Han22

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 63 84
    • 13.12.2018  00:27
    V přístavu (1954)

To nejlepší nakonec aneb důkaz, že kdysi získávaly Oskary za nejlepší filmy opravdu výjimečné a důležité filmy. V přístavu jsem kdysi viděl a už tehdy to byl skvělý film. Je to fantastický pohled do života nejchudších, budovatelským slangem do života "vykořisťovaných dělníků". Ano takhle mohly vypadat budovatelské filmy, kdyby je komouši uměli točit. V přístavu živoří dělníci, kteří žijí z ruky do huby, naučili se dávno neslyšel a nemluvit a banda zmetků, kteří si říkají odbory ale ve skutečnosti je to obyčejná mafie na nich rýžuje tisíce dolarů. Hlavní hrdina je obyčejný dělník, bývalý boxer, který se naučil držet hubu, díky bratrovi který je u mafie účetní občas dostane nějakou prácičku. Vše mění pár věcí - smrt jeho známého, kterou zavinil, setkání se zaťatým knězem a především nečekaná láska k sestře mrtvého, které mu otevřou oči. Rozhodne se tak postavit nejen mafii, ale i stigmatu práskače, které nemá nikdo rád. Kazanovi hraje do ruky všechno. Film je černobílý, realistický s občasnými expresnimími scénami, hudba v pravou chvíli vytváří neklid, herci jsou do jednoho fantastičtí. Začínající Rod Steiger, zaťatý Karl Malden, odpudivý Lee J. Cobb či pro mě neznámá, ale překvapivě skvělá Eva Marie Saint. A samozřejmě Marlon Brando, který byl kdysi herec od pánaboha a tohle byla zatím jeho nejlepší role. Když vzteky šílený hrdina vtrhne do baru nebo jeho závěrečný pochod to jsou prostě skvělé scény. Zasloužený Oskar za rok 1954.

• 12.12.2018  18:00

Zrodila se hvězda, jeden z nejvíce remakovaných filmů co znám. Originál z 30. let nebyl k sehnání, verzi s Barbrou Streisandovou ze 70. let jsem viděl někde před 20 lety a z nové verze mě akutně dostává písnička Lady Gaga I´ll Never Love Again. Jak je na tom verze z 50. let? Inu je to zajímavá kombinace muzikálu a dramatu, přičemž to druhé nakonec převládne až k hořkému konci (NEDÍK za spoilery v obsahu!). Má to hrůzostrašnou délku tří hodin. James Mason v jedné ze dvou hlavních rolí je herec přinejlepším průměrný a Judy Garland zestárla, nikdy to nebyla úžasná dramatická herečka a ten její vibráto zpět mě chvílemi tahalo z uši, přesto mě nakonec nějakým způsobem dostala. A hlavně je to svým způsobem úžasný film. Slavný herec Norman Maine vytáhne okresní zpěvačku Ester do první ligy. Ta se stává hvězdou první třídy a Normanova hvězda upadá a následuje dost drsný pád. Alkoholu, léčebna, opět návrat k alkoholu. Jsou tu úžasné scény - ostuda na Oskarech, poznání v baru kdo si hrál na kamaráda či finále, kdy Norman zjišťuje SPOILER že by za něj Ester obětovala kariéru i život a rozhodne se to skončit KONEC SPOILERu. A kupodivu i ty muzikálové scény jsou některé skvělé (tanec v domě či vyprávění životního příběhu pomocí mixu písniček). Nebýt tak tak šíleně dlouhé, možná bych dal i pět, protože příběh mě dostal. PS: Zajímalo by mě jak v té době fungoval šoubyznys - hrdinka zpívá v laciných kýčovitých filmových muzikálech, z čehož má Nr. 1 v hitparádě a Oscara?? WTF?

