oli.G

študent

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 9.2.2013  17:01
    Kuntilanak (2006)

V poslednej dobe som asi vysiel z cviku, takze tento, normalne skor trojhviedzickovy ducharsky horor, ma prinutil vacsinu casu vykukovat na obrazovku spoza vankusa. Tajomna, strasidelna atmosfera sa tu najde, ale prve husle hraju efektivne lakacky a originalne hnusna matoha. Prave vychvalovany zaver bol pre mna skor vydychnutim, neprisiel mi nijak zvlast intenzivny ani vyborne vygradovany, dokonca mierne pokazil dojem hororovej pecky. Pribeh sa tiez velmi nesnazi mat hlavu a patu a strasidelne situacie cuca z prsta pomerne okato aj na svoj zaner. Hviezdicky ale zaokruhlim hore - aj napriek tymto vadam nemozem popierat, ze ukazovak (pre istotu) stravil nad tlacitkom volume down vacsinu stopaze. A tiez pre dokonaly zimomriavkovy pohlad hlavnej hrdinky, ked zacala spievat.

• 8.1.2013  02:23
    Žena (2011)

Originalna indie horrorova drama o civilizovanej rodinke, dobre ukryta pod beckovym plagatom a priemernymi percentami. Neprijemny pocit celu dobu buduje vyborne zvladnuta, osobita rezia, ktora sa az do sameho zaveru zaobide bez explicitnych nechutnosti. Zasol som nad tym, ze chvilami pozeram Martyrs ci Funny Games, chvilu zase Skins. May som absolutne nepochopil, ale po tomto klikam follow na McKeeho.

• 8.1.2013  02:16
    Masks (2011)

Trochu mi tu chyba prepracovanejsi, "kriminalnejsi" pribeh, ale tajomna atmosfera a epicky vizual to bohato vynahradzuje. Aj tak mam radsej Suspiriu nez vsetky tradicnejsie giallo thrillery dokopy. BTW, toto je jej remake... sice sa hovorilo, ze ten pripravovany americky je zbytocny a vopred odsudeny na zanik, ale az tymto filmom sa to naozaj potvrdilo.

• 10.6.2012  11:30
    Livide (2011)

Nechcem už porovnávať s INSIDE, k tomu sa už vyjadril každý... len dodám, že pozorný divák si všimne, že v tomto filme je niekoľko momentov, kedy sa z nikoho neleje krv ako z dobytka. :) ...je to trochu sklamanie, asi som jednoducho čakal, že budem viac nedýchať. Scény, kde sa činia obyvatelia domu, sú skôr estetické, než nepríjemné. Netvrdím, že to je mínus - rozhodne to ukazuje, že režisérska dvojica v sebe ešte skrýva nápady a talent, a ich krvavým debutom sa ich 15 minút slávy nekončí. Ale ani ten premakaný vizuál nie je až tak premakaný, aby nahradil príbeh, a vytváral atmosféru sám o sebe - tak ako napríklad SUSPIRIA, alebo neuveriteľná prvá kapitola AMER.

• 29.11.2010  11:01
    Plague Town (2008)

Slušný "amatérsky" vizuál a atmosféra. Zvuky ozývajúce sa z lesa osvetleného len baterkou sú správne strašidelné a napríklad scéna, keď otec prvýkrát vojde do domu s hravými dievčatkami je dokonale zimomriavková. No ako už býva zvykom, s postupným odhaľovaním tajomstva horory obvykle divákov záujem strácajú a prestávajú byť strašidelné. S týmto si tvorcovia poradili asi tak, že po odhalení zámeru bubákov nasadili miestami nečakane slušné krvavé scény. Inými slovami, bičovanie vetvičkami skutočne nie je jediné, čo film ponúkne, keby náhodou niekoho ďalšieho svrbelo Alt+F4. :) Do štvrtej hviezdičky chýba len lepšie vygradovaný záver.

