Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Akční
  • Sci-Fi

Poslední recenze (3 406)

plakát

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) (1972) 

No byl jsem zvědavej, jak moc tohle bude hanbatý, odvážný, či vtipný. Je to v podstatě povídkový film, takže popořadě: 1. Středověká povídka, kde Woody hraje ironického šaška, kterého král nesnáší a který se snaží dostat královně pod sukni. Vtipné, nečekaně zasazené a se zaslouženým koncem :) 2. Úchylná povídka o doktorovi, který si začne románek s ovcí, včetně pár ujetých scén, kupodivu vcelku vážně pojatá. Chudák Gene Wilder hrát v něčem podobném. 3. Italská povídka o chlápkovi, jehož žena se zdá být frigidní, dokud to nezačnou dělat na veřejnosti. Bez pointy či většího vtipu. 4. Postarší pán se převleče za ženskou a na ulici vyvolá rozruch, asi nejslabší příběh opět bez pointy či vtipu. 5. Kraťoučká televizní soutěž, kde soutěžící hádají hostovy perverze, originální, leč krátké. 6. Woody s krásnou blondýnou přijíždí na hrad, kde šílený vědec dělá šílené experimenty. Výborná parafráze frankensteinovských béčkových hororů a naprosto parádní monstrum. 7. Sci-fi povídka z lidského těla co se děje při rande a následném sexu, takový Byl jednou jeden život v hrané podobě s Woodym jako neurotickou spermií, naprosto fantastická záležitost jak co se týče vtipu, tak zpracování. Celkově? Něco geniální, něco slabé, ve výsledku 4* za originalitu některých námětů i žánrové parodie.

plakát

Nebožtíci přejí lásce (1972) 

Permeso? Avanti. Tohle byl opravdu překrásný film. A to jsem věřil, že dvě a půl hodiny dlouhá komedie bude nuda a že Wilderovi musel v sedmdesátkách ujet určitě vlak. Ale kdepak. Wilder natočil starosvětskou romantickou komedii, která opět jako spousta jeho filmů prostě funguje i když není úplně extra vtipná ani extra romantická. On je stárnoucí ženatý bručoun a dědic obrovské firmy, ona je trošku při těle a nesebevědomá obyčejná dívka. Oba se setkají v malebném italském městečku a zjišťují (resp. on), že jejich rodiče měli 10 let tajný poměr a že dostat těla z Itálie nebude jen tak. A prostě to funguje. Hádky, nedorozumění, překrásná italská krajina a vůbec Itálie v kostce - šílení řidiči, úslužný hoteliér gentleman, víno, siesta, byrokracie, sexuchtiví mladíci ale i vydírání a dokonce jedna vražda. Skvělí herci, čas od času nějaký vtípek, jiskrný dialog, atmosféra že víte, že se do sebe nakonec zamilují. A když se tak stane, je to střídmé, krátké, ale o to silnější - scéna s váhou byla úžasná. Málokdy dávám 5*, ale dneska už druhý film, který si to beze zbytku zaslouží.

plakát

Zahraj to znovu, Same (1972) 

Druhá veleslavná komedie z roku 1972 ze čtyř a dneska druhý film po sobě, ve kterém zazní písnička z Casablancy. Woody Allen se rozvede a shání holku a přitom se sbližuje s ženou svého kamaráda, který na ni nemá čas. Zasmál jsem se, pobavil, filmařsky je to místy naprosto úžasné - hrdina má vize "Bogarta", který mu radí do života, do toho vize exmanželky, ty vize na sebe dokonce reagují :) A k tomu pár další poct jiným filmům a úchvatné finále ve stylu finále Casablancy. Keatonová taky dobrá, jen tady vypadá tak trošku jak šedivá myš i když v reálu vypadala v té době mnohem líp. A tak mi to trochu kazil zas akorát ten Allen, který místy hraje takového troubu, že jsem se až styděl... a ještě si začne s ženou kamaráda, který mu pomáhá, čímž moje sympatie k němu klesly na nulu. Každopádně 4* si to za ty všechny filmové odkazy a "Bogarta" zaslouží.

Poslední hodnocení (4 210)

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) (1972)

03.02.2023

Nebožtíci přejí lásce (1972)

03.02.2023

Zahraj to znovu, Same (1972)

03.02.2023

Co dál, doktore? (1972)

03.02.2023

Kandidát (1972)

02.02.2023

Hluboké hrdlo (1972)

odpad! 02.02.2023

Billie zpívá blues (1972)

02.02.2023

Zavraždění Trockého (1972)

02.02.2023

Junior Bonner (1972)

01.02.2023

Reklama