neumimfilm

neumimfilm

Šimon Lovecký

okres Brno
Student

Instagram: neumimfotit

2 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Krajina ve stínu (2020)

  Krajina ve stínu je pro mě perfektní film v každém směru. Ano, nad tímto filmem kriticky přemýšlet bohužel nedokážu, protože mám pocit, že je natočen přímo pro mne. Bohdan Sláma si mě obtočil kolem prstu, tématem, kamerou, hudbou, stylizací, neotřelým vyprávěním, neskutečně suchým příběhem, který si na nic nehraje, velikou osobitostí celého díla a přístupu ke mně jako k divákovi, kdy jsem měl pocit, jakobych žil příběh s postavami, i když jsem jen s otevřenou pusou seděl v sále a 2hodiny skoro nedýchal. Už teď se pro mě jedná o velikou srdeční záležitost a jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl, ne li ten nejlepší.

 • poster

  Corpus Christi (2019)

  Strhující epos, který je čistou ódou na kinematografii a zhmotňuje všechnu její krásu, která si nezaslouží nic míň, než nosit titul film roku. V Corpus Christi si najde každý to, co si najít chce a ke každému divákovy přistupuje jako k univerzálnímu zákazníkovi, kterému nabízí z široké palety toho, co má každý správný film mít: Perfektní, dokonalá, bezchybná režie a scénář, která si zaslouží oscara mnohem více, než Parazit, skvělý dějový narativ, krásná forma ať už po straně zvuku, hudby, kamery či výpravy, herecké výkony, prostředí, přesah, emoce, myšlenka a cílevědomost, to vše a ještě mnohem více je dokonalost sama s názvem Corpus Christi a přitom to nikomu nenutí.

 • poster

  Tmavomodrý svět (2001)

 • poster

  La La Land (2016)

 • poster

  Casablanca (1942)

 • poster

  Grandhotel Budapešť (2014)

 • poster

  Sedmikrásky (1966)

  Naprosto unikátní film, který v sobě obsahuje mnohem více témat, než by se na první pohled mohlo zdát. Perfektně perfektní coming of age, která jakoby byla až nezachititelná, ale Věra to i přes všechno dokázala. Avantgardní pop v dokonale vizuálním pornu spolu se skvělými herečkami a hudbou z toho dělá jedno z nejlepších uměleckých děl, které jsem kdy viděl. Uvědomělé, krásné, nevšední, vtahující, provokující, zamyšlení hodné, perfektní a čisté umění, kterému nechybí nic, to jsou sedmikrásky.

 • poster

  Tenkrát v Hollywoodu (2019)

 • poster

  Kolem nás (studentský film) (2017)

  Pohlcující, emocionální, uvědomělé, bezkonkurenční, to jsou slova, kterými by se dal snímek Kolem nás popsat, i když po shlédnutí se chvíli žádná najít nedají. K tomu všemu perfektní až by se dalo říci dokonalá forma a přesah. Je obdivuhodné, co se dá s dobrým námětem za 7 minut vybudovat a jaké umění se dá vytvořit, když má člověk jasnou tvůrčí vizi, specificky identifikovatelný rukopis a směr a schopnost si ho autorsky prosadit.

 • poster

  Chvilky (2018)