ArdathBay

ArdathBay

Marek Bidman

okres Jihlava
posluchač "Deprese v Módě"

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 24.6.2013  22:37

Stereotypy ve vztazích ze života partnerského. A scéna v hospodě a zejména cesta na chatu, Lanďák se Somrem zahráli geniálně !!

• 2.6.2013  22:25

Největší hvězdou je Pan Harryhausen. Děj snímku není sice nijak nadprůměrný, ale atmosféra je výborná a stopáž tak akorát. Naprosto mě dostaly scény s Talosem - úchvatné. Nechápu jak to ten Ray dokázal - i dnes je to nádherné. Scéna s dětmi dračích zubů byla naprosto neuvěřitelně náročná - za den byl schopen natočit Harryhausen 3 vteřiny !!!!!! boje. Scéna má 3 minuty !!!. R.I.P. mistře

• 29.4.2013  22:28
    Konečná (2013)

Tak příjemné béčínko už jsem dlooouho neviděl. Suprový soundtrack a černejnegr je z5. Je to přepálené, ale po celou dobu jsem se příjemně bavil. Přiblblý úsměv na mé tváři byl přítomen. Kamera i režie příjemně osvěžující - holt svěží korejský vítr vymetá hollywoodd. Moje eRková Guilty Pleasure... "Western" roku 2o13 http://www.youtube.com/watch?v=rsZygh0x368

• 20.12.2011  23:44
    Warrior (2011)

Hardy a Nolte geniálně zahráli, zbytek jedno velké megaklišé až na zápasy a vztahy mezi bratry a otcem. Obrovské zklamání. Zpočátku to vypadalo na naprostou bombu...

• 9.1.2010  22:36

Nudná hovadina s našlapanými souboji v retardovaném scénáři.

• 9.1.2010  22:23

Výtečná akce, špičkový vizuál. Psychologicky však film zůstal někde v půli. Scéna s napalmem stojí opravdu za vidění. Francoužština jako vždy spoludotváří již tak dobrou atmosféru děje. Další nadprůměrný film, který svou syrovostí opět dokazuje že válka je špatná a zlo plodí další a ještě horší zlo. P.S. : Takhle nějak podobně bych si představoval Marhoulův Tobruk.

• 14.12.2009  23:41

Stejně jako u pokračování SAW jsem už přestal vnímat omáčku okolo a soustředil jsem se na to nejhlavnější. A že je sakra na co se dívat. S nejhlubším přesvědčením prohlašuji, že není lepšího bijce v současné době mezi herci ( i když Tony je herec spíše špatný ) a to, co zde předvádí je naprosto ohromující. Většinu bitek jsem si přetáčel a kochal jsem se choreografií, pohyby - no prostě vším. Příběh je bohužel stejně kvalitní jako 98 procent filmů mercedese mezi českými režiséry. Škoda přeškoda, na tom jediném by chtělo velmi výrazně zamakat. Jinak ještě je třeba dodat, že film je nádherně špinavý a červenou se nešetří.

• 29.11.2009  22:56

Opět další "megafilm", kde nesmíte ( pokud nejste náročnější divák nebo nedej bože fanda Termíků) přemýšlet, ale pouze sledovat spoustu výbuchů. Dialogy s monology jsou nejslabší částí nejnovějšího Terminátora. Prostě jiný scénář a hlavně ne McG. Na výběru režiséra je vidět, jakou věkovou skupinu producenti, majitelé studia a pod. zamýšleli nahnat do kina. Tak nejak jsem to tušil a do kina jsem na Salvation nešel. Dobře jsem udělal. Jediné pozitivum nový Terminátor má - že se snad někdo z omladiny podívá na díly předchozí. P.S. Minuta ticha za sérii...

• 25.11.2009  20:18
    Hellraiser (1987)

Kdyby Clive Barker psal tak, jako natočil tento "kult", NEBYL by mým nejoblíbenějším spisovatem horroru s bezbřehou imaginací a schopností fabulace. Román Imajica je geniální. Hellraiser je bezmála tr(a)pnost. Tak totálně nevyužitá příležitost postavy Pinheada a jeho partičky je trestuhodná. Velké plus si zaslouží snad jedině Bob Keen za masky.

• 23.11.2009  22:06
    Bruno (2009)

Slabší než Borat, ale sakra explicitnější. Je dobře, že Cohen dělá svoji show protože někdo takový plní mezeru mezi komiky jako Lunetic mezi Michalem Davidem a Argemou. Nejslabší je scéna s lovci. Ti američané, co nabízejí svoje děti na focení, ti jsou bohužel k pláči. "Léčitel gayů" je směšnější než oni sami. Nejlepší obleček "rakušáka" je ten ... židovský.První půlhodina je našlapaná, ale pak se tempo rozvolní a ne, že by nudilo, ale nemá to už takovou sílu. Celkově říkám, že scény s lidmi ok, ty vyloženě filmové jsou výrazně slabší. Brunův první partner rulezz. P.S. Titulky od Franty Fuky jsou na čsfďáckou pětku s hvězdičkou.

