Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Animovaný

Recenze (1 043)

plakát

Bosch - Série 7 (2021) (série)

I přesto že se scénáristicky posledních pár sezón hodně trápil, si Bosch stále udržoval tu svojí podmanivou atmosféru, měl velmi dobře obsazené, zajímavé postavy a atraktivní prostředí. Takže jestli tohle byla skutečně finální sezóna, je to škoda, protože by měl podle mě Bosch (s lepšími scénáristy) stále co nabídnout.

Válka zítřka (2021)

Klišoidní slátanina s katastrofálním scénářem, s nepřesvědčivým castingem a režisérem s nulovým citem pro cokoliv. Tohle mě jako diváka jen uráží.

Nezastavitelný (2010)

Je to tedy hloupoučké až běda, o tom žádná, ale zároveň je to našlapané až k prasknutí, a tím že se pořád něco děje, nenechá Scott diváka vydechnout až do samotného konce. Dynamická kamera a atraktivní obsazení, jen škoda toho silně nerealistického pojetí, které by prokoukli i malé děti.

Základna (2019)

Solidně natočené, dobře obsazené a je to velmi zajímavé téma, nicméně většina postav není dobře napsána, vyjma obou hlavních rolí, a divák nedostane prostor dostatečně si je oblíbit/poznat. První půle a celá estráda s jejich veliteli nezáživná a pro samotný příběh zbytečná. Dost mi ale vadil útok Talibanu na základnu, který je klasicky hollywoodsky přitažený za vlasy, a neustále roztřesenou kamerou se režisér snaží zamaskovat svojí neschopnost, natočit útok alespoň trochu nápaditým způsobem.

plakát

Princezna zakletá v čase (2020)

Na poměry české to docela ujde, má to velmi dobré triky a zajímavý koncept. To provedení je ale přinejlepším průměrné, scénáristé neví jak ten zajímavý koncept neotřele využít, a nevyzrálý režisér tomu taky moc nepřidá. Přepálená stopáž, nekonzistentní obsazení a nepasující český dabing jakbysmet. Velmi slabé tři.

Ex Machina (2014)

Výborně obsazená a příjemně natočená minimalistická sci-fi. Jen ten oscar za vizuální efekty vůbec nechápu, protože všichni čtyři spolunominované filmy jsou v téhle kategorii o třídy lepší. Jinak malinké zklamání ze závěru.

Sedm statečných (2016)

No všechno špatně a škoda mluvit. Ale snad jen zmíním, nekonzistentní casting, průměrný scénář, režie bez citu k žánru, závěrečná přestřelka k smíchu a plná trapných klišé a nevýrazný soundtrack s trestuhodně nevyužitou původní hudbou. Slabé dvě.

Wonder Woman 1984 (2020)

Příběhový záměr nebyl úplně špatný, to provedení je ale trestuhodné. Všechno se tu děje tak nějak nahodile, bez nějakého vysvětlování (kámen, Steve, Max), a postrádá to větší hloubku. Scénáristicky a dramaturgicky nezvládnuté a akční scény jsou předigitalizované se špatnou choreografií. Navíc je to příšerně dlouhé a roztahané, a vždycky když se to jakžtakž rozjede, tak to utnou nějakou rádoby romantickou nebo vtipnou scénou. Závěr si tu reputaci ale u mě trochu napravil, Pedro Pascal si to pak jako "záporák" náležitě užívá, Gal Gadot.. je prostě Gal Gadot a Zimmerův soundtrack je tradičně parádní.

Cesta zpátky (2020)

Nadprůměrné sportovní drama, ale především strhující sonda do duše člověka, který se snaží vyrovnat z velkou životní tragédií. Inspirativní film s mírným feel-good nádechem, a po určité době zase dobrá role Bena Afflecka.

Ava: Bez soucitu (2020)

Víc rodinné drama než akční film, příběhově průměrné a bez nápadu. Akční scény navíc taky neposadí na zadek. Atraktivní obsazení nicméně potěší a do jisté míry udrží divákovu pozornost. Mezi dvěma a třemi.

Ovládací panel