Stružák

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 27.8.2018  08:07
    Jan Palach (2018)

Vůbec nevím, jak mám k hodnocení tohodle filmu přistoupit. Na jednu stranu jsme sice viděli to, co jsme očekávali – byl to film o příběhu Jana Palacha, nic víc, nic míň a to úplně málo není. Na druhou stranu ale musím říct, že to bylo všechno natočený tak nějak jednoduše, opatrně a hlavně, a to je asi největší problém, příšerně (ale fakt příšerně!) zdlouhavě. Takovejch prázdnejch, dlouhejch a nicneříkajích scén jsem už teda ve filmu dlouho neviděl. Výsledkem bylo, že jsem se v kině nudil, zíval (i zavíral oči) a poslední třetinu si říkal "ty vole, už ať se zapálí a jdem domů". Paradox je, že jak se celej film táhne jak smrad, tak právě od toho zapálení už jede všechno hrozným fofrem. Možná i právě tady jsem čekal něco navíc. Jan Palach je tak dalším z řady filmů, který uvidíte a za tři dny na ně zapomenete.

• 2.6.2018  01:01

Třemi slovy: hezky natočený nic. Film mi teda HODNĚ zachránila poslední čtvrtina (kde se objeví aspoň nějaký náznak děje), protože do tý doby jsem několikrát usínal. Děj místy nedává logiku, ve srovnání s ostatními filmy chybí nějaká hloubější provázanost (a hlavně ta logika!). Herecký výkony jsou až na výjimku Woodyho Harrelsona otřesný (obzvlášť Alden Ehrenreich by si zasloužil přes hubu). O nějakým 3D zde nemůže bejt ani řeč, protože tu je naprosto zbytečný (neviděl jsem 3D, ale neumím si představit situaci, kde by bylo potřeba). Jinak to, že se Disney ze Star Wars snaží dělat masovej film, kterej by se zalíbil všem, je sice dávno ohraná písnička, ale rozhodně to není písnička pro mě. Je tu tuna hloupejch nebo ještě hloupějších či předvídatelnejch "vtipů", který do podobnejch filmů nepatřej (proč to nemůže zůstat jenom hezkým napínavým sci-fi se zápletkou, dramatem, napětím – ale kolikrát už jsem tohle psal) a u kterejch se směje půlka sálu v kině jak urvaná ze řetězu. Mě na Star Wars viděli v kině naposledy.

• 28.5.2018  22:47

Český starý komedie mám obecně rád, ale tohle byla teda vesměs bejkárna. Líbily se mi tu ty komiksový prvky s kresbami Saudka a pak vesměs všechny scény s Filipovským. Jinak jsem tam ale neviděl lautr nic vtipnýho a to je v případě komedie jednoduše špatně. Na podobnej tip filmu to bylo i neskutečně dlouhý a upřímně jsem se nemohl dočkat konce. Po technický stránce ale docela ucházející, nápaditá režie, střih, hereckým obsazením taky narvaný k prasknutí. 👌 Ve výsledku lehkej podprůměr, hrozně nevyužitej potenciál a nulová chuť si ten film někdy pustit znova. 😵

• 13.4.2018  13:36

Na třetí sérii docela nadprůměrnej díl. Jenom pevně věřím, že byl fakt poslední.

• 11.4.2018  17:06

Nic novýho, nic překvapivýho, bohužel ani nic vtipnýho. Původní koncept Mrazivejch tajemství byl fajn, ale s těmihle parodiemi už jdou tvůrci pěkně po hlavě do zadku...

