Sarkastic

Jan D.

Česko

• 17.12.2007  20:20
    60 sekund (2000)

Hm, tak tohle fakt ne. Akční film plný...ehm...nudy. Spousta rychlých strojů, plno drsnejch keců a skutek utek. Film může zaujmout snad jen milovníky rychlých aut, mezi které se nějak zvlášť neřadím.

• 17.12.2007  20:16

Už při prvním zhlédnutí mě film obrovsky zaujal svojí myšlenkou, neotřelostí, černým humorem a nadhledem. Tak jsem si po delší době řekl, že si udělám repete (a po následné projekci dospěl k názoru, že zdaleka ne poslední). Někoho možná Yuriův komentář začal po chvíli štvát, ale já ho hltal od začátku až do konce. Bylo zde hodně silných scén, ale mě nejvíc zaujala asi ta s "odbavením" letadla ;-). Snímek samozřejmě má svoje chyby, ale mně se prostě líbil, takže nehledě na morální odsouzení dávám plný počet. "V životě jsou jen dvě tragédie. Jedna je když nedostanete to, co chcete a druhá, když to dostanete."

• 17.12.2007  19:55
    Specialista (1994)

Jaká škoda! Mohl to být lepší film, ale když se kouknu na jméno režiséra, je mi jasné, proč není (na Anakondu se opravd nedá zapomenout :-(). Samotný myšlenka filmu není špatná, herečtí představitelé se snaží, ale film je takový neslaný, nemastný a...prostě mě zklamal no :-).

• 17.12.2007  19:52

Brilantní thriller. Pohltí diváka od začátku až dokonce a přitom ho nechává neustále na pochybách. Duo Douglas + Stoneová, skvělý scénář, mrazivá a napínavá atmosféra, žhavé scény, nemůžu hodnotit jinak než plným počtem.

• 17.12.2007  19:47

Film, který mi před časem hodně lezl krkem, ale po letech jsem si k němu našel znovu cestu a snažil se ho pochopit. To se mi myslím podařilo a dokonce jsem se i místy zasmál, avšak československá filmová tvorba má rozhodně kvalitnější díla. Je to prostě průměrný film a fakt, že ho zrežíroval Forman, ještě neznamená, že ho budu nadhodnocovat.

• 17.12.2007  19:32

No, asi mám jiný divácký vkus než většina uživatelů tady na čsfd, ale Pro pár dolarů navíc se mi prostě líbil víc a taky ho považuju za vrchol dolarové trilogie (ono to označení dolarová trilogie je možná trochu zavádějící, ale kdo viděl všechny 3, tak ví ;-)). Přesto, že For a Few Dollars More byl jen o půl hodiny kratší, měl dějově mnohem větší spád a ta vsuvka z občanské války mi do The Good, the Bad and the Ugly moc nepasovala. Film stojí na opravdu výborných hereckých výkonech Eastwooda, Van Cleefa a Wallacha, zručné kameře, dobré režii a v neposlední řadě na již zmiňované PERFEKTNÍ hudbě. Film dále obsahuje dokonce i malou dávku suchého humoru, který bych tu ani nečekal. A pak je tu samozřejmě scéna odehrávající se kamenném chodníku uprostřed hřbitova, kdy kamera přechází z 1 pistolníka na druhého; osobně ji považuju v žánru western za legendární. Ale nebylo mi jasné, např. jak mohl najít Hodný Ošklivého v zdevastovaném městě, když o sobě vůbec nemohli vědět, nebo jak se podařilo Hodnému a Ošklivému naprosto nerušeně zlikvidovat most, když právě o ten armády bojovaly a hlídali ho, či scéna v poušti, kdy si Ošklivý najednou úplně přestal všímat Hodného, kterého se zrovna chystal zastřelit a ten se, totálně dehydratovaný a unavený, nějak záhadně doplazil k dostavníku a dozvěděl se od umírajícího "jméno" hrobu s pokladem. Můžete si říct, že jsem puntičkář, ale ikdyž je to opravdu výborný film, který vřele doporučuju nejen příznivcům žánru western, kvůli trochu přehnané stopáži a některým (mnou zmíněným) detailům, prostě 5* nedám. "V tomhle světě jsou 2 druhy lidí, příteli. Ti s nabitejma bouchačkama a ti, co kopou. Tak kopej..."

• 17.12.2007  19:31

Výborný western. Clint Eastwood a Lee Van Cleef jako lovci lidí. No a samozřejmě Ennio Morricone a jeho nezapomenutelná hudba. A stejně jako Tenkrát na Západě má svoji harmoniku, tento film má svoje hodinky. Z trilogie (Pro hrst dolarů; Pro pár dolarů navíc; Hodný, zlý a ošklivý) je podle mě nejlepší.

