Stružák

okres Jablonec nad Nisou

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 19.8.2017  15:48

Docela sympatická jednohubka, ale víckrát bych tuhle přehlídku kýčů úplně vidět nemusel. Pravda, že jsem se ale párkrát zasmál.

• 18.8.2017  21:49
    Bobule (2008)

Ne snad úplně špatnej film, ale je takovej prázdnej, nijakej. Vůbec nevím, proč bych si cokoli z Bobulí měl pamatovat za pár tejdnů, měsíců, roků.

• 18.8.2017  20:15

Hvězdičku dávám za Karla a Karla (hlavně tradičně skvělýho Krobota), jinak je to přehlídka ultradementních vtipů. Děj nulovej, scénář nulovej. Nepěkně jsem zabil skoro 2 hodiny života. 💀

• 26.7.2017  09:59
    Dunkerk (2017)

No, kde začít... 👍: Hned ze začátku (takřka od prvních sekund) Nolan vtáhne diváka do děje a nechce ho pustit. Drsná, dramatická a až depresivní hudba bezvadně dokresluje dechberoucí atmosféru a dění na plátně. Vizuální stránka je taky perfektní. Do toho se skvěle prolínají ty tři různé roviny (země, voda, vzduch) a napětí graduje a graduje. Ve střižně odvedli skvělou práci, v kině jsem nebyl chvíli v klidu. Jenže... 👎: To, co jsem popisoval doteď skvěle funguje třeba první půlku filmu, ale člověk se nakonec dozví, že nic víc vlastně nepřijde. Dunkerk není filmem, kterej by vyprávěl nějakej příběh, ale zaměřuje se čistě na akci. Což se může zdát jako plus, jenže tý akce se člověk dřív nebo pozdějc přejí (mimochodem, stejně jako toho, původně vychvalovanýho, zběsilýho stříhání a skákání z jedný akce do druhý ke konci filmu) a příběh začne zoufale chybět. To je asi největší slabinou - ve filmu se toho totiž odehrává hodně, ale v podstatě nic pořádně. Z toho důvodu si člověk nestihne vypěstovat nějaké sympatie nebo antipatie k jednotlivým postavám a jejich osud je nakonec tak nějak lhostejnej. A vlastně ani herci nějak nemaj co hrát, proto o hereckejch výkonech taky nemůže bejt řeč. Jasně, teď přijdou řeči typu "A jak bys to natočil jinak?", "Jak bys to ty udělal líp?". Tak předně, já nejsem režisér. 😉 Ale nevím, možná to chtělo si vybrat jednu z těch tří rovin a tý se věnovat podrobněji. Nebo zkusit film rozdělit striktně na tři části, kde by každá dostala jeden celistvej kus (tam by byl potenciál pro to, že by se některé scény mohly v jednotlivejch třetinách opakovat, jenom z jinýho úhlu pohledu). Dunkerk měl veškerý předpoklady pro to, aby to byl skvělej film. Potenciál ale zůstal nevyužitej.

• 12.7.2017  16:17
    Sharknado 2 (TV film) (2014)

Jak už tu psal Rocky88, prvních a posledních 15 nebo 20 minut je nezapomenutelnejch – to je nepřetržitá salva smíchu. Člověk na to, co se děje na plátně jenom kouká s otevřenou hubou a nechce věřit vlastním očím. Je to další z řady filmů, kterej určitě stojí za shlédnutí. Těším se na třetí díl. Ale neříkejte mi, že to fakt někdo myslí vážně. Neříkejte mi, že se fakt někdo ráno probudil, řekl si "tý jo, natočím dobrej katastrofickej akční film" a pak vyplodí tohle – to prostě není možný. :-D

• 24.4.2017  18:59
    Jackie (2016)

Fajn, viděl Jackie jsem viděl v průběhu dneška ještě jednou, abych se ujistil, zda jsem se při prvním shlédnutí pár týdnů zpátky nemýlil. Ale bohužel. Natalie Portman asi není moc co vytknout, protože hraje tak nějak to, co ji scénář umožňuje. Ale právě scénář je největším úskalím filmu, protože ten je totálně o ničem, v podstatě vůbec nechápu, proč byl natočenej. Navíc mi tam strašně neseděly ty různý předěly – tuhle Jackie vypráví o tom, co se stalo novináři, tuhle na kameru ukazuje bílej dům a jindy zase přímo zažívá ten samotnej útok a jeho následky. Výsledek je pak zbytečně komplikovanej, nesourodej a hlavně, jak jsem psal, úplně o ničem.

