barbarossa

okres Náchod

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 30.7.2018  21:06
    1945: Krvavý mír (TV film) (2015)

"To co se děje po válce, odhalí morální kvality vítězů!" Myslím, že podobné dokumenty by měli být pro školáky povinné!

• 22.3.2019  21:06
    1983 (TV seriál) (2018)

Kdyby tam byla hudba z Blade Runnera, dal bych o hvězdu víc.

• 3.5.2020  21:47
    Anatomie zrady (TV film) (2020)

Přestože Marián Labuda předvedl skvělý výkon, film to ze zajetých ,tuzemských stereotypů nedostalo.

• 5.4.2020  01:17
    Balón (2018)

Když si chci "užít" film ze socialismu, tak se mi osvědčilo sáhnout po německém. Od tohoto filmu jsem zrovna moc nečekal, ale bylo to napětí od začátku až do konce.

• 8.11.2019  19:28
    Beneš (TV seriál) (2019)

Nejhorší srážka není v životě s volem, ale s workoholickým psychopatem jako byl Beneš.

• 10.1.2019  01:12
    Blok 99 (2017)

Je to přiblblá slátanina pro puberťáky!

• 1.1.2011  18:24

Dlouho jsem se na toto DVD těšil, ale nakonec jsem zklamaný. Myslím si, že fanoušek který na koncertu DM byl, očekává od takového záznamu podstatně víc detailních záběrů a nápaditých střihů, tedy to, co na koncertě nevidí. Tenhle sestřih ale vypadá jako nějaké amatérské video. Dojem trochu vylepšuje bonusové DVD s dokumentem o zákulisí turné plus videoklipy.-40%

• 19.2.2012  09:36
    Fighter (2010)

Začátek je velmi slibný, postupně ale příběh upadá do tradičního (amerického) klišé-tedy zlomový bod a potom nezadržitelná cesta až na vrchol. Mezi Wardovým soubojem se Sanchezem a vítězstvím titulu s Nearym ale uběhly tři roky, kdy Ward prohrál dva souboje o titul.

• 2.6.2011  18:24

V krušnohorské vesnici, kde se děj odehrává, se mluví pouze česky. Renč chce asi přepsat dějiny. V této době (krátce po vzniku ČSR) tam žili pouze Němci .....

• 25.2.2013  16:47
    Hořící keř (TV film) (2013)

Není co vytknout! Zejména bych vyzdvihl obsazení herců a jejich výkony. Na televizní film i výborné kostýmy a exteriéry.

• 8.12.2019  14:12
    Irčan (2019)

S jistotou lze říct, že je to poslední gangsterka největších hereckých ikon "staré školy". Je to vlastně zázrak, že se tu setkali všichni takto pospolu. Takže bych zbytečně nelamentoval nad malichernostmi a užil si každou minutu tohoto skvělého filmu, protože nic podobného už nikdy nepřijde.

• 21.4.2013  13:08

Docela inteligentní zápletka. Z té chladné dokonalosti Toma Cruise už ale začínám mít komplexy!

• 18.1.2015  16:39
    Jack Strong (2014)

Nad očekávání skvělý film s výborným scénářem. Těch několik nedostatků, jde na vrub nižšímu rozpočtu.

• 29.4.2012  18:38

Jméno autora předlohy(a protagonisty jedné z epizodních rolí) Johna le Carré dává tušit, že tady nepůjde v žádném případě o nějakou "bondovku" a tudíž se připravte, že se většina děje odehrává v zakouřených kancelářích, či zaprášených archívech. O to víc překvapí obsazení bouřliváka G.Oldmana, který se dokonale proměnil v suchopárného anglického úředníka(jinak se to nazvat nedá). Filmu v podstatě není co vytknout. Mnozí jsou jistě zklamáni jistou "syrovostí" a náročností děje, ale osobně jsem tohle ocenil nejvíc.

• 12.5.2020  14:34

Ačkoliv tu zazní jen jedna píseň z repertoáru The Beatles, má koncert neskutečný náboj. Dva roky po rozpadu Beatles vydal John dvě sólové desky které se dodnes řadí mezi sto nejlepších rockových desek historie a tomu Paul McCartney nikdy konkurovat nemohl.

