vhorky

Vlada Horky

Česko

<< předchozí 1 2
    • 1.1.2018  22:20
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Nebylo to nejhorsi. Vypravne, v peknych lokacich, herci usli.

• 6.7.2017  09:06

Tak příšerné herecké výkony a naivní dialogy, to se jen tak nevidí... a upřímně, koho dneska z malých děcek zajímá nějaké létající kolo (takový nesmysl) a nějaký šašek s červenou lodičkou na hlavě. Já vím, je to klasika našich otců, ale doba už je dnes jinde...

• 28.2.2017  13:14

Během promítání jsem 2x usnul....

• 20.5.2016  09:03
    Hlas pro římského krále (TV film) (2016)

Jak už mnozí napsali, herecky Kryštof Hádek nenaplňuje představu císaře Karla IV. Naopak Stanislav Majer neměl jako Jan Lucemburský chybu a Hádek vedle něj vypadá jak nějaký usmrkánek, který vůbec nemá vysokou a svalnatou postavu a neholduje turnajům, na jednom z nichž skutečný Karel IV utrpěl vážné zranění, které mu změnilo život. Šišlající Voříšková také nemá patřičné charizma sestřenice francouzského krále, která dle dějepisných pramenů měla přijet s honosným doprovodem a výzdobou, ale ve filmu přijíždí takřka s pár chudými pohunky ve vrzajícím kočáře. Film nenaplnil očekávání o výpravném historickém filmu, jak jsme asi dle mohutné reklamy očekávali. Řada lidí tento film srovnává například s filmem V erbu lvice, který je daleko lépe zpracovaný po všech stránkách. Ve filmu neodpovídají kostýmy a zbroje jednotlivým obdobím a postavy během letopočtů vůbec nestárnou a dokonce mají i stejné kostýmy. Děj skáče mezi letopočty takovou rychlostí, že se člověk ani pořádně nezorientuje. Celý film končí vlastně v době, kdy má Karel IV. teprve uskutečnit svoje největší počiny. Film je bohužel podprůměr, což mě mrzí.

• 11.1.2016  10:17
    Padesátka (2015)

Celkem nudná rádoby komedie. Až na pár vtipných scének mi to jako komedie moc nepřišlo. Herecké výkony podprůměrné až křečovité, scénář naprosto katastrofální. Film bez jakéhokoli děje. Vše se motá neustále prostřednictvím rozhovorů mezi třema chlapama o tom, kdo je čí příbuzný a kdo s kým, co s kým až jsem si vzpomněl na scénku z Jára Cimrman ležící, spící, kdy hráli divadlo o pravdě a větru z hor. Od půlky filmu jsem chtěl odejít, film se může směle postavit vedle Kameňáku 3 nebo Babovřesek 2.

• 7.10.2015  18:33
    Marťan (2015)

Film je po technické stránce pěkně zpracovaný se zajímavými efekty. S dějem je to horší a s reálností ještě hůř. Film končí klasicky po americku a to já fakt nemusím. Film je lehký nadprůměr.

• 29.9.2015  09:10
    Everest (2015)

Na tento film jsem zavítal z několika důvodů. Jednak se už delší dobu v kinech neobjevilo něco, za co by stálo vyhodit peníze. Dále kvůli 3D projekci a v neposlední řadě z důvodu, že se dal předpokládat velmi strhující příběh, který byl natočen na základě skutečné události... a to já rád, protože to nikdy nezklame. Život, to je panečku spisovatel!!! Jako obvykle jsem si dal s přítelkyní silné kafe, abych něco nedej Bože nezaspal, a to nebyl moc dobrý nápad, jak jsem později poznal. Film je opravdu skvěle natočený s pasážemi s nádhernými horami a krajinou okolo. Vše je podáno s dech beroucími záběry z výšky i skvělým zvukem. Musím říct, že jsem se ani minutu nenudil a film byl vynikající. Takže pokud si zajdete do kina, kde si dáte silné kafe, po kterém se třesete jako ratlík, k tomu takový velmi napínavý katastrofický film, kde nikdo z diváků ani nepípne kromě puberťáků chroustajících popcorn a ze zadu, aby jste té nervozity neměli málo, vás ustavičně co minutu kope do sedačky nervózní přitloustlá funící dáma, tak není nic lepšího, to mi věřte... třepal jsem se ještě ráno. Celou atmosféru pak podtrhne nemytý pán před vámi, jehož smradlavý odér měsíc nemytého homlesáka, vás co 5 minut praskne přes nos. Za to ovšem tvůrci filmu nemůžou, že.... Takže film 90 % a skvělý zážitek. Mohu jenom doporučit.

• 18.8.2015  10:15
    Babovřesky 3 (2015)

Chce se mi zvracet. Proč? Proooooč? Za co?

