Rychle a zběsile (2001)

Rychlá kola, adrenalinová jízda, chytlavá muzika,super závodění, krásné kočky a Vin Diesel.

Oheň (1991)

Jak se říká, stará láska nerezaví, o tomto filmu to platí tuplem, v pokoji nad akváriem jsem měl vylepený obrovský plakát filmu Oheň, Kurta Russella, jak vynáší malé díte. Jednoznačně nejlepší film o hasičích, který byl kdy natočen s výborně emočně napjatým vyústěním a koncem. Ron Howard dal o svém umu poprvé pořádně vědět, výtečný Russell, výtečný Baldwin, výtečný DeNiro a samožřejmě také Sutherland.

Neúplatní (1987)

Jednoznačne nejlepší gangsterka pro mě, velká láska. thnx Briane!! Duo Costner a Connery funguje na 110%, Andy Garcia jako pistolník divokého západu hraje výtečně a De Niro jako Al Capone....nedostižný. Plus to celé završeno nehorázným hudebním doprovodem by Ennio Morricone. Hned na první shlédnutí jsem si ten film totálně ZAMILOVAL! Film mě dostal a pohltil svou atmosférou a prostředím, postavami, je to prostě kompletní dokonalost. Morricone je machr, ale píseň nazvaná "Victorious" je opravdová srdcovka, jedna z řady. "Here endeth the lesson" "What Are You Prepared To Do?!" "They pull a knife, you pull a gun. He sends one of yours to the hospital, you send one of his to the morgue. That’s the Chicago way.”

Hon na ponorku (1990)

Parádní podmořská taktická podívaná (můj nejoblíbenější ponorkový film) v podání brilantního Conneryho coby kapitána ruské ponorky, který chce dezertovat. Napínavý thriller od začátku až do konce. Zápletka filmu super, zbytek posádky odvádí to co se od nich očekává, výborné herecké výkony. Můj oblíbený úsek, jak se Ramius otočí do dráhy torpéda a ohromí kapitána ponorky US Dallas, ten ho pak ohromí zase jeho manévrem a zničením ruské ponorky. Ještě bych rád vzpomenul parádní úvodní píseň jak z filmu tak i z OST. Basil Poledouris - Hymn To Red October (je jen málo písní při kterých mě běhá mráz po zádech, tato je jedna z nich.)

Liga výjimečných (2003)

Největší kápo je Nemo a jeho hračičky, toho chlapa žeru:). Hlavní atrakce filmu je ponorka Nautilus. Jinak, ne zrovna povedené zpracování komixu, ale mohlo to být horší.

Ostrov (2005)

Husté, husté a do třetice husté!!! Bay scifárny umí. Ostrov je strhující akční scifi podívaná se skvělým hereckým obsazením, hodně zajímavým príběhem, pěkným zpracováním, parádní akcí a brilantní našlapanou hudbou Jablonskeho, která snímek povyšuje na ještě vyšší úroveň. Více takových filmů mistře, scifárna jak mraky, na bluray disku totální filmové orgie.

Godzilla (1998)

Klasicky velkohubá, velkotriková Emmerichovka, Reno je k sežrání, digitální Godzilla je bombastická. Její rádění v New Yorku je adrenalinové a akční.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

T3 je slušně napěchovaný akcí, má rychlý spád, nenudil jsem se. Ba naopak, souboje T-X a Arnieho jsou parádní, triková úroveň je úžasná. Nádech předchozích dílů to nemá, což nic němení na tom, že se jedná o velmi zdařilé pokračování. Hodně se mě líbil vnitřní souboj Arnieho těsně před koncem:))

Kriminál (1989)

Jojo, další z řady starých, dobrých klasik s nestárnoucím Stallonem. Dobrá atmosféra, chvíle napětí, přátelství, pomsta a Sly ve výborné formě.

Den nezávislosti (1996)

Velkolepé, Gigantické, Pompézní, Geniální, Zábavné, Akční. Na tomto snímku jsem byl v kině ještě coby mladý jinoch. Dnes jsem si to pustil a musím uznat, že jsem se bavil od začátku až po konec, Smith je skvělý bavič:)) ještě navíc v luxusní DTS verzi, mňamky:))