• 4.4.2018  07:45
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Dabing street se u mě dost minul účinkem. Ze začátku jsem tam vnímal i určitej potenciál, ale postupem času šel seriál víc a víc do kopru. Herecký obsazení mi, s výjimkou Krobota, totálně nesedlo, přestože mám třeba Hynka Čermáka docela rád. Díky tomu jsem si prakticky k žádný postavě nevypěstoval žádný sympatie a osud celýho Studia Zero mi byl tak nějak lhostejnej. Největší problém seriálu je však jinde. Pokud si seriál hraje na komedii, tak by měl na humornejch scénách setsakra přidat. Kdekdo ví, že nejsem nějakej velkej slušňák, ale přesto mi přijde neskutečně ubohý a trapný postavit "vtipný" dialogy na sprostý mluvě, která hercům evidentně nejde přes pysky (opět, výjimkou je Krobot). Ze zvědavosti jsem nakonec kouknul na všechny díly (a že to bylo kolikrát utrpení) a ve výsledku se nemůžu zbavit dojmu, že mi Zelenka a Melíšková dlužej 6 hodin života. (Podrobnosti u komentářů k jednotlivejm epizodám.)

• 3.4.2018  19:34

Nedá se svítit, seriálu dochází dech, scénáristickejch berliček přibejvá, humoru ubejvá. Kam tohle může ještě dospět v dalších 5 dílech, to jsem fakt zvědavej.

• 2.4.2018  22:48

Tak zatím asi nejhorší díl. Nuda k uzoufání.

• 2.4.2018  22:18

Úplně blbě. Scény s Krobotem jsou fajn, ty maj drajv, jsou vtipný, nápaditý. Naopak (hlavně) linka okolo Preisse je špatně celá, ještě navíc korunovaná ultratrapáckou scénou ze třídních schůzek.

• 2.4.2018  21:10

Režiséra Petra Zelenku a hlavní protagonistku Kláru Zelenkovou budu asi brzo nenávidět, protože takový dva diletanti se jen tak neviděj. Jinak je druhej díl o poznání lepší než ten první, teď jenom doufám, že Krobota uvidíme víc.

• 2.4.2018  20:33

Docela slušnej průšvih na začátek seriálu. Fóry hloupý, herci toporný, hromada detailů úplně blbě. Ale dám tomu ještě šanci.

• 15.1.2018  22:33

Důstojný zakončení celý série (ne-li seriálu), ale určitě by jednotlivý příběhy z týhle epizody snesly víc prostoru, obzvlášť potom ta s doktorským závislákem.

• 15.1.2018  20:00

Nevím nevím. Tahle epizoda je sice skvěle, tak nějak po Trierovsku, zrežírovaná a natočená, ale svým obsahem je totálně prázdná, nijaká. Čtyřicet minut jsem čekal, co se stale a ono se nestalo lautr nic.

• 9.1.2018  23:15

Sice milý a pozitivní, ale taky docela nudný, málo vtipný a hrozně roztahaný. Nějakej nápad tam sice byl, ta pointa je zajímavá, ale celkově je ta epizoda taková prázdná, jednoduchá. Za mě určitě jeden z nejhorších dílů seriálu. Bohužel.

• 9.1.2018  16:03

Zajímavá krátká detektivka, které škodí snad jenom DOST lineární děj. Není tu absolutně žádná snaha o nějaký dramatický zvrat nebo překvapení. Zkrátka všechno dopadlo tak, jak mělo. Ale ten samotnej závěr mě pobavil. Crododile asi není epizodou, kterou bych si měl nějak zvlášť pamatovat, ale už pro tu sympatickou atmosféru si ji rád pustím znova.

• 6.1.2018  19:28

Už trošku vyčpělý téma a dost předvídatelnej děj. Jeden z těch slabších dílů, kde mi teda obě hlavní postavy přišly dost nesympatický... Nevím, Arkangela někdy zkusím zkouknout ještě jednou, ale moc šancí mu na úspěch nedávám.

• 4.1.2018  21:58

Z dílu, kterej začal tak trošku komiksově a na chvíli pokračoval v trošku nudným futuristickým stereotypu, se vyklubala skvělá zápletka s fantastickým záporákem. Je to trošku drama, trošku sci-fi, trošku komedie, trošku parodie a to mě tu ohromně bavilo (byť se normálně tomuhle mixu žánrů vyhýbám a když už, tak ho kritizuju – zvláštní). USS Callister je pro mě určitě jedním ze tří, čtyř nejlepších dílů seriálu. A jen tak na okraj – Cristin Milioti v roli Nanette Cole je roztomilá jak mraky. 😇

• 26.12.2017  22:35

Takovej příjemnej rychlofilm na jedno zkouknutí. Není tu vyloženě nic špatně, ale stejnětak ani nic extra skvěle. Zkrátka jsem se docela dobře bavil, ale znovu si film jen tak nepustím.

