Sarkastic

Sarkastic

Jan D.

Česko

• 16.12.2007  20:19

Budu se opakovat, ale znovu skvělé pokračování. Navíc tímto filmem byl završen celý příběh Hvězdných válek (ikdyž znalci vědí, že materiálu k pokračování je více než dost a navíc bychom se dočkali některých zajímavých zvratů - Palpatine a Boba Fett...). Náhodou, mě připadá, že Ewokové film příjemně oživili (tím reaguji na výtky některých uživatelů). Nevím, ke kterému filmu ze "6" mám připsat svoji nejoblíbenější postavu, ale udělám to tady...je to samozřejmě moudrý mistr Yoda (jeho monolog - "Strach je cesta k temné straně. Strach vede k hněvu. Hněv k nenávisti. Nenávist vede k utrpení!" - je prostě kultovní). Hodnotím 5*, ale sám nevím, jestli bych chtěl nějaké další pokračování.

• 16.12.2007  20:18

Výborné pokračování. Nemůžu říct, že by se mi zrovna tento díl líbil nejvíce, ale i tak je hodně dobrý. Nebudu se dále rozepisovat, jasných 5*.

• 16.12.2007  20:17

K Hvězdným válkám mě přivedl otec a musím říct, že jsem mu zato hodně vděčný. Byl bych totiž připraven o skvělou sci-fi/fantasy podívanou, na kterou nelze zapomenout. Krásně propracovaný příběh, efekty (v dnešní době by sice neobstály, ale tenkrát to musela být bomba), nezapomenutelná hudba Johna Williamse a...no však kdo viděl, tak ví o čem mluvím. Jednoznačně 5*.

• 16.12.2007  20:15

„Tak takhle umírá svoboda. Za bouřlivého potlesku.“ S každým dalším zhlédnutím mám tenhle film raději, čím dál víc si ho vychutnávám a občas si ani nepouštím celý snímek, nýbrž jen některé mé oblíbené pasáže, a tím pádem konstatování, že žádnou jinou epizodu SW jsem neviděl vícekrát, asi nikoho nepřekvapí. Důvody? Příliš nato, abych je všechny vypisoval. Ale tvrzení, že oproti jiným dílům tu nic nepřebývá ani nechybí, třeba napoví. A zdá se být malým zázrakem, že na to, kolik se toho zde muselo udát, nemáte pocit, že by se něco nestihlo, odfláklo či jinak nepovedlo. Za tohle patří Mistru Lucasovi velký dík. A co si krom všech těch epických, dokonale zpracovaných soubojů, příběhových zvratů a ikonických scén užívám nejvíc? Proměny atmosféry. Od úvodní oslavné, téměř odlehčené až k závěrečné zkáze, zmaru, zoufalství, temnotě a beznaději…či ne? Nová naděje je tu totiž cítit na dosah a já se rád nechávám zlákat ke zhlédnutí „staré“ trilogie, Pomsta k tomu přímo vybízí a lepší službu jí ani dělat nemůže.

• 16.12.2007  20:15

V tomto díle nám začne proměna Anakinovi osobnosti (což je dost důležité pro celou "6" filmů). K tomu přibyly klony a také postavy (hrabě Dooku). Souboj Yody a Dark Tyranuse je sice dost udělán na efekt, ale pro milovníky soubojů světelných mečů je to skvělá podívaná. 5*, nevím, co k tomu dále dodávat.

• 16.12.2007  20:14

Je těžké srovnávat novější 3 díly s těmi staršími. Ty staré mají svoje kouzlo, nové mají úchvatné efekty, ale drží se velkolepého příběhu (ikdyž to ocení hlavně znalci). Jsou tu závody kluzáků (které nejsou v žádném dalším díle), dokonalejší souboje světelných mečů (ty z dílů 4, 5, 6 působí trochu legračně) a strhující hudba (Duel Of The Fates). Prostě 5*.

• 16.12.2007  20:04

Velice vydařený film. Pro mě osobně je tu hlavně neokoukaný Csongor Kassai a můj oblíbenec v docela záporné roli, Jaroslav Dušek. Film poukazuje hlavně na dnes už bohužel téměř vyhynulou vlastnost lidí, a to na obětavost protkanou soucitem. Ruku na srdce, kdo by doma schovával skoro neznámého člověka, když by hrozila smrt nejem jemu samotnému, ale i všem lidím okolo? Přece jenom od Pelíšků je to posun někam jinam. Ale velice zdařilý posun, který ohodnotím alespoň 4*.

• 16.12.2007  20:01

Tento film jsem viděl jednou po nedělním obědě a když jsem si ho pouštěl, nepočítal jsem s tak hlubokým a silným příběhem. Skvělé herecké výkony (nesouhlasím, že celý film stojí pouze na Michelle Pfeifferové, ale ta pro mě osobně tu byla v 1ze svých nejlepších rolích). Krásná klavírní hudba Thomase Newmana, ale také píseň Safe And Sound od Sheryl Crowové stojí za zmínku. Podobně jako Mahalik jsem po druhém zhlédnutí přidal 1*. A navíc mě tento film donutil přemýšlet trochu hlouběji, takže 5*.