• 9.12.2018  17:47
    Sabrina (1954)

Sabrinu jsem kdysi viděl v nové verzi z 90. let a nijak zvlášť mě nezaujala prostě další ze stovek romantických komedií. Originál je ale jiné kafe. Na režisérské sesli totiž seděl bezchybný Billy Wilder, který i v roce 1954 dokázal natočit téměř bezchybnou, moderní, lehkou a vtipnou romantickou komedii. Děj pluje hladce, vedlejší postavy jsou vtipné, nechybí pár parádních vtípků (rozsednutí sklenice na šampáňo) a ústřední trojice je parádní. Holden jako nafintěný nezodpovědný playboy, Bogart jako chladný byznysmen, který roztaje a nádherná Audrey Hepburn (i když na můj vkus až trošku moc hubená). Navíc nevíte jak to dopadne - mladá dcera řidiče miluje bohatého playboy, ale ten si ošklivého kačátka nevšímá, dokud se z výletu z Paříže nevrátí jako okouzlující mladá dáma a neuhrane ho. Aby zabránil svatbě a skandálu, jeho starší bratr se ji začne dvořit - a zamiluje se také. Chybou je tak spíše samotný casting, protože Bogart a v podstatě i Holden jsou na Hepburnovou prostě moc staří. A hlavně jsem si to asi neměl pouštět se zlomeným srdcem.

• 8.12.2018  00:27

Upřimně jsem se na tenhle film těšil nejvíce z celého roku 1954. Dobrodružný film s Oskarem za efekty, námět podle Verna a režisér mé milované Fantastické cesty. Jasná pětihvězdičková záležitost na papíře, jenže jsem čekal více. Efekty jsou samozřejmě báječné - design lodi, podmořské záběry Nautila opravdu to nevypadá jako nějaká muzejní záležitost. Jenže je to nuda. Samotný příběh mě byl ukradený, protože v Masonově podání je Nemo jen blázen, profesor Anorax je nevýrazný až běda a postava připitomělého hrdiny Neda je otřesná, navíc Kirk Douglas přehrává až běda. Nakonec se to rozjede, nechybí parádní souboj s chobotnicí, útok kanibalů či vojáků. Slabší 4* (spíše tak 70%) za druhou půlku a nemůžu si pomoc, Zemanův Vynález zkázy z téže doby je mnohem lepší.

• 6.12.2018  20:20

No jak tohle mám hodnotit? White Christmas je 100% americký kýč se vším všudy. Dvojice žertovně se hádajících muzikantů, kteří se rozhodnou zachránit hotýlek svému generálovi, dvě lásky, spousta tanečních a pěveckých vystoupení, sentiment, kýč a patos přetékající přes kraj poháru a samozřejmě písnička White Christmas na začátku i na konci. Je to stejně naivní jako naše prvorepublikové veselohry nebo muzikály s Astairem z 30. let, ale chybí tomu šmrnc a vtip výše zmiňovaných. Možná kdybych měl tu pravou náladu bylo by to za víc, ale takhle jen 3*.

• 6.12.2018  10:17
    Desirée (1954)

To takhle sledujete naivní blbou hollywoodskou limonádu a říkáte si jací byli scénáristi pitomci. Dcera obchodníka s hedvábím se zamiluje do zatím neznámého Napoleona, který ji ale opustí kvůli jiné. Ona si pak veme francouzského maršála, který se v průběhu života stane švédským princem a králem. Hrdince se ve Švédsku nelíbí, utíká do Francie a znovu a znovu se setkává s Napoleonem. Takže mrknete na wikipedii a zjistíte že drtivá většina toho co je ve filmu je pravda... no byl jsem v šoku. Navíc Jean Simmonsová je roztomilá a Marlon Brando byl skvělý herec, který už od začátku kariéru hrál nejzajímavější muže historie - Zapatu, Marka Antonia a teď Napoleona. Toho stvárnil jako charismatického psychopata s světovládnými sklony, což nebylo nejspíše daleko od pravdy. Jenže i tak natočit film o někom takovém jako červenoknihovní kostýmní melodrama bez jediné bitvy či výstřelu je pomalu zločin. A nic na tom nemění, že je to slušně natočené, prostě tyhlety kostýmní limonády nikdy nebudou mým šálkem čaje.

• 5.12.2018  21:22

Nemám co vytknout, ani moc co chválit. Příběh Glenna Millera je standartní životopisný film o někom o kom jsem toho doteď mnoho nevěděl. Režisér ho pojal v pohodovém stylu a drtivou většinu filmu jde o bezproblémovou romantiku mezi Glennem a jeho ženou. Jinak je to tradiční příběh vzestupu kapely (pardon orchestru), kde nechybí chudý muzikant v zastavárně i pátrání po novém zvuku. Stewart si odehraje svoje, v třetí nejdůležitější roli je Harry Morgan (Potter z MASHe). A muzika? Swing mi nic moc neříká, většina hitů Millera pochází z let 1939-1943. Takže mě překvapilo, že mě to vlastně nijak nevadilo, naopak musím ocenit lásku k muzice, která z toho číší. Ale nemůžu si pomoc i přes hity jako In the Mood strčí takový Louis Armstrong (který má ve filmu cameo) celého Glenna Millera do kapsy. Pěkný ale průměrný film.

