Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Dobrodružný

Oblíbené filmy (10)

Laura

Laura (1944)

Krimi film z roku 1944 - nominován na Oscary (jeden Oscar za kameru, a nominace byly na režii, herce ve vedlejší roli a za zajímavou hudbu). Ze všeho nejdřív jsem ale slyšela ústřední melodii, až pak teprve jsem se seznámila i s filmem samotným. U nás nebyl bohužel nikde k sehnání a já se musela spokojit s německy dabovanou verzí na VHS, kterou se mi podařilo před cca 8-ti lety náhodně nahrát. Dnes už jsem spokojenou majitelkou DVD,a film si mohu poslechnout v anglickém originále, nebo přečíst s francouzskými titulky:o). Mrzí mě, že nemá širší veřejnost možnost tento film shlédnout, protože je velice zajímavě zpracován, s velice vhodně zakomponovanou hudbou, přes herecké obsazení pokračujíc, a řekla bych že je nadčasový - záhada, tajemno,a současně čistá, poctivá detektívka se vším všudy. Svým způsobem stále ještě fascinující zpracování, a myslím si že v době jejího vzniku to byla "první vlaštovka " mezi filmy podobného druhu a ....uspěla.

Dvě děvčátka a námořník

Dvě děvčátka a námořník (1944)

Dvě děvčátka a námořník .Je především revuální-hudební film, ve kterém vystupovaly známé pěvecké a taneční hvězdy amerického filmu. Na prvním místě bych ráda zviditelnila především v té době po celém světě známý orchestr trumpetisty Harryho Jamese.

Kočka na rozpálené plechové střeše

Kočka na rozpálené plechové střeše (1958)

Další z mých oblíbených filmů podle předlohy Tenesee Williamse . Cat on a Hot Tin Roof. U tohoto filmu se člověk musí vždycky tak trochu zamyslet, a současně v něm objeví něco nového, čeho si ještě nevšiml. Herecké výkony Paula Newmana, Elizabeth Taylor a Burl Ivese (taťka - nebo také Velký šéf), i všech ostatních herců je bezesporu velice dobré. Mám dvě verze - s českým dabingem, který se mi kupodivu líbí více, než originál, a DVD v anglickém originále....Líz je tady drobátko uječená :o)

San Francisco

San Francisco (1936)

Spencer Tracy,Clark Gable a Jeanette MacDonald - ústřední postavy tohoto hudebního filmu. Diváci ocenili výborné herecké výkony obou mužských protagonistů a Jeanette se opravdu brilantně předvedla v ariích z Fausta a Markétky a La Traviatta. I v současné době, i když s velikým časovým odstupem.... více jak 70 let film působí velice dobře a vkusně.

Nejlepší léta našeho života

Nejlepší léta našeho života (1946)

A já bych skutečně napsala, že tento film byl nejlepším, který byl v roce 1946 natočený, a právem si zasloužil nominace a ceny. Výborné obsazení, prostě The Best :o) mimo jiné můj oblíbený film...

Dobrodružství Robina Hooda

Dobrodružství Robina Hooda (1938)

Můj první zážitek v kinu Ponrerpo : Errol Flynn a Olivia de Havilland v Robinovi z Locksley( Robin Hood), a ten byl naprosto dokonalý :o) i nyní s odstupem času ho řadím, i když je pro někoho tak zastaralý na první místo ze všech zpracování,... těch, která už byla na plátna kin uvedena, a možná ještě někdy budou, s cílem již natočené překonat

Hello, Dolly!

Hello, Dolly! (1969)

Vzhledem k tomu, že je Barbra Streisand nejen moje oblíbená zpěvačka, herečka, ale i vynikající režisérka musím vyzvednout tento muzikál, a proto si odemne zasloužil tolik hvězdiček. Dolly Lewiová (hraje jí Barbra Streisand) je vdova, a živí se jako dohazovačka (taková modernější KECALKA :o). Je velmi schopná, šarmantní a výmluvná, a svou inteligencí se snaží dávat dohromady lidi z nejrůznějších vrstev...

Dáma s kaméliemi

Dáma s kaméliemi (1936)

Marguerite Gautier - Violetta - Camille - Greta Garbo je krásná a veselá mladá žena, která se nechává vydržovat bohatými muži. Jak by ne je žádanou a zbožňovanou prostitutkou, ale její chybou je že se zamiluje do Armanda ...hrál ho Robert Taylor. Greta tuto roli zahrála velice procítěně, a podle mě je to jeden z jejich nejlepších filmů.

Zasněžená romance

Zasněžená romance (1941)

Trubaduři z Dartmooru hledají práci, jejich manager Niffty je zoufalý. V nahrávacím studiu se náhodou připletou ke spolupráci se známou zpěvačkou Vivien Dawn - hraje a zpívá Linn Barry,(která se nepohodla z doprovodným orchestrem), a o kterou je mimořádný zájem.Jedná se hlavně o výborné angažmá v prestižním horském středisku Sun Valley. Mimoto z reklamních důvodů klavirista Ted Scott(John Payne) očekává příjezd uprchlíka z Evropy, o kterého se chce postarat. Jaké je ale překvapení celého orchestru, a Tedda především, když vyjde najevo, že uprchlíkem je mladá, sympatická, a velmi pohledná dívka z Norska - Karen Benson (Sonja Henie).....film provází výborné melodie, taneční a krasobruslařská čísla, a byl nominován na tři Oscary.