Han22

Martin Halilovič

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83
    • 12.8.2018  20:51

Jsem na 100% spokojený a to jsem si říkal, že je to v podstatě zbytečný film a další ždímání peněz. A přitom je to zase hezké doplnění skládačky do světa Star Wars - zatímco o Lukovi, Leie, Anakinovi či Obiwanovi víme dost, o Hanovi jsem nevěděl nic. A tady se dovíme vše - jak přišel k příjmení Solo, seznámil se s Chewiem (vynikající scéna), získal Millenium Falcon či naučil se střílet první. A taky že ještě před Leiou miloval někoho jiného, naučil se být trošku cynický a nevěřit lidem. To vše v zábavném, dobrodružném lupičském filmu, kde se se svou posádkou snaží celou dobu o dokonalou loupež a ke konci jim dojde, co dělají špatně. Je tu tuna parádních scén (vlaková akce, celé povstání na důlní planetě zakončené úžasnou vesmírnou honičkou, postavy se mění, zrazují a zraňují. Konec dějové linie s Quirou jsem nečekal. Navíc v titulní roli je nečekaně slušný a sympatický herec. Zkrátka jsou to Star Wars, opět trošku jinak a opět za 5*.

• 11.8.2018  16:01

Totéž co jednička. Pár nezajímavých postav (naštvaný mladík který nechce bojovat, zlodějka, správňácký pilot, šéfka korporace, vědci), scénář kdy přesně víte co se kdy stane (nebude chybět inspirativní proslov) a samozřejmě tuna digitálního mrdníku. Jako vždy je zničeno město, roboti bojují tentokrát nejen proti příšerám, ale i proti sobě, ocel praská, z monster stříká sliz, paneláky padají jeden za druhým. Dá se říct, že je to v podstatě totéž co Transformers, ale přece jen tak akce je dobře udělaná a dobře se na to kouká (narozdíl od totálního bordelu v Transormers) a scénář přecejen nedává pocit že Vám měkne mozek. Takže slušný 3*.

• 10.8.2018  20:08

Rok 1954 jsem nemohl začít ničím jiným, než oblíbeným filmem mé mamky, která ho měla moc ráda a který jsem viděl jako dítě. Milionová bankovka je kouzelná komedie ze staré Anglie, vycházející z toho, že když obyčejný chudák dostane zdánlivě neproměnitelnou milionovou bankovku, i její vlastnictví mu zajistí lepší život. A funguje to kouzelně - obchodníci se můžou přetrhnout ochotou, je ubytován v nejlepším hotelu, uveden do společnosti, jeho jméno stačí aby akcie šly nahoru a potkává i lásku. A když to vypadá že bankovku nemá, zase ho všechno opouští. Zkrátka nádherná studie toho, jak peníze otevírají dveře a k tomu moc milý film s neselhávajícím Peckem.

• 9.8.2018  12:54

Oskarová klasika o které není třeba pochybovat. Tuhle oskarovku jsem kdysi chytl v České televizi a už tenkrát jsem věděl, že sleduji dobrý film. Je to vlastně takový opak všech heroických válečných filmů, plný správných a čestných lidí, jaké se točily do té doby. Místo akce sledujeme život na základně prostřednictvím několika postav. Kapitán Holmes je neschopný a základnu vede seržant Warden (Lancaster), který se zamiluje do Holmesovy ženy (Kerrová) a také se otcovsky stará o mladého vojína Prewitta (Clift). Ten se stává s tichý souhlasem kapitána terčem šikany, protože odmítá vstoupit do boxerského klubu a snaží se získat Loren, jenže ta má trošku jiné představy o budoucnosti. A pak je tu furiantský, paličatý a věčně zábavný Maggio (Sinatra), který se neodvratně žene do průseru. Ve filmu se v podstatě nic moc neděje (kromě slavné plážové líbačky), ale postavy jsou skvěle vymyšlené a výborně zahrané, zvláště Sinatra mě neskutečně překvapil. A většina z nich má docela trpký osud, který neskončí nijak dobře. Ve finále přichází slušně natočený útok na Pearl Harbor a po konci filmu zůstane na patře pachuť depky. Není to optimistický film, ale i tak je to klasika, válečný film roku 1953 a naprosto zasloužený Oskar.