• 5.12.2018  17:19
    Country Girl (1954)

Výborné malé drama z divadelního prostředí. Máme tu tři lidi - režiséra, který si do nové hry prosadí opileckého herce a jeho manželku. V centru je pochopitelně Bing Crosby, který hraje trochu sám sebe, zestárlého, zahořklého muže, který utíká k alkoholu a vše svádí na tragické úmrtí svého syna před lety. William Holden je trošku v pozadí ale i jeho postava režiséra, který je rozhodnut postavit bývalou hvězdu na nohy je skvělá. Překvapivě si ale film krade pro sebe Grace Kelly. Ta byla nepochybně krásná herečka, ale tady hraje unavenou, stárnoucí ženu, která působí jako semetrika postrkující svého muže sem a tam a snažící se aby byl na ni závislý. A ono je to všechno trošku jinak... v okamžiku kdy v působivé scéně ukazuje čím si musela projít mě nezbylo než smeknout klobouk a uznat, že Oscar byl zasloužený. Trošku na sílu je finální milostný trojúhelník, ale jinak moc dobrý film.

• 25.11.2018  17:44

Duchovní předchůdce všech těch relativně áčkových katastrofických filmů ze 70. let (a milionu béčkových šitů z 90. let a výše). Nebylo by to špatné, kdyby to netrvalo dvě a půl hodiny a z toho většinu stopáže neprobíhalo seznamování s postavami. To je naprosto k ničemu, protože postavy jsou nezajímavé, hrají je neznámí herci a režisér to ve finále vyřeší tak, že jich půlku spáruje v nové romantické páry, byť jakkoliv se k sobě nehodící. Samotný John Wayne jak nemá kolťák a koně, tak je rovněž celkem nevýrazný. Za co teda tři hvězdičky? Technická stránka je totiž parádní, když si vemu že je to první podobný film, tak letecké záběry, kamera, střih, hudba všechno je na svém místě, závěrečné přistání je opravdu napínavé a vůbec to nepůsobí, že jde "jen" o film z 50. let. Milovníci podobných katastrofických spektáklů nechť si připočtou libovolný počet hvězdiček, ale je fakt, že být to o hodinu keců kratší, nic by se nestalo.

• 3.11.2018  19:29

Michael Curtiz tyhlety historické filmy uměl, to se musí nechat. Egypťan Sinuhet je netradiční historický film, protože se odehrává ve starověkém Egyptě v době vlády bohů, faraonů. Nabízí opravdu velkolepou výpravu, spoustu vzletných proslovů, ale bohužel skoro žádnou akční scénu, čímž se stává trošku rozvleklým. Ale jen trošku, protože příběh je zajímavý sám o sobě - sleduje osud lékaře Sinuheta, jeho přátelství s vojákem Horemhebem, zatvrzení srdce kvůli nešťastné lásce i nalezení pravd, které celý život hledal. Je tu vidět život chudiny i problémy ve vládě, kde pacifistický faraon Achnaton uctívající boha (nebo Boha?) Slunce je pro vlastní zemi pohromou, protože se odmítá bránit proti bojechtivým Chetitům. Palácové intriky, náboženský fanatismus, vojenská ctižádost a tím vším hlavní hrdina proplouvá a snaží se neztratit svědomí. Pěkný příběh.

• 29.10.2018  11:54

O třídu horší než předchozí Roucho. Po smrti hrdinů z jedničky se příběh soustředí na otroka Demetria, který je horlivým křesťanem a odmítá zabíjení. Když si člověk vezme kolik měli křesťané na svědomí životů při šíření náboženství, je to k smíchu. Poté co Bůh dopustí smrt jeho dívky se na křesťanství vykašle a naopak začne jako gladiátor a později tribun zabíjet a ke konci otočí ještě jednou. Je to šíleně naivní agitka na křesťanství a narozdíl od předchozího filmu z toho ční prvoplánovost na sto honů. Navíc Victor Mature prostě není herec pro hlavní roli. A tak jediné co pomáhá je slušná výprava, pár zajímavých vedlejších postav (Mesalina, Caligula, Claudius) a především gladiátorské souboje. Těch je opravdu hodně a především bitvy z tygry či souboj jeden proti více protivníkům jsou parádní. Jen díky nim 3*.