• 21.4.2017  10:08
    Psycho (1960)

Tak já nějak nevím. Psycho rozhodně není špatnej film, ale že by se z něj musel dělat takovej kult, to teda ani náhodou. Celej film je teda příjemně napínavej (nebejt toho zdlouhavýho začátku a totálně zbytečnýho konce s tím psychiatrem), ale horor to teda není ani omylem. Možná to je detektivka, možná thriller, ale horor určitě ne. Chvílema mě docela štvala i ta hudba, která je taková samoúčelná, v podstatě ta jediná tam vzbuzuje dojem nějakýho napětí. Kdybych to měl shrnout, tak Psycho určitě nikdy nepotřebuju vidět znova, ale v těch 60. letech se asi mohlo jednat o revoluční a hodně nadprůměrnej kousek. Dneska už to nestačí.

• 10.4.2017  08:04
    Válečná generace (TV film) (2013)

Skvěle natočená minisérie, která vtáhne do děje a už nepustí. Ty tři díly asi budete muset dát naráz, čili si připravte 4,5 hodiny času. Ve výsledku budete odměněni skvělým soundrackem, výbornými hereckými výkony a zajímavým příběhem. Právě příběh je možná v určitých místech trošku kámen úrazu, protože je tu zkrátka až moc a moc náhod. Proto jsem chvíli váhal, jestli nesnížím hodnocení o jednu hvězdu. Nakonec si ale říkám, že je to přecejen "jenom" film, tak se tu nebudu hrabat v tom, jestli se něco skutečně mohlo odehrát. Nejlepší na celý minisérii je fakt ta dechberoucí atmosféra, surovost a cynismus hlavních postav. Člověk si tak nějak uvědomí, že tohle se fakt za 2. světový dělo. Nakonec je z Válečný generace zasloužená pětihvězda, kterou si musím někdy užít v trošku pomalejším sledu.

• 3.4.2017  17:34

Tohle mohl bejt film za pěkný 4 hvězdičky, kdyby nebylo: 1) pomalejšího (ale zároveň zmatenýho) rozjezdu, 2) až přílišný podobnosti K-2SO s C3-PO (nejenom, že podobně vypadaj, ale hlavně se i skoro na vlas stejně chovaj), 3) spousty rádoby vtipnejch hlášek ("To si děláte srandu, vždyť jsem slepej!"), 4) několika scén, který hrajou vyloženě na city (a dělaj to strašně prvoplánovitě, bez nějakýho hlubšího významu) a 5) tak nějak nesympatickýho hlavního hrdiny Cassiana. Jsou to sice všechno relativní drobnosti, ale nějak se to nasčítá... Ale furt se mi Rogue One jako celek líbil, určitě je o fous lepší než Epizoda 7 a furt o parník kvalitnější než třeba Epizody 1 a 2. Už proto, že ta finální třetina je plná akce, soubojů a má skvělou atmosféru. Už proto, že každá scéna s Vaderem stojí za to. A vlastně i pro... to ale nemůžu prozrazovat. :-)

• 24.3.2017  08:37
    Žralokonádo (TV film) (2013)

Je to tak blbý, až je to v podstatě docela sranda. Ale i tak nemůžu jinak, než dát poctivej odpad, protože to, co se tu děje, je něco šílenýho. Žraloci plavou ve 20 centimetrech vody, skáčou desítky metrů do vzduchu, proplouvaj potrubím a lezou po schodech. Závěr filmu, to je pak kapitola sama pro sebe, ale nechci moc prozrazovat: tohle se musí vidět. :-D

