Ellesime

knihomol

<< předchozí 1 2 3 4
    • 25.11.2009  01:10
    27 šatů (2008)

Původně průměrná romanťárna, kterou určité maličkosti, např. dokonalá nálada na takový film, žádné zbytečné americké žvanění, žádné omlouvání a dávání rozeštvaných milenců dohromady, závěrečný nástup družiček a hlavně Katherine Heigl, povýšily do lehkého nadprůměru.

• 26.5.2010  22:33

Forma za 5, obsah nula, průměr - tři hvězdy. Nějak nevím, co si o tom filmu myslet. Většinové nadšení nesdílím. Možná, až se mi film rozleží, své hodnocení zvýším, zatím takto.

• 1.10.2009  22:43

Další film mého mládí :) Z nostalgie za tři.

• 1.10.2009  22:49

Když si vzpomenu, jak jsem na to jako malá čučela a jak se mi to líbilo :)))))) Ach jo, kde jsou ty časy ... :)

• 14.5.2009  21:58

Oproti Šifře je tento film nesrovnatelně lepší. Pro mě byl napínavý po celou dobu, i když podle knížky jsem věděla, kdo za tím vším je. Vůbec nebyl zdlouhavý, naopak, ještě jsem si říkala, ať nekončí a pokračuje dál. A hudba! Ta neměla nejmenší chybu. Posunula celý film o úroveň nahoru. Možná jsem moc hodná, ale když vidím, jaké má film (podle mě neprávem) malé hodnocení, musím ho trochu zvýšit :)

• 27.12.2009  00:43
    Avatar (2009)

Komentář píšu po půl hodině, co jsem přišla z kina, a tak jsem ještě plná dokonalého filmového zážitku, což nejspíš ovlivní můj komentář. Nevím proč, ale od tohoto filmu jsem moc neočekávala, i když o něm všichni tak básnili, ale nakonec musím uznat, že se jedná o nejlepší film roku 2009, a možná i let předtím a potom. Kdybych měla Avatara zhodnotit jedním slovem, bylo by to: nádhera!!! Naprosto okouzlující vizuální stránka mě dostala, příběh, ač se nejedná o nic převratného, rychle ubíhal a nikde nezdržoval. A dohromady mě toto spojení přikovalo do sedadla a téměř tři hodiny mi utekly jako voda. Na konci jsem se usmívala doslova jako blbeček, a možná to bude znít jako úplně blbá fráze, ale uvnitř se mi rozléval krásný pocit, který ve mě už hodně dlouho žádný film nevyvolal. Avatar se tak rychle dostal do mé topky na hodně vysoké místo, a to jak na pozici filmu, tak režiséra. A i kdyby Cameron už nikdy nic nenatočil, tímto počinem si získal pevné místo mezi mými nejoblíbenějšími režiséry.

• 22.8.2011  12:53
    Barbar Conan (2011)

Film samotný tak za 3 hvězičky, ale protože jsem ženská, tak jednu přidávám :)))

• 23.7.2008  10:32
    Bathory (2008)

Pět hvězdiček za to, že to je po dlouhé době (nebo poprvé?!) československý film, na který jsem šla do kina a který mě nezklamal. Kdybych nevěděla, že je to československý film, myslela bych si, že je to určitě zahraniční velkolepý historický film ,,amerického" typu. Ne že bych takovým filmům fandila, abych si přála, aby i naše filmy byly takové, ale je dobře, že ho konečně někdo u nás natočil. Je dobře, že vybočuje z řady ,,typických" českých filmů o komunismu, socialismu a dalších -ismech. Zdá se, že tady bylo vše na správném místě. Herci, destinace, hudba... Je fakt, že když jsem se dozvěděla, že Jakubisko předělal legendu o Alžbětě Bathory a udělal z ní vpodstatě kladnou hrdinku, trochu mi to vadilo, protože jsem ji, stejně jako asi většina z nás, měla zafixovanou jako vražedkyni koupající se v krvi. Už ve čtvrtině filmu jsem jí ale fandila a doufala, že se to přece jen ještě nezvrtne a nakonec z ní ta vražedkyně nebude. Anna Friel byla naprosto úžasná a krásná a určitě s ní Jakubisko nešlápl vedle.

