Sarkastic

Sarkastic

Jan D.

Česko

• 16.12.2007  19:14

Ač dávám přednost westernům s Clintem Eastwoodem, tomuhle, kromě délky filmu, nemám co vytknout. Skvělé herecké obsazení, těžko říct, která postava mě dostala nejvíce. Avšak, kdybyste nakrásno zapomněli děj filmu, na hudbu si vždycky vzpomenete. Geniální (nenapadá mě lepší slovo) Ennio Morricone vtiskl tomuto filmu úplně jiný ráz. Nestačil jsem se divit, v kolika výborných filmech jeho hudba hrála. 5*, žádné jinačí hodnocení mě nenapadá.

• 16.12.2007  19:13

Příjemný snímek. Milan Šteindler v roli muže, který se z počátku nedobrovolně snaží zapadnout mezi mladší generaci a pak neví, kde je hranice mezi jeho prací a osobním životem, který se mu málem nenávratně rozpadne. Šteindler téměř bezchybný moula-nula, dále Jaroslav Dušek v další roli soudruha a bezchybná Halina Pawlowská se svým "co je?!". Hudba byla taky dobrá, ale mouchy tu nějaké byly, takže 4*.

• 16.12.2007  19:12

Tento milý film jsem zhlédl několikrát a vždy jsem se pobavil. Hlavní myšlenka mi přijde velice originální a vtipná, stejně jako samotný příběh. K tomu si připočtu příjemnou hudbu (Frank Sinatra a spol.), herecké obsazení (myslím si, že spojení Gibson + Huntová působí sehraně) a jemný humor, vychází mi z toho 5*. Pro mě osobně 1 z nejlepších romantických komedií, vřele doporučuju.

• 16.12.2007  19:12

Proč jsem dal plný počet? Tak jednak je tu skvělý Kevin Costner (ikdyž v Mr. Brooks byl lepší) a Whitney Houstonová (asi jediný film, kde se dá snést) a také romantický poutavý příběh s akčními prvky. Nechtělo se mi dávat plný počet, ale ta hudba mě prostě dostala, hodnotím 5*.

• 16.12.2007  19:11

Trvalo mi docela dlouho, než jsem film dokázal plně docenit. Ale po třetím zhlédnutí zvyšuju hodnocení na 5*. Sedlák Sekal byl svině, Sekala se každý bál, Sekala každý nenáviděl, Sekal mohl všechno a nikdo se mu neopovážil vzepřít. Až jednou přišel do vesnice neznámý Jura Baran, který jako jediný odmítl před Sekalem sklonit hlavu, bohužel na to ale nakonec doplatil (paradoxem samozřejmě je, že nejen Sekalovým přičiněním). Obrovsky smutné drama, které ukazuje poměry české vesnice za dob Protektorátu (morální myšlenka filmu). Na konci snímku jsem však necítil ani tak smutek, jako hněv.

• 16.12.2007  19:08
    Sedm (1995)

Se7en je podle mě rozhodně nejlepší Fincherovo dílo. Film začíná pozvolna jako celé vyšetřování a seznamování se s hlavními postavami. Postupně se však začíná zaplétat, stávat se zajímavějším a napínavějším. Atmosféra houstne a celý příběh končí dokonale vypointovaným a vygradovaným závěrem. Ale nesmím také opomenout herecké obsazení; Freeman je výborný jako vždycky, Pitt se v mých očích dost vytáhl, ale od okamžiku kdy vstoupí na scénu dokonale úchylný Spacey, strhne na sebe veškerou pozornost a je opravdu radost ho v jeho roli sledovat. Dávám jasných 5*; tento klenot patří a myslím, že i v budoucnu bude patřit mezi nejlepší thrillery a filmy vůbec. Moje TOP 10.