• 16.12.2007  19:59
    Uprchlík (1993)

Dobrý film. A k mému překvapení film nestál pouze na výkonu Forda, ale také se ukázal Jones (ne jak v Tahle země není pro starý). Příběh je docela napínavý a ten konec také není špatně vyřešen (samozřejmě každému bylo jasné, že prokáže svoji nevinu, ale ten způsob jak to dokázal je zajímavý). 4* je myslím přiměřené hodnocení.

• 16.12.2007  19:59
    Spy Game (2001)

Tak mě se tohle docela dost líbilo. Nesouhlasím s tvrzením, že je to úplná tuctovka, protože když to porovnám s mnohými dnešními akčními thrillery, tak má minimálně myšlenku a herce, kteří ve výsledku vypadají jako herci a ne nabušení a nepřemožitelní hrdninové. Musím samozřejmě vyzdvihnout kameru, která se mi moc líbila a samotný příběh. A stejně jako Tosimovi mi nevadilo, že je tam víc povídání než akce. U mě si snímek získal poctivé 4*.

• 16.12.2007  19:57
    Podraz (1973)

Nadprůměrný snímek (avšak o místu v nejlepší dvacítce tady na čsfd přesvědčený opravdu nejsem). Výborná hravá hudba, přesné kostýmy a dobová atmosféra, OPRAVDU promyšlený příběh do detailů a dobré herecké výkony. Největším podrazem (nebo se tu snad najde někdo, kdo jim nenaletěl? ;-)) a zároveň třešničkou na dortu byl samozřejmě konec. Hodnotím 5* a rozhodně doporučuju ke zhlédnutí (jen si dejte pozor, aby vám někdo nevyzradil konec!).

• 16.12.2007  19:57

Pro mě 1 z těch lepších filmů, kde se objevil Tom Cruise (proč tam je taky Farrell?). Navíc pod taktovkou Spielberga, který mě také příjemně překvapil, poněvadž poslední dobou od něho nevidím nic extra. Slušný příběh, dobré efekty a ne zas tak špatně vyřešený konec. Film o člověku, který málem doletěl na systém, který sám vytvořil (chyba v systému, kde jen jsem to viděl? ;-). 4*, klidně se na to ještě někdy podívám.

• 16.12.2007  19:55

Nebudu se dlouho rozepisovat. Krásná pohádka, patří mezi moje nejoblíbenější. Troufám si říct, že páni Werich a Burian dodávají této pohádce 1* navíc. K tomu je tu moje oblíbené "přiměřeně" a jedna z nejlepších filmových facek.

• 16.12.2007  19:55

Western, pro mě osobně pojatý trochu jinak. To, co v tomto filmu předvedli páni Newman s Redfordem, bylo opravdu precizně zahrané, atmosférické, místy usměvavé a napínavé, ale i pohodové. Nedá mi to, i já musím "pochválit" konec, který je pro mě stále 1 z nejlepších konců, co se Američnům (to chci zdůraznit, protože velmi často tak říkajíc "neví kdy skončit") podařilo natočit. Těch 5* si to zaslouží.

• 16.12.2007  19:54

Myslím si, že máme lepší pohádky. Nadruhou stranu, tuhle pohádku mám radši teď jako puberťák, než jako malé dítě. Vždycky mně vadila ta barevnost (ona to má být asi předsnost, co? :-)) Je pravda, že je tu několik výrazných hereckých výkonů: Josef Bek, který hraje řekl bych opravdového vysloužilého vojáka, František Smolík jako konzervativní a nerudný mnich, Jaroslav Vojta jako témeř dokonalý loupežník, Stanislav Neumann a František Filipovský jako staří a vypelichaní čerti a Vladimír Ráž jako elegantní a úlisný čert Solfernus. Třeba časem pozměním hodnocení na 5*.

• 16.12.2007  19:52

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek, na kterou se každé Vánoce rád podívám. Vždycky jsem litoval pana Libíčka, který se marně snažil přesvědčit prince a jeho druhy ke vzdělávání. No a navíc, když na scénu nakluše Droběna v podání paní Růžičkové, nemám slov.

• 16.12.2007  19:51

Místy trochu strašidelná, ale přesto velmi hezká pohádka. Mám pro ni slabost už od prvního zhlédnutí a sám sebe si pamatuju, jak jsem vždycky s napětím sledoval závod prince a 2 princezen na konci filmu ;-). Svoje dělá i tajemná a strašidelná hudba.

• 16.12.2007  19:50
    Kytice (2000)

Brabec si dovolil zrežírovat jednu z největších českých literárních klasik, ale podle mě to zvládl s grácií. U jednotlivých básní trochu kolísá jejich úroveň (třeba Svatební košile se nedá srovnat se Štedrým večerem apod.), ale dohromady to tvoří fungující celek, který je ještě doplněn skvělou hudbou a úžasnou kamerou. Schmitzerův umrlec a Polívkova polednice mě fakt dostaly ;-). Po druhém zhlédnutí se utvrzuju v 5* hodnocení.

