Ellesime

knihomol

<< předchozí 1 2 3 4
    • 21.9.2015  18:24
    Popelka (2015)

To bylo tak krásné! Ta kouzla, ty šaty... Chtěla bych napsat, co všechno se mi líbilo, ale bylo toho tolik, že radši nebudu psát nic. Prostě celý film byl kouzelný! Ach...

• 14.12.2013  20:12

Musím přiznat, že na pět hvězdiček to nebylo ani náhodou. Dávám je asi už jen ze soucitu, protože Pán prstenů, Hobit a vůbec celý Tolkien jsou moje srdeční záležitost. Druhý Hobit je v podstatě pátý film, který je natočený stejným stylem, a už mě to, abych pravdu řekla, moc nebaví. Co mi vadilo úplně nejvíc, a to už v jedničce, je důležitost. Vysvětlím blíže: důležité pohledy (všech!) postav do kamery, důležité pohledy (všech!) postav do dálky, důležité pohledy (všech!) postav na sebe navzájem, důležité kecy pronesené s ještě důležitějším výrazem, (ne)důležité postavy hrané jak jinak než důležitě! Prostě a jednoduše, PJ ty filmy točil jako moc důležité a bere se moc vážně. Celé to mělo být odlehčenější, ale takovým trošku jiným způsobem, než to pojal, když se o to snažil. Vždyť Hobit je původně pohádka! A z každé strany knihy na mě neskáčou hnusáci skřeťáci, ze kterých bych blila. Myslím, že to prostě překombinoval. Zbytečné dějové linky natahují příběh a ubírají prostor těm, které jsou mnohem důležitější (jojo, Legolas měl snad ty nejdůležitější pohledy ze všech, spolu se svým papínkem). Doufám, že ve trojce dostane Dol Guldur daleko více místa než tady, protože jestli bude celá trojka jen Bitva pěti armád, tak jdu dom. Nevadí mi, že si domysleli postavy, že se nedrží knihy, ale vadí mi, že to nějak neukočírovali. Sotva jsem se zabrala do jedné dějové linky, hop, skočíme si na dvě minuty jinam, a tam se zase ani na chvilku nezastavíme a už jsme zase jinde. Bohužel, na hodinky jsem se dívala častěji, než kdy jindy, a po hodině jsem si říkala - ,,Proboha, ještě hodinu a půl!!" Pak to naštěstí zachránil geniální Šmak s burácejícím Benedictovým hlasem a roztomilý Bilbo, který snad jediný nevrhal důležité pohledy všude okolo...

• 16.11.2013  22:35

Marvel prostě a jednoduše začíná být moje srdeční záležitost - teda filmy, ne komiksy, o těch se přiznávám, že nevím ani žbla :) Ale na kterýkoliv takový film půjdu do kina vždy s nadšením, a jak to zatím tak vypadá, dostanu přesně to, co chci. Nenáročnou zábavu se superhrdiny k pomilování, ano - i těmi zápornými ;) Prostě a jednoduše, nemůžu dát méně než 5 hvězd, ať už to mělo mouchy jakékoliv. Ale ono jich ani zase tak moc nebylo. Je pravda, že Jane je malinko, nebo možná trošku víc, nudnější, ale Thor s Lokim to vyváží. Joo, hlavně Loki, kdo tohoto herce obsadil, měl by dostat metál. Jeho ironicky úsměv a poťouchlý pohled je prostě geniální, prostě I like h(im)er! Stejně jako celý filmový marvelovský svět!

• 22.10.2013  20:10
    Rivalové (2013)

Věty, které jsem vypustila z úst na cestě z kina až sem: Ty jo, to bylo dobré... Hmm, jsem zvědavá, jestli někdo z nich dostane Oscara...To bylo fakt výborné... Jak může někdo natočit tak dobrý film o takovém tématu, chm chm chm... Howard nezklamal... Celou dobu v kině jsem měla lehce zvýšenou tepovou frekvenci...No prostě boží!! :)) Takže asi tak. Pět hvězd byla jasná volba a šup s tím na místo nejlepšího filmového zážitku za tento rok. Jen mě překvapilo, jak dlouho jim trvalo ,,přezout" peumatiky, z dnešních formulek jsem zvyklá na něco poněkud rychlejšího, asi tak o pět minut ;))......COŽE?! Ani jedna nominace? No to si snad dělají pr...srandu?!