• 16.10.2018  08:53

Nebylo to tak špatné jak jsem myslel, ba právě naopak. Princ Valiant je poctivá stará šermovačka, která si nehraje na nic více. Atraktivní prostředí, kde se doplňují Camelot, Artuš a rytíři kulatého stolu s Vikingy, příběh o zradě a mladém princi který chce zpět Vikingský trůn a ještě i boj mezi křesťanstvím a starými bohy. Troška té vtipné romantiky a spousta akce. Valiant je sice takový klučina, který je oproti hřmotným Vikingů v nevýhodě, ale zato je neskutečně mrštný a ty jeho akrobatické kousky by mohl závidět nejeden parkourista. A závěrečné ohnivé peklo při dobývání hradu či souboj se zrádce mají grády. Jsem spokojený.

• 11.10.2018  23:48

Musím uznat, že takovou sílu jsem od kresleného filmu nečekal. Jasně je to Orwel, ale klasická animace a zvířátka dávají iluzi, že to bude pro děti. Ale ty by to asi nevydýchaly. Zvířátka na farmě se rozhodnou zbavit majitele a poté co odrazí odvetný útok lidí založí utopický socialismus, kde všichni pracují pro blaho farmy. A jak to tak bývá, hezká idea se brzy mění na diktaturu, ve které jsou brzy porušeny všechny zákony a ve které se umírá. A hodně. Většina smrtí je mimo záběr, ale i tak to má sílu. K tomu parádní hudba, spousta emocí a ten papalášský sjezd na konci vypadá úplně jak z filmových týdeníků o sjezdech komunistů. Parádní záležitost.

• 6.10.2018  16:40

SPOILERY. Na válečný film, který má Oskara za efekty jsem čekal mnohem víc. Mosty na Toko-Ri jsou v podstatě jakousi padesátkovou verzí Top Gunu, přičemž stejně jako v Top Gunu se zde absolutně nic neděje. Hlavní hrdina má krásný vztah s ženou a dětma, druhý hrdina má smůlu, protože mu přítelkyni přebere jiný voják a tak se rve a to se řeší prvních cca 70 minut. A pak přijde samotný nálet, který je rychle odbytý a absolutně nezajímavě natočený - za co tohle dostalo Oskara? Jakžtakž zajímavý to začne být až na konci při boji o přežití na zemi jenže... to skončí blbě. Jako u filmu z roku 54 bych fakt nečekal konec kdy zařvou v podstatě všichni hlavní hrdinové. 2* za slušné herce.

• 4.10.2018  22:54

Hned když jsem si četl obsah mě napadlo, že to bude Bounty převedená do moderní doby a víceméně jo. Každopádně i tak je to kvalitní válečné drama z jedné lodě, akorát tomu chybí pořádný hrdina. Na pozici těch kladných jsou totiž tři lidé - mladý praporčík se svým tuctovým vztahem, zbabělý rádobypsychiatr a pochybovač, který se nakonec ujme vzpoury. Ovšem postava kapitána Queega stojí za to - paranoidní pedant, který má pocit, že jsou všichni proti němu a který se vyžívá v řešení banalit (vystrčené košile, krádež jahod) a peskování posádky, ale když přijde na velení, je zbabělý a neschopný. Troufám si říct, že takhle netypického a nesympatického Bogarta jsem ještě neviděl. Každopádně na rok vzniku je tu solidní výprava, celá scéna bouřky je parádní, nechybí výborné zakončení u soudu a hořký dovětek právníka ve výborném podání José Ferrera. Výborná záležitost a válečný film roku 1954.

• 30.9.2018  23:48

Co s takovým filmem, u kterého člověk několikrát usne a dokoukává ho se sebezapřením? Druhý Peckův film o letcích a opět šlápnutí vedle a opět příšerná nuda. Je to válečný film, ale bez války, tu tu obstará jen příšerný začátek s modýlky, pak sledujeme Pecka, jak si léčí světabol někde v Barmě, hádá se s ostatními a vylívá si srdíčko barmské dívce. Ještěže se to poslední půlhodiny změní v solidní survival, jinak by to bylo k nepřežití. Hvězdičky jen za tu půlhodinu a finální "pochod smrti".