• 16.12.2007  19:08

„Budete-li mít chuť někdy vraždit, jen přijďte, tady se vždycky někdo najde.“ S každým dalším zhlédnutím mám tenhle snímek radši a stále víc musím oceňovat jeho nápaditost. Ať už jde o „vymazlené“ hlášky, jednotlivé vtipné situace (jak malý kluk se těším zejména na každé Camelovo otevření dveří) nebo ústřední propojování komiksu s filmem (navíc ty zdařilé reklamy). A samotnou kapitolou je pak casting, resp. herecké výkony, kdy si užívám profláklé komiky i v těch nejmenších roličkách. Na druhou stranu je to pořád velkým dílem crazy komedie, která se pravděpodobně nezavděčí úplně každému divákovi (zejména směrem ke konci, který je plný zdánlivě neřízené anarchie), mně ovšem maximálně (čemuž odpovídá i moje hodnocení). „Ty jsi si opravdu myslel, že bych s tebou mohla něco mít? To bych si připadala jak jednička na desetidolarovce.“ - „Jak to?“ - „Ta za sebou taky pořád tahá nulu.“

• 16.12.2007  19:07
    Duch (1990)

Ano, tenhle film hraje na emoce diváka, ale u mě to zapůsobilo. On the other hand, mě nějak extra Goldbergová nezaujala, beru její roli opravdu jen jako určité odlehčení. Ano, milostná scéna u tvoření keramického čehosi byla opravdu jedna z těch lepších ve filmografii. No a 1 z hlavních důvodů, proč jsem ohodnotil film 4* a ne průměrem, je samozřejmě hudba-The Righteous Brothers-Unchained Melody.

• 16.12.2007  19:07

Opravdu milý film, odehrávající se v poválečném Československu, který divákovi velice dobře nastíní atmosféru a také život lidí tehdejší doby. Idyla a naděje z filmu přímo sálá a velice dobře ji podporuje hudba (Dvořákova Novosvětská vám bude znít v uších ještě pěkně dlouho) a také velmi líbivá kamera. Panu Třískovi byla napsána role přímo na tělo, ale rozhodně stojí za zmínku taky Zdeněk Svěrák či Bolek Polívka. U filmu se vždycky uvolním, zasměju a rozhodně se k němu budu neustále vracet. 5*, moc hezký film.

• 16.12.2007  19:05
    Pelíšky (1999)

Výtečný český film. Připadá mi spíše jako drama s komediálními prvky. Pan Kodet se svými knedlíčky a svoji větou vykřičenou do celého světa mě velice pobavil, ale hlavní postavou pro mě byl rozhodně pan Donutil.

• 16.12.2007  19:04
    Pretty Woman (1990)

Tak tohle je moje srdeční záležitost. Skvělé výkony 2 hlavních protagonistů, naivní, ale milý příběh a samozřejmě happy end. Nesmím zapomenout se zmínit o řediteli hotelu v podání Hectora Elizonda, měl zde velice příjemnou roli. A navíc skvělá píseň od Roye Orbisona. Hodnotím 5* a za tím si stojím.

• 16.12.2007  19:04

Skvělý film s brilantním koncem. Na film jsem se chtěl podívat hlavně (nebo jen kvůli?) mému oblíbenci Gereovi. A ač velmi nerad a s velkým sebezapřením musím kriticky uznat, že idkyž Gere zahrál na 1 to, co měl, Edward Norton ho převýšil. K tomu je tu ještě Laura Linney, která se po boku Gerea objevila už v mnou velmi oblíbeném snímku Proroctví z temnot. Hodnotím 5*, tenhle film na ně má.

• 16.12.2007  19:03

Tak tohle je dost osobní. S každým dalším zhlédnutím mám film radši a na konci jsem pořád stejně dojatý (ne-li víc než při předchozím promítání). Potencionální divák by se měl připravit nato, že snímek nikam neutíká, vše v něm má svůj čas. Není to žádné ukecané komorní drama, hodně toho Sofia říká obrazy, hudbou, ale i tichem ve správné chvíli. Každopádně role Boba i Charlotte jsou napsány jejich představitelům přímo na tělo, zvláště Billovi. Jinak je tenhle film hodně o pocitech, ale nechybí zde ani decentní humor. Podstatnou část tvoří také závěr, který mě osobně, jak už jsem poznamenal, neustále dojímá (ikdyž je takřka bezeslov, každý divák docela přesně vycítí, co si ti 2 "říkají"). Nebudu moc originální, ale označení "milý film" snímek velice dobře vystihuje a mně nezbývá než ho všem vřele doporučit.