• 18.5.2013  21:56

Nemůžu si pomoct, ale mně se to strašně líbilo! Vůbec jsem nechtěla, aby to skončilo, a tak od půlky jsem si říkala: Ať natočí druhý díl!!! Scénář byl hodně předvídatelný, ale o něj tu přece vůbec nešlo :)) Nemám moc ráda stříkající krev ani lítající kusy těl, ale existují filmy, které jsou výjimkami, a tento je jeden z nich. Občas jsem si říkala: No to snad neee! Ale spíš s úsměvem, než se znechucením. Herci byli vybraní dobře, na Jeníčka i Mařenku se moc hezky dívalo a na vedlejší postavy taky. No... prostě jsem se bavila a určitě se na to podívám ještě mockrát. Mimochodem, tato vlna nově a temně natočených pohádek mě baví!

• 15.12.2012  10:26

Nádherný návrat do Středozemě. Tento film má jedno obrovské mínus - že na další díl musíme čekat další rok! Celou dobu jsem si říkala ,,ať to ještě někončí, ať to ještě nekončí!" Prostě a jednoduše, já jsem maximálně spokojená. Nebudu hledat vady na kráse, i když byly, ale budu si užívat krásnou Středozemi s novými i starými postavami, které byly vytvořeny a vybrány tak dokonale, až je to neuvěřitelné (na nejnádhernější Galadriel musím myslet pořád :) ). Nemůžu jinak, dávám pět hvězd, a těším se, až si film pustím znovu. A znovu. A znovu. A ještě několikrát...

• 14.7.2011  22:52

I když mám k celé sérii spoustu, ale opravdu spoustu, výhrad, tak jsem se dočkala velice důstojného zakončení. Ani jeden z potterovských filmů pro mě nebyl na 5*, ale protože jsou obě Relikvie v rámci série velice povedené, tak si je zaslouží. V první části tu poslední hvězdičku zařídil příběh tří bratří, ve druhé to byl příběh prince dvojí krve. Tak to vypadá, jako by Yates lépe ovládal vložené příběhy, než hlavní dějovou linii, ale i tak spokojenost. Přesto, knihám filmy nesahají ani po první kapitolu...

• 29.4.2011  06:38
    Thor (2011)

Film přesně podle mého gusta, jen tak dál, Kennethe, už se těším na dvojku!

• 24.2.2011  20:32

Dokonalé! Přesně tak, jak si přála.

• 24.11.2010  12:49

Nejlepší díl z Potterovské série. Za film samotný bych dala 4*, ale jednu musím přidat za Příběh tří bratří, protože to je pro mě osobně jedna z nejlepších scén v historii filmu (samozřejmě moje filmové rozhledy jsou omezené, ale jedná se o osobní pohled na věc :))

• 4.8.2010  16:11
    Počátek (2010)

Málokdy mě nadchne film od první sekundy. Tomuto se to povedlo. Od první do poslední chvíle jsem téměř nedýchala a vychutnávala si stupňující tempo, které přes (nebo právě proto?) všechny zpomalené záběry, bylo téměř vražedné. Občas v prostředku jsem hluboce vydechla, tetelila se nadšením a nechápavě kroutila hlavou nad tím, jaký je to ten Nolan zázrak. Bohužel (nebo bohudík) teď nasadil laťku hooodně vysoko, a bude se muset setsakramentsky snažit, aby ji překonal. Ale nemám strach, že ne...

• 28.5.2010  23:44

Já jsem navýsost spokojená. Dostala jsem přesně to, co jsem od filmu očekávala. Nenáročný, výpravný, akční, fantasy film, u kterého jsem nemusela ani minutu přemýšlet, a přesně to jsem zrovna potřebovala... Jak už jsem psala u Souboje titánů, jsem nenáročný divák, a na podobné velkofilmy já slyším, takže klidně ať je točí dál, a já na ně do toho kina chodit budu. Jednoduchá zápletka, nenáročný scénář, spoustu akce a předem očekávaný konec - i takové filmy jsou potřeba. Nestydím se dát 5 hvězd, protože film mě nad očekávání pobavil, a přesně to by filmy dělat měly. A navíc Jack byl prostě trefa do černého, a Gemma jakbysmet.