• 9.6.2009  18:17
    Bingo (TV pořad) (1994)

Už si na to moc nepamatuju, ale vím, že se mi to líbilo, když jsem byla malá. Jen si pamatuju, že tam byla Monika Žídková, ale protože byla mladá, tak za ni soutěžil otec. Jo, a ještě jakési zásuvky tam byly :)

• 24.1.2009  20:14

Normálně bych asi dala 3*, ale díky křečkovi a roztomilosti Bolta dám 4. Děckám se to určitě líbit bude, a pro ty je to přece dělané.

• 29.10.2016  21:04

Je to buď geniální animák nebo totální sra*ka. Nemůžu se rozhodnout, takže dávám něco mezi...

• 16.1.2009  21:46

Mínus jedna hvězdička ze ten americký konec. Kdyby Klaatu Zemi vyhladil, dala bych 5 :)

• 29.6.2009  23:03
    Dinosaurové (TV seriál) (1991)

Hlášku ,,Zlato jsem doma!" si teda moc napamatuju, ale zase si pamatuju jinou, a tu už asi nikdy nezapomenu: ,,Jsem Dítě, mějte mě rádi!" :))))))

• 28.3.2009  15:46

Krásný film, který se přesně hodí na nedělní odpoledne. Nádherná příroda, krásný zámek, výborné obsazení, jednoduchý, ale o to zajímavější příběh, co víc si přát? Příběh se obešel bez vyloženě záporných hrdinů, což je jedině dobře, protože filmů, kde si lidé jen škodí, jsou zákeřní, zlí a prolhaní, už mám tak akorát dost. Kdo si chce v poklidu užít příjemný film, by si Dobrý ročník neměl nechat ujít.

• 7.2.2009  21:19
    Dr. Horrible's Sing-Along Blog (TV seriál) (2008)

Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Jestli to mělo být vtipné, tak opravdu nebylo. Ani jedinkrát jsem se nezasmála. I když to mělo jen 40 minut, tak jsem se pořád dívala na čas, kdy už to skončí. Jedna hvězda za písničky, druhá za Harrise.

• 7.11.2009  23:34

Když jsem dala Superstar tři hvězdy, tak tomuto musím dát 4. Rychlejc to ,,odsejpá", nejsou tam žádné zbytečné zdržovačky, reklamy a podobné protahováky, nikdo tam zbytečně nekecá, a tak se na to ráda kouknu. Je fakt, že některé výkony jsou dost hrozné, ale co, u Stardance to taky ze začátku nebyla žádná sláva. Nic jsem od tohoto pořadu neočekávala, a tak mě ani nezklamal. Docela nechápu zdejší hodnocení. Jako by byl odpad u pořadů tohoto typu nějak v módě, nebo co.... tak na konci série dávám 3*, už to není co to bývalo.

• 20.12.2007  16:06
    Forrest Gump (1994)

Tento film jsem viděla už stokrát a líbí se mi čím dál víc. Je prostě a jednoduše geniální...

• 8.2.2010  23:38

Ale no tak lidi neblbněte, 25%? Zase tak špatné to opravdu nebylo. Je fakt, že jsem do tohoto filmu šla víceméně z povinnosti, abych věděla, co že to ti puberťáci vůbec zbožňují, ale rozhodně jsem u něj netrpěla tak, jak tady mnozí píší. Průměrná komedie, nic víc nic míň, taková, jakých jsou desítky. Není třeba ji takto okatě zatracovat, a to jen proto, že když nedám odpad, budou si všichni ostatní uživatelé myslet, že nemám vkus. Jasně, je to film zaměřený na náctileté publikum, ale to neznamená, že je to film špatný. Takže odhoďte předsudky... Jinak, seriálem jsem nepolíbená, tak nemůžu říct, jak to k sobě pasuje, ale pokud toto beru jako samostatný film, tak nemůžu dát míň jak 3*. A navíc ty písničky nebyly vůbec špatné :)