• 18.11.2009  13:10
    Milióny (2004)

Asi nejlepší film od Boylea, co jsem měl možnost se podívat. Emocionálně nad neuvěřitelně vykonstruovaným Milionářem z chatrče vyhrává na plné čáře. Miliony jsou velmi příjemná záležitost nejen pro dobré herce s klučinou Alexem Etelem v čele. Chlapcova obsese svatými mě pobavila. Také je vidět, že v Anglii jsou sportovci jednoho sportu považováni za hrdiny. Hrát si za tratí má někdy své výhody. I když logika nemá stejně jako v Milionáři v příběhu až tak své místo jsem spokojen.

• 7.11.2009  22:55
    Morgiana (1972)

Původní záměr pana Herze o příběhu ze kterého přímo sálá knižní romantismus byl bohužel vedením neschválen ( ale naštěstí se ho dovíme - my, co vlastníme neDIVXovou verzi ) a tak se divákovi dostane "jen" špičkového hereckého "dabl" výkonu Ivy Janžurové, skvělého scénografického pojetí a klasického Herze. Příběh je složitý jako texty Michala Davida, ale to je spíše plusem, protože už tak se musel zbytečně, jak jsem předeslal na počátku, přepisovat původní text. Kdo má rád filmy pana Herze - Morgiana je jasná volba - už jen proto, že v televizi jsem film nikdy neviděl a v pošetkovém vydání film asi jen tak nevyjde. P.S. Ani náhodou bych si netipl, že literárním otcem je rus Grin. P.S. podruhé Morgiana se nejmenuje postava paní Janžurové...

• 2.11.2009  12:44

Jako většina nových českých filmů - kupení scén bez nějakého užší souvislosti, dialogy klišovité. Pochválit lze snad kameru. O nějaké hlubší psychologii nemůže být ani řeč. Prvoplánovitost některých scén až bije do očí a mozku. Belmondo je bezpochyby největší devizou příběhu.

• 20.10.2009  13:24
    Dýka (1989)

Bývá pravidlem, že kde se objeví Niro, obvykle zastíní všechny, ale Ed Harris to dokázal opět ( stejně jako Al v Heat ) změnit. Na traumatu vietnamské války a ztráty kamaráda vidíme jak se oba vypořádávají s životem a vzpomínkami. Nic vyjmečného v Jackovi Dýce neuvidíte, ale za podívání stojí.

• 20.10.2009  00:36

Příjemně osvěžující nápad v této romantické komedii je bohužel ubit tak velkou kupou klišé typickým pro nejklasičtější romanťáky s tak nejčekanějším finále, že se ta třetí hvězda povážlivě zahoupala na tom filmové nebíčku. Příště méně šablony a více nápaditosti. Reese Witherspoon je nesympatická a ani se moc neherecky nepředvedla. Chemie mezi ústřední dvojicí jsem si tedy nevšiml.

• 18.10.2009  22:45

Téměř v každém filmu mi Belmondo vadí, zde je tomu právě naopak. Je na něm vidět, kterak si roli nesmírně užívá a je to bohužel jedna z mála postav, které jsou uvěřitelné. Alově (Richard Arconina) postavě jsem prostě neuvěřil ani slovo. Je tak plochá a i průměrný vedoucí by poznal kdo a co je zač. Film mi hodně připoměl nedávno viděného Milionáře z chatrče. Není sice tak prvoplánovitě trapný, ( ať se na mě nikdo nezlobí, ale podle otázek v soutěži udělat životopis - to uráží mě jako diváka.) ale až moc situací a situací je tak moc tušitelných... Na kvalitní psychologický film té psychologie ještě "trochu" chybělo. A ne, nejsem cynik. Celkově musím konstatovat, že mě sice nemrzi Cestu sledovat, ale podruhé bych si ji nepustil, možná pouze scény s Belmondem.

