Stružák

okres Jablonec nad Nisou

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 23.10.2017  10:58
    Domek z karet - Série 5 (série) (2017)

Pátá série trochu mění zajeté pořádky, zajatý žánr seriálu. Najednou je to daleko víc detektivka a byť je politika jako taková pořád důležitá, je zde trochu upozaděná. To ale není na škodu, spíš naopak. Navíc zjišťuju, že čím víc se Claire dostává k moci, tím víc ji mám rád. Bohužel je to, mimo Franka, asi jediná víc zajímavá postava v téhle sérii. Ostatní buď jenom tak přicmrndávají (Jane Davis), nebo jsou to postavy krajně nesympatické (Conway, Yates), případně je jejich osud zatím takový nevyjasněný (Cathy). Zatím je u mě pátá série za lepší čtyři hvězdičky, ale samozřejmě v kontextu celého seriálu se jedná o prvotřídní podívanou.

• 16.10.2017  21:28

Teda to byla chcíplotina. Čas od času mám rád tyhle americký akční béčka rád, ale Pád Londýna mě moc nebavil. Scénář je děravej jak cedník (ačkoli to teroristi po útoku Butlera jakbysmet 😁), akce je málo, vtipů je moc a efekty podprůměrný.

• 10.10.2017  13:07
    Alf (TV seriál) (1986)

Alfa jsem samozřejmě sledoval jako malej a kdysi se mi hrozně líbil. Když seriál sleduju dneska, jsem po necelejch dvou sériích trošku na rozpacích. Pár vtipnejch momentů tam je, ale scén, kde bych se vysloveně smál nahlas, zase tolik není. Paradoxně o nejvtipnější momenty se kromě Alfa staraj spíš vedlejší postavy. Výborná je Katina matka, o spoustu zábavy se starají sousedé Ochmonekovi. Jinak rodina Tannerových mi přijde taková suchá a nesympatická, obzvlášť Lynn s Brianem. Alf jako seriál k večeři nebo snídani bude fungovat pořád dobře, ale že bych se musel k některejm dílům jó vracet, to snad ani ne.

• 9.10.2017  06:45
    Žraločí tornádo 4 (TV film) (2016)

Tohle už je skoro čistokrevná parodie. Bohužel těch vtipů tam ale není tolik a ty z předchozích dílů už nějak nefungují. Člověk se tu tak baví už jenom nad grafickými efekty, které snad tvůrci vytváříte Malování. 🙄 Fakt už jsem si skoro rval vlasy hrůzou, když jsem viděl Taru jak pomocí trysek lítá nad vodopádem a zachraňuje děti ze sudu. 😂

• 6.10.2017  07:41
    Žraločí tornádo 3 (TV film) (2015)

Jako jo, furt to je tak špatný, až je to vlastně sranda. Ale pravda, že u tý trojky už jsem tak nějak nebyl přesvědčenej, že to tvůrci myslej vážně, tady už to smrdí trošku parodií. Úvod v Bílým domě a závěr ve vesmíru jsou geniální záležitosti, ale ta omáčka uprostřed i trošku nudí.

• 28.8.2017  14:53

Nějak jsem si nejnovější svěrákovinu nechal dlouho uležet v hlavě, než jsem se dostal k hodoncení, protože ve mě zanechal hodně smíšený pocity. 🤔 Nakonec, takřka tejden po shlédnutí, musím říct, že se jedná pouze o lehce nadprůměrnou komedii. Technicky a vizuálně je to hrozně hezkej film, kamera nerušivá, ale nápaditá. Herecky je to koncert především od Oldřicha Kaisera a Honzy Třísky. Naopak Voříškový jsem tu roli vůbec nevěřil (takhle topornou jsem ji snad v žádný roli neviděl) a postava Zdeňka Svěráka mi zde přišla až moc bláznivá, až moc přitažená za vlasy (a možná i úplně zbytečná, ale takovejch postav bylo ve filmu víc). Musím však uznat, že jsem se i párkrát od srdce zasmál některejm skečům. 😂 Co ale totálně chybí je absence nějakého většího příběhu, kterej by jednotlivý scény nějak víc propojil. Po strništi bos se tak stane "jenom" filmem, kterej je tak nějak roztomile pěknej, příjemnej na zkouknutí, ale nic víc, rozhodně si z něj nesednu na zadek. Na druhou stranu je pravda, že první, co mě po skončení napadlo, je to, že film bude lepší a lepší při každý další podívaný. Tak uvidíme. 😏

