Ferrari (2023)

Šel jsem do kina bez očekávání a stejně jsem odcházel docela zklamanej. Je to film vlastně docela o ničem, ale mohl jsem si přečíst první větu popisu předem a pochopil bych. Rozhodně to není cesta Ferrariho od začátku na vrchol, film jenom mapuje dvě události z jeho života (jednu ze soukromýho života, jednu pracovní) a ještě je mapuje dost povrchně a technicky nezajímavě. Přijde mi, že filmy s podobnou tematikou jdou tak nějak víc a víc do kytek. Rivalové byli super, Le Mans o poznání míň (ale chápu, že se oba dva kousky skvěle prodávaly), film Ferrari je ze všech těhle nejmíň zdařilej, utahanej. Fanoušci italské značky si zaslouží víc. A fanoušci kvalitních filmů taky.

Tetris (2023)

Super film, velká paráda! Velmi pěkná konverzační podívaná, zajímavá příběhem, hudbou i vizuálem. Navíc v dost slušným tempu, odsejpá to. Je tam maličko americkýho klišé, ale co už. Klidně bych si ten film mohl pustit okamžitě teď hned znova a zase bych se dvě hodiny slušně bavil. 👌

Stáří není pro sraby (2022)

Film není nic moc, v podstatě je to kopie Bucket Listu s Nicholsonem. Je samozřejmě fajn vidět tuhle starou generaci herců pohromadě, ale vtipný to není, originální taky ne a ten nechutnej product placement je fakt k pláči.

Návštěvníci (1983) (seriál)

Tak jsem ten seriál po pár letech zkusil znova a najednou musím říct, že se mi líbil. Rozjezd je pomalejší, občas to je trošku ukecaný, tu a tam přitažený za vlasy. Jako celek to ale tak nějak odpočinkově funguje výborně, příběh je zvláštně poetickej, nenásilnej, člověk se semtam usměje, všechno má řád a je doplněné krásnou hudbou Karla Svobody. Návštěvníky nemusím vidět pořád dokola, ale jednou za dva roky na ně kouknu velice rád.

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Ty jo, to bylo dobrý! V posledním díle se vrací HODNĚ z toho, co bylo v těch prvních dílech a je to paráda... Těžká a hezká nostalgie na ty první Básníky, trošku romantická, trošku vtipná, hezky příběhová (a to nejen Štěpánem, Kendym, ale i panem profesorem Ječmenem)... A Rybová se mi po Borůvce rázem stala druhou nejsympatičtější Štěpánovou partnerkou. 🐟 Snad možná ta malá linka s Holubovou tu byla trošku navíc, ale co už. Jako celek to funguje parádně! Během tří dnů jsem film viděl dvakrát a myslím, že bude ještě zrát s dalším a dalším shlédnutím. Čtyřka jak vyšitá.

Návštěva staré dámy (1999) (TV film)

No panejo, od filmu jsem nečekal vůbec nic a dostal jsem špičkovou záležitost. Ten příběh je silnej jako blázen, podmanivá hudba perfektně dokresluje atmosféru. Bohdalová, Švehlík i Němec hrajou jak o závod. Ale musím tady vyzdvihnout i vedlejší role, protože i třeba Ruda Hrušinský předvádí parádní výkon. Sakrapráce, takhle má vypadat vesnický drama, přesně takhle. Nevím proč, ale celkovou atmosférou (možná i trochu příběhem) mi film připomněl můj hodně oblíbený Dogville. Návštěvu staré dámy si musím zařadit mezi filmy, které si rád jednou za čas pustím.

Báječná léta pod psa (1997)

Komedie to teda není ani smykem, ale setsakra příjemnej film to rozhodně je, to jo. Líbí se mi celková nálada i ten nerušenej a přitažlivej vizuál filmu. Docela dlouho mi trvalo, než jsem tu atmosféru filmu pochopil a nasál, možná i proto se mi první půlka zdála trošku vlažnější. Pak se všechno najednou rozjelo tak nějak správně a já si užíval každej záběr, každou hlášku. Potěšilo mě tam množství velkých herců, byť často v malých rolích. 😊

Luca (2021)

Teda, mě to nebavilo. :( Ta samotná myšlenka je zajímavá, ale příběh je tuctovej, nezajímavej, nezábavnej.  Ta hodinka a půl sice hezky uběhne, ale i na Pixar je to až moc velká pohádka. Vůbec nevidím důvod, proč bych si měl Lucu pustit někdy znova.

Přes prsty (2019)

Průměrná česká a snadno zapomenutelná jednohubka. Holky dostávaj přes prsty, ale celej film díky nim dostává docela jednoznačně přes hubu, jelikož jsou jedna víc nesnesitelná než druhá. Langmajera poslední dobou moc nemusím, ale pravda, že tenhle film docela zachraňuje. Dějově to je taková pseudopohádka, dlouhá a utahaná. Hudba je spíš otravná. Možná o filmu píšu docela negativně, ale v podstatě je to takový, jaký bych od český romantický sportovní komedie čekal, z toho se asi o moc víc vytřískat nedalo.

Kingsman: První mise (2021)

Tahle série filmů je super. Trojka sice není tak komiksová a zábavná jako první dva díly (ačkoli souboje s Rasputinem v první půlce jsou teda švanda ohromná!), zase je tu ale víc historických narážek a celek tak působí nějak víc "reálně". Ralph Fiennes exceluje, maličká role Daniela Brühela potěší, záverečná půlhodinka má šťávu a vlastně celý dvě hodinky utečou jak voda. Odkazy na první dva díly samozřejmě potěší. Matthew Vaughn to měl v paži a já se se opět skvěle bavil.