Codename: Annika (2023) (seriál)

Určitě podhodnoceno. (56% v době psaní recenze) Seriál bych byl schopen spolknout i za jeden večer. Umí to být napínavé, krimi příběh není překombinovaný, ačkoli v závěru to trochu skřešou jenom na jednou klíčovou věc. Hlavní postava si se sebou nese své démony z minulosti, a severská atmosféra je cítit, i když tentokrát je to bez sněhu.

Rose Island (2020)

Film, na ktorý sa príjemne pozerá. Komédia podľa skutočnej udalosti. Dráma v samotnom závere. Výborná kombinácia!

Jméno (2012)

Veľa sa tam kričí. :-) Ale k veci. Vcelku filozofická a morálna debata sa prehupla do, pre diváka, zábavného večera. Za mňa tá debata o mene mohla byť aj dlhšia. Ako konverzačka to odsýpalo rýchlo.

Proč to řešíme? (2017) (pořad)

Dvaja youtuberi, ktorým nie je nič sväté, okrem faktov, sa dokážu 15 minút baviť na hocakú tému. Teda, niekedy mám pocit, že sa tam rozpráva hlavne Martin s Rotom, ale to nevadí :D. Je to nahrávané formou dialógu, a dali si za cieľ epizódy nestrihať. Čo môže byť trošku problém pre ľudí, ktorí to iba počúvajú, keďže niekedy až spätne zistia, že pleskli blbosť a "opravujú" to komentom, vloženom vo videu. Ale vychádzajú od pondelka do piatku. A to sa počíta! :)

Není král jako král (2000)

Skvelé. A to nevravím len preto, že mi to pripomenulo Medvedích bratov, lebo zopár podobností tam určite je - podobná zápletka, aj animácia. Každopádne, svieža a vtipná rozprávka po dlhšej dobe. A aj pre dospelých. Dobre vidím, že natočili aj pokračovanie? :-)

Predestination (2014)

I've heard you like time loops. What if I told you, you will watch this film again? Časové slučky sú niečo, čo ja rád. A v tomto filme som ich dostal. A viac-menej mi dávali zmysel. Že Mr. Robertson sa zjavil vtedy kedy bolo treba? Že sa to celé nejako zacyklilo? Told ya you will watch it again! :-)

Noe (2014)

To vám je taká chobotina! Hovoriace kamene? Prečo? Alebo ešte lepšie, prečo by sme im nedali do rúk železo, nech si ukujú vlastné meče? Úplne v pohode. Nevadí že sme zliezli zo stromov len par generácií dozadu. (neverím, že som to napísal) Emma, prepáč, ale toto si zachrániť nedokázala.

Válečná generace (2013) (seriál)

Niečo také som už dlho nevidel. Tretia, záverečná epizóda predpokladala emočné orgie. I stalo sa. "Prečo to pre mňa robiš? -Inak to nikdy neskončí."

Nejvyšší nabídka (2013)

Scenár, réžia, hudba... všetko si zaslúži 5 hviezdičiek. Och a tá hudba... aj tento koment píšem v čase keď mi ešte v pozadí hrá hudba zo záverečných titulkov. To nie je iba film o umeleckých dielach, film samotný je jedno umelecké dielo!

Ona (2013)

Neviem... Kúpiť si inteligentný OS a využívať ho na e-maily a príležitostný virtuálny sex, potom sa s ním pohádať a deň s ním nerozprávať. Veď je to OS!! Každopádne, dá sa nad tým ľahko prižmúriť oko, pretože film má svoje kvality, príbeh svoje zvraty a záver svoju pointu, takže v tomto prípade tých 3 pol hviezdičky zaokrúhlim smerom nahor. BTW: Komu ešte hlavná postava pripomínala Leonarda z Big bang theory?