky Harry Potter. Nechýba tu ani Voldemort v podobe Dormammu (jeho vizuálna podoba mi prišla dosť odfláknutá). Doctor Strange je teda mix úspešných kúskov, ktorý síce nenudí, ale všetky nádeje na 3* zabil podivne jednoduchým záverom. Navyše účasť Mads Mikkelsena bola úplne zbytočná, pretože postava či režisér mu nedali šancu využiť jeho herecký potenciál. Len tak tam hopká, preskakuje obruče a mácha rukami.

• 14.2.2017  20:41
    Whiplash (2014)

Amadeus dokázal, že film o vážnej hudbe môže byť zážitkom nie len pre fanúšikov daného žánru. Černá labuť niečo podobné predviedla s baletom. Whiplash si však zobral do úst jazzové sústo (čo si budeme hovoriť, jazz je chaotický hluk, ktorý sama o sebe sprotivila Líza) a celú dobu ho akosi nelogicky prevaloval. J.K. Simmons stvárnil parchanta so slabosťou "fénovať" zverencov kvalitne a určite si vďaka tomu užije pár lepších pracovných príležitostí. Podobne ako kedysi Chris Cooper vďaka Americkej kráse. Inak ma však príbeh nijako nechytol. Moc vecí sa tam totiž ani neudeje.

• 12.2.2017  21:57

Konečne niekto naplno využil medvedie herectvo Bena Afflecka. Mimický minimalizmus obohatil presvedčivo pôsobiaci akčnými momentami (naposledy ma takto potešil Liam Neeson v 96 hodin). Príbeh je zaujímavý a odsejpá bez zbytočných kecov a odbočiek. Nechýbajú momenty prekvapenia a všetko nakoniec do seba pekne zapadne. K 5* hodnoteniu mi chýbali dve celkom zásadné veci. Nevytvoril som si k žiadnej postave sympatie či obdiv a finále zaostávalo za cestou k nemu.

• 29.1.2017  17:46

Miluj bližního svého zkombinované s Mr. & Mrs. Smith. Tento kríženec sa vyznačuje podceňovaním divákovej inteligencie, a preto mu servíruje slaboduchú zápletku s ešte slaboduchejším humorom. Vedľa tohto vyzerajú Vrahouni (Ashton Kutcher, Katherine Heigl) ako akčná komédia desaťročia. Gal Gadot je kráska, ale mňa osobne tieto až moc bezchybne pôsobiace ženy nejako nerajcujú, takže nemôžem pridať jednu genderovú hviezdu navyše. Jedným slovom výgrc.

• 22.1.2017  18:34

Podľa traileru mi Ve jménu krve prišlo (s nadsázkou) ako kríženec medzi Šílený Max a Odplata. Na miesto toho som sa však vrátil do obdobia ZŠ, kedy som si z videopožičovne nosil domov akčňáky na VHS. Jednoduchá zápletka, prvoplánové postavy a aj tá akcia je ako z 90. rokov (veľa strielania a málo zásahov). Drsno drsným filmovým drsňákom v 21. storočí odzvonilo, takže chápem dôvod vzniku filmu, ale nemôžete opakovať blbosti z minulosti a čakať, že nostalgia všetko vyretušuje.

• 22.1.2017  09:10
    Inferno (2016)

Šifra mistra Leonarda a ani Andělé a démoni neboli filmy, ktoré by nadchli. Mali svoj špecifický štýl príbehového posunu, ktorý sa vyznačoval prekombinovanou puzzle logikou. Neustále sa niečo riešilo, nové objavovalo. Neudialo sa tam nikdy nič úžasného, ale človek bol zvedavý na výsledok. Inferno už túto prekombinovasť nemá dostatočne zaujímavo zabalenú. Felicity Jones nemá šarm Audrey Tautou (som zvedavý ako zvládla Rogue One: Star Wars Story). Chýba tu niekto typu Ian McKellen či Ewan McGregor. Celé to proste pôsobí ako béčko samého seba.

• 15.1.2017  18:02

Štyri roky dozadu som skúsil vstúpiť do sveta Hunger Games a hneď som aj vystúpil. Tento výplod fantázie ma neoslovil. Neobľúbil som si žiadnu postavu. Nič pre mňa. Jennifer Lawrence je však chválená zo všetkých strán a reakcie na pokračovania HG zvestovali pozitívny posun, tak som skúsil dať po rokoch druhú šancu. Výsledok? JL som ani tentoraz neprišiel na chuť a asi ani nikdy neprídem. HG2 je síce lepší film než predchodca, ale stále sa jedná o jednoduché pobehovanie s prvkami prepracovaného sveta, ktorý však miestami smrdí hodinou dejepisu, a to celé bez účasti výrazných postáv. Takže nie je dôvod na šancu číslo 3.

• 8.1.2017  22:18
    Fargo (TV seriál) (2014)

Príbeh je dobre premyslený, úspešne požmurkáva na filmovú predlohu, ale ide si svojou nevyšlapanou cestou. Oceňujem najmä zaujímavý vývoj, vďaka ktorému nevadí pomalšie tempo. Síce sa tu nájdu postavy, ktoré by človek najradšej zabil po pár minútach (prvý v poradí určite doslovný Forrest Gump junior), ale Allison Tolman je sympatická baculka, Martin Freeman je správne nejednoznačný a Billy Bob Thornton...on to má jednoducho v sebe. A všetci pekne zabalení do bielej periny potriesnenej krvou. Najviac mi zo všetkých dojmov vyčnieval ten zo znovu nájdenej chuti do života. Nadpriemerný seriál? Rohodne. Udalosť roka? Nie, ale medzi kandidátov by som ho jednoznačne nominoval.

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 51 68