Zmatená duše (2007)

Po Adaptation. opäť film skúmajúci scenáristicku krízu, pre tento krát nie tvorčiu ale duševnú.Scenárista menom Hudson si dá jedného večera 12 práskov z jointa behom 12 minút a zistí, že je v hajzlu, profesionálnejšie povedané sa u neho začne deperesonalizácia, odosobnenie.Netuší čo je skutočné a čo nie, jediným jeho zmyslom života sú návštevy u drahého psychiatra, medzi ktorými si kráti čas pozeraním na golf a filmy...tie najdlhšie filmy.Bezchybne cynický Matthew, ktorý sa asi ako jediný z partičky Friendsov dokázal odlepiť od svojej životnej úlohy.Réžia sem tam trošku pokrivkáva, ale ten scenár je výborný!

Revizoři (2003)

Škoda, že sa Nimród Antal po tomto zaujímavom nemainstreamovom, možno až alternatívnom projekte rozhodol zapredať Hollywoodu, nato, že točil bez akejkoľvek(mne) známej tváre a s rozpočtom smiešnych 400 000 eur to bol jedinečný zážitok.

Královna meče (2000) (seriál) odpad!

Xena vs. Zorro...zlý vtip?áno.

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Jean-François si nastavil latku pekelne vysoko, toto je jednoducho Francúzky Scarface!A keď tu všetci píšu, že Epilog je ešte lepší...nemôžem sa dočkať!

Což takhle dát si špenát (1977)

Jedná z mála českých komédii pri ktorej som sa vcelku pobavil.Bohužiaľ slabá réžia a hnusná kamera mi bráni ísť vyššie.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Óda na život, starnutie, osudovú lásku, umieranie...všetky otázky, ktoré si položil Aronofsky vo Fontáne, Fincher s prehľadom zodpovedal.Film roku a Film o ktorom sa za 30-40 rokov bude hovoriť ako o nadčasovom.Fincherovský Forrest Gump!

Drtič (2000)

Čo ja viem, celkom dobrý nápad o smoliarovi, ktorý stratil tvár nie len obrazne, ale aj doslova a aby ju získal spať musí sa pomstiť všetkým, ktorí s ním roky zametali, neverná manželka, zlodejský kamarát, fakt úchylný šef(značka Stromare :), nebyť toho lacného televízneho spracovania mohlo to zaváňať kultom, škoda.

Nabitá zbraň 1 (1993)

Nieje to Hot Shots! ani Naked Gun, ale už len pre toho Hannibala, “bobra“ a Brucea Willisa sa to oplatí vidieť.

Zrůda (2003)

Je fakt úžasné, akú „zrůdu“ zo seba Charlize dokázala spraviť, ale až nato že pribrala pekných pár kíl a maskéri ju zmenili fakt na nepoznanie, nič dychberúce,či oscarové som na jej hereckom výkone nespozoroval.Jedine čo robí je že vkuse hýbe očami,ramenami, rukami a sem tam upustí hlášku typu kurva, alebo úchyl.Scenár je po prvých 15 a pred poslednými 15 minútami stále o tom istom, Aileen a Selby sa pohádajú, že nemajú peniaze, Aileen ide niekoho zabiť, udobria sa, zase sa pohádajú a tak dookola.Čudujem sa tým závratným hodnoteniam, ale holt oscar zrejme trochu zatieňuje objektivitu...čo sa vám na tom vlastne páčilo?

Domino (2005)

Dvojhodinový vizuálny experiment na hranici vkusu a nevkusu, ktorý skúša diváka, koľko toho vlastne znesie.Na mňa až trošku moc exhibionisticke, ale treba uznať, že Keira to celkom zvládla, čakal som väčší prúser :)