• 30.9.2018  19:24

Půlka ČSFD zase jede na nějakých těžkých drogách a tak je to vychválená do nebes naprosto nudná, nehororová, hysterická pičovina, který plně vystihuje mizérii hororů posledních 10-15 let. První hodinu a půl se nic neděje, jen sledujeme nefunkční rodinu po ztrátě babičky a po (dost brutální) ztrátě malé dcerky. Mamince z toho trošku hrábne, takže začne vyvolávat duchy a vyvolá jako vždy něco jiného. Do toho pár tradičních "japonských" lekaček (někdo přeběhne po zdi, někdo visí na stropě), naprosto nevysvětlené zlo (co třeba ten zápisník, proč to řezání hlavy, proč zrovna ten kluk?) a samozřejmě špatný konec. Dobrá scéna jedna (uražená hlava), Gabriel Byrne se filmem potácí s výrazem proč hraju v podobné blbosti, Toni Collette je sice výborná ale ta její hysterka mě neskutečně štvala. A pokud někdo chce rodinné drama o ztrátě dítěte, což je většinu stopáže, doporučím starý dobrý Řbitov Zviřátek.

• 23.9.2018  19:21

Avengers je ve sci-fi prakticky stoprocentní událost roku a epikou se rovná snad i Pánu prstenů. Už jen ten začátek s Thorem a Lokim na kolenou je fantastický. Thanos, který zatím jen pokukoval z povzdálí se razantně vydá na cestu získat všech šest kamenů moci a proti němu stojí roztříštěné zbytky Avengers i Strážců Galaxie. Nechybí tu srderyvné momenty různých párů, které jste si zamilovali v jiných marvelovkách, nechybí pochopitelně i vtipné scény (Thor vs. veverčák) epické momenty (Thorovo získávání nové zbraně a její síla v praxi) a pochopitelně i velkolepé akce. I když musím říct, že tenhle díl byl trošku komornější a pořádná akce je až snad ta ve Wakandě (a připomíná právě Pána prstenů). Každopádně tenhle díl jde na dřeň, umírají sakra důležité postavy a když přijde finále, které jsem bohužel znal tak si říkáte že to prostě není možné a že to tvůrci nějak příště vyřeší. Každopádně opět fantastický film.

• 13.9.2018  07:27

Pěkný Mannovsko-Stewartovský western s tradičními známkami tohoto režiséra. To znamená spousta divočiny, nějaká ta těžba zlata a honba dobytka, nuzné zlatokopecké městečka a také lidi, kteří by chtěli něco více. Jenže proti nim stojí záporák, který v jednom městečku představuje zákon a když na druhé straně hranic nemá pravomoc, prostě se svou bandou začnou loupit a zabíjet. Hlavního hrdinu v podání Stewarta nic z toho nezajímá, lidi jsou mu ukradení a prohlídne až na závěr, kdy se samozřejmě postaví bandě a v přestřelce je vyřídí. Tradiční chlapská podívaná, nemám větších výhrad.

• 10.9.2018  06:59

Ač zestárlá, tak vynikající Joan Crawfordová stojí v popředí tohoto netradičního westernu jako trvá byznysmenka Vienna, která si otevře bar/casino a odmítá se ho vzdát přes nevoli místních. A proti ni stojí další žena Emily, která ji až fanatický nesnáší a která dokáže zfanatizovat celé město až k nočnímu lynčování a vypalování. A ani muži co tu jsou nejsou svatoušci - ať už banda grázlů pod vedením Tančícího Kida nebo titulní pistolník Johnny Guitar, který má nejspíše pěkných pár mrtvol na krku. Zkrátka výborná záležitost, kde nechybí napětí (střetnutí všech postav v hospodě na začátku), brutální lynč (dokonce snad první film kde je vidět krev) a parádně vygradovaný závěr s obléháním plný zrad a zvratů.