• 13.4.2010  23:03

Musím se přidat k všeobecnému nadšení z toho draka, protože byl naprosto úžasný. Roztomilá, animovaná zvířátka (a další podobné bytůstky) na mě platí, takže toto je film přesně pro mě. I když bych možná dala příběhu hvězdičky 4, tak za dráčka jednu přidávám. Děti budou z filmu nadšené, a dospělí se k nim určitě rádi přidají. A ještě něco musím vyzvednout, a to hudbu, která byla moc moc povedená.

• 1.3.2010  19:03

Stejně roztomilé, barevné, veselé a třpytivé jako první díl, a k tomu doplněné o perfektní světlušku :))

• 25.2.2010  23:15
    Zvonilka (2008)

To bylo tak roztomilunké! Barevné, veselé, třpytivé! Krásná pohádka, která vyloudí úsměv, a nejen u malých dětí.

• 27.12.2009  00:43
    Avatar (2009)

Komentář píšu po půl hodině, co jsem přišla z kina, a tak jsem ještě plná dokonalého filmového zážitku, což nejspíš ovlivní můj komentář. Nevím proč, ale od tohoto filmu jsem moc neočekávala, i když o něm všichni tak básnili, ale nakonec musím uznat, že se jedná o nejlepší film roku 2009, a možná i let předtím a potom. Kdybych měla Avatara zhodnotit jedním slovem, bylo by to: nádhera!!! Naprosto okouzlující vizuální stránka mě dostala, příběh, ač se nejedná o nic převratného, rychle ubíhal a nikde nezdržoval. A dohromady mě toto spojení přikovalo do sedadla a téměř tři hodiny mi utekly jako voda. Na konci jsem se usmívala doslova jako blbeček, a možná to bude znít jako úplně blbá fráze, ale uvnitř se mi rozléval krásný pocit, který ve mě už hodně dlouho žádný film nevyvolal. Avatar se tak rychle dostal do mé topky na hodně vysoké místo, a to jak na pozici filmu, tak režiséra. A i kdyby Cameron už nikdy nic nenatočil, tímto počinem si získal pevné místo mezi mými nejoblíbenějšími režiséry.

• 7.9.2009  20:19
    Návrh (2009)

Jedna z těch lepších romantických komedií. Chemie mezi Sandrou a Ryanem funguje na sto procent, hezky se na ně dívá, a za to dávám tu pátou hvězdičku. Jo, a taky za toho ložtošného pejska :))))

• 14.5.2009  21:58

Oproti Šifře je tento film nesrovnatelně lepší. Pro mě byl napínavý po celou dobu, i když podle knížky jsem věděla, kdo za tím vším je. Vůbec nebyl zdlouhavý, naopak, ještě jsem si říkala, ať nekončí a pokračuje dál. A hudba! Ta neměla nejmenší chybu. Posunula celý film o úroveň nahoru. Možná jsem moc hodná, ale když vidím, jaké má film (podle mě neprávem) malé hodnocení, musím ho trochu zvýšit :)

• 30.4.2009  21:11

To bylo super! Chci to vidět znovu a pak ještě jednou a znovu a furt!!! Líbila se mi původní trilogie, líbilo se mi toto. Nečekejte nějakou duchaplnou zápletku, či nějaké poselství lidstvu. Od toho tento film není. Je jen čistě pro pobavení, a to splňuje dokonale. Postavy byly skvěle obsazené, jak hlavní, tak vedlejší. Prostě nemám nic, co bych vytkla. Jen bych možná dala větší prostor Gambitovi. Snad jen poznámka: počkejte si na konec titulků :-)

• 2.2.2009  22:24

Tak jsem Temného rytíře konečně viděla a musím uznat, že je to opravdu mistrně natočený film. Přesto, do půlky jsem se lehce nudila a říkala si, že dám tak tři hvězdy. Pak se to ale konečně rozjelo a nakonci musím uznat, že si film pět hvězdiček zaslouží. Možná bych dala jen 4, ale za Heatha, který podal opravdu excelentní výkon, musím dát pět. Ledger pozvedl film o úroveň výš a o jeho ztvárnění Jokera se bude ještě hodně dlouho mluvit.

• 17.11.2008  15:10

Všichni píšou, že je to hororový příběh, krvavá, depresivní pohádka. No já nevím, asi jsem se dívala na jiný film. Vůbec jsem se u ní nebála a ani chlupy na těle mi nestály. Rozhodně jsem čekala napínavější konec. Myslím, že z příběhu se dalo vytěžit víc, například mohlo být více rozvinuto přátelství s Tondou. Přesto se mi film velice líbil a dávám plný počet hvězdiček. Je to poetické vyprávění o lásce, věrnosti a přátelství, které Zeman vkusně a zajímavě zpracoval. I ilustrace jsou hezké, ne jako dnešní večerníčky. Rozhodně však doporučuju přečíst si knihu, protože u té se člověk opravdu bojí a nejednou jsem při čtení měla slzy na krajíčku.