• 26.12.2017  16:45

Panebože, za co nás ty scenáristi trestaj?! Ale je fakt, že by bylo nefér všechen tenhle odpad svalovat jenom na scénář. Tady je totiž špatně absolutně, ale absolutně všechno. Scénář, herci, dialogy, kostýmy, kamera, zvuky... fakt všechno.

• 22.12.2017  10:36

S Patem a Matem je samozřejmě sranda, ale FILM to skutečně není. Každá epizoda zvlášť fungovat bude, ale takhle poslepovaná necelá hodina a půl prostě nebaví.

• 22.12.2017  09:13

Furt si říkám, kam až může úroveň český kinematografie klesnout, když už neumíme natočit ani 80 minut dlouhou komedii. A furt si taky říkám, kam až můžou klesnout nároky diváků, když tu tenhle počin má 62 %. 👎

• 19.12.2017  13:33
    Teror (TV film) (2016)

Zápletka je tady, pro účely filmu, samozřejmě hodně zjednodušená, ale na výsledným hodnocení to nic nemění... Byť jsem zatím neviděl úplnej závěr (není obsaženej v tý 85minutový stopáži), v podstatě to nevadí, protože pro film jako takovej není až tak důležitej. Tady si divák musí závěr doplnit sám. Každopádně se jedná o hrozně zajímavej filmovej počin, kterej si zaslouží pozornost. Navíc věřím, že jsem se na něj nedíval naposled.

• 15.12.2017  12:59

Z Epizody VII jsem měl dost rozporuplný pocity, něco se mi líbilo, něco míň, něco mě štvalo. Z Epizody VIII mám pocity absolutně prázdný, nijaký. 😑 Už dlouho mě nějakej film nebyl tak volnej. Vono se tu toho totiž za ty dvě a půl hodiny zas toliko nestane... A to, co se stane, zas takovej vodvar není teda. Stejně jako v předchozím díle tu je absolutně nepřítomná nějaká Síla, zas mi tu nedává smysl, kde Rey bere ty schopnosti, zas mi tu chybí nějakej výraznej záporák (a to tentokrát hodně!). Scény mezi Finnem a Rose jsou pak napřesdržku snad všechny (z toho jedna konkrétní obzvlášť). Na druhou stranu, když tohle všechno pominu, tak se na film kouká docela dobře, pozemní i letecký souboje maj drajv, Mark Hamill (Skywalker – nebo jak říká kamarád: "Skypetalker" ☎️ 💬 😂) hraje první ligu (kupodivu) a nějakým zvláštním způsobem mě baví i postava Poea. Nicméně, musím si někdy film pustit v klidu doma, protože v kině mě štvalo to množství rádoby vtipnejch (nebo i skutečně vtipnejch scén), který, jak často říkám, do podobnejch filmů prostě nepatří. Vtipný možná i jsou, ale nemaj tam co dělat. Čokoládová zmrzlina může bejt taky sama o sobě prima, ale mezi kachnu, knedlíky a zelí nepatří. Studio Disney (potažmo Rian Johnson) mi tu právě uvařili a naservírovali tenhle divnej paskvil. 🍗🍫 Ten je ve výsledku sice o fous lepší než Epizoda VII, ale zase o fous horší než třeba Rogue One.

• 11.12.2017  07:31
    Komando (1985)

Film přesně podle očekávání: hromada akce, hromada ptákovin, hromada Schwarzeneggera a hromada mrtvejch. Na jedno zkouknutí při unaveným nedělním večeru Komando funguje dobře, ale že bych ho musel vidět někdy znova, to snad ani ne.