• 17.7.2010  17:21
    Rofuto (2005)

V prvej polovici veľmi sľubný film s tajomnou a strašidelnou atmosférou. Zaobíde sa bez otrepaných ázijských ľakačiek, keďže má výborne natočené napínavé scény, ktoré nepotrebujú hlasné zvukové efekty, aby ste sa začali báť. Počas váčšiny scén s "duchom" nepočuť nič iné, iba fúkanie vetra za oknami, a o to reálnejšie to pôsobí. V druhej polke ale režisér akosi zahadzuje čo vybudoval a zablúdi niekam do lesa. Stále sa nájdu dobré momenty, ale príbeh už spravil takú odbočku najmenej zaujímavým smerom, že som oňho úplne stratil záujem. Viac by ma potešilo, keby sa do samého konca dianie točilo výhradne okolo múmie, hoci aj tým otrepaným spôsobom (budem vás strašiť kým nenájdem pokoj)... lebo s takto vybudovaným napätím a odlišným prístupom k strašeniu z toho mohol byť horor po akých sa nezaspáva.

• 1.2.2010  09:56
    Sop 19 (2007)

Klasickí bieli duchovia vykukujúci z tmy sú proste oveľa strašidelnejší, než digitálne potvory, ktoré sa v spomalených záberoch vznášajú nad posteľou, okolo ktorej kamera doslova Matrixovsky obieha. Aj väčšina hororových PC hier je menej prehnaná. Vidno že režisér sa viac než čokoľvek iné chcel pohrať s efektmi, a nevyzerá to síce najhoršie, ale zabíja to každú dobre vygradovanú napínavú scénu. Na druhej strane, filmy s dlhovlasými duchmi bývajú, až na pár vzácnych výnimiek, dosť na jedno kopyto, takže originalita sa cení. :)

• 6.1.2010  13:28
    Bunshinsaba (2004)

A to som si uz myslel, ze sa v tom autobuse nevyspim...

• 31.8.2009  00:28
    Bruno (2009)

Kým filmový Borat bol oproti "Da Ali G Show" trochu sklamanie, v seriáli nudného Bruna si Cohen pre film brutálne upgradoval a využil ho na maximum. Zaverecna piesen najlepsia :)

• 20.7.2009  11:16

Polhodinový rozbeh by som prežil, ale aj keď sa niečo začne diať, tak sa vlastne nič nedeje. Vraždy sú úplne nenápadité a väčšinu filmu tvorí svietenie si baterkou po tmavých chodbách a opravovanie poistiek. Má to trochu atmosféru, ale inak jediné, čo aspoň trochu stojí za to, sú tie one-on-one súboje v závere. Som úplne sklamaný, mal som pocit, že tento nórsky Halloween 2 trvá ďaleko cez dve hodiny. Aj Rovdyr sa mi páčil viac. :/

• 20.6.2009  14:36

Príbeh o ničom (možno až na tú záverečnú "neistotu" v aute) a vraždy pomerne obyčajné, ale pekné. Keby som to videl 3D, určite tri hviezdičky.

• 2.6.2009  02:34
    Bunhongsin (2005)

Vizuálna stránka maximálne premakaná, nikdy som nevidel viac sexy pokazenú lampu na chodbe. A príbeh som pochopil aj nepochopil, na tom konci mi niečo nesedelo, a práve som sa dočítal, že som videl americkú verziu, pričom kórejská, okrem toho, že je 5x krvavejšia, obsahuje úplne iný záver, ktorý mení vyznenie celého filmu. Samozrejme vyšla na DVD len u nich doma a nikto sa ju nenamáhal otitulkovať, a keďže väčšina z nás nevie po kórejsky ani narátať do desať, musíme sa uspokojiť s týmto. Bol som z Red Shoes skoro až nadšený, kým som nezistil, že som vlastne videl niečo úplne iné, ako režisér nakrútil.

• 1.6.2009  02:09

Japonský horor bez bielych duchov, čiernych vlasov a hnusných lacných ľakačiek. Spôsob, akým pani Rozrezaná Tvár "pracuje", je celkom zaujímavý a dobre využitý hlavne v závere. Veľa striekajúcej krvi a explicitného násilia tu nie je (rozpočet asi aj tak nebol dvakrát vysoký), no niektoré scény sú napriek tomu pomerne nepríjemné, keďže obeťami sú deti.

• 15.5.2009  13:58
    Warriors (1979)

Nudný film úplne o ničom, maximálne tak o jazdení nočným metrom. Ten jednoduchý námet vôbec nevadí, naopak, predstava že jednému newyorkskému gangu idú všetky ostatné po krku znela veľmi sľubne. Ale asi som čakal že to bude trochu brutálnejšie - tu sa maximálne šermuje baseballovými pálkami, ktoré aj tak nikoho neudrú. Pritom tomuto filmu by trochu "hrozivosti" Mechanického pomaranča veľmi pristalo, zvlášť pri takej peknej, farebnej komixovej štylizácií. Chápem, prečo je to kult, ale mňa to strašne sklamalo. Na toto béčko jednoducho žiadne dievča nezbalíte, nech vám Mando Diao tvrdia čokoľvek. :)

• 2.5.2009  22:36

Dost strasidelne.