• 24.11.2010  12:49

Nejlepší díl z Potterovské série. Za film samotný bych dala 4*, ale jednu musím přidat za Příběh tří bratří, protože to je pro mě osobně jedna z nejlepších scén v historii filmu (samozřejmě moje filmové rozhledy jsou omezené, ale jedná se o osobní pohled na věc :))

• 14.7.2011  22:52

I když mám k celé sérii spoustu, ale opravdu spoustu, výhrad, tak jsem se dočkala velice důstojného zakončení. Ani jeden z potterovských filmů pro mě nebyl na 5*, ale protože jsou obě Relikvie v rámci série velice povedené, tak si je zaslouží. V první části tu poslední hvězdičku zařídil příběh tří bratří, ve druhé to byl příběh prince dvojí krve. Tak to vypadá, jako by Yates lépe ovládal vložené příběhy, než hlavní dějovou linii, ale i tak spokojenost. Přesto, knihám filmy nesahají ani po první kapitolu...

• 30.6.2013  22:23

No jo, přiznávám, polovinu filmu jsem dělala ťuťuňuňu na štěňátko, druhou polovinu mi tekly slzy proudem. Takto jsem u žádného filmu v životě nebrečela. Mistrně natočená hra na city :)

• 15.12.2012  10:26

Nádherný návrat do Středozemě. Tento film má jedno obrovské mínus - že na další díl musíme čekat další rok! Celou dobu jsem si říkala ,,ať to ještě někončí, ať to ještě nekončí!" Prostě a jednoduše, já jsem maximálně spokojená. Nebudu hledat vady na kráse, i když byly, ale budu si užívat krásnou Středozemi s novými i starými postavami, které byly vytvořeny a vybrány tak dokonale, až je to neuvěřitelné (na nejnádhernější Galadriel musím myslet pořád :) ). Nemůžu jinak, dávám pět hvězd, a těším se, až si film pustím znovu. A znovu. A znovu. A ještě několikrát...

• 14.12.2013  20:12

Musím přiznat, že na pět hvězdiček to nebylo ani náhodou. Dávám je asi už jen ze soucitu, protože Pán prstenů, Hobit a vůbec celý Tolkien jsou moje srdeční záležitost. Druhý Hobit je v podstatě pátý film, který je natočený stejným stylem, a už mě to, abych pravdu řekla, moc nebaví. Co mi vadilo úplně nejvíc, a to už v jedničce, je důležitost. Vysvětlím blíže: důležité pohledy (všech!) postav do kamery, důležité pohledy (všech!) postav do dálky, důležité pohledy (všech!) postav na sebe navzájem, důležité kecy pronesené s ještě důležitějším výrazem, (ne)důležité postavy hrané jak jinak než důležitě! Prostě a jednoduše, PJ ty filmy točil jako moc důležité a bere se moc vážně. Celé to mělo být odlehčenější, ale takovým trošku jiným způsobem, než to pojal, když se o to snažil. Vždyť Hobit je původně pohádka! A z každé strany knihy na mě neskáčou hnusáci skřeťáci, ze kterých bych blila. Myslím, že to prostě překombinoval. Zbytečné dějové linky natahují příběh a ubírají prostor těm, které jsou mnohem důležitější (jojo, Legolas měl snad ty nejdůležitější pohledy ze všech, spolu se svým papínkem). Doufám, že ve trojce dostane Dol Guldur daleko více místa než tady, protože jestli bude celá trojka jen Bitva pěti armád, tak jdu dom. Nevadí mi, že si domysleli postavy, že se nedrží knihy, ale vadí mi, že to nějak neukočírovali. Sotva jsem se zabrala do jedné dějové linky, hop, skočíme si na dvě minuty jinam, a tam se zase ani na chvilku nezastavíme a už jsme zase jinde. Bohužel, na hodinky jsem se dívala častěji, než kdy jindy, a po hodině jsem si říkala - ,,Proboha, ještě hodinu a půl!!" Pak to naštěstí zachránil geniální Šmak s burácejícím Benedictovým hlasem a roztomilý Bilbo, který snad jediný nevrhal důležité pohledy všude okolo...