• 8.8.2018  17:04

Asi nebyl dobrý nápad pouštět si romantickou komedii s čerstvě zlomeným srdcem, protože ten smutný konec pořádně zabolel. Jinak ale moc hezký film, Řím 50. let je moc krásné město jeho uličky žijí, dočkáme se i honičky s policií nebo rvačky na lodi. Gregory Peck je skvělý herec, sympaťák a neselhávající jistota. A Audry Hepburn ve své první hlavní roli? Jednoduše kouzelná - nádherná, křehká, naivní, ale zároveň vznešená a zamiloval by se do ní asi každý chlap. Co na tom, že s dlouhýma vlasama ji to slušelo o něco více. Jinak je to romantické, vtipné (věčné "nehody" kamaráda hlavního hrdiny) a bohužel ke konci smutné, i když realistické.

• 7.8.2018  22:27
    Stalag 17 (1953)

Paráda. Od filmu s takovým slavným jménem jsem čekal nějakou válečnou klasiku a on je to v podstatě takový předchůdce MASHe, který si z války, zajateckých táborů a hlavně Němců dělá vyloženě prdel. Zajatecký tábor je tak místo, kde se pořádají krysí závody, vězni mají tajně zbastlenou palírnu či rádio, pokukují na ruské zajatkyně a dělají si srandičky s dozorcem. Postavy jsou povedené - ať už šílený Joe, Zvíře který miluje Betty Grable nebo jeho parťák Harry, kteří fungují jako táboroví klauni. A hlavně Sefton - neoblíbený kšeftař, oportunista a antihrdina, který využívá všechno proto, aby si zajistil lepší život, kšeftuje čile s dozorci. Ale je to také donašeč? A právě okolo hledání donašeče, který hatí každou akci se točí ta vážnější část filmu a musím uznat že toto detektivní pátrání završené napínavým finále stálo za to. Stejně jako celý film se skvělými herci, parádním scénářem a jako tradičně velice silným Billy Wilderem jako režisérem.

• 7.8.2018  19:15
    Mogambo (1953)

Mogambo není jak jsem myslel nějaký napínavý dobrodružný film. Ano odehrává se to v Africe, je tu spousta zajímavých zvířat a také domorodců, ale jinak se jedná spíše o romanťárnu. Clark Gable balí napřed Avu Gardner a poté Grace Kelly, která je vdaná. Musím uznat, že i když jsem se celkem nudil, z vyústěním jsem byl nakonec docela spokojený. Jen jediný problém - Gabla jsem viděl naposledy v Jih proti Severu a od té doby nepěkně zestárnul a ty jeho pletky jsem mu moc nevěřil.

• 6.8.2018  17:52

Totéž co jiný spinof Mimoni - bláznivá ulítlá jízda pro děti, ve které se nedočkáte nic co byste v animácích stokrát neviděli. Tučňáci stojí proti konkurenčnímu komandu, které je zdánlivě lepší a také proti zákeřné chobotnici, která trpí komplexem méněcennosti díky vzhledu a tak chce všechny roztomilé tučňáky proměnit na zrůdy. Čeká nás mírně špionážní nádech, spousta dětinského humoru a honiček, ale nic co bych si do týdne pamatoval.

• 6.8.2018  13:01

Opět Shakespeare, dosledováno snad na čtvrtý pokus. No tentokrát je to celkem snesitelné, protože to navenek vypadá jako film. Slušná (nikoliv skvělá) výprava, občas nějaká ta menší davová scéna a dokonce i pokus o nějakou závěrečnou bitvu. Bohužel ta je utnuta dříve než začne. Do toho opravdu skvělí herci té doby včetně Branda. Navíc je tu známý příběh o smrti Julia Caesara. Jenže... pod tím vším je to divadlo a nic víc. Divadlo plné divadelních deklamací, proslovů, dlouhých monologů a prostě to mě k smrti nudí a navíc tento způsob hraní nemám rád. Mě to prostě přijde jako přehrávání, mám rád civilní herectví a to se bohužel se Shakespearem vylučuje.