• 29.4.2009  00:51
    Noc hrůzy (1986)

Dokonalý surrealistický horor s unikátnou atmosférou. Škoda, že sa Russell tomuto žánru nevenoval oveľa viac.

• 14.4.2009  23:57
    Děti (2008)

Aj keď odfláknutý plagát / dvd cover naznačuje nízkorozpočtovú blbosť s oranžovou krvou, The Children je maximálne psycho a smelo sa môže porovnávať s Eden Lake. Strihač mi trochu liezol na nervy (strih scény pol sekundy predtým, než sa niečo stane, a vrátime sa k tomu tak o 5 minút) a o tej "chorobe" sa v podstate nič nedozvieme, no to vôbec nevadí. V hororoch nie je dôležité, prečo sa to deje, ale ako.

• 28.12.2008  15:28
    Woetoli (2008)

Po hororovej stránke Loner ničím neprekvapí a bohužiaľ ani raz nevystraší, ale príbeh je celkom zaujímavý a minimálne v prvej tajomnej polovici som sa nenudil. Nebola to úplná strata času. 5/10

• 28.12.2008  02:39
    Sairen (2006)

Hru som nikdy nehral, ale súdiac podľa videí na YouTube, je to niečo iné. Film nie je veľmi hororový a jediná krv je tam malý fľak na stene. Ale atmosféra tajomného ostrova je super a keď prvýkrát zaznie siréna, je to čistý Silent Hill.

• 15.12.2008  09:27

Tak neviem... Hudba je síce pestrá, ale vôbec mi tam nesedela - nehovorím že tam mal byť len hiphop či skaterský punk, no som presvedčený že určite by existovala nejaká stredná cesta. To by bol ale ten najmenší problém. Nemám nič proti filmom ktoré kladú dôraz na atmosféru a náladu, ale nemalo by to ísť úplne na úkor deja. Paranoid Park je tak do polky zaujímavý, no akonáhle sa záhada odhalí a už presne vieme, čo sa vlastne stalo, film zostáva stáť na mieste, nič už nerieši a neponúkne žiadne výrazné scény, emócie alebo dokonca nejaké vyvrcholenie. Na nejakom festivale iránskych filmov by to bolo príjemné spestrenie, ale doma ma to sklamalo. Asi hlavne preto, že trailer sľubuje niečo ako inteligentný teenagerský mysteriózny thriller plný psychológie a emócií.

• 9.11.2008  11:35
    Carver (2008)

-"Počula si ten príbeh o dievčati ktoré išlo v noci do lesa len v spodnom prádle a stratila sa?" -"Nie." -"Pretože sa to nestalo. Nikto nie je taký sprostý." Keby som si predtým nečítal obitusov koment, bolo by to prekvapenie mesiaca. Dôkaz, že aj amatérsky vyzerajúcim nízkorozpočtovým video hororom so slabým hodnotením na IMDb (a samozrejme aj tu) treba dať občas šancu. Originalita príbehu nulová, blbosť postáv stopercentná, navyše je to celé nakrútené digitálnou kamerou a vyzerá to fakt ako video z výletu do hôr. Takže jediné, čo v tomto filme stojí za zmienku, sú extrémne scény mučenia. Bol som až prekvapený, kde sa v tak amatérsky vyzerajúcom filme nabralo toľko realistickosti. Na najdrsnejšie francúzske krváky ako INSIDE to ale nemá, keďže tie okrem non-stop násilia ponúkajú aj množstvo napätia a psychického teroru a ako sa hovorí, dostanú sa vám pod kožu. CARVER len skúša, koľko znesiete, a atmosférou a zvrátenosťou mi trochu pripomínal Bollov SEED. Zaujímalo by ma ale, čo by režisér stvoril s poriadným rozpočtom.

• 31.10.2008  01:31
    Oni (2008)

Zúrivé búchanie na dvere, zaseknutá platňa a masky sú fajn, ale inak tento nepriznaný remake francúzskeho ILS nemá čo ponúknuť. Teda minimálne niekomu, kto už pár podobných filmov videl. Aj tá najsilnejšia situácia (výstrel z brokovnice) totiž šokovala oveľa viac napríklad v ďalšom francúzskom masakri, INSIDE. Za ten hustý záver mám aj chuť dať tretiu hviezdičku, ale ani ten nedokáže zmazať to, ako strašne som sa nudil počas celej druhej polky.