• 10.10.2009  23:44

Estonských filmů jsem moc neviděl :) DVD Edice se zase pochlapila.. no i když abych ji nepřechválil, na hodiny estonštiny jsem se hodil vždycky marod, takže když jsem volil mezi dvěmi českými titulky a ani jedny nefungovaly, mušel jsem přehodit audio. Takže jeden malý výchovný pohlavek jo ? Beru zpět, abych nebyl chycen za slovo. Šikana je svinstvo a kdo se jí nepostaví, byť ji vidí, je stejným viníkem jako sám pachatel. Stejně jako ten kdo ji nenahlásí. Teď k příběhu - zbytečná zkratkovitost - jednak mi vadilo, že nikdo nevysvětlil, proč byl Jooseph třídním outsiderem a hlavně - chyběla mi tam nějaká domluva na závěrečnou ( a skvěle natočenou) scénu. Také bych na konec dovyprávěl zbytek "kauzy". Jinak nemám žádnou větší výtku.

• 8.10.2009  23:46

Naši filmaři pořád brečí, že filmy stojí moc peněz a špatně na ně shánějí peníze. Řeší to často příšerným Product placement ( Svatba na svatebním poli, Líbáš jako Bůh ). Šikovný Dome Karukoski z Finska nic takového nepotřebuje. Stačí jeden ostrov, zhruba 20 přsvědčivých herců, kvalitní scénář a výborná kamera a hustá atmosféra. Flashbacky z traumatického zážitku jsou luxusně nasnímané. "Tummien perhosten koti" nenudí ani minutu. Nenapadá mě jediná výtka. Děkuji DVD Edici za vyjmečný film.

• 7.10.2009  11:04

Komedie a k tomu romantická. Ani jedno se nepovedlo. Obsese režisérky z mobilních telefonů ( ale jen T- Mobile) , kosmetikou ( Avon), kávou (Jacobs) atd. už ano. Nakoukala to nejlepší z američky a spatlala film plný sobeckých lidí, kteří s realitou ( a to ani v nejmenším) nemají absolutně nic společného. Dva dobří herci tu jsou Kaiser - jeho mimika s pohyby pořád funguje a Bartoška, který ( mimo jeho televizní pořad, který je neředěné peklo s příšernou klakou) má charizma a poměrně sedící ironické hlášky. Jediná zajímavá ženská postava je Holubová - té uvěřím snad cokoli. P.S. Lucie Bílá konečně "hraje" samu sebe.

• 5.10.2009  23:33

Film jedné výborně natočené scény s nááádhernou Ódou na radost, která ve spojení s umocňujícím prostorovým zvukem opět dokazuje, že geniální hudba nezná pojem času. Bohužel to je skoro vše ( mimo pár scén s Edem Harrisem ), proč se na film podívat a to je trestuhodně málo. Dialogy ujdou, ale chemie mezi Beethovenem a jeho přepisovačkou prostě nefunguje. Plno postav a věcí není dotáhnuto do konce a je to velká škoda. Nedotaženost je až bolestná ve srovnání s mnou adorovaným Amadeem. A to ty dva považuji za minimálně rovnocenné ...

• 2.10.2009  22:46
    Odpor (2008)

Trailer navnadí, ale minimálně rybáři ví, že ve nástraze se něco skrývá. "Hůček" je ve vlažnosti příběhu, který sice vyloženě nenudil, ale byl až moc předvídatelný. Neznalý divák si toho možná nevšimne, ale závěrečný boj s obrněncem... Asi to bylo v podání. Zwick sice umí ukázat les v celé jeho kráse v každém ročním období, ale u mě tedy končí v ranku režisérů, u kterých se těším na každý nový film. "Samuraj" byl poslední skvělý. Diamant zklamal díky konci a Odpor ? Zamhouřená trojčička. Postavy byly tak černobílé a nerozvité, že kdyby tam nebyl Liev, tak ta třetí hvězdička by byla zmizelá nebo bych jí zmizel já.

• 30.9.2009  21:53
    Pistolníci (1993)

Skvělá chemie mezi oběma Gunmeny, vtipné hlášky, záporák super "kvalit" Leary. Béčkovitý scénář kupodivu vůbec nevadí, protože si na nic hlubšího nehraje ( odpovědný je za něj režisér Mumií ). Ani nevím, co bych vytknul. Jedna věc tu je, ale ta nesouvisí přímo s filmem. Z formátu 2,35:1 "vyseknout" brutální 4:3 to je zločin hrubého zrna. Proto mám k Vapetu vzhledem k tomuto ambivalentní pocit. P.S. DaViDe'82 : děkuji za skvělý koment, který mě velmi příjemně "donutil" zvednout o jedno hodnocení.

• 28.9.2009  21:11
    Lucky Luke (1991)

Lucky Luke je pravda sympaťák, ale ta nuda, ta nuda. Snahy o vtipnost vyšly z 90 procent spíše v úsměvnou trapnost. Kdo mě naopak dostal byl Luckův kůň. Bělouše sice moc nemusím, ale to co koník předváděl, bylo opravdu skvělé a děravý kloubouk dolů. Hill natočil pěkné exteriéry, ale scénář zůstal trestuhodně prázdný a scéna oči alá Leone to fakt nezachrání - jen vynikne propastný rozdíl. Z předchozího je "poměrně jasné, že volím radší animové Lucky Luky.

