Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Sci-Fi

Recenze (2 703)

Kick-Ass (2010)

Když se člověk na něco těší, bývá většinou zklamaný. Já miluju komixové filmy a Kick-Ass si z nich dělá srandu.. v pořádku. Co není v pořádku, že po vzoru Spidermana nás nutí sledovat život absolutního losera, který si hraje na superhrdinu a loserem zůstane do konce filmu, akorát mu někdo dá zbraň. Co se týče další dvojice postav, Nicolas Cage hraje prostě soft verzi Batmana a malá Chloe Grace Moretz? Jo její holčička v latexu je drsná, brutální a to až tak, že mi to přijde divný (stejně jako divný koukat se na holčičku v latexu). Navíc soupeři jsou obyčejná drogová mafie a vůbec já sleduje komixovky kvůli velkolepým záporákům, nadpřirozeným schopnostem a sci-fi nádechu. Takže ano film je brutální, krvavý a závěrečná akce je vymazlená, ale nic takového, abych z toho slintal blahem jsem neviděl.

Red (2010)

Velice zábavná blbinka u které jsem ani netušil že se mi může tak moc líbit. Willise chce někdo oddělat, rozstřílí mu celý barák na kaši, ale nepovede se. A tak Bruce s pomocí své telefonické lásky, kterou tak trošku nedobrovolně unese dává dohromady důchodcovský Expendables a začíná pátrat. Stopy vedou k pradávné misi a do vysokých míst. Musím uznat, že staří páprdové si to dávají neskutečně a je osvěžující v době plné hereckých nedochůdčat vidět pohromadě Freemana, Malkoviche, Coxe, Mirrenovou, jako záporáka Dreyfusse a dokonce v malém štěku i prastarého Borgnina. Ani Urban nebo Mary Louise Parkerová nedělají ostudu, děj příjemně odsýpá a akce je slušná. Není to úplně pětihvězdičkový akční nářez, ale neskutečná pohodovka.

Zelená zóna (2010)

Dobře natočený film, který mě osobně příliš nechytl. Příběh je šíleně naivní - jeden americký voják odhalující v době vzniku všem známé skutečnosti, totiž že v Iráku v době invaze nebyly žádné zbraně hromadného ničení. A akce? Ta je typická Greengrassovská, to znamená roztřesená, zoomující dokumentární kamera se spoustou střihů, navíc finální boj je ještě k tomu utopený ve tmě. Takže z toho bordelu nic moc nevidíte, sice si budete připadat asi jako byste byli přímo na bojišti a kolem byl zmatek, nicméně já radši přehledně natočenou pohodu, kde vidím všechny detaily.

Nezastavitelný (2010)

Důstojné rozloučení Tonyho Scotta, který narozdíl od svého bratra nikdy nestvořil opravdu legendární filmy, ale také nikdy netočil žádné propadáky. Nezastavitelný je v podstatě Nebezpečná rychlost, akorát bez záporáků a s vlaky. Čili nikoliv akční, ale katastrofický film. A také jsem si celou dobu lámal hlavu, proč to co udělají hrdinové na konci (přijet k lokomotivě, naskočit a zastavit) neudělal někdo kdykoliv v průběhu filmu. Jinak ovšem parádní jízda, které pomáhá jako vždy fantastický Washington a neméně sympatický Pine. A musím uznat, že stejně jako v Nebezpečné rychlosti jsem při finální akci téměř nedýchal napětím.

plakát

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Tohle mě opravdu nesedlo. Ano jsou tu dobré akce, ale tak ve stylu 90. let a honička mezi býky je hraně parodie. A zbytek? Historka o padouších honících se za věčnou baterií ujde, ale celkově scénář psal snad někdo po lobotomii. Stupidní dialogy, nehodící se romantické vsuvky, přestárlá a trapná Diazová a Cruise, který sice umí hrát, ale jen když se mu chce a tady se mu moc nechtělo, takže si vystačil se svým herectvím ala playboy. Na akční film absolutně nenapínavé, nestylové, zato trapné.