• 25.8.2017  07:33

Spalovače potřebuju vidět určitě ještě jednou, abych ho úplně docenil. Ale i tak se jedná o parádní podívanou. Hrušinskej bezvadnej, slizkej až do morku kostí. Co ale na filmu chválím jednoznačně nejvíc je kamera a hlavně střih! Je vidět, že rychlý střihy, nápaditý záběry a sympatický prolínání mezi nimi funguje skvěle i takřka 50 let po natočení filmu. Tehdá se muselo jednat o něco naprosto revolučního. Co mě vlastně odrazuje od plnýho hodnocení? Možná první půlka filmu mi přišla dějově trošku slabší. A pak jsem teda absolutně nepochopil tu postavu Menšíka a Myslíkový – ti dva byli úplně mimo atmosféru celýho filmu.

• 19.8.2017  15:48

Docela sympatická jednohubka, ale víckrát bych tuhle přehlídku kýčů úplně vidět nemusel. Pravda, že jsem se ale párkrát zasmál.

• 18.8.2017  21:49
    Bobule (2008)

Ne snad úplně špatnej film, ale je takovej prázdnej, nijakej. Vůbec nevím, proč bych si cokoli z Bobulí měl pamatovat za pár tejdnů, měsíců, roků.

• 18.8.2017  20:15

Hvězdičku dávám za Karla a Karla (hlavně tradičně skvělýho Krobota), jinak je to přehlídka ultradementních vtipů. Děj nulovej, scénář nulovej. Nepěkně jsem zabil skoro 2 hodiny života. 💀

• 26.7.2017  09:59
    Dunkerk (2017)

No, kde začít... 👍: Hned ze začátku (takřka od prvních sekund) Nolan vtáhne diváka do děje a nechce ho pustit. Drsná, dramatická a až depresivní hudba bezvadně dokresluje dechberoucí atmosféru a dění na plátně. Vizuální stránka je taky perfektní. Do toho se skvěle prolínají ty tři různé roviny (země, voda, vzduch) a napětí graduje a graduje. Ve střižně odvedli skvělou práci, v kině jsem nebyl chvíli v klidu. Jenže... 👎: To, co jsem popisoval doteď skvěle funguje třeba první půlku filmu, ale člověk se nakonec dozví, že nic víc vlastně nepřijde. Dunkerk není filmem, kterej by vyprávěl nějakej příběh, ale zaměřuje se čistě na akci. Což se může zdát jako plus, jenže tý akce se člověk dřív nebo pozdějc přejí (mimochodem, stejně jako toho, původně vychvalovanýho, zběsilýho stříhání a skákání z jedný akce do druhý ke konci filmu) a příběh začne zoufale chybět. To je asi největší slabinou - ve filmu se toho totiž odehrává hodně, ale v podstatě nic pořádně. Z toho důvodu si člověk nestihne vypěstovat nějaké sympatie nebo antipatie k jednotlivým postavám a jejich osud je nakonec tak nějak lhostejnej. A vlastně ani herci nějak nemaj co hrát, proto o hereckejch výkonech taky nemůže bejt řeč. Jasně, teď přijdou řeči typu "A jak bys to natočil jinak?", "Jak bys to ty udělal líp?". Tak předně, já nejsem režisér. 😉 Ale nevím, možná to chtělo si vybrat jednu z těch tří rovin a tý se věnovat podrobněji. Nebo zkusit film rozdělit striktně na tři části, kde by každá dostala jeden celistvej kus (tam by byl potenciál pro to, že by se některé scény mohly v jednotlivejch třetinách opakovat, jenom z jinýho úhlu pohledu). Dunkerk měl veškerý předpoklady pro to, aby to byl skvělej film. Potenciál ale zůstal nevyužitej.

