tombender

tombender

Tom K.

okres Praha
student filmů a fanoušek práv..nebo tak nějak

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 27.8.2011  20:04
    Zvuk hluku (2010)

-Haydn na mě sere.- -Policie, odhoďte buben!- Komedie o šesti hudebních teroristech, se kterými nakonec kolaboruje i polda, který je měl původně chytit. Bavil jsem se výborně.

• 26.8.2011  01:37

Klasický Woody. Nasmál jsem se opravdu do sytosti.

• 24.8.2011  16:12

Příjemná a originální filmová melta :)

• 14.8.2011  00:25
    Odcházení (2011)

Absurdita Václavu Havlovi jde. Jen si myslím, že tahle podařená divadelní hra neměla nikdy vzniknout jako film.

• 8.8.2011  20:35

Zfilmovat vyhnání sudetských Němců jako komedii - či ještě lépe - nepovedenou parodii všech povedených snímků s touto tematikou? Úkol hodný talentu Juraje Herze. Třešničkou na dortu/filmu plném pokažených dialogů a uměle vygradované pointy ( -Pročs mi neřek', že jsem Židovka? -Já přeci chtěl, ale nikdy nebyla vhodná chvíle..) byla německá herečka v roli 'nejkrásnější české holky' v celém okolí. Jediní, kdo film dle mého drželi nad vodou, byli pánové Roden s Hrušínským.

• 18.7.2011  00:43
    Flákači (1995)

Klasicky perfektní dialogy, film ani chvilku nenudí. Moc mě potěšilo vidět téměř všechny Smithovy oblíbence v jednom obchoďáku (filmu :)

• 13.7.2011  21:55
    Restaurátor (2010)

Velmi pěkné komorní drama o komplikovaném vztahu otce a syna a jednom starém piánu. Pointa filmu mne příjemně překvapila, protože zde byla spousta možností, jak sklouznout k Hollywoodu.

• 3.7.2011  23:23
    Melancholia (2011)

Příběh měl perfektní gradaci, atmosféra byla mrazivá, přesně dle očekávání. Jediné, co mě trochu rušilo, byly odbočky k vedlějším postavám v první části, ale jinak při sledování konce jsem měl opravdový strach.

• 23.5.2011  23:43
    Harry Brown (2009)

Fajn napínavý příběh o pomstě jednoho staříka. Hodně autentické, věrně natočené. Caine je stále bourák.

• 23.5.2011  04:03

Nebýt sexy šišlající Penelope a legračního Deppa, tak se asi ukoušu nudou...Nevím, ale připadá mi, že první Piráti, které jsem viděl před lety, měli alespoň trochu propacovaný příběh. Tohle byla prachsprostá vata, a kdybych do toho kina nešel zároveň na rande, tak asi opravdu těch peněz za lístek lituju..

• 10.5.2011  00:08

Život Johnyyho Cashe byl jistě velmi fascinující, nicméně film v tomto ohledu poněkud zaostává. Ani vlastně neumím říct v čem přesně, ale bylo to poněkud nudnější, než bych čekal. Každopádně Reese, Joaquin i Elvis hráli skvěle :)

• 4.5.2011  23:53
    Jak nežít svůj život (TV seriál) (2007)

Tak copak to tady máme. Don je děsné pako a budižkničemu, něco mezi Listerem a Bernardem z BB, pak je tu Eddie připomínající svou láskou k úklidu a přitrouble-geniální povahou křížence matky terezoidky a Mannyho taktéž z BB. Do toho všeho se jim připletou postoupně dvě Kochanské. I když je tento model už tak trochu okoukaný, stejně to těm Britům pořád jde. Je vidět, že si s tím Dan Clark opravdu vyhrál a já dávám za 5.

• 23.4.2011  00:17

Jako nebyla to úplná ptákovina, ale prvotřídní byla jen výprava a efekty, což je celkem málo na materiál, jenž byl tvůrcům k dispozici. Navíc srovnávání se prostě ubránit nelze a titáni z 80. let vítězí na plné čáře. Btw zajímalo by mě, kolik lidí si uvědomilo ten vtip s plechovou sovou :D

• 25.3.2011  00:30

Tváří se to sice od začátku až do konce jako děsná blbost, ale člověk se v podstatě od prvního momentu skvěle baví. Sedl mi humor i Wrightova režie. Jeden z filmů, které si pustíte, když chcete vypnout, ale přitom nepodstupovat riziko nezamýšlené lobotomie.