Saltová (2010)

A mě se to líbilo. Mám rád politické thrilery v tempu akčního filmu a nevadí mi spousta zvratů a přepálených nápadů. Od toho koukám na filmy, abych viděl něco nepravděpodobného. A tak tu máme agentku CIA, která je obviněna že je ruská špionka a začíná utíkat. A pak přichází zvrat na zvrat a velice nepravděpodobné situace jako atentát na ruského prezidenta, nebo finální dobývání bunkru v Bílém domě. Žádnou z postav si nemůžete být jistí a tak se zrádci rekrutují z nečekaných míst a nečekaná jsou i některá úmrtí (SPOILER - v kterém filmu umře prezident USA? KONEC SPOILERU). Být to vážně míněný thriler, asi bych se divil, ale Noyce natočil akční jízdu a v té mi podobný přepálený styl nevadí. Jediný problém mám s Jolie, které tu drsnou bojovnici co zvládne špičkově vycvičené agenty nevěřím ani na sekundu.

Karate Kid (2010)

Jako dítě osmdesátých a někdo, kdo miloval cokoliv karate jsem pochopitelně původní Karate Kid 1-3 zbožňoval. Naleštit, navoskovat, pan Miagi a Danielson, parádní soundtrack a finální jeřábí kop, který zná každý, kdo je v mých letech. Až s pozdějšími shlédnutími mi došlo, že ani učitel, ani žák vlastně nic moc z karate neumí a že hrdina vyhrával vždycky jen na haluz. Jaký je remake? Takže jsme v Číně, místo bílýho teenagera je hrdinou malý černošský kluk a jinak? Jinak se zas tolik nezměnilo. Je tu šikana, kterou pochopitelně vede největší kung-fu bijec z okolí, nechybí první láska, nepochopení od rodičů, jeden zlý učitel a starý moudrý mistr, který působí vyrovnaně, ale v hlavě nosí pořádné trauma. A ono to funguje. Jackie Chan samozřejmě i v pozdním věku pořád umí a navíc v jedné scéně mi dokázal, že je i slušný herec. Jaden Smith není kupodivu tak otravný jak v After Earth, karate sice neumí stejně jako Ralph Macchio svého času, ale zato to dohání tím že se umí hýbat a skočit nějaké to salto. A závěrečný, docela brutální a přitom přehledně natočený turnaj to vytáhl na 4*.

Poldové (2010)

No možná to bude pivkem, který jsem si otevřel, ale já se královsky bavil. Poldové jsou klasická buddy movie komedie, kde Willis hraje svou klasickou roli drsňáka a jeho parťákem je vtipný černoch. Kupodivu to ale funguje skvěle, nechybí pár slušných akcí, je to vtipný (už úvodní scéna výslechu je geniální) a jsou tu skvělé vedlejší postavy. Ať už ukecaný parkourista, dvojice přitroublých poldů nebo záporák, který rád hraje se svými obětmi baseball. Závěrečná scéna mě dala vzpomenout na Tango a Cash, celý zbytek filmu se nese na vlně pohodových policajtských komedií 80-90. let. Proč ne.

Super Mac (2010) odpad!

Teda takovou sračku aby člověk fakt pohledal. Ono to začíná celkem jako klasický akční film, kdy MacGruber jako zapomenutý specialista má zastavit padoucha, co mu zabil ženu. Ale pak začnou orgie naprosto dementního a fekálního humoru, jehož vrcholem jsou celer v zadku a 2x zopakovaná nejnechutnější sexuální scéna co jsem kdy viděl. Aby toho nebylo málo, tak titulní hrdina je snad největší idiot a humusák od dob co jsem viděl Klub sráčů. A ještě tahle sračka má drzost si dělat prdel z mýho milovanýho MacGyvera? Tak za tohle doufám, že Richard Dean Anderson našel tvůrce téhle srágory a jejich prdel poznala středověk.

Benga v záloze (2010)

Po paměti: Zas tak strašné jak psal můj bratr to nebylo. Obyčejná policajtská akční komedie, neboli buddy movie jaké se kdysi točily. Samozřejmě to nebyla Smrtonosná zbraň, samozřejmě že Wahlberg není žádný velký herec a Ferrell je trapný, čili jejich humory byly docela primitivní. Ale pamatuju si, že se mi to docela líbilo.