• 28.10.2008  00:05

Dejovo nezaujímavé a s hlúpym koncom, ale veľmi krvavé a po vizuálnej stránke úplná špička áčkových parametrov. Kitamurov cit pre točenie kamery okolo vagóna idúceho metra prekonáva všetkých epileptikov, ktorí stáli za sériou SAW. Vraždy ešte v žiadnom filme neboli také dynamické a "akčné".

• 23.10.2008  02:15
    Seed (2007)

Plne súhlasím so Soweekom. K normálnemu temnému krimi thrilleru na aké sme zvyknutí z kín to má poriadne ďaleko, a preto sa vôbec nedivím tomu mizernému priemernému hodnoteniu. SEED totiž skôr pripomína brakový krvák z 80. rokov, kde je inteligentný scenár a napätie ako z Mlčania jahniat to posledné, na čom záleží. Veľa tmy, veľa násilia a poriadne nekompromisný záver, ktorý tak trochu volá po pokračovaní. A ja by som ho aj celkom uvítal. Určite radšej než ďalšie pokračovanie prequelu k remaku Texaského masakru. Dva a pol hviezdičky za to, že je to iné než všetko, čo sa dnes toči a že je to najlepší Bollov film.

• 13.10.2008  16:34
    Vybíjená (2004)

Ak je pravda, že filmy s prístupnosťou PG-13 majú dovolené len jedno použitie slova "fuck" v celom filme, tak Vybíjaná si ho nemohla nechať na lepší moment. Najlepšia záverečná hláška v dejinách kinematrogafie. Ale aj ten zvyšok je super. :)

• 5.10.2008  20:15

Tri kamarátky na opustenej chate a jeden nečakaný hosť. Tajomný thriller bez kvapky krvi, s trochu pochybnou logikou, no s dostatočnou dávkou napätia. Nič svetoborné, ale každé trochu odlišné pojatie témy "teenageri v lese" sa cení. Za záver palec hore.

• 5.10.2008  01:32
    They Wait (2007)

Prvá polovica je doslova dokonalá, okrem tajomnej atmosféry ponúka aj výborné, neočakávateľné a originálne ľakačky, ktoré sa smelo dajú prirovnať tomu najlepšiemu zo Shutter alebo Ju-On... a to je to kanadský film v produkcii Uwe Bolla! Škoda len, že v druhej polke strach ustupuje pred klasickým pátraním po príčine duchovho hnevu. Záverečná scéna s kosťami alebo scénka s jablkom je skôr na pousmiatie... ale aj tak, poctivé 4* za to, že som sa prvú hodinu zase raz po dlhej dobe skrýval za vankúš.

• 30.9.2008  00:18
    Střet (2007)

Poriadne krvavý komorný thriller a zároveň pohľad do nižších sociálnych vrstiev amerického veľkomesta. Stačí tak málo, ako nesprávne vyplnený formulár, a môžeme skončiť na ulici. Stačia obavy o svoje, aj tak nijak úžasné pracovné miesto ,a môžu sa z nás stať vrahovia. Keby to malo o päť minút viac, asi by to už bola nuda, ale takto je to optimálne a chvíľami maximálne napínavé. Len ten účes Meny Suvari...

• 27.9.2008  20:33
    Panenky (1987)

V DETSKEJ HRE majú čo robiť s jedným Chuckym, tu musia postavi čeliť desiatkam až stovkám ozbrojených a zlomyseľných bábok. Dobrá atmosféra, dostatok krvi a ani efekty nie sú (na taký nízky rozpočet) najhoršie. Pripadalo mi, že postavy sa v najvypätejšom momente správali mierne prehnane (označenie za pedofila), ale to je len malá vada na kráse. Od Gordona si asi zoženiem všetko, lebo zatiaľ ma nesklamal.

• 18.9.2008  22:03
    Zapomenutá kletba (TV film) (2007)

Práve to ide v TV. Čakám, kým sestra zaspí a budem to môcť vypnúť. Hrám sa s Photoshopom a počujem to jedným uchom. Jediné, čo ma zatiaľ zaujalo, bol spoiler na Občana Kanea. :)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6