• 12.7.2017  16:17
    Sharknado 2 (TV film) (2014)

Jak už tu psal Rocky88, prvních a posledních 15 nebo 20 minut je nezapomenutelnejch – to je nepřetržitá salva smíchu. Člověk na to, co se děje na plátně jenom kouká s otevřenou hubou a nechce věřit vlastním očím. Je to další z řady filmů, kterej určitě stojí za shlédnutí. Těším se na třetí díl. Ale neříkejte mi, že to fakt někdo myslí vážně. Neříkejte mi, že se fakt někdo ráno probudil, řekl si "tý jo, natočím dobrej katastrofickej akční film" a pak vyplodí tohle – to prostě není možný. :-D

• 24.4.2017  18:59
    Jackie (2016)

Fajn, viděl Jackie jsem viděl v průběhu dneška ještě jednou, abych se ujistil, zda jsem se při prvním shlédnutí pár týdnů zpátky nemýlil. Ale bohužel. Natalie Portman asi není moc co vytknout, protože hraje tak nějak to, co ji scénář umožňuje. Ale právě scénář je největším úskalím filmu, protože ten je totálně o ničem, v podstatě vůbec nechápu, proč byl natočenej. Navíc mi tam strašně neseděly ty různý předěly – tuhle Jackie vypráví o tom, co se stalo novináři, tuhle na kameru ukazuje bílej dům a jindy zase přímo zažívá ten samotnej útok a jeho následky. Výsledek je pak zbytečně komplikovanej, nesourodej a hlavně, jak jsem psal, úplně o ničem.

• 21.4.2017  10:08
    Psycho (1960)

Tak já nějak nevím. Psycho rozhodně není špatnej film, ale že by se z něj musel dělat takovej kult, to teda ani náhodou. Celej film je teda příjemně napínavej (nebejt toho zdlouhavýho začátku a totálně zbytečnýho konce s tím psychiatrem), ale horor to teda není ani omylem. Možná to je detektivka, možná thriller, ale horor určitě ne. Chvílema mě docela štvala i ta hudba, která je taková samoúčelná, v podstatě ta jediná tam vzbuzuje dojem nějakýho napětí. Kdybych to měl shrnout, tak Psycho určitě nikdy nepotřebuju vidět znova, ale v těch 60. letech se asi mohlo jednat o revoluční a hodně nadprůměrnej kousek. Dneska už to nestačí.

• 10.4.2017  08:04
    Válečná generace (TV film) (2013)

Skvěle natočená minisérie, která vtáhne do děje a už nepustí. Ty tři díly asi budete muset dát naráz, čili si připravte 4,5 hodiny času. Ve výsledku budete odměněni skvělým soundrackem, výbornými hereckými výkony a zajímavým příběhem. Právě příběh je možná v určitých místech trošku kámen úrazu, protože je tu zkrátka až moc a moc náhod. Proto jsem chvíli váhal, jestli nesnížím hodnocení o jednu hvězdu. Nakonec si ale říkám, že je to přecejen "jenom" film, tak se tu nebudu hrabat v tom, jestli se něco skutečně mohlo odehrát. Nejlepší na celý minisérii je fakt ta dechberoucí atmosféra, surovost a cynismus hlavních postav. Člověk si tak nějak uvědomí, že tohle se fakt za 2. světový dělo. Nakonec je z Válečný generace zasloužená pětihvězda, kterou si musím někdy užít v trošku pomalejším sledu.

• 3.4.2017  17:34

Tohle mohl bejt film za pěkný 4 hvězdičky, kdyby nebylo: 1) pomalejšího (ale zároveň zmatenýho) rozjezdu, 2) až přílišný podobnosti K-2SO s C3-PO (nejenom, že podobně vypadaj, ale hlavně se i skoro na vlas stejně chovaj), 3) spousty rádoby vtipnejch hlášek ("To si děláte srandu, vždyť jsem slepej!"), 4) několika scén, který hrajou vyloženě na city (a dělaj to strašně prvoplánovitě, bez nějakýho hlubšího významu) a 5) tak nějak nesympatickýho hlavního hrdiny Cassiana. Jsou to sice všechno relativní drobnosti, ale nějak se to nasčítá... Ale furt se mi Rogue One jako celek líbil, určitě je o fous lepší než Epizoda 7 a furt o parník kvalitnější než třeba Epizody 1 a 2. Už proto, že ta finální třetina je plná akce, soubojů a má skvělou atmosféru. Už proto, že každá scéna s Vaderem stojí za to. A vlastně i pro... to ale nemůžu prozrazovat. :-)

• 24.3.2017  08:37
    Žralokonádo (TV film) (2013)