• 18.8.2015  10:10
    24 (2001)

Stručně lze označit jako sexuální tření. Bára je hezká holka, ale to film nezachrání.

• 22.5.2015  10:12

Jednoduchá česká komedie, která má blíž ke Kameňáku a Babovřeskám než k nějakému oscarovému filmu. Člověk se zasměje, především Ondřej Vetchý se asi realizoval. Dámské publikum středního věku se v některých fázích filmu řezalo smíchy tak nahlas, že jsem myslel, že se tam brzy stane úraz. Film si tak trochu dělá legraci z naší policie, částečně i z bondovek. Obávám se ale, že film po prvních shlédnutí ztratí většinu vtipného, co v sobě má a stane se z něj odpad. Tři hvězdy dávám za technickou stránku, triky, honičky, střílačky, animaci a herecké obsazení, zejména hééérečkám.

• 7.3.2015  08:53

Film je zajímavě pojatý, neobsahuje zbytečně krvavých scén. Celkem se mi líbil.

• 7.3.2015  08:51

Tenhle film byl trošku takový hrubší ovárek filmu "Smrt čeká všude". Některé scény byly nechutné až hnusné. Jediné, co mě ale opravdu vyděsilo bylo to umělohmotné dítě resp. panenka, kterou chovali po narození v náruči. Režisér nás má asi všechny za blbce.

• 24.2.2015  09:48
    Cesta ven (2014)

Romská otázka není můj šálek kávy.

• 24.2.2015  09:42
    Vejška (2014)

Docela dobrý film, rozhledně lepší, než Gympl.

• 24.2.2015  09:40

Zase jednou něco, na co se dalo dívat a co mělo trochu úroveň.

• 24.2.2015  09:20

Film, který patří k tomu povedenějšímu, co se za poslední roky v ČR natočilo. Není to veledílo, ale na sobotní večer jako odreagování docela dobré.

• 21.2.2015  23:16

Přiznám se, že jsem na tento film původně vůbec nechtěl, ale pod tlakem reklamy a všudypřítomné hysterie jsem se nakonec rozhodl udělat své polovičce radost a pozvat ji na toto veledílo, aby měla s kamarádkama v práci o čem klábosit. Nic moc jsem od toho nečekal, tak se dá říct, že jsem nakonec byl mile překvapen, že to až zase taková slátanina nebyla. Shrnul bych to asi takto: Typický americký sladký erotický pohádkový film, kde divačky žasnou u erotických scén stejně jako Helena Růžičková u Angeliky před 30 lety a asi u toho i úplně stejně vypadají. Herec jistě nenechává u našeho něžného pohlaví klidnou mysl, herečka až na trošku povadlé poprsí a plošší zadeček také ujde... apropo pánové, kdo z nás má doma alespoň tohle, že... Za velký klad považuji určitě zvolenou hudbu, kostýmy a neokoukané tváře herců. Kusové erotické scény mě kupodivu nechaly chladným, asi jsem už z toho množství sexu a erotiky, která na nás vyskakuje odevšud, úplně otupělý, ale zase to bylo lepší, než co ve filmech předvádí Aňa s Romanem Luknárem. Možná v tom sehrála roli i ta padesátnice, co seděla vedle mě z druhé strany a neustále chřoupala nějaké fuj masové sušenky, které smrděly široko daleko. Nebo ten starší týpek o řadu za mnou, který mě asi 20x za večer zuřivě kopl do sedačky. Asi tam něco zkoušel... BSDM ve filmu naštěstí nebylo a jsem za to rád, já totiž krev zrovna moc nemusím a na ženách už vůbec ne. Mojí polovičce zchladly ruce jako led a několikrát se mi pokusila rozmačkat ruku a tak jsem se jí na konci filmu optal, jestli jsme z toho všeho ještě dosud něco nevyzkoušeli... Sice to na 5 hvězdiček není, ale když to tady tak čtu, jak si každý vylévá na tomto komerčním filmu svůj mindrák a má potřebu si taky trochu plivnout, tak mu je za pěknou hudbu a hezkou hééérečku dám. Mně se film líbil, jako příjemnou sobotní zábavu a odreagování to bylo fajn. PS: Jen bych chtěl místní hodnotitele, co dali "odpad", upozornit, že film zařadili na stejné místo jako Babovřesky s křepčícíma babkama nebo Kameňákem, což si myslím, že si tenhle film nezaslouží.

• 18.11.2014  11:26
    Intimity (2014)

Film se snaží prolínat několik příběhů různých párů. Film nebyl špatný, ale asi na víc než jedno podívání není.

