Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Krimi

Poslední recenze (3 517)

plakát

V bublině (2022) 

Judd Apatow natočil naprosto nepůsobivou a nefunkční satiru, která se snažila vzít na paškál kombinaci manýrů hollywoodských hvězd a hvězdiček a covidu, jenže místo zábavy a trefného zesměšňování na mě kompletně celý film působil spíš dojmem trapnosti a zoufalé nenápaditosti. Především veškeré postavy mě neskutečně iritovali, kdy sice tedy chápu, že se měli chovat jako rozmazlené, povrchní a ne příliš intelektuální celebritky, to ovšem neznamená, že musí působit tak strašně otravně a hlavně nesympaticky, bez špetky vtipnosti, či přesvědčivosti. Navíc ani většina jejich známých hereckých představitelů mě tu zrovna svými výkony neposadili na zadek, všichni mi přišli křečovití, nepřirození a nezúčastnění. Zesměšňování covidových pravidel je tu pak sice o malinko údernější, na druhou stranu jde vesměs o již recyklované, všeobecně známé vtípky, s ničím originálnějším, či nápaditějším tvůrci v tomto ohledu nepřišli, a tak i to se ve výsledku docela míjelo s účinkem. Krom toho zde ale jinak nefungoval humor tak nějak všeobecně, celková zápletka, i když tedy tu šaškárnu nazývat zápletkou je dost nemístné, působí nezáživně a pasivně, bez koulí, s obrovským množstvím vyloženě nudných pasáží a závěr je pak úplné spláchnutí do hajzlu, zde došla tvůrcům nápaditost už naprosto definitivně. Mně zkrátka tato podívaná doslova otrávila, celé mi to přišlo ukrutně trapný a nezábavný, prostě velká bída!

plakát

Wyrmwood: Apocalypse (2021) 

Wyrmwood: Apocalypse mě sice už neoslovil tolik, jako ta první řežba, i tak se ale pořád jedná o velmi nadprůměrnou krvavou jízdu, kde je znát, že je dělaná nadšenci žánru a prostě kdo má rád nekompromisní jatka, bude si opět chrochtat blahem, a to i přestože ani tentokrát není rozpočet kdovíjaký, ale opakuji, tvůrci se znovu odvázali a za málo peněz nabídli divákům znovu hodně muziky. Než ovšem začnu chválit, musím zmínit i jednu výtku, a to poměrně zásadní. Zatímco v jedničce totiž tvůrci rozehráli opravdu infernální masakr a jatka, tak v tomto pokračování poměrně výrazně v tomto směru ubrali a dokonce spousta destrukcí těl se odehrálo i mimo kameru, což mě dokáže vždy fakt vytočit, a prostě i když v konkurenci s ostatní hororovou produkcí jsou pořád o několik levelů jinde, tak jisté vyměknutí je zde zkrátka patrné a mě to fakt zarmoutilo. O to víc se zde pak totiž mluví a řeší, což není rozhodně nejsilnější stránka tohoto filmu, ale opakuji, v porovnání s ostatními současnými horory je to pořád parádní sekec mazec. Co se týče každopádně těch pozitiv, na špici musím určitě zmínit opět naprosto parádní stylové zpracování, které sice může budit pocit lacinosti, ale mě stejně neskutečně baví a tento styl mi prostě nehorázně sedí. S tím je pak samozřejmě spjatá i zatraceně působivá atmosféra, též skutečně velmi osobitá, originální a funkční. Postavy jsou pak vesměs skutečně výrazné a sympatické, stejně tak jako jejich herečtí představitelé, a špatná není ani zápletka, která je sice fakt jednoduchá a přímočará, ale rozhodně není nudná, či nějak vyloženě tupá. Oba díly Wyrmwoodu jsou zkrátka velmi osobitý a stylový nářezy, které mi sakra sedí, baví mě a podobných řezničin není vážně nikdy dost!

plakát

Miliónový hurikán (2020) 

Pro většinu diváků se bude oprávněně jednat o jednoduché, lacinější béčko, s nenápaditou zápletkou, tuctovými postavami a celkově slabým zpracováním, ve kterém lze jen těžko najít něco opravdu výrazného, ovšem ať si všechny tyto hlasy tvrdí co chtějí, já se přesto u tohoto snímku velmi překvapivě bavil, a to i přestože prakticky souhlasím se všemi negativy, co jsem výše zmínil. Ano, zápletka je přímočará, jasně nalinkovaná, dost předvídatelná, bez nějakých zásadních zvratů, ano, peněz do toho tvůrci příliš investovat nemuseli, jeden dům, pár zbraní a jde se na to, a ano, za celou dobu se zde nevyskytne snad jediný moment, který by se dal označit za opravdu výrazný, a i přesto všechno si drze dovolím označit Milionový hurikán za funkční a poměrně zábavnou akční jízdu, která mě osobně bavila. Od začátku se pořád něco děje, tempo prakticky po celou dobu trvání filmu nepoleví, veškeré postavy mi přišly sympatické a nenudící, ovšem tomu bylo možná jen díky docela výraznému obsazení, samozřejmě na čele s Emile Hirschem a Melem Gibsonem, kteří si to tu docela užívali, oslovila mě ale i přes zmiňovaný nízký rozpočet akce, atmosféra a vlastně i celkové stylové zpracování, které v rámci béčkových produkcí patří rozhodně k tomu lepšímu. Já si tak zkrátka myslím, že kdyby si tu dali tvůrci ještě o trochu víc práce se zápletkou, ve smyslu okořenění nějakým nečekaným zvratem, překvapivou scénou, či alespoň ne až tak fádní pointou, šlo by ve výsledku o vážně povedený akčňák, za mě se nicméně i tak jedná o fajn jednohubku, která je tu až nepřiměřeně a hlavně zbytečně kritizována.

Poslední hodnocení (3 539)

V bublině (2022)

13.05.2022

Wyrmwood: Apocalypse (2021)

13.05.2022

Miliónový hurikán (2020)

12.05.2022

Hotel Inferno (2013)

12.05.2022

Lov lososů v Jemenu (2011)

12.05.2022

Záhada Silver Lake (2018)

12.05.2022

Eternals (2021)

12.05.2022

Uncharted (2022)

03.05.2022

Není čas zemřít (2021)

03.05.2022

Reklama

Reklama

Reklama