Je to tak blbý, až je to v podstatě docela sranda. Ale i tak nemůžu jinak, než dát poctivej odpad, protože to, co se tu děje, je něco šílenýho. Žraloci plavou ve 20 centimetrech vody, skáčou desítky metrů do vzduchu, proplouvaj potrubím a lezou po schodech. Závěr filmu, to je pak kapitola sama pro sebe, ale nechci moc prozrazovat: tohle se musí vidět. :-D

• 20.3.2017  22:25

Vizuálně perfektní film, kterej má sem tam otravný písničky a takovej prima příběh. První třetina je teda hodně vlažná a nudná, pak Vaiana potká Mauiho a rázem je všechno jinak. Film nabere spád, přijde pár zajímavejch scén (třeba ti piráti) a všechno začne hezky odsejpat. Když už už to vypadá, že všechno tak nějak vyzní do ztracena, přijde femonenální závěrečnej "souboj" s tou ohnivou příšerou. Jenom furt nevím, co si mám myslet o tom kohoutovi a praseti. Je s nima sranda, ale chvílema působěj tak nějak samoúčelně. Obzvlášť ten kohout tu plní takovou roli veverky z Doby ledový a v podstatě je tím jediným, co je na celým animáku vtipnýho. A asi mě za to všichni pošlete do vroucích pekel, ale ta Vaianina babička mi byla strašně nesympatická!

• 19.3.2017  18:26

Taková roztomilá epizoda, která je tak jiná od všech ostatních, co jsem zatím viděl, ale přitom tak dobrá. Doporučuju si NEČÍST obsah předem, protože toho dost zásadního prozrazuje. Za to by si někdo zasloužil nafackovat.

• 19.3.2017  17:01

Stejně jako většina dílů BM je i tenhle skvěle zahranej a má výbornou hudbu. Problém Shut Up and Dance ale shledávám v samotným příběhu, kterej mi přišel tak nějak málo uvěřitelnej a chování všech zúčastněných tak nějak nereálný, nelogický.

• 17.3.2017  09:04

Zábavnej díl, už od začátku. Zprvu se mi sice nezdálo, co se to vlastně děje, co a proč si to ti dva vykládaj, ale s postupem času začalo do sebe všechno hezky zapadat.

• 17.3.2017  09:00

Musím říct, že s tímhle dílem jsem měl zezačátku velký problémy, protože hlavní hrdinka mi byla protivná jak sáňky v létě. Nakonec se z Nosedive vyklubal ale jeden z nejlepších dílů seriálu. Bryce Dallas Howard hraje skvěle (tu její roli jí budete žrát i s navijákem), hudba je podmanivá, ale přitom nerušivá. Děj samotnej se snad blíží současnosti úplně nejvíc ze všech dílů... Tohle je přesně definice toho tématu, okolo kterýho se točí celej seriál. A to vypůjčený auto taky v určitým ohledu potěšilo (ale nebudu prozrazovat, nečtěte si předem Zajímavosti, tam je to zmíněno taky). :-)

• 15.3.2017  13:33

Tohle bylo nejlepších 42 minut mýho filmovýho života. White Bear mi úplně předefinoval pojem "napětí". Navíc má úplně všechno: skvělou atmosféru (podobnou jsem snad nikdy nezažil), napínavej děj, výborně dokreslující hudbu, kameru, nápad, skvělý herce. Na tohle bych se mohl dívat furt, hned po skončení jsem měl sto chutí pustit díl odznova. A pak znova. A ještě jednou. A zas...

• 7.3.2017  17:27

Škoda přeškoda toho prapodivnýho konce. Kdyby epizoda skončila o chvíli dřív, mohlo se jednat o možná nejlepší, co jsem zatím viděl. Takhle to je "jenom" takovej komorní díl s výbornou hudbou a skvělou ústřední dvojicí. Něco na zamyšlení tu určitě je.

• 27.2.2017  16:17
    Strážci výčepu (TV pořad) (2016)

Tohle byl pořad, kterej měl nápad, ale ztroskotal na zoufale špatným provedení i trapnejch kecech moderátorů. A ten Šmicr v posledním díle? No ty vole...