• 8.11.2008  16:27
    Johanka z Arku (divadelní záznam) (2003)

Úžasný muzikál, skvělé texty a hudba. Viděla jsem ho v novém zpracování Divadla Kalich a byl to skvělý zážitek. Scéna, herci-zpěváci, tanečníci, zpracování, pojetí, všechno perfektní. A i když jsem myslela, že bez Bílé to nebude ono, tak proti Licii Šoralové nemůžu říct jediné špatné slovo, právě naopak. A za výkon Kamila Střihavky klobouk dolů. Třičtvrtě představení jsem měla husí kůži, prostě nemůžu dát míň jak 5*.

• 5.11.2008  22:12
    VALL-I (2008)

Že se tam hodinu nemluví? Ekologická agitka? Pche, no a co? Wall-eho kukadla (a zvuky:)) musí dostat každého. Rozhodně se nejedná o film pouze pro děti, dospělí (i ti, ve kterých už žádná dětská duše nedoutná) si na něm najdou svoje. Já si našla, a nebylo toho málo, a díky tomu se Wall-e zařadil mezi moje nejoblíbenější filmy a animované postavičky. Pixar opět zabodoval.

• 23.7.2008  10:32
    Bathory (2008)

Pět hvězdiček za to, že to je po dlouhé době (nebo poprvé?!) československý film, na který jsem šla do kina a který mě nezklamal. Kdybych nevěděla, že je to československý film, myslela bych si, že je to určitě zahraniční velkolepý historický film ,,amerického" typu. Ne že bych takovým filmům fandila, abych si přála, aby i naše filmy byly takové, ale je dobře, že ho konečně někdo u nás natočil. Je dobře, že vybočuje z řady ,,typických" českých filmů o komunismu, socialismu a dalších -ismech. Zdá se, že tady bylo vše na správném místě. Herci, destinace, hudba... Je fakt, že když jsem se dozvěděla, že Jakubisko předělal legendu o Alžbětě Bathory a udělal z ní vpodstatě kladnou hrdinku, trochu mi to vadilo, protože jsem ji, stejně jako asi většina z nás, měla zafixovanou jako vražedkyni koupající se v krvi. Už ve čtvrtině filmu jsem jí ale fandila a doufala, že se to přece jen ještě nezvrtne a nakonec z ní ta vražedkyně nebude. Anna Friel byla naprosto úžasná a krásná a určitě s ní Jakubisko nešlápl vedle.

• 28.1.2008  14:49

Dokonalá romantická komedie, kterou jsem viděla snad tisíckrát a nikdy mě neomrzí.

• 27.1.2008  20:24

Nejoblíbenější akční béčkový film mého mladí, jednu dobu jsem si ho pouštěla každý den. Ještě si pamatuju, že jsem to měla na VHSce, a hned za tím Vánoční prázdniny :))) Nemůžu dát míň jak 5*, opět z nostalgie :)

• 1.1.2008  17:03

Jsi drzý čert! :)) Nejlepší pohádka vůbec!

• 29.12.2007  22:14
    Mrazík (1964)

Prostě klasika :)

• 20.12.2007  16:06
    Forrest Gump (1994)

Tento film jsem viděla už stokrát a líbí se mi čím dál víc. Je prostě a jednoduše geniální...

• 15.3.2014  19:46
    Hunger Games (2012)

A mě to bavilo. Knížku jsem nečetla a v podstatě jsem se na to podívala ze stejného důvodu jako na Twilight - tzn. abych věděla, co teď mezí mládeží frčí :)) A rozhodně se mi to líbilo mnohem víc. Film měl spoustu dobrých momentů a hlavně uměla hlavní hrdinka hrát. Začínám mít Jennifer Lawrence čím dál víc raději - a ona byla taky jeden z důvodů, proč jsem se na to dívala. Teď ještě dát víc prostoru Liamu "ten ksicht mi trochu připomíná Thora" Hemsworthovi (díky Laxiku za trefnou přezdívku) a bude to ještě o fousek lepší :)

<< předchozí 1 2 3 4