Garfield ve filmu (2004)

Kreslený Garfield bol vtipný, ten animovaný vie akurát krútiť svojim tučným zadkom k jednej z najotravnejších pesničiek všetkých čias. Zlý film. :(

Geoul sokeuro (2003)

Akokoľvek všetci nadávame na stereotyp v šikmookých duchárskych horroroch, v tomto prípade by som ja osobne viac ľakačiek privítal. Ďaleko viac ľakačiek. Zvlášť keď sa príbeh točí okolo niečoho tak desivého, ako zrkadlá. Ale ani ako akýsi thriller "pre slabšie povahy" to nebolo najhoršie, a to predovšetkým, ako už spomína tombac, vďaka výbornému koncu.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Na prvé pokukanie som to úplne nepobral, hoci to hralo v kinách na vrchole môjho Tarantino fanboy obdobia. Dnes, po všetkých tých Oscaroch pre Djanga a spol, ktorý je za mňa dosť meh, je presne toto film, ku ktorému sa rád vraciam o druhej ráno. Ani nie kvôli tomu, že ma baví počúvať tú nekonečnú dialógovú masturbáciu, ale skôr preto, že záverečných 20 minút tejto VHS estetiky absolútne ponižuje a pľuje na cca 9 z 10 Fast and Furious. Neuveriteľné. Rád si to znova pustím o 10 rokov a vsadím svoju zlomenú ruku, Hennesey a latentný foot fetish, že sa nič nezmenilo. O tomto filme sa budú písat knihy. A bude sa v nich písať že existovala doba, keď miesto "contentu", ktorý pre vás Netflix generuje, boli doby kedy musel niekto sadnúť za kameru, dupnúť na pedál, a nejakú reálnu akciu skutočne zorchestrovať. Neuveriteľné. Roním slzu, sťahujem najviac kvalitný rip, a ak raz budem mať deti, toto im odkážem na externom harddisku. Tarantino bol moja prvá filmová láska, a kruh sa uzatvára.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Že to bude lepšie ako DEATH PROOF som nečakal, ale že to bude lepšie ako TRANSFORMERS, to asi nečakal nikto. :)

Gympl (2007)

Wichove beaty nuda, z úvodnej pesničky navyše vystrihli slovenskú slohu. :) Inak som ale spokojný, a do posledného sedadla obsadené kino bolo asi tiež. No dobre, bolo Valentína, ale aj keby nebolo, na toto proste ľudia u nás budú chodiť. Nepamätám sa, kedy naposledy mal nejaký český film tak aktívny torrent.

Harry a Hendersonovi (1991) (seriál)

Jeden zo sitcomov môjho detstva. Mám to o dosť radšej, než film.

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Perfektná atmosféra v prvej polovici ("I'm in hell. Help me!") sľubovala film o triedu lepší než skvelý, no predsalen komorný a low-budget prvý diel - vyzeralo to na podobný upgrade, ako PHANTASM 2 versus originál. Pekelne temný horror sa ale v druhej polke mení na fantasy naháňačku v zadymených kulisách s debilnými trikmi.

Hory mají oči (1977)

Vynikajúca atmosféra v úvode, mrazivá scéna, kde starec vysvetľuje, ako to celé začalo, ešte mrazivejšie spálenie jedného hrdinu a sťiesňujúco surové prepadnutie karavanu. That's all, folks. Zvyšok pripomína druhý TEXASKÝ MASAKER. Retardovaní záporáci a ich podivná indiánska osada, boj o ľudské dieťa a mladá Pocahontas, ktorá nechce byť kanibalkou - s týmto na nás nechoďte. Hlavne nie po tak brilantnom rozjazde. :(

Hory mají oči 2 (2007)

Dvojka siahla na dno, ako pred mnohými, mnohými rokmi pokračovanie starého Texaského masakru. Hory 2 sú na úrovni béčkových hororov z 80. rokov, akurát majú ostrejší obraz a sýtejšie farby. Keby som to nepozeral v záhradnom kine s veselým publikom, ktoré tlieskalo každému padlému mutantovi, asi by som to vypol.

Interstate 60 (2002)

Road movie o hľadaní životných odpovedí, ktorá vyzerá ako z dielne Tima Burtona, až na to, že nemá príliš "rozprávkovú" vizuálnu stránku a nehrá v nej Johnny Depp.