• 6.9.2018  18:03

Absolutně nezáživný western, který jsem dokoukal asi na pošesté, pokaždé jsem totiž během pár minut usnul. Farmářovi ukradne zlatokop koně a pušku a tak se s jeho přítelkyní a svým čerstvě nalezeným synem vydává po divoké řece do města, aby si to s ním vyřídil. Zní to zajímavě, ale bohužel většinu filmu si někdo s někým nudně povídá, hlavní hrdina balí holku tím stylem, že ji málem znásilní (a paradoxně si ji získá) no a veškeré scény z řeky jsou zabité naprosto příšernou zadní projekcí. Marylin umí pěkně zpívat, ale jinak se do westernu nehodí a znovu mě nepřesvědčila v ničem o tom, proč byla tak slavná a stejně nezajímavý je překvapivě i Mitchum, navíc jakákoliv chemie mezi nimi nefunguje. Dvě hvězdičky za pár pěkných písniček a bitku s indiány, jinak ztráta času.

• 29.8.2018  03:35

Westernové kulisy, co skrývají v podstatě rodinné farmářské drama. Patriarcha rodu, který farmu vybudoval v potu tváře, všechny problémy řešil postaru a který nesnáší své tři syny a oni jeho. Jen nejmladší je jeho oblíbenec. Namísto tradičních westernových kulis se spíše jedná v soudní síni či debatuje v rodinném sídle. A je to poměrně nuda a o ničem, navíc se mi nezdálo, že by nejstarší syn k té nenávisti neměl důvod. Dokoukával jsem to na víckrát a nebýt fantastického Tracyho v titulní roli, šel bych s hodnocením mnohem níž.

• 20.8.2018  07:08

Zoufalá žena si najme čtveřici lidí, co se víceméně neznají a střetnou v jedné hospodě, aby ji pomohli zachránit manžela, uvízlého ve zlatém dole. A tak putují a putují a poté zase putují a putují zpět, s bandou Apačů za zády. Každý je trošku jiný - zbabělý hejsek, karbaník, mlčenlivý hrdina, manžel co pochopil že je nemilován a žena, která motá chlapům hlavy ani neví jak. Je psychologická hra a poměrně nudná, ale zato s krásnými přírodními scenériemi a když už dojde na boj s Apači, připomíná to survival horory - Apači jsou dlouho neviděným zlem, které nespatřeno udeří a zmizí. Zkrátka nebylo to zlé, jen docela nudné.

• 19.8.2018  20:18
    Apač (1954)

Druhý Aldrichův western z roku 1954. Nechybí tu znovu Bronson v menší roli a v té hlavní je opět Lancaster. Oproti mexické jízdě Vera Cruz je tohle ale trochu nuda. Sledujeme posledního Apače, který se odmítá vzdát a žít v rezervaci a tak vede partyzánskou válku proti bělochům. Čas, žena po boku a možnost narození potomka ho přivádí spíše na cestu farmáře. Mám rád indiánské příběhy, ale tohle je docela pomalé, silně naivní a Lancaster se prostě na indiána nehodí a ani vzdáleně jako indián nevypadá. Nicméně koukat se na to dá a pár dobrých přestřelek tu nechybí.

• 16.8.2018  07:59
    Vera Cruz (1954)

Silně netradiční western - ve kterém jiném westernu uvidíme mexický císařský dvůr v plné parádě a také armádu kopiníků v brnění, která se teda do westernu hodí jako pěst na oko. Jinak ovšem parádní podívaná. Válkou zdeptaný voják (zestárlý Cooper) a všehoschopný křivák (Lancaster) se dají dohromady a v mexické občanské válce se přidají na stranu císaře, aby převezli nejen hraběnku přes území juaristů, ale také 3 miliony dolarů ve zlatě. Nechybí pár podrazů, měnění stran a především vynikající akční scény - ať už přepad v uličkách města nebo výborné dobývání pevnosti se spoustou vojáků, děly, granáty a rotačním kulometem. Na rok vzniku je to docela nářez. Western roku 1954.

• 12.8.2018  20:51

Jsem na 100% spokojený a to jsem si říkal, že je to v podstatě zbytečný film a další ždímání peněz. A přitom je to zase hezké doplnění skládačky do světa Star Wars - zatímco o Lukovi, Leie, Anakinovi či Obiwanovi víme dost, o Hanovi jsem nevěděl nic. A tady se dovíme vše - jak přišel k příjmení Solo, seznámil se s Chewiem (vynikající scéna), získal Millenium Falcon či naučil se střílet první. A taky že ještě před Leiou miloval někoho jiného, naučil se být trošku cynický a nevěřit lidem. To vše v zábavném, dobrodružném lupičském filmu, kde se se svou posádkou snaží celou dobu o dokonalou loupež a ke konci jim dojde, co dělají špatně. Je tu tuna parádních scén (vlaková akce, celé povstání na důlní planetě zakončené úžasnou vesmírnou honičkou, postavy se mění, zrazují a zraňují. Konec dějové linie s Quirou jsem nečekal. Navíc v titulní roli je nečekaně slušný a sympatický herec. Zkrátka jsou to Star Wars, opět trošku jinak a opět za 5*.