• 6.8.2018  12:04
    Mimoni (2015)

Chápu že animáky jsou pro děti, ale ty nejlepší nabízí přidanou hodnotu i pro dospělé. Mimoni jsou ale primárně pro děti, které budou nadšené ze všechno toho skotačení, blbnutí, mimoňské hatmatilky a toho že vidí oblíbené postavičky. Mě mimoni nepřirostli k srdci ani v Já padouch, takže jsem na to koukal střízlivě. Ano uteče to rychle, je tu pěkná finální akce s jednou padouškou a mega mimoněm, ale jinak čistě průměr. Jediné co mě potěšilo byla vedlejší role královny Alžběty a spousta šedesátkových pecek v soundtraku.

• 5.8.2018  17:50

Ano je to naprosto pitomé monster béčko jak z devadesátých let. Nechybí hlavní hrdina, ošetřovatel opičáka s minulostí zelených baretů (he?) a vizáži Rocka, krásná žena, drsnej agent, korporátní zmrdi a i nějaké to zachráněné dítě by se našlo. Nicméně když dojde na věc tak to stojí za to - řádění vlka v lese, gorily v letadle je takový předkrm a finále nabídne pořádný stejk, kdy nasraná mega gorila, mega vlk a mega ještěrka naprosto zdemolují celý Chicago (pro změnu to není New York) a posléze si naprosto ultimátně dají přes hubu. Je to natočeno čistě, přehledně, nechybí parádní detaily typu záporák padající do tlamy gorily a hlavně je to přesně to, co od podobnýho filmu čekám. Xkrát lepší než nová Godzila.

• 2.8.2018  22:23
    Kick-Ass (2010)

Když se člověk na něco těší, bývá většinou zklamaný. Já miluju komixové filmy a Kick-Ass si z nich dělá srandu.. v pořádku. Co není v pořádku, že po vzoru Spidermana nás nutí sledovat život absolutního losera, který si hraje na superhrdinu a loserem zůstane do konce filmu, akorát mu někdo dá zbraň. Co se týče další dvojice postav, Nicolas Cage hraje prostě soft verzi Batmana a malá Chloe Grace Moretz? Jo její holčička v latexu je drsná, brutální a to až tak, že mi to přijde divný (stejně jako divný koukat se na holčičku v latexu). Navíc soupeři jsou obyčejná drogová mafie a vůbec já sleduje komixovky kvůli velkolepým záporákům, nadpřirozeným schopnostem a sci-fi nádechu. Takže ano film je brutální, krvavý a závěrečná akce je vymazlená, ale nic takového, abych z toho slintal blahem jsem neviděl.

• 2.8.2018  18:36
    Red (2010)

Velice zábavná blbinka u které jsem ani netušil že se mi může tak moc líbit. Willise chce někdo oddělat, rozstřílí mu celý barák na kaši, ale nepovede se. A tak Bruce s pomocí své telefonické lásky, kterou tak trošku nedobrovolně unese dává dohromady důchodcovský Expendables a začíná pátrat. Stopy vedou k pradávné misi a do vysokých míst. Musím uznat, že staří páprdové si to dávají neskutečně a je osvěžující v době plné hereckých nedochůdčat vidět pohromadě Freemana, Malkoviche, Coxe, Mirrenovou, jako záporáka Dreyfusse a dokonce v malém štěku i prastarého Borgnina. Ani Urban nebo Mary Louise Parkerová nedělají ostudu, děj příjemně odsýpá a akce je slušná. Není to úplně pětihvězdičkový akční nářez, ale neskutečná pohodovka.