• 20.3.2017  22:25

Vizuálně perfektní film, kterej má sem tam otravný písničky a takovej prima příběh. První třetina je teda hodně vlažná a nudná, pak Vaiana potká Mauiho a rázem je všechno jinak. Film nabere spád, přijde pár zajímavejch scén (třeba ti piráti) a všechno začne hezky odsejpat. Když už už to vypadá, že všechno tak nějak vyzní do ztracena, přijde femonenální závěrečnej "souboj" s tou ohnivou příšerou. Jenom furt nevím, co si mám myslet o tom kohoutovi a praseti. Je s nima sranda, ale chvílema působěj tak nějak samoúčelně. Obzvlášť ten kohout tu plní takovou roli veverky z Doby ledový a v podstatě je tím jediným, co je na celým animáku vtipnýho. A asi mě za to všichni pošlete do vroucích pekel, ale ta Vaianina babička mi byla strašně nesympatická!

• 19.3.2017  18:26

Taková roztomilá epizoda, která je tak jiná od všech ostatních, co jsem zatím viděl, ale přitom tak dobrá. Doporučuju si NEČÍST obsah předem, protože toho dost zásadního prozrazuje. Za to by si někdo zasloužil nafackovat.

• 19.3.2017  17:01

Stejně jako většina dílů BM je i tenhle skvěle zahranej a má výbornou hudbu. Problém Shut Up and Dance ale shledávám v samotným příběhu, kterej mi přišel tak nějak málo uvěřitelnej a chování všech zúčastněných tak nějak nereálný, nelogický.

• 17.3.2017  09:04

Zábavnej díl, už od začátku. Zprvu se mi sice nezdálo, co se to vlastně děje, co a proč si to ti dva vykládaj, ale s postupem času začalo do sebe všechno hezky zapadat.

• 17.3.2017  09:00

Musím říct, že s tímhle dílem jsem měl zezačátku velký problémy, protože hlavní hrdinka mi byla protivná jak sáňky v létě. Nakonec se z Nosedive vyklubal ale jeden z nejlepších dílů seriálu. Bryce Dallas Howard hraje skvěle (tu její roli jí budete žrát i s navijákem), hudba je podmanivá, ale přitom nerušivá. Děj samotnej se snad blíží současnosti úplně nejvíc ze všech dílů... Tohle je přesně definice toho tématu, okolo kterýho se točí celej seriál. A to vypůjčený auto taky v určitým ohledu potěšilo (ale nebudu prozrazovat, nečtěte si předem Zajímavosti, tam je to zmíněno taky). :-)

• 15.3.2017  13:33

Tohle bylo nejlepších 42 minut mýho filmovýho života. White Bear mi úplně předefinoval pojem "napětí". Navíc má úplně všechno: skvělou atmosféru (podobnou jsem snad nikdy nezažil), napínavej děj, výborně dokreslující hudbu, kameru, nápad, skvělý herce. Na tohle bych se mohl dívat furt, hned po skončení jsem měl sto chutí pustit díl odznova. A pak znova. A ještě jednou. A zas...

• 7.3.2017  17:27

Škoda přeškoda toho prapodivnýho konce. Kdyby epizoda skončila o chvíli dřív, mohlo se jednat o možná nejlepší, co jsem zatím viděl. Takhle to je "jenom" takovej komorní díl s výbornou hudbou a skvělou ústřední dvojicí. Něco na zamyšlení tu určitě je.

• 27.2.2017  16:17
    Strážci výčepu (TV pořad) (2016)

Tohle byl pořad, kterej měl nápad, ale ztroskotal na zoufale špatným provedení i trapnejch kecech moderátorů. A ten Šmicr v posledním díle? No ty vole...

• 13.2.2017  22:09
    Příchozí (2016)

Tohle je takovej fajn přemejšlivej film. Všechno do sebe hezky zapadá, napětí příjemně graduje, Jóhannsson se postaral o famózní hudební doprovod. Obecně nejsou takovýhle sci-fi úplně můj šálek kafe, ale Příchozí jsem zhltnul jedním douškem. Snad je jenom škoda, že je celej film prakticky o jednom herci (resp. herečce – Amy Adams) a že ta dechberoucí atmosféra prvních 40 minut nevydržela po celej film.