• 16.12.2007  19:03
    Doblba! (2005)

Někteří by se asi podivili, jak jsem si mohl dovolit hodnocení ve výši 5*? Já si to dokážu zdůvodnit. Byl jsem na tom v kině a pak následně viděl v televizi. Naprosto skvělý Jaroslav Dušek, dále Petr Čtvrtníček, také ta kouzelná babička a pohřebáci. Absurdní humor, kterému jsem se smál (a nestydím se). Rozhodně doporučuji (tím názvem se nenechte odpudit). p.s. viz Mazaný Filip

• 16.12.2007  19:02

"Asi bych měl být naštvaný kvůli tomu, co se mi stalo. Ale je težké zůstat rozzlobený, když je na světě tolik krásy. Někdy cítím, že ji vidím všechnu najednou a je jí tolik, že mi naplní srdce jako balón a chce prasknout. A pak si vzpomenu, že se mám uvolnit a přestat zkoušet se toho držet a pak to mnou procloumá jako déšť a já necítím nic jiného, než vděk za každičkou chvilku mého malého pitomého života. Určitě nemáte ponětí, o čem tady mluvím. Nic si z toho nedělejte...Jednou to poznáte sami." To byl úžasně poetický závěrečný proslov. Jenže vůbec celý film byl skvělý. Možná to vypadá na obyčený snímek s divnejma postavama, ale když se na to podíváte z jiné stránky, zjistíte, že s nimi máte něco společného, a že ten příběh nemusí být vůbec nereálný, že třeba potkal/potká i vás. Film na mě obrovsky nejen emočně zapůsobil, prostě jsem si ho vychutnával, stejně jako suprové hudby, ironického humoru a výborných herekých výkonů v něm.

• 16.12.2007  19:02
    Igby (2002)

Tak tohle mi teda zatraceně sedlo. Kieran Culkin předvedl výborný, uvěřitelný a sympatický výkon, čímž nejen ukázal, že má obrovský potenciál, ale také, že rodina Culkinů ještě není pod filmovým drnem (nebo by se taky dalo říct, že převzal štafetu po bratrovi). Avšak i ostatní herci ve vedlejších rolích se předvedli, třeba matka mrcha Susan Sarandon, nebo otec schizofrenik v podání Billa Pullmana. Igbyho ironické a cynické výpovědi byly naprosto skvělé a trefné. Skoro se až stydím, jak moc jsem mu rozuměl. A konec? Igby goes up! Výstižné komentáře: MartinNDL, Mat32.

• 16.12.2007  19:01

Když jsem film zhlédl poprvé, nevěděl jsem co ci o něm myslet. Avšak na druhý pokus jsem se přesvědčil o kvalitě tohoto díla. Pro mě tohle byl první film, kde jsem spatřil Adriana Brodyho a nezklamal mě. Látka filmu mi přišla velice zajímavá a zajistila i slušnou atmosféru. Těch 5* dávám za to, že jsem o filmu přemýšlel i dávno po jeho skončení.

• 16.12.2007  19:01

Hm, tak vidím, že úloha obhájce českých parodií posledních let je zas na mně. No a co, že to byl první Marhoulův film? Naopak bych řekl, že trumfl i některé ostřílené režiséry mazáky. Je tu elegantní švihák Tomáš Hanák (ty jeho "drsné" komentáře jsem opravdu hltal-např. "Hned jak jsem vystoupil, ucejtil jsem, jak se mi lepí na paty. Ale dělal jsem, jakoby nic."), úžasně dementní Pavel Liška ve dvojí roli (jak to ten chlap dělá?), ďábelský mafián Kaiser, Vilma jako Velma, Šteindler jako ředitel blázince (ta jeho scéna s Hanákem byla sice až trapná, ale stejně jsem se musel smát nehybnému obličeji detektiva), Viktor Preiss jako "šikovný" barman, Jaroslav Dušek jako zdeptaný rejža, a pak trio mafiánů Macháček, Čtvrtníček, Táborský. "Roztrhni si kušnu hákem!"; "Nechte si ty vaše K(k)idy" a další skvělé hlášky. Ze scén třeba ty sklenice u Velmy v bytě, nebo taky nerozbitné rádio. Jen jsem nepochopil vsuvku s smraďochem Millerem...mohl by mi ji někdo vysvětlit?