• 13.2.2017  22:09
    Příchozí (2016)

Tohle je takovej fajn přemejšlivej film. Všechno do sebe hezky zapadá, napětí příjemně graduje, Jóhannsson se postaral o famózní hudební doprovod. Obecně nejsou takovýhle sci-fi úplně můj šálek kafe, ale Příchozí jsem zhltnul jedním douškem. Snad je jenom škoda, že je celej film prakticky o jednom herci (resp. herečce – Amy Adams) a že ta dechberoucí atmosféra prvních 40 minut nevydržela po celej film.

• 6.2.2017  17:51

Jak říká kamarád, kvalitní béčka musej ve filmovým průmyslu bejt. A má recht. Útok na Bílý dům je typickým představitelem týhle kategorie. Opět je to americký, až to tříská dveřma, jsou tam nějaký chyby, nelogičnosti a celý to je fakt hodně přitažený za vlasy. Na druhou stranu je to ale řemeslně poměrně kvalitně odvedená práce. Děj kvalitně odsejpá, na plátně se furt něco děje. Že by tu nějakej hereckej výkon stál za zmínku to sice ne, na druhou stranu ale ani žádnej neurazí – herci mi tu přišli tak nějak spíš jako taková nerušivá "kulisa" pro samotnej děj, nikdo na sebe nestrhává moc pozornosti. Tohle asi není film, na kterejch bych pět let vzpomínal, pouštěl ho dvakrát do roka a jednou o něm vyprávěl vnoučatům. To ale ani není účel. Jako jednohubka na nedělní podvečer mi útok v Bílým domě posloužil víc než dobře.

• 23.1.2017  22:37
    Creed (2015)

Tak tady fakt s hodnocením strašně váhám... Je to hodně podobný prvnímu dílu, je to předvídatelný, zas a znovu mě štve ten samotnej zápas v boxu (ale je jasný, že pro diváky se zápasy musej točit takhle poutavě, akčně a ne jak to bejvá ve skutečnosti). Možná se mi ani moc nelíbil soundtrack, ani ta hrozně umělá zápletka mezi Donniem a Biancou. Jenže co naplat, tempo je svižný, střih a kamera nápaditý, Stallone hraje jednu ze svejch nejlepších rolí a film jako celek je z nějakýho důvodu zábavnej a dobře se na něj kouká. S naprostým klidem si umím představit, že bych kouknul na další 4 díly s mladým Creedem, i za cenu toho, že by to bylo trošku ždímání starýho Rockyho.

• 21.1.2017  09:24
    Anthropoid (2016)

První půka nudná, nemasná, neslaná, strašně moc ukecaná a taková bez nápadu, navíc ještě s prapodivnou romantickou zápletkou. Druhá půlka vynikající, plná akce, skvělejch dialogů a skvělou přestřelkou v kostele. Jako celek teda průměr. Kupodivu mě tu ale vůbec neštvala ta angličtina – jako jasně, je divný, že Češi mluvěj anglicky, ale u zahraničního filmu mi to vůbec nevadí.

• 17.1.2017  20:57
    Lída Baarová (2016)

Musel jsem počkat skoro 24 hodin, abych se uklidnil po tom straštiplným zážitku, než sem něco napíšu. Včera jsem totiž zažil něco, co nemělo obdoby. Něco tak ubohýho a amatérskýho jsem už dlouho neviděl. V podstatě ani nevím, kde bych s výčtem toho, co je na filmu špatně, začal. Z herců si jakž takž ještě dobře vedla Simona Stašová (jenže ta měla zas fakt debilní roli). To, co předvádí Pauhofová, Mádl, Kříž, Novotný (proboha, Novotný!), to je děs, běs. A do toho ještě ten blbej dabing Preisse. Scénář a režie je průšvih – tady absolutně nechápu, jestli mělo jít o komedii, parodii, hranej dokument nebo nedejbože fakt životopisný drama. Hudba mi taky nesedla – do filmu se nehodí a navíc tuhle moc řve a tuhle je naopak moc potichu nebo chybí vůbec. Práce s kamerou a nasvícením je jak z roku raz dva, vůbec jsem z těch záběrů a celkový atmosféry nevycejtil, že bych měl bejt v období okolo druhý světový. Celej film je kýčovitej jako prase, umělej až to tříská dveřma a chování postav je kolikrát taky nevysvětlitelný. Marně se snažím najít alespoň nějaký kladný body, nebo jednu jedinou scénu, která by snesla nějaký měřítko... Ne, není tu fakt nic: odpad jak vyšitej.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19