• 6.2.2017  17:51

Jak říká kamarád, kvalitní béčka musej ve filmovým průmyslu bejt. A má recht. Útok na Bílý dům je typickým představitelem týhle kategorie. Opět je to americký, až to tříská dveřma, jsou tam nějaký chyby, nelogičnosti a celý to je fakt hodně přitažený za vlasy. Na druhou stranu je to ale řemeslně poměrně kvalitně odvedená práce. Děj kvalitně odsejpá, na plátně se furt něco děje. Že by tu nějakej hereckej výkon stál za zmínku to sice ne, na druhou stranu ale ani žádnej neurazí – herci mi tu přišli tak nějak spíš jako taková nerušivá "kulisa" pro samotnej děj, nikdo na sebe nestrhává moc pozornosti. Tohle asi není film, na kterejch bych pět let vzpomínal, pouštěl ho dvakrát do roka a jednou o něm vyprávěl vnoučatům. To ale ani není účel. Jako jednohubka na nedělní podvečer mi útok v Bílým domě posloužil víc než dobře.

• 23.1.2017  22:37
    Creed (2015)

Tak tady fakt s hodnocením strašně váhám... Je to hodně podobný prvnímu dílu, je to předvídatelný, zas a znovu mě štve ten samotnej zápas v boxu (ale je jasný, že pro diváky se zápasy musej točit takhle poutavě, akčně a ne jak to bejvá ve skutečnosti). Možná se mi ani moc nelíbil soundtrack, ani ta hrozně umělá zápletka mezi Donniem a Biancou. Jenže co naplat, tempo je svižný, střih a kamera nápaditý, Stallone hraje jednu ze svejch nejlepších rolí a film jako celek je z nějakýho důvodu zábavnej a dobře se na něj kouká. S naprostým klidem si umím představit, že bych kouknul na další 4 díly s mladým Creedem, i za cenu toho, že by to bylo trošku ždímání starýho Rockyho.

• 21.1.2017  09:24
    Anthropoid (2016)

První půka nudná, nemasná, neslaná, strašně moc ukecaná a taková bez nápadu, navíc ještě s prapodivnou romantickou zápletkou. Druhá půlka vynikající, plná akce, skvělejch dialogů a skvělou přestřelkou v kostele. Jako celek teda průměr. Kupodivu mě tu ale vůbec neštvala ta angličtina – jako jasně, je divný, že Češi mluvěj anglicky, ale u zahraničního filmu mi to vůbec nevadí.

• 17.1.2017  20:57
    Lída Baarová (2016)

Musel jsem počkat skoro 24 hodin, abych se uklidnil po tom straštiplným zážitku, než sem něco napíšu. Včera jsem totiž zažil něco, co nemělo obdoby. Něco tak ubohýho a amatérskýho jsem už dlouho neviděl. V podstatě ani nevím, kde bych s výčtem toho, co je na filmu špatně, začal. Z herců si jakž takž ještě dobře vedla Simona Stašová (jenže ta měla zas fakt debilní roli). To, co předvádí Pauhofová, Mádl, Kříž, Novotný (proboha, Novotný!), to je děs, běs. A do toho ještě ten blbej dabing Preisse. Scénář a režie je průšvih – tady absolutně nechápu, jestli mělo jít o komedii, parodii, hranej dokument nebo nedejbože fakt životopisný drama. Hudba mi taky nesedla – do filmu se nehodí a navíc tuhle moc řve a tuhle je naopak moc potichu nebo chybí vůbec. Práce s kamerou a nasvícením je jak z roku raz dva, vůbec jsem z těch záběrů a celkový atmosféry nevycejtil, že bych měl bejt v období okolo druhý světový. Celej film je kýčovitej jako prase, umělej až to tříská dveřma a chování postav je kolikrát taky nevysvětlitelný. Marně se snažím najít alespoň nějaký kladný body, nebo jednu jedinou scénu, která by snesla nějaký měřítko... Ne, není tu fakt nic: odpad jak vyšitej.

• 16.1.2017  12:05
    Volný pád (1993)

Ten závěr je nezvládnutej, moc "obyčejnej", kýčovitej. Ale to rostoucí napětí, hněv a naštvanost z prvních dvou třetin filmu, to je špičková záležitost. Fakt je hrozná škoda toho konce, kterej veškerou atmosféru předchozích minut poslal trošku do sraček.