• 16.10.2014  09:51

Film působil trochu kostrbatým a nevyváženým dojmem. V některých pasážích se film smrskne na pouhé vyprávění andělů o dotyčných osobách a jejich minulosti se statickými záběry na sedící herce, což po určité době začne nudit. Byly tam pasáže, kdy jsem měl chuť odejít, jelikož mě děj ne až tak zaujal a místy je velmi nelogický. Celý film se motá kolem budoucího úmrtí dvou osob, jimž by andělé mohli pomocí vnuknutí změnit život a tím pomoci se této smrti vyhnout. Ačkoli je řečeno, že mohou zasahovat pouze pomocí vnuknutí, tak se o několik minut později zjevují a zasahují do děje. Herci jako například obézní Labuda nebo alkoholička Bydžovská mi neseděli, a i další herci byli asi omylem. Jako režisér bych volil úplně jiné obsazení a celou atmosféru. Film byl místy zajímavý, takže jej nelze zcela zavrhovat, ale upřímně řečeno, čekal jsem víc, protože materiál od Michala Viewega měl větší potenciál.

• 27.7.2014  10:49
    Angelika (2013)

Tato verze Angeliky není povedená. Hlavní představitelka působí namyšleně až arogantně, což jistě v době Ludvíka XIV. nebylo u žen běžné a spíše to trochu kopíruje soudobé chování mrch. Celý film je nezáživný a nestojí za více než jedno shlédnutí.

• 11.4.2014  15:59

Film je trochu těžší na sledování a pochopení, ale díky hudbě a některým hercům jej lze řadit mezi ty lepší.

• 8.4.2014  08:41

Film, který je spíše pro mladší ročníky, nemá příliš velkou uměleckou hodnotu. Řekl bych, že je to spíše ze škatulky Babovřesků a Kameňáků. Miroslav Donutil úroveň filmu nijak nezachrání. Herecký výkon hlavních představitelů není nic moc, hudba také nic moc. Jak už tady někdo napsal, že si to může pustit večer k práci nebo žehlení :P.

• 10.3.2014  07:51
    Fair Play (2014)

Film je velmi dobrý, nikoli však vynikající. Hlavní hrdinka je sice sympatická, ale jako sportovkyně resp. běžkyně prostě nevypadá. (křivé nohy, velký zadek). V některých záběrech běhu zezadu na kryté rozcvičovací dráze stadionu je strašně patrné, že ji hraje dublérka, která sportovkyní naopak evidentně je. Zdá se mi velmi nereálné, že by sportovkyně nechtěla dopovat resp. by ani nevěděla, co jí lékař podává. Tak to prostě nikdy nefungovalo. Sportovci nejsou stádo ovcí a moc dobře vědí, co berou nebo neberou. Jedna zásadní věc, která se mi na filmu nelíbí, je to, že se z lékaře, trenéra a vedení ČSTV dělají negativní postavy a naopak se idealizuje sportovec. Za minulého režimu se dělalo první poslední pro sportovce, všichni se jim snažili vyjít vstříc (aspoň jak já si pamatuji) a rozhodně táhli se sportovci za jeden provaz. Jak už kdosi psal na diskuzním fóru, že nechápe, proč do každého filmu musí být vkládány zápletky ze socializmu, STB apod., jak pak mohou v USA vlastně točit filmy, když si nic takového neprožili? Vždyť nemohou mít žádné pořádné téma. Tady se snad ani nedá film natočit nějak normálně bez zmínky na minulý režim. Ve filmu je příliš mnoho analogií s Jarmilou Kratochvílovou a to si myslím, že nebylo nutné. Film rozhodně patří k tomu lepšímu, co u nás bylo za poslední léta natočeno. Shrnuto a sečteno: je dobře, že takový film vznikl.

• 3.3.2014  17:40
    Babovřesky 2 (2014)

Největší odpad všech odpadů, žumpa žump a výkal výkalů...

• 3.3.2014  17:38
    Samec (2009)

Film má něco do sebe, hlavně se líbí ženám :D

• 18.10.2013  18:04
    Donšajni (2013)

Z kina jsem odcházel s rozporuplnými pocity. Na jednu stranu se mi film líbil a měl něco do sebe, na druhé straně mi místy připadal absolutně nudný a monotónní bez špetky děje. Jan Hart předvedl solidní herecký výkon stejně jako věčná Libuše Šafránková. Jiří Menzel si nikdy neodpustí erotické scény, což možná bylo ku prospěchu tohoto filmu.

• 18.10.2013  18:00
    Kameňák 3 (2005)

Odpad všech odpadů, nejhorší film, co jsem kdy viděl společně s Babovřeskama.

• 18.10.2013  17:59

Odpad bez komentáře. I Kameňáky jsou lepší...

• 18.10.2013  17:57

Absolutně nudná a monotonní podívaná. Jediné, co je na tom trochu zajímavé jsou počítačové triky, které ovšem nejsou moc povedené.

• 18.10.2013  17:56

Tohle je opravdu odpad, na který se nedá dívat.

<< předchozí 1 2