Alexander Veliký (2004)

Film je podle mého názoru celkem zklamáním. Ano, najde se tu nepochybně pár dobrých bitev, ale v celku...? Prostě nuda. Některé scény až k uzívání, nekonečně dlouhé. Mít tak obrovský základ, čímž historicky příběh o A. V. nepochybně je a takhle to doje*at, no nevím. S historickými snímky typu Gladiátor, Statečné srdce se to nemůže vůbec srovnávat a to je velķá škoda. Zřejmě je hlavní chyba v 3 hodinové stopáži. Hudba je taky dost slaba, nadherná je alespoň ta výprava. Nu co...55%

Trosečník (2000)

Kdo neviděl, jako by nebyl :-) Naprostá klasika a herecký koncert Toma Hankse, který patří k nejlepším hercům na naší modré planetě a možná i dál. Tady to jen a jen dokazuje. Film má naprosto jednoduchý děj, ale provedení je neuvěřitelné. Přes hodinu se téměř nemluví, přenádherná hudba Alana Silvestriho div né až před titulky a přes to všechno koncert plný emocí, který si podle mého musí každý užít. Scéna s "panem" Wilsonem....no nebudu lhát, slza ukápla :-) Konec možná dosti americký, ale víte co? Mám to u řiti, prostě bomba!! Díky, Tome! Ještě lépe, děkuji oblíbenému triu = Zemeckis, Silvestri, Hanks..záruka kvality! :-) 90%

Let (2012)

Miluju trio Zemeckis(režie), Silvestri(hudba), Hanks(hlavní role)... Tady z mého oblíbeného trojúhelníku vypadnul Tom Hanks a máme tu Denzela. Ovšem v tomto případě funguje i tohle trio, protože Denzel je prostě pan herec :-) Film má úžasný, k zamyšlení vhodný příběh s nečekaně emotivním završením. Některé scény brzdí trochu pomalejší tempo, obzvlášť v polovině filmu. Problém alkoholu tu byl, je a bude...No jo, co naplat. Tenhle kousek to syrově ukazuje. Někdy prostě nestačí ani talent a mozek. Rozhodně doporučuji, stojí za zhlédnutí. 85%

Výměna (2008)

Clint je prostě bůh, o tom žádná. A tohle je mistrovské dílo. Z jednotlivých scén je znát píle a snaha režiséra předat divákovi každou kapku emocí. To se daří naplno. Hudba naprosto překrásná, opět Clint. Velmi vhodně zvolená Angelina Jolie, ač jí rozhodně v lásce nemám, tady sedla jak prdel na hrnec. Film vás naprosto uchvátí vtáhnutím do děje od prvních okamžiků, s hlavní hrdinkou cítíte od začátku do konce...a ne jen s ní. V druhé polovině navíc následuje dost šokujících převratů a někdy je emocí tolik, že jsem ani nevěděl, co s tím... Prostě síla... Příběh podle skutečné události zkomponován filmovým mistrem. Je třeba dodávat víc? 90%

Pašerák (2018)

Tak tohle je pašerák, jak má být! Clint stále nevezme do ruky stařeckou hůl, na nohy neobuje papuče a místo toho nám i v téměř devadesáti letech servíruje pořádnou dávku napětí, srdceryvného příběhu (i když ne nijak extra originálního) i super černého humoru. Bradley Cooper čím dál lepší, dřív jsem ho vůbec nemusel, ale spojení s Clintem prostě funguje :-) Nejedná se určitě o takovou pecku, jako je třeba Gran Torino, ale nechci hledat chyby na perfektním filmu. A tohle perfektní je! "Já rád vám negrům pomáhám " :-):-) Ten chlap je ďábel! 90%

Lesní duch (1981)

Pamatuji si, jak mi táta vyprávěl, že za komančů tajně pašovali filmy, například právě Lesního ducha. Nu a za jednoho chladného, deštivého večera si ho s kamarády pouštěl = týden se bál na záchod :-) (a to ho ještě navíc velmi podezřívám, že si s tím jedním týdnem ubral).. No ač Lesní duch může někomu v dnešní době připadat až přepálený, tím pádem chvílemi komický, já moc dobře chápu, proč se tenkrát táta bál. Film jsem viděl již několikrát, nedávno zrovna s přítelkyní, která měla polovinu filmu zakryté oči :-) Poté mě trošku nenáviděla, proč jsem jí to proboha jen pustil. Inu, tím chci říct, že tento horor není skutečně pro každého. Je to nechutné, hraničící s humorem, napětím a vším, co si jen dokážete představit. Ale...dělá to skvěle!! Proto je Lesní duch absolutní kult mezi horory a každý správný fanda tohoto žánru musí vidět! Sam Raimi si dal opravdu záležet a jeho spojení s legendou....? Ano, Bruce Campbell je prostě legenda a vy mu budete fandit od začátku do konce! Takže diváci, pytlíky na blití s sebou a vesele do toho, směle doporučuji! :-)

Tiché doteky (2019)

No, nevím... Atmosféra filmu sice funguje, ale místy opravdu neuvěřitelně zdlouhavé. Ovšem konečný smysl a pointa filmu je zajímavá. Takže nějaké velké doporučení zřejmě dát nemohu, ale o propadák se rozhodně nejedná. Napjatý jsem celkem byl, jen to asi chtělo film celkově zrychlit, nebo dát sem tam alespoň malé oživení. Velkým plusem je hlavní role Elišky Křenkové, ta byla na celém snímku patrně nejzajímavější, velmi slušně zahráno :-)

Ten Největší (2007)

Roba nemám nijak v lásce, ovšem tenhle film je jasná výjimka! :-) Od začátku dokonce perfektní zábava. Podvodníček Stan si musí odsedět svůj trest v base, no co už, na každého jednou dojde a poté začíná doslova lavina... Z ustrašeného zlodějíčka mistrem kung-fu za půl roku? Proč ne! Obzvlášť když se připojí mistr guru David Carradine, který dodává celé komedii ještě větší říz, jeho hlášky fakt stojí za to :-D Tenhle film prostě musím doporučit, chvílemi možná až přepálené, ale tady mi to prostě nevadilo!

Žralok v Benátkách (2008)

Tak dobře, přiznávám...na mém hodnocení u tohoto snímku má nemalý podíl zelená rostlina, co se dá kouřit. Zkuste to s tím a slibuju, že moje hodnocení budete následovat :-) :-) Z čeho všeho je schopen udělat Baldwin zbraň, se kterou se dá efektně bránit...???? WOW 90%

Solární armagedon (2006) (TV film)

Film není zas taková tragédie, jak zdejší hodnocení ukazuje. Ano, film je samozřejmě slepený ze všech možných klišé, co jen na světě najdete a už od prvních chvil je vám jasné, jakou scénou bude film končit, ale i tak má něco do sebe. Kdysi jsme na to narazili s kamarádkou v kategoriích odpadu a strašně nás rozesmál název. No a jelikož bylo trošku popito, nebylo o čem...ale překvapivě, žádná hrůza a na herečky je celkem sympatický.. Dobře, možná udělala svoje moje domácí atmosféra, ale i tak :-) nudit se nebudete.. ale neslibuju! ;-) 55%

Ovládací panel