• 15.3.2014  19:46
    Hunger Games (2012)

A mě to bavilo. Knížku jsem nečetla a v podstatě jsem se na to podívala ze stejného důvodu jako na Twilight - tzn. abych věděla, co teď mezí mládeží frčí :)) A rozhodně se mi to líbilo mnohem víc. Film měl spoustu dobrých momentů a hlavně uměla hlavní hrdinka hrát. Začínám mít Jennifer Lawrence čím dál víc raději - a ona byla taky jeden z důvodů, proč jsem se na to dívala. Teď ještě dát víc prostoru Liamu "ten ksicht mi trochu připomíná Thora" Hemsworthovi (díky Laxiku za trefnou přezdívku) a bude to ještě o fousek lepší :)

• 18.12.2009  12:13
    Jack Frost (1998)

Příjemný filmek pro děti na předvánoční zasněžené odpoledne. Akorát si říkám, proč se k něčemu takovému propůjčil Michael Kaeton.

• 4.4.2009  22:22

Dala bych tak 3 a půl, ale nakonec se přikloním (po časovém odstupu) ke 3.* Jeden z těch filmů, u kterých se zase tak moc nestydíte za hlavního hrdinu, že je takové pako, to se mi líbilo :)

• 13.4.2010  23:03

Musím se přidat k všeobecnému nadšení z toho draka, protože byl naprosto úžasný. Roztomilá, animovaná zvířátka (a další podobné bytůstky) na mě platí, takže toto je film přesně pro mě. I když bych možná dala příběhu hvězdičky 4, tak za dráčka jednu přidávám. Děti budou z filmu nadšené, a dospělí se k nim určitě rádi přidají. A ještě něco musím vyzvednout, a to hudbu, která byla moc moc povedená.

• 18.5.2013  21:56

Nemůžu si pomoct, ale mně se to strašně líbilo! Vůbec jsem nechtěla, aby to skončilo, a tak od půlky jsem si říkala: Ať natočí druhý díl!!! Scénář byl hodně předvídatelný, ale o něj tu přece vůbec nešlo :)) Nemám moc ráda stříkající krev ani lítající kusy těl, ale existují filmy, které jsou výjimkami, a tento je jeden z nich. Občas jsem si říkala: No to snad neee! Ale spíš s úsměvem, než se znechucením. Herci byli vybraní dobře, na Jeníčka i Mařenku se moc hezky dívalo a na vedlejší postavy taky. No... prostě jsem se bavila a určitě se na to podívám ještě mockrát. Mimochodem, tato vlna nově a temně natočených pohádek mě baví!

• 8.11.2008  16:27
    Johanka z Arku (divadelní záznam) (2003)

Úžasný muzikál, skvělé texty a hudba. Viděla jsem ho v novém zpracování Divadla Kalich a byl to skvělý zážitek. Scéna, herci-zpěváci, tanečníci, zpracování, pojetí, všechno perfektní. A i když jsem myslela, že bez Bílé to nebude ono, tak proti Licii Šoralové nemůžu říct jediné špatné slovo, právě naopak. A za výkon Kamila Střihavky klobouk dolů. Třičtvrtě představení jsem měla husí kůži, prostě nemůžu dát míň jak 5*.

• 16.12.2009  22:20

Celý film jsem byla přesvědčená, že dám 2*, ale závěrečná scéna upálení byla tak dobře natočená, že kvůli ní jednu přidám. Jinak je celý film takový nemastný neslaný, kromě závěru s Dustinem, který ukazuje úplně jiný pohled na Johančiny vidiny, což vůbec není špatné. A ačkoliv mám Millu jinak ráda, tady mě její herecký výkon neskutečně iritoval.

<< předchozí 1 2 3 4