• 2.8.2018  14:57

Dobře natočený film, který mě osobně příliš nechytl. Příběh je šíleně naivní - jeden americký voják odhalující v době vzniku všem známé skutečnosti, totiž že v Iráku v době invaze nebyly žádné zbraně hromadného ničení. A akce? Ta je typická Greengrassovská, to znamená roztřesená, zoomující dokumentární kamera se spoustou střihů, navíc finální boj je ještě k tomu utopený ve tmě. Takže z toho bordelu nic moc nevidíte, sice si budete připadat asi jako byste byli přímo na bojišti a kolem byl zmatek, nicméně já radši přehledně natočenou pohodu, kde vidím všechny detaily.

• 1.8.2018  22:54

Důstojné rozloučení Tonyho Scotta, který narozdíl od svého bratra nikdy nestvořil opravdu legendární filmy, ale také nikdy netočil žádné propadáky. Nezastavitelný je v podstatě Nebezpečná rychlost, akorát bez záporáků a s vlaky. Čili nikoliv akční, ale katastrofický film. A také jsem si celou dobu lámal hlavu, proč to co udělají hrdinové na konci (přijet k lokomotivě, naskočit a zastavit) neudělal někdo kdykoliv v průběhu filmu. Jinak ovšem parádní jízda, které pomáhá jako vždy fantastický Washington a neméně sympatický Pine. A musím uznat, že stejně jako v Nebezpečné rychlosti jsem při finální akci téměř nedýchal napětím.

• 1.8.2018  02:02

Tohle mě opravdu nesedlo. Ano jsou tu dobré akce, ale tak ve stylu 90. let a honička mezi býky je hraně parodie. A zbytek? Historka o padouších honících se za věčnou baterií ujde, ale celkově scénář psal snad někdo po lobotomii. Stupidní dialogy, nehodící se romantické vsuvky, přestárlá a trapná Diazová a Cruise, který sice umí hrát, ale jen když se mu chce a tady se mu moc nechtělo, takže si vystačil se svým herectvím ala playboy. Na akční film absolutně nenapínavé, nestylové, zato trapné.

• 31.7.2018  23:25
    Salt (2010)

A mě se to líbilo. Mám rád politické thrilery v tempu akčního filmu a nevadí mi spousta zvratů a přepálených nápadů. Od toho koukám na filmy, abych viděl něco nepravděpodobného. A tak tu máme agentku CIA, která je obviněna že je ruská špionka a začíná utíkat. A pak přichází zvrat na zvrat a velice nepravděpodobné situace jako atentát na ruského prezidenta, nebo finální dobývání bunkru v Bílém domě. Žádnou z postav si nemůžete být jistí a tak se zrádci rekrutují z nečekaných míst a nečekaná jsou i některá úmrtí (SPOILER - v kterém filmu umře prezident USA? KONEC SPOILERU). Být to vážně míněný thriler, asi bych se divil, ale Noyce natočil akční jízdu a v té mi podobný přepálený styl nevadí. Jediný problém mám s Jolie, které tu drsnou bojovnici co zvládne špičkově vycvičené agenty nevěřím ani na sekundu.

• 31.7.2018  17:38
    Karate Kid (2010)

Jako dítě osmdesátých a někdo, kdo miloval cokoliv karate jsem pochopitelně původní Karate Kid 1-3 zbožňoval. Naleštit, navoskovat, pan Miagi a Danielson, parádní soundtrack a finální jeřábí kop, který zná každý, kdo je v mých letech. Až s pozdějšími shlédnutími mi došlo, že ani učitel, ani žák vlastně nic moc z karate neumí a že hrdina vyhrával vždycky jen na haluz. Jaký je remake? Takže jsme v Číně, místo bílýho teenagera je hrdinou malý černošský kluk a jinak? Jinak se zas tolik nezměnilo. Je tu šikana, kterou pochopitelně vede největší kung-fu bijec z okolí, nechybí první láska, nepochopení od rodičů, jeden zlý učitel a starý moudrý mistr, který působí vyrovnaně, ale v hlavě nosí pořádné trauma. A ono to funguje. Jackie Chan samozřejmě i v pozdním věku pořád umí a navíc v jedné scéně mi dokázal, že je i slušný herec. Jaden Smith není kupodivu tak otravný jak v After Earth, karate sice neumí stejně jako Ralph Macchio svého času, ale zato to dohání tím že se umí hýbat a skočit nějaké to salto. A závěrečný, docela brutální a přitom přehledně natočený turnaj to vytáhl na 4*.

