Bez jištění na El Capitan (2018)

O malinko slabší než u podobného 14 peaks, nicméně neméně úctyhodný, neuvěřitelný výkon naštěstí s dobrým koncem. Klobouk dolů!

Můj bratranec Vinny (1992)

Místy docela zábavné, ale nemůžu se přenést přes to, jak se z Vinnyho, který se chová na začátku jako vidlák který nemá o právu ani ponětí, stane za pár dní právnické eso. Nedává mi to smysl, zvlášť když je to celé postavené na jeho postavě. Jinak Marisa Tomei je neodolatelná! Slabší tři.

Noční rande (2010)

Spousta kvalitních herců v malých rolích potěšilo, a sem tam se člověk i zasměje, průměrnost z toho ale čiší na sto honů, a je to hlavně znát na nezáživném scénáři, bez nápadu a se spoustou nelogických momentů.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Newman a Redford patří bezpochyby mezi nejlepší filmové duo všech dob, o tom ostatním ale příliš pozitivního říct nemůžu. Nesedí mi způsob vyprávění a jeho rádoby poetika, decentní zakončení ale cením.

Holka na roztrhání (2002)

Děj sice prosťoučký, ale má to celkem chytlavej vibe pozdních devadesátek, Reese to opravdu sekne a má to velice uspokojivej casting. Za mě ok.

Spolujízda (2019)

První polovina docela zábavné se slušnými gagy, ta druhá se ale drží v zajetých kolejích a ničím nepřekvapí. Mezi ústřední dvojkou to ale docela funguje, takže mírná spokojenost.

Nikdo tě nezachrání (2023)

Za mě nečekaně originální záležitost. Místy hororově mrazivé, jindy zas zábavné, stále ale naprosto nepředvídatelné. Fakt že se ve filmu neřekne jediné slovo, je pro mě velké plus. Daleko víc tím vyniknul skvělý herecký výkon Kaitlyn Dever. S finále spokojenost. Slabší 4.

Komando (1985)

Tři plus jednu za status absolutní klasiky akčního žánru. Arnoldovo suché hláškování, řada ikonických scén, ale také hodně chyb. Na logiku se tenkrát moc nehrálo,  zato body count tehdy hodně frčel, a komando sahá v žebříčku podobných filmů dost vysoko.

Temný dům (2020)

Ne tak dobré jako jeho předchozí The Ritual, ale nemá to k němu daleko. Bruckner znovu natočil trochu minimalistický, ale neméně mrazivý horor, jehož hlavním tahounem Rebeca Hall, dobrý scénář a opravdu mistrovská práce se zvukem a neméně povedený soundtrack.

Vyvolený (2000)

Shaymalan se svým typickým způsobem vyprávění, minimalistickým přístupem, nápaditou kamerou a překvapivým zvratem na konci. Výborně napsané dialogy a skvěle zahrané (ačkoliv mě obsazení syna nesedlo), tohle Shaymalanovo sci-fi univerzum mě ale bohužel příliš neoslovilo.