Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Krimi

Poslední recenze (3 336)

plakát

Nikdo (2021) 

Ilja Najšuller už s Hardcore Henry věděl, jak diváka pořádně rozdivočit a i když se u Nobody krapet zklidnil, tak ze zábavnosti neubral ani o píď, a já se tak mohl opět královsky bavit nad efektní jízdou, která disponuje naprosto vším, co z ní udělá nadstandartní nářez. Tudíž, sice jednoduchou, ovšem zatraceně nenudící zápletku, zpracovanou s funkčním nadhledem, odehrávající se v šíleném tempu, s lavinou perfektní akce, která je přehledná, nápaditá a nekompromisní, s kupou sympatických postav, obsazených výraznými herci, co prostě chtít víc. Samozřejmě asi nejvíc, stejně jako ostatní, pak překvapil Bob Odenkirk, kterého jsem si v takové roli absolutně nedokázal představit, ale on si jí užíval fakt na maximum, a hlavně v ní byl vážně přesvědčivý a prostě mě bavil, ostatně stejně jako se asi bavil on v ní. Film mě překvapil ale i v nepředvídatelnosti, fajn je i atmosféra, která je jak žánrově správná, tak zároveň i taková uvolněná a opomenout nemohu ani výborně zvolenou hudbu, která tu ke všemu tomu dění tak nějak jednoduše seděla. V případě Nobody zkrátka nemá moc cenu co řešit, celé to působí jako švihnutí bičem, diváka to opravdu doslova napumpuje adrenalinem, prostě efektní zábavná jízda, které nelze co vytknout.

plakát

Mortal Kombat (2021) 

Když vezmu, jak moc jsem se na nový Mortal Kombat těšil a jak moc jsem nyní z výsledku zklamaný, mám chuť dát Odpad!, což ovšem samozřejmě neudělám, ovšem ono i to mé tříhvězdičkové hodnocení jasně vypovídá o mém pocitovém rozložení, které se pohybuje blízko bodu mrazu. Jistě, šlo to posrat určitě i víc, ale od totálního průseru to dělilo už skutečně jen nebezpečně málo. Především mě nevídaně štve, že když už se tvůrci odvážili mít koule natočit MK v nekompromisním eRku, proč toho do prdele nevyužili a nenatočili prostě to, co daná látka nabízí, tedy nepřetržitou lavinu efektních soubojů s cákanci krve a vnitřností na všechny strany? To ale ne, proč by se totiž zavděčovali příznivcům hry a pořádných filmových nářezů, že? Radši tam narvou tuny pitomých dialogů, plynoucích z úst hromady neskutečně zmršených herních postav, obsazených krutě nevýraznými herci, a to vše se odehrávající v nevídaně nudné zápletce, které nechci vytýkat její očekávanou hloupost, ale spíš množství akce, které je prostě strašně málo, a právě to považuji za nejzásadnější problém této podívané. Nehledě na to, že i její zpracování má dost daleko k mému vysokému očekávání, jelikož není ani nápaditá, ani až tak nekompromisní a násilná, ale především není přehledná natolik, abych si mohl říct skutečné Wow, borci umí. Hodně se tu tak skrývá za kamerové veletoče a střih, párkrát i za dráty a s tím ať jdou páni tvůrci pěkně do prdele. Navíc se tu nepodařila podle mě ani zachytit atmosféra světa MK, chybí tu i jakýkoliv nadhled, emoce, napětí, je mi to prostě fakt líto, ale já se u toho fakt nebavil, a opakuji, v souvislosti s tímto snímkem nemohu použít jiného výrazu, než obrovské zklamání. Takže dvojku prosím jen v případě, že se režie ujme Gareth Evans a přizve k tomu Scotta Adkinse, Iko Uwaise a Tonyho Jaa! Jinak snad už radši ne. Děkuji.

plakát

Daisy Diamond (2007) 

Vždy je příjemné, když se tvůrci snaží diváka ve svých filmech šokovat, ale rozhodně mě nebere, když se toho pokouší dosáhnout takto lacině, nevěrohodně a především nudně. Popravdě, hned při závěrečných titulcích jsem si položil otázku, jaký cíl vlastně tento snímek měl? No, ať už byl ale jakýkoliv, na mě to nemělo dopad absolutně žádný, tedy krom devadesáti minut spláchnutých do hajzlu. Příběhově je to naprosto plytký, egoisticky samoúčelný, záměrně chladný, ovšem to zcela nefunkčním způsobem, dále i bez tempa, s minimální zápletkou a se závěrem, který jen potvrdil prázdnotu a tápání veškerého předchozího dění. Depresivní styl zpracování, vyvolaný především tísnivou atmosférou, by pak mohl snést určitá měřítka kvality, jeho význam pro samotný film je ale nulový, jelikož není doplněn ničím dalším, co by mohl příznivě ovlivňovat. Odvážnost Noomi Rapace mě tu jinak dost překvapila, ovšem i když jí mám jako herečku vážně zatraceně hodně rád a svým netuctovým, zajímavým obličejem mě vlastně i přitahuje, tak zde přítomný non-stop pohled na její nahou postavu, ,,obohacenou,, o bobra jako krávu, mi nedělal ani trochu dobře, spíš naopak a docela dost negativně to ovlivnilo můj pohled na její herecký výkon, který tu jinak patří jednoznačně k tomu nejlepšímu, co Daisy Diamond vůbec nabízí. Veškeré dialogy jinak nemají jiskru, hloubku, je to jen takové ztroskotanecké tlachání bez efektu a na emoce, i navzdory obsahu, může každý též zapomenout, i když vlastně na mě to emočně zapůsobilo, jen v tom ohledu, že mě tam všichni strašně srali. Já zkrátka tento explicitní art zcela odmítám přijmout jako něco, co má mít nějaký účel, smysl, či snad význam, je to jen teatrálně a nepřesvědčivě vykonstruovaná depka, která vůbec nefunguje.

Poslední hodnocení (3 358)

Nikdo (2021)

28.07.2021

Mortal Kombat (2021)

28.07.2021

Daisy Diamond (2007)

28.07.2021

Konce a začátky (2019)

25.07.2021

Tolkien (2019)

25.07.2021

Ulice strachu – 2. část: 1978 (2021)

25.07.2021

Den co den (2018)

25.07.2021

Už je tady zas (2015)

18.07.2021

Noví mutanti (2020)

18.07.2021

Reklama

Reklama

Reklama