• 4.12.2017  22:27

Chrochtal jsem blahem! 🐷 Dvojka je totiž možná ještě lepší než jednička. Sice se dost pomalu rozjíždí, ale o to větší rychlost nabere ve druhý půlce a hlavně závěru. Oproti jedničce je navíc určitě "komiksovější" (hlavně jakýkoli souboje!), srandovnější, ale i napínavější. Herci tu jsou pak na jedničku úplně všichni (mj. skvělá Julianne Moore, charizmatickej Pedro Pascal). Do plnýho hodnocení furt ale zbejvá trošku lepší scénář (děj je místy děravej, nelogickej), ale furt se jedná o skvělou podívanou. Takovejhle film sedne do letního kina jak prdel na hrnec.

• 4.12.2017  19:16
    Zakladatel (2016)

Parádní počin, u kterýho jsem fakt na vážkách s hodnocením. Na jednu stranu se nejedná o film, ze kterýho bych si sednul na zadek a tejden o něm vyprávěl kamarádům, ale na druhou stranu mě fakt nenapadá jedna jediná věc, proč sem nenapálit plný hodnocení. Pravdou je, že Zakladel je vlastně taková jednohubka, kterou člověk nepotřebuje vidět víckrát, nejsou v něm památný scény ani výkony na Oscara (ačkoli Majkl Keatonů je velice přesvědčivej!). Ale za tohle všechno film jako takovej vlastně nemůže. Technicky je zpracovanej parádně, zahranej nerušivě a celkově zrežírovanej tak nějak s citem. Tak já sem tu pětihvězdu nakonec přecejenom bouchnu. 🍔 🍟

• 4.12.2017  09:34

Továrna na prachy a další z řady úplně zbytečnejch animáků. Mamutí drcnutí asi není úplně blbý, jenom do série filmů Doby ledový nepřidává nic novýho. Děti to možná bude bavit, ostatní tam zas tolik vtipnejch situací nenajdou. Částečně to, jako vždy, zachraňuje veverka 🐿, ale už i ta začíná bejt ohraná.

• 28.11.2017  09:51

U mě dobrý, HODNĚ dobrý! 👌 Sice bych snesl trošku míň tý romantický zápletky, ale to zas tolik můj výslednej dojem neovlivní. Začátek je trošku vlažnější, ale asi je potřeba pro pochopení všech souvislostí. Jakmile se však akce přesune na útes, začne něco, co už jsem dlouho neviděl. Už dlouho jsem si myslel, že takový jatka, jaký jsem viděl v Zachraňte vojína Ryana, jen tak znovu neuvidím. Hacksaw Ridge ale překonalo veškerý moje představy! Takovou vřavu jsem ještě nezažil, byl jsem totálně vtáhnutej do děje. To všechno díky velmi přirozenejm efektům, nápaditý práci s kamerou, střihu, hudbě. Ta půlhodina (nebo možná hodina, nevím – úplně jsem v zápalu děje ztratil pojem o čase) byla jedním z nejsilnějších filmovejch zážitků vůbec. Až jsem litoval, že jsem ji propásl loni v kině. Závěrečné dokumentární pohledy na reálného Desmonda Dosse výsledné hodnocení jenom potvrdily.

• 27.11.2017  12:15
    RRRrrrr!!! (2004)

Totální úchylárna, trapárna a zvrácenost! ☠️ Vždycky si říkám, že proti gustu žádný dišputát, ale tenhle film někdo hodnotil víc jak jednou hvězdičkou, tak musí mít fakt v hlavě úplně nasráno. Tenhle typ humoru přece nemůže bavit ani předškolní děti. Navíc je to přesně typ filmu, kterej není ani dokonale blbej. Dokonale blbý je Žralokonádo. 🦈 To je původem akční film, ale je tak blbý a amatérský, až je svým způsobem vtipný. RRRrrrr!!! je původem komedie, ale fakt k posRRRrrrrání špatná, zoufalá, ubohá a utahaná. 💩 Jako kraťas na 10 minut by podobný "vtipy" možná fungovaly, na skoro desetinásobek ani omylem.

• 20.11.2017  21:16
    NON-STOP (2014)

Pochopil někdo, proč se ten film jmenuje právě Non-Stop? 🤔 Jako jo, byla to prakticky non-stop ptákovina, jinak mi to ale smysl nedává.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20