• 29.7.2018  17:14
    Poldové (2010)

No možná to bude pivkem, který jsem si otevřel, ale já se královsky bavil. Poldové jsou klasická buddy movie komedie, kde Willis hraje svou klasickou roli drsňáka a jeho parťákem je vtipný černoch. Kupodivu to ale funguje skvěle, nechybí pár slušných akcí, je to vtipný (už úvodní scéna výslechu je geniální) a jsou tu skvělé vedlejší postavy. Ať už ukecaný parkourista, dvojice přitroublých poldů nebo záporák, který rád hraje se svými obětmi baseball. Závěrečná scéna mě dala vzpomenout na Tango a Cash, celý zbytek filmu se nese na vlně pohodových policajtských komedií 80-90. let. Proč ne.

• 29.7.2018  14:11
    Super Mac (2010)

Teda takovou sračku aby člověk fakt pohledal. Ono to začíná celkem jako klasický akční film, kdy MacGruber jako zapomenutý specialista má zastavit padoucha, co mu zabil ženu. Ale pak začnou orgie naprosto dementního a fekálního humoru, jehož vrcholem jsou celer v zadku a 2x zopakovaná nejnechutnější sexuální scéna co jsem kdy viděl. Aby toho nebylo málo, tak titulní hrdina je snad největší idiot a humusák od dob co jsem viděl Klub sráčů. A ještě tahle sračka má drzost si dělat prdel z mýho milovanýho MacGyvera? Tak za tohle doufám, že Richard Dean Anderson našel tvůrce téhle srágory a jejich prdel poznala středověk.

• 29.7.2018  12:04

Po paměti: Zas tak strašné jak psal můj bratr to nebylo. Obyčejná policajtská akční komedie, neboli buddy movie jaké se kdysi točily. Samozřejmě to nebyla Smrtonosná zbraň, samozřejmě že Wahlberg není žádný velký herec a Ferrell je trapný, čili jejich humory byly docela primitivní. Ale pamatuju si, že se mi to docela líbilo.

• 29.7.2018  11:55

Po paměti: No a tady to začala jít trošku do háje. Místo starých dobrých postradatelných sledujeme většinu filmu nějaké nesympatické mlaďochy a nové postavy to zrovna nevytrhnou. Ford má štěk, Banderas hraje troubu, Snipese si tam pomalu ani nevybavím. A tak zbývá Gibson jako hlavní záporák, ale ten je na tuhle roli prostě příliš velký sympaťák. Nicméně finální akce, kdy na opuštěný panelák útočí celá armáda je tak úžasná, že si člověk řekne i tak to stálo za to.

• 29.7.2018  11:50

Po paměti: Tady to dostalo teprve pořádné koule! Ke Stallonovi, Stathamovi, Lundgrenovi a Liovi se kromě starých známých přidají tentokrát ve větší roli Schwarzenneger a Willis a dokonce na krátko i Chuck Norris a výsledkem je naprosto úchvatná akce na letišti. K tomu se jako hlavní záporák s tajnou ruskou základnou a plutoniem objeví van Damme a všechno končí bitkou snů Stallone vs. van Damme. A kdo by zapoměl na Chucka Norrise a jeho čistku vojáků včetně tanku.

• 29.7.2018  11:44

Po paměti: Skvělý akční film, kde se série teprve rozjíždí. A tak tu máme tým veteránů, který se snaží sesadit nějakého latinskoamerického diktátora a odpadlého agenta CIA. V týmu jsou hvězdy Stallone, Lundgren, Li a Statham, ale také pro mě neznámá jména Couture a Crews. Bohužel další akční ikony Schwarzenneger a Willis mají jen cameo, rovněž Rourke je nevyužitý a stejně tak béčkové hvězdy jako Daniels. Eric Roberts taky není ta pravá hvězda na pořádného záporáka. Akční film roku 2010.

