Ajťáci (2006) (seriál)

"Pamätáš keď bol internet takto pomalý? Človek bol hore celú noc a videl 6 ženských."

All That You Love Will Be Carried Away (2004)

Keď sa do toho ponoríte, melancholická nálada vás dokáže pohltiť a v závere možno bude aj nejaká tá emócia. To všetko však len v prípade, že dokážete prekusnúť vizuál domáceho videa a sterilný a chladný ako voice-over, tak aj herecký prejav hlavného predstaviteľa (jeho nepresvedčivosť je mimochodom najlepšie vidieť pri záverečnom odpočítavaní). Budem sa opakovať, budem opakovať po iných, ale King si zaslúži viac. A vôbec sa mi nepáči, že si jeho najlepšie poviedky berú do rúk začínajúci filmári bez skúseností, rozpočtu, poriadnych hercov a často aj bez talentu. Tam vonku sú desiatky scenáristov, ktorí by to zvládli roztiahnúť na celovečerák, a niekoľko režisérov, ktorým by táto látka vyslovene sadla. Opäť nezostáva nič iné, než odporučiť poviedku.

And Now the Screaming Starts! (1973)

Zo začiatku je to presne také, ako sľubuje plagát, názov a slogan ("The dead hand that crawls KILLS and LIVES!!!") - béčko s asi dvoma lacnými ľakačkami a nefungujúcim všetkým ostatným. No približne v polovici príde zlom v podobe flashbacku do minulosti, ktorý nám odhaľuje príčinu celého záhadného diania, a v tej chvíli nastupuje fungujúca temná atmosféra. Nakoniec som bol celkom prekvapený, aký príjemne seriózny (aj keď nie veľmi strašidelný) horor sa z toho vyvinul.

Banda (2019) (seriál)

Čllovek by čakal, že tie explodujúce hlavy alebo Butcherov austrálsky akcent rýchlo omrzia, ale nie, neomrzia. Milý bot, ktorý čítaš tento komentár v post-internetovej ére za dva roky: roku 2023 sme tu mali stávku scenáristov, pretože sa báli, že im vezmeš prácu. Pokiaľ sa tak stalo, a ak je jeden jediný seriál ktorý budem oplakávať, bude to tento.

Bazén (2001)

Jedna hviezdička za scénu s tobogánom. Inak je to film, pri ktorom si človek uvedomí, že ani Hostel vlastne vôbec nie je taký zlý.

Bez soutěže (1994) odpad!

Keď jeden zo zloduchov označil postavu Shannon Tweed za "Bruca Lee s prsiami", normálne som sa radšej išiel učiť. Viac takýchto filmov! :)

Big Hit (1998)

Nepočítajúc úvodnú prestrelku, rozjazd je pomerne pomalý, chudobný na akciu a na napredovanie deja, no bohatý na zábavu vyplývajúcu zo spoznávania naozaj pestrých postáv, na prvý pohľad tvoriacich nerozlučnú partiu. Pochvala scenáristovi za to, že si uvedomuje hranicu medzi 'absurdne vtipným' a 'trápnym' a pokiaľ sa dobre pamätám, ani raz ju neprekročil (aj keď to je určite vec vkusu). S príchodom rodičov (približne v polovici) začne film naberať na obrátkach a mení sa v zbesilú jazdu, ktorá vám dostane do krvi adrenalín a zároveň vás skvelo pobaví. Prestrelky a autonaháňačky, vyrovnávanie účtov, plus milé požmurkávanie na divákov, ktorí by náhodou zabudli, že stále sledujú akčnú komédiu (viď. napr. "najlepší zákazník" počas záverečného súboja). Možno nie vrchol, no určite ukážkový zástupca svojho žánru.

Bílé peklo (2001)

Dobrodružný príbeh podľa skutočnej udalosti, na ktorom je najviac neuveriteľný fakt, že ho natočili v Nemecku. Malo to ale skončiť scénou na moste, tá bola najsilnejšia, a čo po nej nasledovalo mi prišlo úplne zbytočné. Ale koniec koncov, natočili to v Nemecku. :)

Mohla to byť komédia desaťročia. Ale za prvé, ak trivia na IMDb neklame a polícia bola na štáb počas nakrúcania skutočne privolaná približne 90x, tak sa pýtam, kam sa všetok ten materiál podel? Bol vypustený na úkor nezaujímavých hraných scén posúvajúcich príbeh dopredu?? Prečo mám pocit, že vystrihnuté scény na DVD budú zábavnejšie, než film samotný? No a tiež mám problém uveriť autentickosti niektorých scénok, čo je dosť závažný nedostatok - ak pripustíme, že toto možno nie je pravé, ako potom vieme, že tamto je? Dobre, dajme tomu, že rozhovor s cigánkou alebo rýchlokurz negerského slangu patrí k tomu najlepšiemu, čo tento reportér kedy stvoril, no celovečerný Borat stále zostáva v tieni toho seriálového z DA ALI G SHOW. Malo to byť naopak. PS: Slovenské titulky sucks. Nielen, že sa nedajú ani len porovnávať s Fukovou "kazašskou češtinou", ale pointu vtipu si v mnohých prípadoch oveľa skôr prečítame, než ju uvidíme.