• 16.12.2007  19:00
    Drž hubu! (2003)

Tak tohle je dle mého názoru 1 z nejlepších francouzských komedií. Hlavní herecká dvojka Reno-Depardieu působí sice značně odlišným dojmem, ale právě díky tomu, jsou oba ve svých rolích tak kouzelní (ale prim má samozřejmě Depardieu). Někdy film přechází z komedie na kriminální film, ale pak nás do ní zase vrátí nějaký ten "chytrý" nápad Quentina. "...Jsme nezletilí, na poldy kašleme. Nejsme poldové, kašleme na nezletilí...." Já chci tu bučící krabičku! 5*, zatím si stojím. Zajímavé komentáře: Pacco, Damile.

• 16.12.2007  18:59

Výborný film. Má svůj zajímavý příběh, ač dramatický, je neustále odlehčován vtipnými situacemi. Nemyslím si, že by nějak zvlášť Šteindler přestřelil, jak co do vykreslení mládeže, tak co do narkomanů (samozřejmě jsou filmy, kde je tato problematika popsána lépe, např. Requiem for a dream, ale svůj účel to splní). Hereckému obsazení samozřejmě vévodí Jan Dolanský, který má rozhodně budoucnost (kvalitních mladých herců zas tak moc v ČR nemáme). Nesmím zapomenout na mrazivou, ale hezkou hudbu. Co se týče konce, dal se sice čekat, ale to kruté procítění hlavního hrdiny bylo na místě. Hodnotím 5* a je mi úplně jedno, jestli s tím souhlasíte.

• 16.12.2007  18:59
    Podezření (2000)

No, tak tohle je moje guilty pleasure. Ano, film začíná v podstatě nijak zajímavě, prostě advokát Gene Hackman se zastaví na "10 minut" za svým přítelem policistou Morganem Freemanem, aby upřesnil výpověď. Pak se začne příběh pomalu, ale jistě rozjíždět až dospěje k neuvěřitelnému a zároveň děsivému konci...Herecký koncert pánů Hackmana a Freemana. Závěrečná scéna beze slov mě vždycky dostane, protože vyvolává otázku, jak dál? Ta však zůstane navždy nezodpovězena.

• 16.12.2007  18:58

Z tohoto úsměvného filmu doslova číší pohoda, idyla a poetičnost. Dobré herecké obsazení (pan Kemr byl bezchybný :-)), spousta úsměvných situací a skoro lidových hlášek. Tu známou větu dědy Komárka znovu omílat nebudu, ale hodně se mi líbilo vyprávění mlynáře Zvona při mlení mlýnského kola, z chutí bych si ho poslechl znova...;-) Zasloužených 5*.

• 16.12.2007  18:57

Pohodová a úsměvná komedie o životě v střediskové vesničce. Laskavý humor, milý příběh, silné herecké obsazení, jasných 5*.

• 16.12.2007  18:56
    21 gramů (2003)

Výborné drama. Pan Iñárritu zrežíroval vskutku mistrovské dílo, které mi dalo opravdu zabrat, a to ve všech směrech (proto radši hned v úvodu upozorňuju, aby se potencionální divák nenechal odradit scénami, které mu zatím nic neříkají; postupně vše do sebe zapadne jako puzzle). Snímkem se line po celou dobu silně depresivní atmosféra, kterou navíc podporuje velmi autentická kamera a také hudba. Kromě toho se může 21 Grams pochluvit výbornými hereckými výkony hlavních představitelů Penna, Tora a Wattsové (prozatím její životní role). "Kolik životů žijeme? Kolikrát zemřeme? Říká se, že v okamžiku smrti ztratíme přesně jednadvacet gramů. Všichni. A kolik se toho vejde do jednadvaceti gramů? Kolik toho zmizí? Kdy těch jednadvacet gramů ztratíme? Kolik se toho s nimi vypaří? Kolik toho získáme? KOLIK toho získáme? Jednadvacet gramů. Tolik váží pět nikláků. Tolik váží kolibřík. Čokoládová tyčinka. Jakou váhu má jednadvacet gramů?"