• 29.7.2018  11:33
    Parchanti (2010)

Čistokrevné béčko jak z 90. let. Máme tu tým (velitel, mexický sniper, černošký drsňák, hláškující ajťák a další trošku méně drsný černoch), jednu sexy kočku a jedno ďábelského záporáka, kterého se tým snaží dostat. Je to pohodové, plné hlášek, slušná akce především přepálená likvidace letadla na konci a nechybí i nějaký zvrat a zrada. Jen to není nic na co bych si za týden, za dva vzpoměl a hlavně SPOILER - to že hlavní záporák unikne to se zkrátka v akčním filmu nedělá.

• 29.7.2018  00:20
    Faster (2010)

Po nějaké době jsem si dal jeden z desítek akčňáků, co jsem za poslední roky neviděl. Námět je klasickej - Rockovi zabili při podrazu bráchu a tak chodí s bouchačkou a ostřeluje jednoho zmetka za druhým. Režisér to chtěl okořenit a tak přidal ještě pohledy dalších dvou postav - sebestředného nájemného vraha s psychickými problémy a stárnoucího poldu s problémy s fetem a rodinou. Díky tomu je to spíše pomalejší thriler, než akční nářez, ale koukat se na to dá bez problémů. Jen ten brutální zvrat na konci mi tak nějak nedával smysl.

• 28.7.2018  22:06

V podstatě totéž co předchozí dva díly. Opět mix víceméně stupidního humoru, smrtelně vážně míněné kung-fu pohádky a hledání vlastní identity. A tak zatímco se na svět po 500 letech vrací smrtelně nebezpečný bojovník Kai, který krade lidem čchi, titulní hrdina potkává svého pravého otce a v tajné pandí vesničce se učí být pandou - to znamená flákat se, válet, přežírat a spát do odpoledne. Přestože záporák je opravdu působivý a pár scén je opravdu dobrých, spolehlivě jakékoliv potenciální napětí zabijí stále stejně pitomý humor.

• 28.7.2018  19:32
    Rio 2 (2014)

Stejně jako u prvního dílu nechápu nízké hodnocení. Rio 2 se narozdíl od spousty pokračování vyhýbá sentimentu a nabízí zábavu. Blu s Perlou a dětmi se vydávají najít kořeny do džungle, kde nachází celé hejno ptáků. A Blu má problémy s tchánem, frajírkem co se točí kolem jeho ženy i celou džunglí, na scénu se vrací pomstychtivý Nigel a všechny dohromady ohrožují dřevaři, kteří se nebojí jít přes mrtvoly. Bylo to vtipné, barevné, roztančené a i když těch písniček bylo na můj vkus trošku moc, závěrečný útok ptáků ala Hitchcock je natolik skvělý, že pod 4* nejdu.

• 28.7.2018  14:58
    Roucho (1953)

O něco slabší, než předchozí "sandál" Quo Vadis. Ingredience jsou na první pohled stejné - velkolepá výprava, krásné kostýmy, kulisy Říma i Palestiny a příběh z raných dob křesťanství. Jenže je to o něco rozvláčnější, o něco méně emotivní, až na jeden parádní souboj jeden na jednoho chybí jakákoliv pořádná akce. A kromě slušného ač lehce přehrávajícího Burtona i pořádní herci. Nicméně i tak se mi příběh hlavního hrdiny líbil - na začátku je to floutek, hýřil a protekční synek, který s klidným svědomím velí ukřižování Ježíše, na konci hrdý muž, který pro svou novou víru neváhá obětovat i život. A scéna ukřižování Ježíše je natočena skvěle, už jen tím, že Ježíše v podstatě vůbec neuvidíme. Takže s přivřenýma očima 4*.

• 28.7.2018  09:22
    Kruté moře (1953)

Příšerně zestárlý námořní válečný film. Je to natočeno a zahráno určitě přesně tak, jak režisér chtěl - tj. jako syrové dokumentární drama se spoustou dobových válečných záběrů. Jenže je to prostě studené jako psí čumák, ani jednou mě to nechytlo a navíc se to neskutečně vleklo. Asi tyhle námořní filmy nebudou úplně šálkem mého čaje.

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83