• 17.12.2007  19:09

Naprostá klasika československé komediální tvorby. Z dnešního pohledu sice trochu naivní, leč krásná. Spousta neuvěřitelných hlášek a milých hereckých výkonů (samozřejmě Peškův Kulík je největší sympaťák ;-)). "Nazdar tati, prohrávám v poločase vysoko 5:0..."

• 17.12.2007  09:15

Takže poslední regulérní panteří film. Bohužel již nedosahuje kvalit předchozích snímků. Film je místy spíš krimi než komedie a některé komediální výstupy jsou už trochu trapné a podbízivé. Fanoušek panteří série je sice potěšen z návratu Dreyfuse, ale zároveň si uvědomí, že to tvůrci snímku zas tak moc nedomysleli, když ho v předchozím díle pohřbili (resp. že ho v tomto oživili). Sellers i Lom jsou naprosto bezchybní; to se bohužel už nedá říct o Kwoukovi, který je (nejen) s těmi brýlemi spíš trapný. Na co však určitě nezapomenete, je Sellersův Kmotr a také pohřební/smuteční proslov Dreyfuse (u toho jsem až brečel smíchy ;-)). No, takže abych to shrnul-pořád je to nadprůměrná zábava, musím ale s těžkým srdcem snížit hodnocení z 5* na 4* (když jsem byl mladší, bavil jsem se víc). Cato: "Stejně teď musím podnik zavřít, když jste zase naživu." Clouseau: "Ano, ano, za normálních okolností bys to samozřejmě musel udělat, ale co se děje teď, normální není. Někdo se mě pokusil zabít!" Cato: "Ale to je normální."

• 17.12.2007  09:13

Nádhera! Asi můj nejoblíbenější díl z celé panteří série. Peter Sellers v roli vrchního inspektora Jacquese Clouseaua (konečeně povýšen! :-)) znovu exceluje a zdatně mu sekundují Herbert Lom jako šílený inspektor Charles Dreyfus a Burt Kwouk jako žlutá opice Cato Fong. Film se nedá brát čistě jako komedie, protože značná část filmu je kriminálně laděná (upozornění pro ty, kteří čekají záchvat smíchu od začátku až do konce). Ikdyž třeba takový rajský plyn by mohl lehce vypomoct...

• 17.12.2007  09:13

Zdařilý n(N)ávrat Růžového Pantera. Škoda, že zde Sira Charlese Lyttona už nehraje David Niven (ten byl prostě stylovější). Jinak je tu kompletní sestava v čele se skvělým Sellersem, Lomem a samozřejmě Kwoukem. Sice se mi ta scéna s téměř dokonale provedenou loupeží líbila, ale humoru na úkor stylizace do žánru krimi znatelně ubylo. Přesto se divák dočká jako vždy nadprůměrné zábavy. Dreyfus: "Žebrák patřil k tomu gangu, dělal jim očko." Clouseau: "Nemožné. Byl slepý. Jak může slepý muž dělat očko?" Dreyfus: "Jak může být idiot policistou?" Clouseau: "Jednoduše. Stačí jen podat přihlášku..."

• 17.12.2007  09:11

Skvělá komedie. Spolu s Růžový panter znovu zasahuje, moje nejoblíbenější ze série. Nebavilo mě ani tak hledání zloděje diamantu, ale příběh Clouseaua jako samotný. Co dodat? Super crazy komedie, kterou si zamilujete už jen kvůli samotnému Sellersovi a ode mě si vysloužila plný počet.

• 17.12.2007  09:05

No, de z toho poznat, že si tenkrát Peter Sellers teprve chystal scénu a prostor pro toho správného Jacquesa Clouseaua, jak ho všichni známe z dalších dílů. Hlavní pozornost je tu věnována Davidu Nivenovi, který sice jako (skoro) nepolapitelný zloděj a lamač ženských srdcí proplouvá scénami s neobyčejným šarmem a elegancí, ale zároveň toho moc k smíchu nepřináší, a tak se o zbytek humoru musí starat Sellers, a to ještě s malým prostorem a bez svých neodmyslytelných parťáků Herberta Loma a Burta Kwouka. Přesto je z toho ve výsledku slušná krimi komedie a já se bavil, takže to bude za 4*.

• 17.12.2007  07:26

No, docela síla. Aňa Geislerová a Barbora Hrzánová se opravdu ukázaly. Navíc film vyvolá v člověku stejné pocity, jaké měla hlavní hrdinka (zbouřit se a utéct z toho domu zla a smutku). Ta bezmocnost chovanek ústavu proti bezohledným praktikám "ošetřovatelek" je až trochu ubíjející, zvlášť, když je nikdo nekontroluje, nezajímá se o ně. Avšak nejsmutnější je vlastně dovětek...ale ten zde psát nebudu, vyzradil bych konec a ten se musí zažít tzv."naostro".