• 16.12.2007  18:56

Drama, které na mě hodně silně zapůsobilo. Vypráví o souboji muže rebela, toužícího po svobodě a nezávislosti s manipulativní, autoritativní a despotickou mrchou s vyzáží ctihodné a srdečné ženy. Obrovsky zajímavý příběh, který uteče jak voda, výborně vykreslené prostředí a atmosféra ústavu a strhující herecké výkony (kromě Nicholsona a Fletcherové byli výteční i Danny DeVito, Brad Dourif, Sydney Lassick nebo Christopher Lloyd). Na konci jsem zároveň cítil vztek, smutek, ale i určitý druh zadostiučinění a tento filmový zážitek doporučuju rozhodně každému.

• 16.12.2007  18:55
    Amadeus (1984)

Tak tohle je bezesporu velice dobrý film. Pan Forman si dovolil natočit film o životě jednoho z největších hudebních géniů, co kdy žil a všem ukázal, že nato má. Myslím, že jen tak nezapomenu na šílený smích Amadea, kterého mistrovsky zahrál Tom Hulce. K tomu ještě ďábelský Salieri a skvělá hudba, nezbývá mi než film ohodnotit 5*. Poznámka: Pokaždé, když zhlédnu tento film, dostanu obrovskou chuť na Venušiny bradavky...

• 16.12.2007  18:54

Film, který na člověka velice silně zapůsobí a donutí ho přemýšlet o jiných věcech než o těch každodenních. Pro mě osobně nejlepší Spielberg. Nemůžu si pomoct, ale musím obdivovat hlavního hrdinu, který dokázal pomoct spoustě lidí doslova odsouzených na smrt a přitom se pohyboval na velice tenkém ledě. Navíc uměl dostat lidi na svojí stranu, ikdyž někdy to měl opravdu těžké (já osobně si vždycky vzpomenu na scénu, kdy si hlavní hrdina všimne žíznících lidí v transportu a podaří se mu vnutit nacistům myšlenku, jaká je to zábava střílet na ně vodní hadicí, čímž některým z nich pomohl od totální dehydratace). Ikdyž jsem hodně přemýšlel o příspěvku Geminiho, tenhle film prostě chci a budu brát jako poselství, které upozorňuje na hrůzy nacismu a odkrývá nám lidské hodnoty. Dávám 5*.

• 16.12.2007  18:53
    Kolja (1996)

Moc hezký a příjemný film. Roztomilý klučík Andrej Chalimon a výborný starý mládenec Zdeněk Svěrák." Наш красный,...prosím tě, co je na něm krásnýho?"

• 16.12.2007  18:52
    Postřižiny (1980)

Velice úsměvný a pohodový film. Ikdyž veškerá pohoda ustane, když přijde na scénu Pepin v podání Jaromíra Hanzlíka, který se okamžitě stane mojí nejoblíbenější postavou filmu. Film mi nepřipadá moc jako komedie, spíše příběh s komickými prvky (možná je to pro někoho slabší kousek, ale ten chudák Rudolf Hrušínský ml. mě opravdu rozesmál :-)). Film jsem viděl už mnohokrát, ale pořád mé hodnocení zůstáva na 5*. Musím však důrazně doporučit najíst se něčeho dobrého ještě před zhlédnutím filmu, až ho pustíte s prázdným žaludkem, budete litovat...

• 16.12.2007  18:51

Deppa a DiCapria nemám nějak zvlášť rád. Ale tady zahráli oba, hlavně Leonardo, zvláště dobře. Trochu komornější příběh, který chvílemi i pobaví, ale DiCapriovi jsem věřil každý pohyb (a to se mi často nestává) a díky jeho výkonu dávám 5*.