Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Komedie
  • Thriller

Torpédo U235 (2019)

To ako vážne? To sa ešte točia táketo kokotiny aj v roku 2020? Chcel som rozpísať, čo všetko tu bolo zle, ale nemám chuť zabiť pri tom celú nedeľu, tak spomeniem len highlighty tejto kokotiny. Dve vypálené torpéda...jedno nadleze cca tak 10centi a ide si ďalej po svojom, druhé ponorku len lízne, akože wtf....naproti tomu, ale jeden vystrelený náboj z loveckej pušky počas nočnej búrky v oceáne presne do hlavne kanóna druhej odjebe celú nepriateľskú ponorku a mne dekel z hlavy. O konci už ani nemá zmysel písať a to nevravím o celkovej réžii a hereckom koncerte. Čistý cringe ...

plakát

47 metrů: Mimo klec (2019)

Tie nízke hodnotenia teda vôbec nechápem a dosť ma mrzia, tesne pred týmto filmom som pozrel iný ,,horor,, menom The Prodigy a to bola teda celkom slušná píčovina, pri ktorej som zaspával no napriek tomu je hodnoteniami vyššie ako tento kúsok. Nehovorím, že toto je tiež nejaká hitparáda, námet originálny asi ako nike boty na tržnici a logika si miestami, hlavne ku koncu filmu zobrala dovolenku, tiež ma trochu sralo, ako debilne a účelovo, bez štipky logiky sú vystavané niektoré scény so žralokom, keď na jednej strane zaregistruje babský prd pod vodou a vletí tam jak nemci na poľsko v 39om no to, že si tam týpek vypeká roxette pri zváraní pod vodou, mimochodom parádna scéna, už nie. ALE napriek absencii logiky v niktorých scénach sa podľa mňa jedná o zábavnú hororovú jednohubku s nádhernou lokalitou zatopeného chrámu na štýl tomb raidera, so štvoricou sexi pičiek v plavkách a dostatkom blbnutia s digi žralokom, ktorý bol za mňa zvládnutý dobre, žiadne syfy digi shit fest orgie sa nekonali chválabohu. Nenudil som sa ani minútu.

Bacurau (2019)

Jeden z tých bizarnejších filmov, ktoré sa ťažšie hodnotia a ešte ťažšie opisujú, jeden z tých filmov, ktoré človek musí vidieť a buď mu sadne, ale nie. Mne teda sadol ako riť na šerbel. Hlavne zo začiatku to vyzerá na riadny úlet ( ufo ), ale postupným pribúdaním stopáže dostávaju veci hlbší zmysel, to ale aj tak nič nemení na tom, že sa stále jedna o úlet s množstvom absurdných scén a bizarných postavičiek. Ale práve tá nekonvenčnosť toho celého zahalená do tajomna, kde si človek hovorí o čo tu kurva ide, to celé posúva o nejaký ten level vyššie. Navyše to je celé naozaj veľmi poeticky natočene a niekoľkými hypnotizujúcimi scénami ( kone, deti s baterkou, ufo atď ).

Baekdusan (2019)

Rozhodne nadpriemerný akčný snímok na pozadí obrovskej prírodnej katastrofy. Vizuálne podmanivý snímok s dostatkom slušnej akcie a klasického kórejského humoru, napasovaného presne tam, kde má byť. Do toho veľmi sympatické osadenstvo a vcelku neotrepaný, aj keď za vlasy pritiahnutý príbeh. Každopádne Kórejci vedia predsa len ďaleko lepšie.

Potomek (2019)

Pozreť sa dalo a v podstate ma ani nič extra na tom nesralo, ale film sám o sebe, či už námet alebo prevedenie je prachsprostý priemer, natočený milión krát, bez kúska invencie. Jediné čo sa fakt vydarilo a pridalo na hororovej zložke bol ten malý fagan a maďarčina. Neskutočne odporný jazyk.

Capone (2020)

Klobúk dole, z takéhoto námetu a o takej postave natočiť takú sračku chce mimoriadny talent. Hardyho milujem, ale buď to nečítal scénar, alebo bol zliaty na mol, ak si myslel, že zahrať hlavnú úlohu vo filme v ktorom bude celý dej o dennej rutine nakazeného poloblba, spočívajúcej v sraní, šťaní, flusaní, chrápaní, blúznení a chrchlaní dobrý nápad....

1BR (2019)

Celkom slušné psycho, aj keď sa mohlo viacej zatlačiť na pílu.

Čas lovit (2020)

Ak to budem hodnotiť v rámci celosvetovej, hlavne tej americkej kinematografie, tak to bude silný nadpriemer. Má to pasáže ako tá v bare s mobilom, kde som bol napnutý jak guma v trenkách, má to sympatických hrdinov a riadneho mäsiara, čo po nich ide jak pes po údenom.Ak to budem ale hodnotiť čisto v rámci kórejskej kinematografie, tak je len klasický priemer. Pretože kórejci jednoducho vedia natočiť iný delovice na ktoré sa nikto nechytá. Tu mi najviac chýbal taký ten výraznejší plot twist, ktorými su ich filmy známe.

Vyproštění (2020)

Thor si strihol bokovku na víkend, vyzdvihnúť milionára z chatrče a popritom sčiape bandu cigánov !!!! A ide mu to kúúúúrva dobre. Sebaistý režijný debut Sama Hargravea plný živočíšnej akcie, nádherné surové close combat lomenice, kde praskajú kosti a lámu sa väzy s adrenalínovými prestrelkami snímané krásne plynule bez zbytočného strihu. Proste chuťovka. Nie je to síce tak štýlové ako John Wick, ani tak nadpozemsky brutálne a choreograficky šialene do posledného detailu vypiplané ako Raid a príbeh to má originálny asi ako Análne lolity, no napriek tomu to je akcia s plynom na podlahe od začiatku do konca a to najlepšie z ameriky za poslednú dobu, čo sa urodilo na akčnej scéne. Highligtom je parádna 11 minútová auto naháňačka nasnímaná na jeden strih a femme fatale Golshifteh Farahani.