• 17.12.2007  07:24

Nejsem si jistý, jestli se tento film nemůže dostat ke svým divákům, nebo oni se nechtějí dostat k němu. Ano, je dost ponurý, depresivní, bez humoru, ale jen proto ho máme odsuzovat? Vemte si takového Spalovače mrtvol (to je sice film, který kope, jak se říká, mnohem vyšší ligu, ale taky ho nepošleme k vodě, jen proto, že je depresivní atd.). Možná asi moc poukazuje na věci, které nejsou lidem příjemné, ale přitom jsou i v dnešní "bulvární" době aktuální.

• 17.12.2007  07:04
    Rafťáci (2006)

Takže jakési "pokračování Snowboarďáků. A abych pravdu řekl, asi se mi líbilo o něco málo víc. Vtipných situací a hlášek přibylo, slušná hudba samozřejmě nechybí, ale jinak je to na stejné úrovni jako Snowboarďáci. Dávám objektivně 3*, v čeké kinematografii jsou daleko lepší komedie.

• 17.12.2007  07:03

Konečně nějaká slušnější (ve významu kvalitnější) komedie. Kam se na ni hrabou americké, nebo německé rádoby vtipné filmy? Takže těmi kladnými body jsou určitě vtipné situace a hlášky, navíc dobrá hudba. On the other hand jsou tu chyby a herecké výkony nejsou zrovna oslnivé. Ale na ty 3* bych to viděl.

• 17.12.2007  06:59
    Spider-Man 3 (2007)

Bohužel 3. díl nenavázal na úspěšnost (kvalitu) předchozích 2 snímků. Je to příliš překombinované a samotný příběh na tom hodně ztrácí. Škoda, mohlo to být lepší, ale takhle to je jen na 3*.

• 17.12.2007  06:59
    Spider-Man 2 (2004)

Já jsem viděl nejdříve právě 2 a po tom, co mě film zaujal, zkoukl i 1. Ale oba díly mi připadají stejně dobré. Stejné obsazení jako minule, akorát tu je místo záporáka Green Goblina Dr. Octopus. Vyjmenovávat klady nebudu (už jsem to učinil u minulého dílu, snad jen hudbu reprezentuje Ana Johnsson - We Are). Znovu hodnotím 4*.

• 17.12.2007  06:58
    Spider-Man (2002)

Ze všech těch filmů o hrdinech z komiksů je trilogie Spiderman asi nejlepší. Dobré herecké obsazení, skvělé efekty, poutavý příběh a chytlavá hudba (v čele s Nickleback - Hero). Přece jenom na plný počet to asi nemá, takže hodnotím 4*.

• 17.12.2007  06:57

No já nevím. V porovnání s prvním a druhým dílem...jejich tvůrci neměli možnost použít takové technické vymoženosti jaké jsou k dispozici dnes, a přesto dokázali stvořit filmy na úrovni. Myslím si, že se tento film už neměl točit, člověku to akorát tak pokazilo dojem. 3*, na víc to prostě nemá.

• 17.12.2007  06:57

Pokračování Terminátora se vcelku podařilo, ale první díl se mi líbil více. Arnold jako "klaďas" nepůsobí už tak přesvědčivě (ty jeho řeči mi připadaly až trapné) a Edward Furlong mi spíš vadil. Chtěl jsem dát původně plný počet, ale hodnotím 4*.

• 17.12.2007  06:56
    Terminátor (1984)

Super sci-fi, akční film. Nebudu se rozepisovat, tohle viděl snad každý a pokud ne, tak by to měl hodně rychle napravit. Já "akčňáky" moc nemusím, ale tohle mě fakt dostalo a 5* si prostě zaslouží.

• 16.12.2007  20:35
    Matrix (1999)

Když jsem to viděl poprvé, zcela mě to pohltilo, ale dá se nato kouknout víckrát. Akční a sci-fi filmy (s vyjímkou Star Wars) mě moc neberou, ale tohle je naprostá špička. Originální myšlenka (podle mě), uchvátné triky, cool vyzáž a zvuková stránka, a pak akce, akce, akce. Ano, troufl bych si to označit kultem.

• 16.12.2007  20:33

Závěr trilogie. Na jednu stranu jsem rád (v nejlepším se má přestat), na druhou stranu mi bude po těchto příbězích smutno. Myslím, že třetí díl je povedenější než druhý a troufám si říct, že překonal i díl první. Naprosto strhující, přes hodiny trvající film (nenudil jsem se ani minutu), na který dlouho nezapomenu. Alespoň 1 výtku bych měl, a to k délce konce. Ale 5* musím dát každopádně.

