Král (2019)

Historický film, byť vypráví o skutečných lidech, jeho příběh je čistá fikce. A to je trochu škoda, protože film dokáže vyprávět mnohem uvěřitelněji a hmatatelněji, než kdejaký film založený na historických reáliích. Mám s ním jen jeden větší problém, a to je Edgerton. Nemám proti němu vůbec nic, ale ve všech jeho rolích pro mě byl špatně uvěřitelný, a v téhle roli zvlášť. Kromě něj ale skvěle obsazené, včetně Pattisonova slizkého frantíka.

Dva papežové (2019)

Až na ten moc dlouhý, ale nezbytný flashback uprostřed filmu, který trochu zbrzdil dobře rozjeté tempo, je to skvělé po všech stránkách. Fantastické obsazení, skvěle vypointované a hodně emotivní finále - alespoň pro mě.

Perníkový táta - Série 3 (2010) (série)

Velká kvalita tam pořád je, ale je to příliš natahované, a některé episody jsou jen "vyplňovací" a téměř o ničem (např. Fly), a moc často a zbytečně se čerpá z minulosti.

Irčan (2019)

Tři a půl hodiny se cházka mafiánů/gangsterů poplácává po zádech a sem tam se navzájem vraždí. Není tam žádný pohled z druhé strany, žádný kontrast dvou světů, který by těm událostem dal kontext a udělal to divácky zajímavější. Je to ale netočené velmi zručně, o tom žádná. PS: Digitální omlazování, vyjma De Nirrových očí, mi nevadilo

Zaklínač - Série 1 (2019) (série)

Po otřesném pilotu to šlo s kvalitou naštěstí o dost výš. Jsou tu opravdu skvěle obsazené a napsané postavy, hlavně Yennefer, která je také podobná svému hernímu protějšku. Stejně jako Cavill, kterému ta role perfektně sedla, a s jeho zaklínačem nemám jediný problém. Problém jsem měl s dějovými liniemi, které bylo těžké až nemožné někam časově zařadit. A taky mi vadí nadměrné obsazování významných rolí herci černé pleti do staroslovanského světa, kde by měli být černí víc vzácní, jako členové vzdálené exotické rasy. Za čtyři ale s odřenýma ušima.

Zaklínač - Začátek konce (2019) (epizoda)

No páni. Nečekal jsem moc, a navzdory všeobecně vysokým očekaváním jsem měl laťku hodně nízko, ale jestli má být Witcher chlouba Netflixu a konkurence velkým konkurenčním seriálům, tak tohle zatím vypadá jako boj Davida a Goliáše. Do očí bijící low budget scény, nudné obsazení a kamera, špatně napsané postavy, chybí mi tam zajímavě uchopené prostředí a přirozené seznámení s postavami. Cit pro látku a trochu zručnosti. Jeden z nejhorších pilotních dílů, co jsem viděl. Mírný optimismus ale přesto zůstává, byly tam určité nadějné záblesky.

Santa Clarita Diet - Série 1 (2017) (série)

Tohle se mi hodně trefilo do vkusu. Jak skvělým obsazením, tak zábavným námětem, který jen svádí k jedné potrhlé scéně za druhou. Drew a Timothy si k sobě navíc náramně sedli.

Láska nebeská (2003)

Nádherně napsané a fantasticky obsazené, finále ale pro mě až příliš tlačí na pilu. A opravdu musel potkat přímo Claudii Schiffer, která měla být jen zasněné nereálné přání? S tímhle to zabředává do fantasy, kde je v podstatě vše možné, a film tak ztrácí na uvěřitelnosti.

Klaus (2019)

Klaus oplývá nejen hezkou animaci se specifickou až kreslenou stylizací, ale především krásným a originálním vánočním příběhem. Španělský tvůrce Sergio Pablos ale není žádným nováčkem v oboru, má toho už za sebou docela hodně, a velkou měrou se podílel např. na animovaném Já, Padouch.

Perníkový táta - Série 1 (2008) (série)

Neuvěřitelně originální námět a velmi uspokojivé provedení. A samozřejmě obsazení hlavních rolí má na celém úspěchu zásadní podíl, protože Cranston je castingová trefa dekády a Aaron Paul mu skvěle sekunduje. Navíc první sezóna nabízí tolik obsahu, že by se pohodlně vešla do 12 dílů.