Kat: Válečná zóna (2008)

Mám rád oboch novodobých Punisherov, ale musím sa priznať, že tento to konečne rozbehol vo veľkom štýle, či už hlavným predstaviteľom, alebo nekompromisne natočenou brutalitou, ktorá ale rozhodne nie je samoúčelná. Je síce pravda, že od úvodného ( skvele natočeného ) masakru sa toho veľa už nedeje ( aspoň do konca ), ale je to všetko zábavné a neberie sa to tak vážne ako Punisher z roku 2004.

Stáhni mě do pekla (2009)

Konečne horror ako zo starej školy, ktorý sa medzi tými nekonečnými remakami vyníma ako skvelé osvieženie. Nestavia pri tom na nejakej extra netradičnej myšlienke, ale pri tom je neskutočne zábavný. Po dlhom čase film, pri ktorom som sa dosť zasmial a pri tom aj bál (!). U mňa za 4*, ale musím jednoducho oceniť tú snahu natočiť starosvetský horror, takže prihadzujem piatu.

Krvavá hostina 2: Masakr (2008)

Samoúčelnosť je slovo, ktoré by malo stáť hneď za názvom. Film ako celok nefunguje, ale priznávam, ešte je to celkom zábava. Ale nejako ma po tomto prešla chuť na trojku.

Na pokraji smrti (2002)

Možno to má sem-tam dosť chaotický strih, možno to nie je také dobré ako staršie klasiky Seagala, ale pod 5* nejdem, pretože okrem Lovca policajtov je NA POKRAJI SMRTI Seagalov najlepší novodobý film ( rozumej 21. storočie ). Kiežby Steven točil vždy aspoň takéto filmy. Silne subjektívne hodnotenie.

Halloween (2007)

Nie vyslovene zlé, ale od toho finále som čakal rozhodne viac. Zombie aj tak stále zostáva šikovným remeselníkom, jeho obrázky majú štýl a celkovo to vyzerá dobre, ale nemá to jednoducho tú hnaciu energiu, povedal by som, že tomu chýba napätie. Ale aj tak je to tesne nad priemerom.

Pátek třináctého (2009)

Tesne na priemerom. Takmer po celý čas som si bol istý, že viac ako tri nedám, ale to pekné finále to zachránilo. Film na jedno pozretie.

Bruno (2009)

Poviem to na rovinu - pri Boratovi sa bavil o niečo viac, ale aj Bruno je rozhodne nadpriemerná komédia, ktorá ma v niekoľkych momentoch dokonca šokovala. A ja sa obzerám po Ali G Indahouse, nech to mám všetko pokope.

G. I. Joe (2009)

No to bola bomba! Spolu s Transformers 2 u mňa zatiaľ najväčšia adrenalínovka tohoto roku. A áno, aj Crank 2, ale to sa sem veľmi nehodí :D

Zkažená mládež (2007)

Realistické, mrazivé s výpoveďou o tom, kam až môže niekoho dohnať šikana zo strany ostatných. Neskutočný film.