• 16.12.2007  20:33

No, asi bych měl napsat obsáhlejší komentář, ale ono už opravdu není skoro co dodat. Řekl bych, že co do kvality, mi připadají jak první, tak druhý díl téměř stejné. Po nepříjemném zážitku s první knihou Pána prstenů jsem se ke čtení druhé neodhodlal. Nemůžu tedy říct, jestli je kniha zpracována dobře, ale pro diváka, který ji nečetl, je tohle prostě 5* film.

• 16.12.2007  20:32

No, co k tomu mám ještě říct? Bylo tu už mnoho pochvalného řečeno a já se nechci opakovat. Snad jen musím říct, že podle mě je tento film lepší než knížka (ano, teď mě asi bude chtít hodně uživatelů ukamenovat, ale mě nezajímají popisy krajiny na 2 stránky, je to strašně nezáživné a k tomu se začnu strácet v ději-a to by se němělo stávat). Jinak skvělý film s velice vhodně zvolenou a okouzlující hudbou (Enya je myslím přesně ta pravá) a nezbývá mi než hodnotit 5*.

• 16.12.2007  20:29
    Uvolněte se, prosím (TV pořad) (2004)

Tak tohle fakt můžu. Přiznám se, že pátek co pátek zapínám o půl 10 večer TV a bavím se opravdu luxusně (a když to nestihnu, tak naše milá ČT1 má na svých webovkách archiv se všemi díly ;-)). Jan Kraus je sice opravdu držka, ale jeho ironický, kousavý, rýpavý a lehce šovinisticky zabarvený humor opravdu můžu. Narozdíl od Karla Šípa si dokáže "udělat pořádek" a ve většině dílů dostane své hosty tam kam chce. Navíc mi přijde jako milé zpestření to, jak okomentuje týdenní zprávy. Ano, asi nejslabším článkem je skupina jeho syna Davida, ale dá se to vydržet; zaprvé dost často účinkují i samotní hosté a když už nic, tak si aspoň můžu dolít pití a dosypat brambůrky ;-) Tomu, kdo to náhodou ještě neviděl, vřele doporučuji.

• 16.12.2007  20:24
    Krok za krokem (TV seriál) (1991)

Tento seriál patří spolu s ALFem k jedinným 2 "rodinným" seriálům z americké produkce, na které se můžu podívat kdykkoliv a pobavím se u nich maximálně. Na začátek bych zmínil 2 slabší body tohoto seriálu (abych byl taky kritický ;-)), a to moralizování, které je skoro na konci každého dílu + menší úpadek po odchodu Sashy Mitchella alias Codyho Lamberta (ani Bronson Pinchot jako Jean-Luc, Jason Marsden jako Rich Halke ani Jeff Juday jako Blesk ho prostě nedokázali nahradit). Ale jinak nelze nic vytknout. Frank Lambert, Carol Fosterová Lambertová, J.T. Lambert, Dana Fosterová, Karen Fosterová, Mark Foster, Brendan Foster, Lilly Lambertová a Cody Lambert byla naprosto super rodina a musíte si je zamilovat. Poslední jmenovanný byl samozřejmě můj oblíbenec a jeho vtípky a skoro dětská naivita mě naprosto odrovnávaly (nemluvě o jeho kultovním smíchu). Pokud dokážete přejít to moralizování, tak vřele doporučuju.

• 16.12.2007  20:23
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

(Rozhovor mezi Listerem a Hollym) L:"Kde jsou všichni, Hole?" H:"Jsou mrtví Dave." L:"Ale kdo?" H:"Všichni Dave." L:"Co? I kapitán Hollister?" H:"Všichni jsou mrtví, Dave." L:"A co Todhunter?" H:"Všichni jsou mrtví, Dave." L:"A co Selby?" H:"Je mrtvý. Všichni jsou mrtví, Dave." L:"Petersen ale ne, že jo?" H:"Všichni jsou mrtví, Dave." L:"Chen snad ne?" H:"Kristepane, i Chen. Všichni!" L:"Rimmer?" H:"Mrtvý. Všichni jsou už mrtví, Dave!" L:"Počkej. Snažíš se mi říct, že jsou všichni mrtví?" Nemohl jsem si odpustit citovat 1 z rozhovorů (můj nejoblíbenější), který se může jevit některým divákům jako příklad výborného absurdního humoru, jiným zas jako stupidní trapný pokus o cosi, co se mu má podobat. Já patřím mezi tu první skupinu. Červený trpaslík mě svého času dokonce motivoval i přečtení knihy Nekonečno vítá ohleduplné řidiče a nutno přiznat, že ta byla též zábavná. Pozdější série mě už tolik nebavily, ale přece jenom, bylo to už před nějakým tím časem, takže mám v plánu se k seriálu někdy v budoucnu vrátit a postupně ho celý zhlédnout.