• 11.1.2017  11:20

Po parádní první sérii přišel průšvih. Ve druhý sérii se totiž nestane absolutně, ale absolutně nic. A když už to vypadá, že by se něco mohlo dít, scénáristi to nepochopitelně pohřbí (nebudu spoilerovat, o co se konkrétně jedná, ale těch případů je tady několik). Návaznost na první sérii existuje jenom tak na okraj, aby se neřeklo. No a ten konec, no ty vole... Škoda slov, na tuhle sérii chci hodně rychle zapomenout a Wayward Pines si pamatovat hlavně podle hodně dobrý první série. Dvojka je průšvih skrz naskrz.

• 10.1.2017  21:52

Všude je chleba o dvou kůrkách a každej má prdel o dvou půlkách... Stejně tak by se na dvě části dal rozdělit seriál Wayward Pines. První část se odehrává v duchu "co a proč se to kruci děje?", zatímco ta druhá už je hezkou a pečlivě vypracovanou sondou do myšlení obyvatel WP. Nic není předem jasné, děje se toho hrozně moc, všechno hezky odsejpá. Režie je tady výborná, Shyamalanovi se povedlo něco, co jsem už dlouho neviděl. Přesto si myslím, že posledních pár dílů o něco slabších, tam se to zvrtne v takový lepší "béčko". Na plný hodnocení to u mě není, ale na to, abych si seriál nadosmrti zapamatoval určitě jo.

• 27.12.2016  19:43
    Utopím si ho sám (TV film) (1989)

Velice milej film, kterej má výbornou hudbu a pár skvělejch hlášek (ta Rosůlková je skvělá!). Není to úplně komedie v pravým smyslu slova, ale hodně příjemnej film rozhodně jo.

• 4.12.2016  08:12
    Dexter - Série 7 (série) (2012)

Sedmá série je strašně překombinovaná. Je tu příběh, kterej se točí okolo Isaaca Sirka, je tu Hannah a je tu samozřejmě celej ten kolotoč okolo Dextra s Debrou a ještě navíc vyšetřování toho ohnivýho týpka. A do toho se ještě míchá LaGuerta... Některý díly jsou bezvadný (primárně 3. a 4.), jinak mi ale většina série připomínala nějakou telenovelu – ty vztahy se tu zkrátka řešej až zbytečně moc, na úkor nějaký detektivnější linky. Pravda ale je, že ten závěr (poslední dva tři díly) zase celou sérii zvednou o dost nahoru. Sedmá série je sice zatím nejhorší, ale pořád ještě stojí za to.

• 27.11.2016  19:04
    Dexter - Série 6 (série) (2011)

Relativně dobrá série, ale určitě zatím z těch šesti ta nejslabší. Upřímně mi tu moc neseděla celá dějová linka okolo bratra Sama, podle mě je tady úplně zbytečná. Scény s ním jsou hluché, nezábavné, zbytečně dlouhé. Naopak se mi tu líbily Debřiny hovory s tou psychiatričkou. Co mě ale na týhle sérii zarazilo možná nejvíc je kamera. Co to jako je? Jsou tu díly, které jsou nasnímaný naprosto skvěle (v duchu předchozích pěti sérií), ale pak tu jsou taky dost odfláknutý záběry nebo triky (primárně teda ve scénách z Nebrasky). Příběhově jsem navíc v šestý sérii našel pár nelogičností, nevysvětlenejch věcí, proto jsou výsledným hodnocením jenom lepší tři hvězdičky.

• 26.11.2016  13:47

Velmi solidní čtyřhvězdičkovej film, víc ale ani omylem. Hodinka a půl byla tak akorát, nemá smysl tohle téma nějak víc natahovat. Přiznávám se, že ve scénách ze samotné nehody jsem nedejchal a krve by se ve mě ani Dexter nedořezal. Jenže do plnýho hodnocení mi ve filmu zkrátka něco chybí, něco, pro co bych si měl film pamatovat za dalších pět let. Takhle si budu pamatovat akorát ten příběh, což ale není zásluha samotnýho filmu.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19