Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi
  • Akční

Přes prsty (2019)

Průměrná česká a snadno zapomenutelná jednohubka. Holky dostávaj přes prsty, ale celej film díky nim dostává docela jednoznačně přes hubu, jelikož jsou jedna víc nesnesitelná než druhá. Langmajera poslední dobou moc nemusím, ale pravda, že tenhle film docela zachraňuje. Dějově to je taková pseudopohádka, dlouhá a utahaná. Hudba je spíš otravná. Možná o filmu píšu docela negativně, ale v podstatě je to takový, jaký bych od český romantický sportovní komedie čekal, z toho se asi o moc víc vytřískat nedalo.

plakát

Kingsman: První mise (2021)

Tahle série filmů je super. Trojka sice není tak komiksová a zábavná jako první dva díly (ačkoli souboje s Rasputinem v první půlce jsou teda švanda ohromná!), zase je tu ale víc historických narážek a celek tak působí nějak víc "reálně". Ralph Fiennes exceluje, maličká role Daniela Brühela potěší, záverečná půlhodinka má šťávu a vlastně celý dvě hodinky utečou jak voda. Odkazy na první dva díly samozřejmě potěší. Matthew Vaughn to měl v paži a já se se opět skvěle bavil.

plakát

Devadesátky - Sudy (2022) (epizoda) odpad!

Nuda, nuda, šeď, šeď. To jsem se zas jednou těšil na zajímavou minisérii... I ejhle, jak jsem se zklamal! Celá série je šíleně uloudaná od začátku a pátej díl to zatím korunoval. Není to ani herectví, ani dokument, není to vůbec, ale vůbec nic. Technicky to je protivný zběsilou kamerou a nerytmickým střihem, postavy jsou zmatečný, herci nehrajou – tyvole ty snad fakt ty svoje repliky čtou někde z taháku, hudba není pro jistotu vůbec nikde. Bebjak dostal zajímavou předlohu, ze který mohl hodně vytřískat, místo toho dal všem divákům přes hubu sám. Já už si jako ten kalich hořkosti dopiju do dna a na poslední díl se podívám, ale mám dojem, že "filmový" Devadesátky ve mě zanechaj stejnou pachuť jak ty reálný.

plakát

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Dost nečekaně mě Hunger Games docela bavěj. Týhle sérii jsem vůbec nevěřil, ale začínám ji přicházet na chuť. Jasně, je to všechno přitažený za vlasy a jasně, dějou se tam často nesmysly. Ale jak už název napovídá, celý to je vlastně jedna velká hra, která je natočená tak, že děj má spád a všechno pěkně rychle odsejpá.

Nevina (2021) (seriál)

Dobrý, hodně dobrý. Umím si představit, že si tohle pustím někdy znovu. Série má spád, nevtíravý postavy, pár zvratů a fajnovej hudební podkres. Na druhou stranu si myslím, že podobnejch "kriminálek" je tu poslední dobou hromada a že by Nevina až tak vyčnívala, to zase ne.

Grinch (2000)

Nečekal jsem to, ale byl jsem spokojenej. Grinch není kdovíjak originální, ale jako vánoční jednohubka funguje. Je tak akorát dlouhej, místy dokonce vtipnej. Carreyho rád nemám, Vánoce už vůbec ne, ale dohromady to na mě zabralo.

plakát

Návrat do budoucnosti II (1989)

Propojení s jedničkou je fantastický, ale jinak je to teda překombinovaný, až to tříská dveřma. Já vím, že to jako není žádný drama, ani film podle skutečný události, ale tady už se zkrátka odehrávalo tolik neuvěřitelnejch a za vlasy přitaženejch událostí a dějovejch linek, že mi to vnímání příběhu příšerně narušovalo. Jestli jsem se u jedničky třeba i jednou usmál, tady bych nějaký kladný emoce hledal stěží.  Efekty jsou tu super, ale nápady už došly, tak dvojka jenom znovu vaří z jedničky. A protože ani dvakrát vylouhovanej pytlík čaje velkou parádu neudělá, nemůžu jít s hodnocením vejš. Jenom se teda upřímně bojím, z čeho uvařili tu trojku, na kterou se chystám. Divokej západ, jo? To jako fakt?! 🤨

plakát

Nečekaný vrah (2021) (seriál)

Úplně špatně, všechno špatně. Resp. technická stránka a herecký výkon jsou docela okej, ale jinak to celý absolutně nedává smysl. Já tu nebudu spoilerovat, ale... ale ty vole! 😀 To jsem si fakt myslel, že si ze mě dějově dělá někdo srandu. 😀

Ochránce (2021) (seriál)

Ochránce jsem zkouknul za tři dny vlastně. 😀 Jo, asi dva tři díly mi tam nesedly, ale celkově to je tuze zajímavej počin. Možná ne vždycky technicky úplně zvládnutej, možná trošku s nějakejma dějovejma nesmyslama, ale celkově je to rozhodně zapamatovatelnej kousek – fajnová jednohubka. 👌

Schumacher (2021)

Schumachera a Ferrari mám k zbláznění rád, ale tenhle dokument zas až taková paráda není. Něco tu možná přebejvá, hodně věcí tu zbytečně chybí, něco je tak nějak divně napřeskáčku. Na rozdíl od perfektního dokumentu o Sennovi je Schumacher kouskem, kterej si laik neužije a nevychutná, bude se ztrácet. Já jsem se neztratil, ale znovu se na tohle asi koukat nemusím.

Ovládací panel