Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Akční
  • Sci-Fi

Poslední recenze (2 703)

plakát

Roztržitý profesor (1961) 

Profesor Brainard vynalezne létající gumu, ale zapomene na svatbu a o svou lásku musí bojovat se slizkým konkurentem i zlotřilým magnátem. Kdysi dávno už jsem viděl remake se skvělým Robinem Williamsem a originál nijak nezaostává. Nemá samozřejmě tak skvělé herce, oproti nové verzi je zpočátku spíše konverzačka. V druhé půlce to ale dostane docela grády, jsou tu gangsteři a finále se stíhačkami ve Washingtonu. Navíc triky jako nejrůznější skákání či létající auto jsou na rok 1961 povedené. Byla to sice blbina stejně jako remake, ale docela zábavná blbina.

plakát

Křivák (1961) 

Marlon Brando v tradičním příběhu o pomstě - dvojice bankovních lupičů prchá po loupeži, jeden jede pro koně, ale nevrátí se, druhý je chycen a pět let v kriminále čeká až ho bude moc zabít. Líbil se mi začátek, líbil se mi konec a líbila se mi postava "záporáka" ve skvělém podání Maldena, který po 5 letech chce žít normální život a návrat kumpána se mu nehodí do krámu. Bohužel film má skoro 2,5 hodiny a prostředek je šílená nuda - romantika jak z telenovely podpořená mexickým prostředím a ošklivou a nehrající seňoritou. Flákání se na pláži, popíjení s kumpány, tančení, spousta zbytečných lží (proč ho prostě nezabil rovnou?) A kupodivu dost špatný Brando. To jeho huhňání s kamennou tváří a nulovými emocemi sleduju už v druhém filmu a je všechno jen ne solidní herectví. Spíše mi to připomělo osmdesátkové pokusy o hraní Arnolda Schwarzeneggera. Shovívavé 3* protože jsem sledoval teď jiné věci a naladit se na retro vlnu chvíli trvá a moje hodnocení tím může být ovlivněno.

plakát

Za rozbřesku (2006) (TV seriál) 

Nasledováno všech 13 dílů. Day Break jsem vždycky chtěl vidět kvůli mému milovanému námětu časové smyčky a udělal jsem si radost. Detektiv Hopper je zatčen za vraždu státního zástupce Garzy, uvězněn, z vězení odveden neznámými zabijáky, kteří mu pustí jak zabili jeho ženu a uspí ho - a probouzí se ve stejný den. Day Break je trošku něco jiného než jsem čekal, časová smyčka funguje zvláštně - zranění které hrdina utrží zůstávají a některé postavy po projití katarzí změní svůj přístup. Především je ale pouze jako prostředek k odhalení naprosto monumentálního spiknutí, které by hrdina neměl jinak šanci v životě odhalit. Jsou tu skvělé postavy, z nichž každá skrývá nějakou špínu z minulosti. Nechybí stará vražda řešená otcem a jeho známí z minulosti, zkorumpovaní poldové i politici, gangy, kostlivci ve skříni členů rodiny i sboru. Je to v podstatě policajtský krimi/thriler s občasnou říznou akcí, tedy něco na co nejsem zvyklý, proto mi to v půlce přišlo příšerně překombinované. A světe div se, on ten příběh na konci začne dávat smysl, jednotlivé dílky zapadnou do posledního, vše se vysvětlí, odhalí a uzavře a dobře dopadne. Když si přidám sympaťáka v hlavní roli a spoustu známých herců/hereček z jiných seriálů (Bloodgood, Prattová, Baldwin, Pillegi, Beaver, Franklin), nečekaných 5* je na světě.

Poslední hodnocení (3 437)

Roztržitý profesor (1961)

23.03.2021

Křivák (1961)

23.03.2021

Za rozbřesku (2006) (TV seriál)

22.03.2021

The Mandalorian (2019) (TV seriál)

04.03.2021

Comancheros (1961)

26.01.2021

Poslední západ slunce (1961)

26.01.2021

Dva jeli spolu (1961)

25.01.2021

Kumpáni smrti (1961)

24.01.2021

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

24.01.2021

Reklama

Reklama

Reklama