• 11.8.2018  16:01

Totéž co jednička. Pár nezajímavých postav (naštvaný mladík který nechce bojovat, zlodějka, správňácký pilot, šéfka korporace, vědci), scénář kdy přesně víte co se kdy stane (nebude chybět inspirativní proslov) a samozřejmě tuna digitálního mrdníku. Jako vždy je zničeno město, roboti bojují tentokrát nejen proti příšerám, ale i proti sobě, ocel praská, z monster stříká sliz, paneláky padají jeden za druhým. Dá se říct, že je to v podstatě totéž co Transformers, ale přece jen tak akce je dobře udělaná a dobře se na to kouká (narozdíl od totálního bordelu v Transormers) a scénář přecejen nedává pocit že Vám měkne mozek. Takže slušný 3*.

• 10.8.2018  20:08

Rok 1954 jsem nemohl začít ničím jiným, než oblíbeným filmem mé mamky, která ho měla moc ráda a který jsem viděl jako dítě. Milionová bankovka je kouzelná komedie ze staré Anglie, vycházející z toho, že když obyčejný chudák dostane zdánlivě neproměnitelnou milionovou bankovku, i její vlastnictví mu zajistí lepší život. A funguje to kouzelně - obchodníci se můžou přetrhnout ochotou, je ubytován v nejlepším hotelu, uveden do společnosti, jeho jméno stačí aby akcie šly nahoru a potkává i lásku. A když to vypadá že bankovku nemá, zase ho všechno opouští. Zkrátka nádherná studie toho, jak peníze otevírají dveře a k tomu moc milý film s neselhávajícím Peckem.

• 9.8.2018  12:54

Oskarová klasika o které není třeba pochybovat. Tuhle oskarovku jsem kdysi chytl v České televizi a už tenkrát jsem věděl, že sleduji dobrý film. Je to vlastně takový opak všech heroických válečných filmů, plný správných a čestných lidí, jaké se točily do té doby. Místo akce sledujeme život na základně prostřednictvím několika postav. Kapitán Holmes je neschopný a základnu vede seržant Warden (Lancaster), který se zamiluje do Holmesovy ženy (Kerrová) a také se otcovsky stará o mladého vojína Prewitta (Clift). Ten se stává s tichý souhlasem kapitána terčem šikany, protože odmítá vstoupit do boxerského klubu a snaží se získat Loren, jenže ta má trošku jiné představy o budoucnosti. A pak je tu furiantský, paličatý a věčně zábavný Maggio (Sinatra), který se neodvratně žene do průseru. Ve filmu se v podstatě nic moc neděje (kromě slavné plážové líbačky), ale postavy jsou skvěle vymyšlené a výborně zahrané, zvláště Sinatra mě neskutečně překvapil. A většina z nich má docela trpký osud, který neskončí nijak dobře. Ve finále přichází slušně natočený útok na Pearl Harbor a po konci filmu zůstane na patře pachuť depky. Není to optimistický film, ale i tak je to klasika, válečný film roku 1953 a naprosto zasloužený Oskar.

• 8.8.2018  17:04

Asi nebyl dobrý nápad pouštět si romantickou komedii s čerstvě zlomeným srdcem, protože ten smutný konec pořádně zabolel. Jinak ale moc hezký film, Řím 50. let je moc krásné město jeho uličky žijí, dočkáme se i honičky s policií nebo rvačky na lodi. Gregory Peck je skvělý herec, sympaťák a neselhávající jistota. A Audry Hepburn ve své první hlavní roli? Jednoduše kouzelná - nádherná, křehká, naivní, ale zároveň vznešená a zamiloval by se do ní asi každý chlap. Co na tom, že s dlouhýma vlasama ji to slušelo o něco více. Jinak je to romantické, vtipné (věčné "nehody" kamaráda hlavního hrdiny) a bohužel ke konci smutné, i když realistické.

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 63 84