Pokání (2007)

Pôvodne som chcel dať tri za celkom podarený koniec, ale jednoducho v kontraste s tou hodinu a pol dlhou nudou to nedokážem.Nemôžem si pomôcť, ale fakt nemám rád keď chce niekto z hodinového scenára nasilu vymasturbovať dve uťahané wanna be emociálne hodiny.Na oscara treba inač.

Valkýra (2008)

Malý veľký film, ktorý neútočí na kapsy divákov ani na oscarové komisie,len chce jednoducho ukázať, že nie všetci vojaci v Hitlerovej armáde sa jeho zverstvám len nečinne prizerali, dodnes som netušil, že sa na Hitlera vôbec nejaké atentáty chystali a už dupľom nie, že za nimi stáli vojaci SS.Odporúčam pozrieť spolu s dokumentom Chceli zabiť Hitlera, výborný historický zážitok!

Špinavej Joe (2001)

Tragické fóry, idiotský scenár, hrozný dabing!...ale keď sa cez to všetko prenesiete dostanete v skutku zaujímavú road movie s (opäť) tancujúcim Walkenom!

Jeden den v New Yorku (2004) odpad!

Olsenové dvojčatá to opäť raz skúsili s väčším rozpočtom(30 000 000, až sa človek musí pýtať kam to sakra išlo?) a kamerou so statívom...a vyzerá to tak že naposledy.Nezachráni to ani prci ocko Eugene Levy, teenage fešák Jared Padalecki či kinderpankoví Simple Plan.No, Ashley a Mary-Kate sú už jednoducho za zenitom a ich klišoidné eskapády jednoducho nikoho nezaujímajú.Takže buď sa rozdeľte a skúste sa presadiť osobitne, alebo sa nato jednoducho konečne vyserte!

Sunset Boulevard (1950)

Najnoirovatejší noir, ak som písal o psychu, že je nadčasové tak som ešte nevidel tento o 10 rokov starší klenot.Kto neuvidí neuverí.

Batman (1966) (seriál)

Trashová klasika, glam-rock rulezz :)

eXistenZ (1999)

Výborná jazda naprieč Cronenbergovým chápaním virtuálnej reality, nebyť toho chaotického záveru mohlo to byť 100%..

Californication (2007) (seriál)

Seriál, ktorý sa na nič nehrá, nemoralizuje, nesnaží sa byť za každú cenu vtipný, všetko čo chce povie na rovinu bez prikrašľovania či cenzúry, nepotrebuje žiadnu cool zvučku, hviezdne camea, či sitcomacký umelo vymasturbovaný humor...pretože má Hanka!

Sedmé nebe (1996) (seriál) odpad!

Moralistická sračka, pri ktorej hrozí úplne vymazanie mozgu fanatickým katolíctvom a idylickou veriacou rodinkou z ktorej mi bolo horšie ako z Requiem for a dream...tento seriál neznášam snaď každým pórom svojho tela, nikdy viac!

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Namiesto mystiky, mimozemšťanov a paranormálnych javov, ktorými nás Akty x krmili takmer 10 rokov prichádza dospelá kriminálka, ktorú ocenia snaď len seriálom minimálne dotknutí diváci.Tiež som čakal ufónov, Mulderovu sestru a nejaký ten oblak záhad, lenže konečný výsledok tohto thrilleru ala Sedem ma žánrovo uspokojil viac ako ktorýkoľvek samostatný diel tohto seriálu.Mulder a Scullyová je asi vôbec jediná seriálová dvojka, ktorej uverím FILM.