Věc (1982)

Carpenterov Masterpiece. Tento film som videl tak veľakrát, že to snáď už ani nie je zdravé. Horor je to dokonalý po všetkých stránkach a v subkategórii scifi-hororov je na rebríku ešte vyššie ako Scottov Votrelec, ktorý je popri ňom skôr vesmírnym dobrodružstvom (trocha nadnesene). Niekedy premýšľam nad tým ako je vôbec možné niečo s tak jednoduchou zápletkou takto geniálne natočiť. Kvôli tomuto filmu som veľkým fanúšikom Johna Carpentera a prajem mu ešte jeden kvalitný horor, čím by si napravil svoju pošramotenú povesť.

Mrtvý sníh (2009)

Ja som čakal omnoho väčšiu srandu, tej tu však bolo poskromne.

Total Recall (2012)

V mojich očiach jeden z najhorších remakov čo si pamätám. Pôvodné Total recall bolo pre mňa v podstate zábavné akčné sci-fi do ktorého vynikajúco zapadalo herecké motovidlo Arnolda Schwarzenegra. Neviem ako to chcel poňať Wiseman ale jeho kreativita je nulová oproti Verhoevenovej. To že sa stále strieľa, niekto s niekym bojuje alebo sa preteká na lietajúcom aute neznamená že je to zábava

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Hodne mrazivá snímka, pri ktorej budete veľmi premýšľať počas sledovania ale aj po jej skončení. Hlavné postavy vo filme, dvaja bratia, sa dostanú do vskutku nezávideniahodnej situácie a riešia ju spôsobom, ktorým prekročia nielen hranice zákona ale aj zásady morálky, úcty k rodine a k sebe samým. Herci boli výborní. Philipp Seymour Hoffman takéto postavy zahrá ľavou zadnou, snáď takýto nie je aj v reále, o to viac prekvapil Ethan Hawke, ktorý svojho loosera zvládol tiež výborne. Ide o posledný film Sidneyho Lumeta, jeho režijný štýl s dobou nestarol, u mňa bol toto jeden z jeho najlepších filmov.

Joe Kidd (1972)

Na to, že to točil John Sturges je to trochu sklamanie ale v porovnaní s inými westernami stále vynikajúce.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Prvá polovica snímku rozbehnutá vynikajúco, no potom čo opustíme dom a začne sa naháňačka autom ide kvalita dole a začína to byť nuda. Pred koncom ma postavila na nohy pointa, ktorá nech nad tým rozmýšľam akokoľvek jednoducho nepatrí k tomuto filmu a robí z neho nezmysel. Veľká škoda...

Vyvrženci pekla (2005)

Dva roky som si tento film na DVD absolútne nevšímal a celkovo Roba Zombieho ako takého, po zhliadnutí však som ním nadšený, ale trocha mám strach z jeho manželky, je nebezpečná ...

Obojek (1991)

Lepší priemer. Ideálny film na jedno pozretie ( alebo na pripomenutie po rokoch), miestami celkom napínavý vďaka nápadu s obojkami. A Rutgera som mal vždy rád aj keď hrával v riadnych blbostiach.

Devil's Playground (2010)

Dobrý zombie horor na jedno pozretie s extrémne rychlými a mrštnými zombie. Nákaza sa šíri o to rýchlejšie.

Útes smrti (2010)

Tak tento film by mali dávať povinne v autobuse pri ceste na dovolenku :) ale vážne je to veľmi intenzívne a mrazivé, treba si to pozrieť a plávať už iba v bazénoch.