• 16.12.2007  19:49

Na tenhle film jsme museli povinně se školou. A musím říct, že toho rozhodně nelituji. Silný a zajímavý příběh, slušné herecké obsazení (Cate Blanchett mě opravdu překvapila). Proč nehodnotím plným počtem? Protože Angličané (to jako odkoukali od Američanů?) si prostě nemohli odpustit happy-end, proto jen 4*.

• 16.12.2007  19:48
    Dobrý synek (1993)

Hm, Macaulay Culkin jako ten zlý a Elijah Wood jako ten hodný. A vlastně proč ne? Musím se přiznat, že Elijaha Wooda jsem viděl pouze ve filmech Pána prstenu, takže jsem byl mile překvapen. A u Culkina, který je netypicky zápornou postavou, musím říct bohužel stop! (tohle je totiž poslední film, kde ještě zahrál obstojně-bohužel). Jinak film se mi líbil, takže hodnotím 4*.

• 16.12.2007  19:47

Hezký animák. K tomu vtipný a zajímavý a navíc relativně přijatelný i pro ateistu jako jsem já. No a nakonec pan Werich a jeho dnes už snad kultovní "Milujte se a množte se!".

• 16.12.2007  19:44

Muzikál mého mládí. Píseň Na kolena patří mezi moje nejoblíbenější české písničky a mám rád rock & roll. Navíc jsou tu pan Abrhám a chuligán Martin Dejdar. To vše jsou důvody, proč dávám 4*.

• 16.12.2007  19:43
    Rain Man (1988)

Přiznám se, že Dustina Hoffmana jsem v moc filmech neviděl. Ale určitě to napravím. Jde vidět, že se na tuto roli opravdu dobře a poctivě připravil. Jím zahraný autista byl jako pravý a jeho o-ou mě fakt dostalo (viděl jsem film s titulkami). Hodnotím 5*, skvělý film.

• 16.12.2007  19:42

Ne, komedie století to rozhodně není (skoro mi připadá, že někteří uživatelé dali menší hodnocení jen kvůli tomuto titulu). Ale velmi pohodový, úsměvný, rodinný film určitě. Hezky zpracované téma o 3 mužích, kteří se rozhodnou ukázat svým manželkám, že starání o děti přece není takový problém, a že to zvládnou bez nich (brzy se přesvědčí o opaku, ale ty jejich snahy jsou opravdu humorné). Plný počet dávám kvůli těm kouzelným dětem.

• 16.12.2007  19:41

Tahle pohádka je docela zvláštní. Ale rozhodně ne špatná, spíš naopak. Když jsem byl malý, tak jsem se jí trošku bál, konkrétně toho podivného Janova přítele. Nikdy jsem nepochopil, co ta postava byla vlastně zač a nechápu to dodnes. Hodnotím 4*, málokdy člověk spatří takhle zajímavou a tajemnou pohádku navíc podpořenou mrazivou hudbou.

• 16.12.2007  19:39

Ono to nebylo až tak špatné. Mělo to mnohem originálnější nápad, než většina současných filmů tohoto druhu. A navíc tu je Paul Newman, který nezahrál špatně, takže hodnotím 4*.

• 16.12.2007  19:39

Krásná, vtipná a navíc i poučná pohádka (chcete-li, pohádková komedie). Výtečné herecké výkony, hudba pana Uhlíře a navíc režie pana Lipského. Jasných 5*. Zajímavé komentáře: flanker.27, Ajax.

• 16.12.2007  19:36

Skvělá parodie. Vytříbený humor, výborné herecké výkony (mého srdce šampion je samozřejmě Horác Badman alias Hogo Fogo ;-)), legendární písničky, zajímavá kamera a nápadité kostýmy. Vždycky mě navíc dostanou hrátky s naší milou češtinou: "Hnusný chlípníku, chlípný hnusníku. Kakaová skvrna velikosti mexického dolaru, mexický dolar velikosti kakaové skvrny."

• 16.12.2007  19:35

Humor, výborné výtvarné zpracování a navíc poutavé vyprávění pana Wericha. Všechny povídky sice nejsou bez chybičky, ale jako celek tento film funguje opravdu velice dobře. Poprvé jsem ho viděl, když jsme na to šli povinně se školou a už tenkrát se mi hodně líbil. Po další projekci se utvrzuju v 5* hodnocení.

• 16.12.2007  19:33
    Titanic (1997)

Tak předně je to kvalitní film. Avšak o počtu oskarů by se rozhodně dalo polemizovat. V každém případě fakt, že tento film zná určtiě mnoho uživatelů čsfd, už napovídá, že tu mluvíme o nezapomenutelném filmu. Leonardo DiCaprio splnil to, co měl, ale nepřidal nic navíc (narozdíl od Co žere Gilberta Grapea) a výkony ostatních herců (snad s vyjímkou Kate Winsletové) lze pominout. Ale rozhpodně je tu poutavý příběh, skvělá kamera, výprava a také výtečná hudba. Film bych si do top 10 nepřidal, ale musím hodnotit 5*.