• 1.1.2011  18:53
    Kajínek (2010)

Takže tu máme jeden fušersky a nezkušenou rukou namíchaný koktejl české "porevoluční" akční krimi. Ingredience jsou v tomto případě předem dané a osvědčené. Jistá konspirace, trocha akce i sexu. Chybět pochopitelně nesmějí ani "poldové". Nižší šarže patřičně primitivní, vyšší zkorumpované. Tohle všechno navíc korunují "prostoduché dialogy". Ačkoliv se režisér "chopil" atraktivního tématu a dispozici měl velmi kvalitní herce, podívaná je to smutná( několikrát se mi vybavil film "Nahota na prodej"). Největší slabinou filmu je myslím scénář -30%

• 13.1.2013  21:05

Musím napsat, že mě to ohromilo a dojalo. Lemmyho jsem poprvé viděl ještě za komunistů v německém Bravu a když jsem ho ještě slyšel zpívat, začal jsem ho považovat za jakéhosi kanibala. Časem se můj názor samozřejmě otupil, ale tohle jsem nečekal. Vyrovnaný, skromný a velkorysý člověk který poslouchá stejnou hudbu jako já(The Beatles) a zajímá se tak jako já o válečnou historii. Žijící legenda a každým coulem originál, kterého ale z důvodů poškození zdraví raději napodobovat nezkoušejte.

• 16.3.2016  12:50
    Marťan (2015)

Řemeslně zvládnuté skvěle, ovšem děj je snadno předvídatelný a bez nápadu. Ideální rodinný, odpolední film.

• 14.10.2011  21:47

Bývalý německý a světový šampion v boxu Henry Maske v roli boxerské legendy Maxe Schmelinga. Pro milovníky boxu lahůdka!

• 29.10.2011  18:40

Jednoznačně nejlepší dokument z prostředí boxu! Deset soupeřů Muhammada Aliho vypráví nejen své dojmy z utkání s Alim, ale i často velmi dojemné příběhy svých soukromých životů. Obzvlášť bych ocenil filmové záznamy boxerských zápasů. Každý detail o kterém se soupeř Aliho ve svém vyprávění zmiňuje, je vzápětí doložen i filmovým záznamem.

• 5.1.2013  17:50

Příběh trochu přitažený za vlasy, ale nudit se určitě nebudete. Mel a jeho charisma táhnou film nahoru. Hvězdičku navíc dávám pro svoji slabost pro revenge filmy.

• 11.1.2020  20:33

Není to dokonalé, ale už dlouho ve mne nevyvolal film takové emoce.

• 22.10.2020  18:37
    Odsun – Vertreibung (TV film) (2020)

Takové téma by si zasloužilo minimálně pět dílu a větší "záběr". Mnoho otázek zůstalo stále nezodpovězených, ale chápu, že ČT nemá v dnešní době příliš zájem "kalit vody".

• 27.8.2020  15:04
    Pakt Ribbentrop–Molotov (TV film) (2018)

Typický, francouzský dokument který vybarvuje předválečný SSSR jako nějaké mírotvorce a nacistický režim jako říši zla. Připomínám, že v této době zavraždil bolševický systém v SSSR miliony vlastních občanů.

• 1.12.2015  00:14
    Pečovatel (2014)

Velice kvalitní zápletka, avšak emočně náročné. Několikrát jsem musel film zastavit, abych nějaké scény vůbec "rozdýchal".

• 12.12.2016  10:51
    Pustina (TV seriál) (2016)

Pokud se o nějakém filmovém díle prohlásí, že je to "omáčka bez masa", tak si už nadosmrti pravděpodobně vybavím "Pustinu". Tvůrci se očividně shlédli v sériích "True Detective", ale toto aspiruje maximálně coby parodie "temného případu"!

• 4.1.2011  17:12
    Ripleyho hra (2002)

Herectví Johna Malkoviche zvyšuje o třídu úroveň filmu . V roli chladnokrevného zabijáka jakoby navázal na roli sociopata Learyho z filmu "S nasazením života" (1993). Na rozdíl od tohoto filmu, mu zde ale chybí rovnocenný herecký protějšek.-75%

• 3.12.2015  23:01

Aneb sněženky a machři! S velkou pravděpodobností kandidát na Oscary v kategoriích nejlepší film, režie a hudba.

• 15.1.2012  14:04

Kdo má rád válečná dramata, neměl by se nechat odradit poněkud tuctovým názvem a na tento film si čas udělat. I bez charismatické filmové hvězdy předčí film s velmi podobným příběhem "Tears of the Sun" - 90%

• 7.1.2019  23:45

Nejsem velký příznivce folkloru a ani příběh není příliš emotivní, ale když jsem se snad desetkrát sám sebe zeptal co lze tomuto filmu vytknout, tak jsem si desetkrát musel odpovědět, že nic. Duch Františka Vláčila žije!

<< předchozí 1 2