• 20.3.2011  22:41
    Kouř (1990)

Je to fajn! Mezi českými filmy je to zcela jistě klenot, vyčnívá minimálně svým ztvárněním tehdejší absurdity a propracovaností postav.

• 19.2.2011  23:40

Moc příjemný western. Souhra Bridges-Damon funguje bezvadně, příjemně potěšil taky Josh Brolin, který se byť jen na chvíli objevil v roli padoucha. Všichni tři dokazují, že patří k tomu nejlepšímu ze současné americké herecké obce. Příběh byl zpracován typicky coenovsky, tj. naturalisticky. Zkrátka moc se s tím nesrali a mě se to líbilo.

• 14.2.2011  00:30

Na Aronofskyho režii se mi nejvíc líbí jeho posedlost detaily. Třeba dlouhý záběr na vrásčitá záda staré trenérky, letmý úšklebek tváře z obrazu atd. Prostě si s tím umí vyhrát, stejně tak jako s hudbou, která dokonale podkresluje děj. Novodobý Kubrick, as far as I am concerned :)

• 31.1.2011  00:50
    Yes Man (2008)

Jako zápletka slabá jako jemnický čaj, ale Jim je prostě skvělý i s přibývajícími vráskami.

• 22.1.2011  12:04
    12 opic (1995)

Nádherná schíza :)

• 25.12.2010  01:55

Moc pěkný rodinný road trip.

• 19.12.2010  00:16
    Valkýra (2008)

Ten klasický americký patos na závěr (e. g. když si Stauffenbergův podržtaška stoupne před něj a nechá se zastřelit - do zad - jako první) to podle mě trochu kazí. Ale jinak Singerova režie jako vždy vynikající a Cruise mi nevadil tak, jak mi vadí obvykle, což je určitě úspěch.

• 16.12.2010  01:20

Ten film je dokonalý! A neříkám to jenom proto, že zrovna teď píšu diplomku na související téma..anebo že miluju filmy Davida Finchera..i když nějaký vliv na mé hodnocení to určitě má :) Každopádně, byl to film nebo dokument? Protože přesně tohle se stalo a navždy to změnilo životy všech lidí, kteří drží krok s tempem doby. Přijde mi to neskutečně fascinující a nemůžu se dočkat, jak ten příběh bude pokračovat.

• 15.12.2010  19:22
    Wall Street (1987)

Je fajn, že jsem Wall Street viděl až teď, zároveň s dvojkou. Celé to dávalo lepší smysl. Pokud bych měl zhodnotit obsahovou stránku, tak i když se tenhle film drží snad všech zažitých klišé o finančních trzích a lidech na nich podnikajících, pořád se na to dá dívat :)

• 10.12.2010  00:26
    Na doraz (2010)

Pařba ve Vegas se tentokrát neopakovala. Bohužel.

• 8.12.2010  01:14

Nepřeberná studnice hlášek, ze které čerpá kdejaký akční film. - Seš sám? - Ne, mám s sebou vídeňský chlapecký sbor :D

• 7.12.2010  22:20

Tyranosaurus je zase nejlepší :)

• 6.12.2010  00:20
    Iron Man 2 (2010)

Tolik skvělých herců najednou už jsem viděl. Ale aby mě bavil v podstatě každý okamžik filmu, ať už tam byl Bobby Jr., Gwyneth, Donny, Sammy L., Scarlett nebo třeba Mickey, to jsem popravdě nečekal. A ten Rourkeův ruský přízvuk! :D

• 28.11.2010  14:39

Průměrný film o feťácích. That's it.

• 24.11.2010  00:42
    Kód 46 (2003)

Nejdivnější filmový zážitek za poslední dobu. Až to celé vstřebám, tak se rozepíšu podrobněji :)

• 20.11.2010  00:46

Pointu jsem čekel celkem lacinou, i proto mě výsledek mile překvapil. Ale stejně Cruise furt nemusím :)

<< předchozí 1 2 3 4