• 24.9.2009  23:36
    Ned Kelly (2003)

V naprosto všech ohledech průměrná podívaná. Nejvíce škoda je to zejména u herců - obzvláště Geoffrey Rush je trestuhodně nevyužit. Také mi vadila naprostá černobílost postav, film se má sice v mnoha ohledech držet historických událostí, ale nějak se mi nechce věřit v absolutní dobrosrdečnost a čestnost Neda Kellyho a jeho kumpánů. Ale třeba se mýlím. Nebudu jen negativní, chválím za "plný " zvuk a kameru.

• 24.9.2009  11:14
    Arn (2007)

Romantika středověku v rytířské kroužkové zbroji v balení Petera Flintha. Arn připomene Království nebeské. Bitvy nejsou tak monumentální jako v podání Scottově, ale když Vám v bitevní řeži za Vaši hlavou zní gregoriánské chorály... to je pane pocit. Arn je jako pravá kniha o rytířích - Ivanhoe od sira Scotta ( pro neznalé Waltera ). Vizuální stránka filmu je absolutně skvělá. Od absolutoria odradí pouze několik drobných vad. Už se těším na pokračování.

• 23.9.2009  23:16

Jedničku jsem sice neviděl, ale to bych se na dvojku asi nepodíval. Většina likvidace lidí loutkami je vcelku trapná. Ruce k obraně použije jen jeden ! Jako televizní horrůrek to možná ujde a někoho zaujme, ale já to nejsem. Zajímavá byla loutka "nacisty" Torche s náboji místo chrupu. Třetí hvězda je za úplný konec v autě. P.S. Mléčné vaky tu samozřejmě jsou...:)

• 23.9.2009  11:11

Snyder je machr. Spolu s Nolanem dokazují, že comicsy ( čtu je nesmírně rád, ale Watchmeny jsem zatím bohužel nestihl ) na plátně nejenže vypadají hodně dobře, ale nejsou jen takovým tím druhořadým filmovým béčkem ( jako byla dříve považována literatura science fiction ). Jsou takovými Clarky a Asimovy filmového plátna. Strážci mají poměrně jednoduchý děj, ale nadprůměrnost zaručuje jednak vizuál a v neposlední řadě perfektní postavy ( můj favorit je Rorschach - jeho hlas i jednání ). Naprostá většina scén i z minulosti mají své opodstatnění a zajímalo by mě co bylo uzmuto z té 190 minutové verze a je škoda, že u nám není na DVD k mání plnotučná verze. Snad někdy... Zkusím zavolat jednomu doctorovi s modrým oudem...

• 16.9.2009  21:36
    Facka (1974)

Komedie ? Ani trochu. Jeden úsměvný momentby se našel, ale jinak bych film označil slovem NUDA. V příběhu se stane mnoho, ale nic není dotáhnuto do konce a my se absolutně nedozvídáme nic. Isabelle Adjani je sice krásná, Ventura je s Girardot perfektní, ale je to tak nezáživné, až to bolí. A je to velká škoda, protože situací ke komedii bylo dost. Konec s telefonem je sice dobrý ,ale to je tragicky málo. P.S. North video je potřeba pochválit za špičkovou kvalitu obrazu na DVD a dabing ze "staré školy".

• 9.9.2009  13:46

Hezky se na to dívá, schválně evokuje nejnižší pudy. "Zapeklitý" případ mi byl jasný snad v polovině. Ale o namáhaní mozku to absolutně není. Souboje docela ujdou. Milfka Kelly Lynch je v přiléhavém oblečku neskutečně přitažlivá. PS. Není to Chadem, ale scénářem. Trochu se nového čtvrtého Terminátora bojím klipovitý McG.

• 9.9.2009  10:52

Luxusně obsazená a výborně zahraná historická podívaná s výtečnou hudbou od Davida Newmana a klasickou od Händela, Monteverdiho, Vivaldiho, Schuberta a Mozarta. Zazní i Dead Can Dance s Lisou Gerrard. Film je založen na skutečné události, ale všichni víme, jak si filmaři skutečnosti upravují ,aby jim šli do "krámu". Hilary je éteričnost sama a její odhodlanost nezná mezí. Walken jako Cagliostro je správně démonický a Pryceumu věříte každé gesto. Kamera je úžasná hlavně v záběrech na svit světla a hru sněhových vloček. Až na pár drobností jsem velmi spokojen.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19